به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شبکه پویا با پخش 16 فیلم سینمایی و مجموعه انیمیشنی، کنداکتور پخش خود را به مناسبت ایام محرم تغییر می‌دهد.

بنا بر این گزارش، هوهوخان (باد مهربان)، سوگلی، فرشته کوچولو، مقتل خوانی، سوگ رقیه، رنگ تردید، سینمایی عاشورائیان 1(مسلم ابن عقیل)، راز پروانه ها، علمدار کربلا، عصر خاتون، سینمایی سرزمین نینوا، سینمایی عاشورائیان 2(حبیب ابن مظاهر)، سوگ محرم، ذوالجناح، لالایی عاشورایی  و یاران خورشید(حضرت قاسم ع) مجموعه هایی هستند که شبکه پویا به مناسبت فرارسیدن ایام محرم روی آنتن می برد.

انیمیشن «هوهوخان (باد مهربان)» با تکنیک 2 بعدی به کارگردانی شهرام میر صادقی  وتهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا در 34 قسمت 15 دقیقه ای تولید شده است. یک قسمت از این مجموعه با موضوع محرم است که به این مناسبت در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته و در روز دوشنبه 13 آبان از ساعت 20 و 50 دقیقه روی آنتن می رود.

انیمیشن «سوگلی» نیز از روز چهاردهم آبان، هر روز از ساعت 15 و 40 دقیقه پخش خواهد شد. این مجموعه با تکنیک عروسکی تک فریم به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدرضاپور و در 13 قسمت 10 دقیقه‌ای در مرکز استان کرمان تولید شده است.

انیمیشن «فرشته کوچولو» تولید دیگری از مرکز کرمان است که به مناسبت ایام محرم در کنداکتور شبکه پویا قرار گرفته است. این مجموعه 13 قسمتی نیز  به تهیه کنندگی و کارگردانی مسعود اشجعی با تکنیک 3بعدی تولید شده و از روز 14 آبان، هر روز از ساعت 15 و 31 دقیقه روی آنتن می رود.

«مقتل خوانی» عنوان انیمیشن دیگری است که در مرکزپویانمایی  صبا تولید شده و قرار است از چهاردهم آبان ماه از ساعت 19 و 45 دقیقه هر روز در کنداکتور شبکه پویا قرار گیرد. این مجموعه در 20 قسمت ده دقیقه ای به نویسندگی و کارگردانی علیرضا فرمانی تولید شده و به روایت حادثه عاشورا برای کودکان می پردازد.

بر اساس این گزارش، «سوگ رقیه» نیز 15 آبان از ساعت 18 و 25 دقیقه پخش خواهد شد.«سوگ رقیه» یک کلیپ 12 دقیقه ای به کارگردانی محمد رضا کاشف و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا است که با تکنیک 2 بعدی تولید گردیده است.

«رنگ تردید» نیز روز 16 آبان از ساعت 18 و 25 دقیقه در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است. این انیمیشن به کارگردانی سید رضا غلامی و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی در یک قسمت 12 دقیقه ای با تکنیک 3 بعدی تولید شده است. موضوع این اثر عاشورا است و شخصیت اصلی آن، «حر» یکی از سرداران سپاه ابن زیاد است که مورد وسوسه خناس قرار می گیرد.

همچنین انیمیشن «عاشورائیان(1)» که به کارگردانی ناهید صمدی امین و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا در یک قسمت 70 دقیقه ای با تکنیک 2 بعدی  تولید شده  به ماجرای  رشادت و فداکاری مسلم ابن عقیل می پردازد و قرار است هفدهم آبان ماه از ساعت 18 و 25 دقیقه روی آنتن برود.

«یاران خورشید» نیز 18 آبان روی آنتن خواهد رفت. این انیمیشن به کارگردانی مهدی عمادی و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا در یک قسمت 12 دقیقه ای تولید شده است.

«راز پروانه ها» نیز که نگاهی متفاوت به شهادت حضرت علی اصغر دارد روز نوزدهم آبان از ساعت 14 و 30 دقیقه در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است. این انیمیشن به کارگردانی و نویسندگی مسعود صفری در یک قسمت 11 دقیقه ای به سفارش مرکز صبا تولید شده است.

همچنین انیمیشن «علمدار کربلا» روایتی متفاوت از حماسه رشادت و شهامت حضرت عباس (ع) دارد که برای آوردن آب به خیمه های حسین (ع) از جان خود می گذرد. این نماهنگ 12 دقیقه ای به کارگردانی نسرین قلی بیگیان و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا است که با تکنیک 2 بعدی تولید شده است و روز 20 آبان از ساعت 14 و 30 دقیقه پخش می شود.

انیمیشن «عصر خاتون" هم عنوان دیگری از تولیدات مرکز پویانمایی صباست که به مناسبت ماه محرم و به صورت تلفیقی دو و سه‌بعدی در مدت زمان 9 دقیقه روی آنتن می رود. این مجموعه به کارگردانی رضا انصارین آماده پخش شده و به اتفاقات عصر عاشورا و وقایع بعد از جنگ و شروع مصائب اهل بیت می‌پردازد.

«عصر خاتون» قرار است روز 21 آبان از ساعت 14 و 30 دقیقه پخش شود.

 

شبکه پویا انیمیشن «سرزمین نینوا» را هم در روز 23 آبان در ساعت 14 و 30 پخش می کند. این انیمیشن به  کارگردانی مهران گوهربخش و نویسندگی محمد ابراهیم سلطانی فر در یک قسمت 6 دقیقه ای با تکنیک 2 بعدی و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا تولید شده است.

انیمیشن «عاشورائیان(2)» نیز 22 آبان از ساعت 14 و 30 دقیقه روی آنتن می رود. «عاشورائیان2» به کارگردانی ناهید صمدی امین و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا در یک قسمت 18 دقیقه ای با تکنیک 2 بعدی  تولید شده و به ماجرای  رشادت و فداکاری حبیب ابن مظاهر می پردازد.

انیمیشن «ذوالجناج» به کارگردانی رامین رهبر و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا با تکنیک 2بعدی در یک قسمت 2 دقیقه ای تولید شده و روز 22 آبان از ساعت 15 و 30 دقیقه پخش خواهد شد.

انیمیشن «لالایی عاشورایی» به کارگردانی آیدین رمضانی  و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا  در یک قسمت 4 دقیقه ای تولید شده و قرار است 24 آبان از ساعت 14 و 30 دقیقه پخش شود. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , ماه محرم


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۸/۱۳ | ٦:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.