شبکه مستند سیما با توجه به تجربه پخش مستندهای توحید محور در ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای سال گذشته و اقبال مخاطبان نسبت به چنین رویکردی ، در ایام محرم امسال نیز در کنار پخش برنامه های تولیدی با محور عاشورا ، مستندهای خارجی را که نگاهی هستی شناسانه و توحیدی به جهان دارند را پخش می کند.

 

مهدی خلجی مدیر تامین برنامه شبکه مستند ضمن اعلام این خبر افزود : سه مجموعه مستند « فراتر از تاریخ » ، « با پای دل سفر کن » و « ضریح عشق » در شبکه مستند تولید شده اند که در ایام محرم پخش خواهند شد.

وی درباره محتوای این مجموعه ها توضیح داد: ده قسمت از مجموعه «فرا‌تر از تاریخ» پس از گذشت بیش از دو سال از شروع تولید در دهه اول محرم امسال پخش می شود. ایرج عرب‌زاده یکتا تهیه‌کننده و کارگردان این است و این مجموعه در قالب مستندی تاریخی وقایع عاشورا را با روشی متفاوت به تصویر می کشد.این مجموعه در جشنواره پژوهش‌های رسانه‌ای موفق به دریافت لوح تقدیر شد و حرکت کاروان امام حسین (ع) از مکه تا کربلا و نقشه راه آنها تا عاشورا را منزل به منزل روایت خواهد کرد .

« با پای دل سفر کن »  نیز که به تهیه کنندگی عباس نادران در پنج اپیزود متفاوت ساخته شده است  سعی دارد با قصه‌هایی متفاوت و نگاه‍‌هایی گوناگون روایتگر سنت پیاده‌روی باشکوه زائران امام حسین از شهرهای مختلف به کربلا و عزاداری آن‌ها در روز اربعین باشد. همچنین مجموعه پنج قسمتی « ضریح عشق» ساخته سلمان وکیلی نیز که مراحل انتقال ضریح جدید امام حسین (ع) به کربلا و نصب آن را تصویر کرده است ، در این ایام از شبکه مستند پخش می شود.

مدیر تامین برنامه شبکه مستند مستندهای خارجی توحید محور شبکه را در ایام محرم اینگونه برشمرد : مستند دو قسمتی « نظم و بی نظمی» با روایت جیم الخلیلی ، « حیات وحش اندونزی» درباره زیبایی های حیات وحش بزرگترین مجمع الجزایر کره زمین ، « اقیانوس آرام جنوب» در شش قسمت پنجاه دقیقه ای و با عناوینی چون آبی بیکران ، اقیانوس آتشفشانها و بهشت شکننده ، هفت شگفتی جهان صنعتی که درباره چالش های مهندسی عمران و راه حل های آن است و ریز جهان های کوچک که در 13 قسمت 30 دقیقه ای به شگفتی های حیات وحش می پردازد نیز آماده پخش از شبکه مستند هستند. ضمن این که مستندهایی چون « نگهبانان طبیعت » ، « حیات وحش عرب» ، « ماهی قاتل» و « تاریخچه حیات » نیز در ایام عزاداری محرم و صفر از شبکه مستند پخش خواهند شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/۸/۸ | ٢:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.