چهار جایزه مهم مسابقه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه به تولیدات رسانه ملی رسید .

به گزارش روابط عمومی سازمان صداو سیما، در نخستین روز اجلاس عمومی ABU در هانویی ویتنام، جوایز بخش برنامه‌ تعاملی ، برنامه‌ی شخصیت محور رادیویی و برنامه خبری تلویزیونی به سه اثر از تولیدات صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران رسید .

براساس آرای هیات داروان ABU درسال 2013 "کافه رادیو"با اجرای "مهران دوستی" موفق به کسب جایزه بخش برنامه های رادیویی شخصیت‌محور شد.همچنین "ما بازیگریم" به تهیه‌کنندگی "عباس پیری" از تولیدات رادیو جوان به عنوان برنده بخش برنامه‌های تعاملی اعلام شد. از دیگر تولیدات صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران که در موفق به کسب جایزه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه شد، گزارش خبری "دو قلوها یا یازده سال تفاوت سنی" ساخته "مهدیه پوریادگار: از تولیدات خبر صدا و سیمای مرکزی اصفهان بود که در بخش خبر تلویزیونی شایسته دریافت جایزه شناخته شد .

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همچنین برنده جایزه معتبر بین المللی « دنیس آنتونی 2013 » از این اجلاس شد . اتحادیه رادیو و تلویزیونهای آسیا اقیانوس آرام ABU با انتشار بیانیه ای اعلام کرد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برای « پوشش خبری عالی » حادثه زلزله سال گذشته در استان آذربایجان شرقی این کشور ، به عنوان برنده این جایزه ویژه انتخاب شده است .

مسابقه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه ABU از معتبرترین رقابت هادر صنعت رادیو و تلویزیون در منطقه آسیا و اقیانوسیه است و همزمان با تاسیس مجمع عمومی اتحادیه رادیو تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه در سال 1964 فعالیت خود را آغاز کرده است. هدف ازاین مسابقه حمایت، تشویق و ارتقاء تولید برنامه های رادیو – تلویزیونی کشورهای عضو این اتحادیه است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , صدا و سیما


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/۸/٧ | ٧:۱٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.