شبکه آموزش برای فصل تابستان و ماه مبارک رمضان ویژه برنامه هایی  را تدارک دیده است .

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛گل آموز،صبحی دیگر،دوربین هفت،مشق عشق،مشاور،برخط،فرصت برابر،صعود، مشاعره ،رادیو هفت و دستان و مشاعره طنز و ... برنامه های شبکه آموزش است که در ایام فصل تابستان و ماه مبارک رمضان همچنان با رویکرد آموزشی برای مخاطبان خود با آیتم ها و برنامه های ویژه ای روی آنتن شبکه آموزش می روند.

برنامه کودک "گل آموز" سری جدید خود را با تغییرات اساسی از نیمه شعبان با حضور پررنگ کودکان روی آنتن شبکه آموزش می رود.در فصل تابستان این برنامه قصد دارد افزایش مهارت های بچه های دبستانی را با اختصاص به موضوعاتی همچون؛ادبیات،آشپزی،بازی های خانگی،بازی با ریاضی،آشنایی با حیوانات و مهارت هایی مثل کاردستی،نقاشی با اجرای بچه ها برای مخاطبان خود ارائه دهد.

برنامه صبحگاهی "صبحی دیگر" در ایام تابستان با آیتم های شاد و مفرح برای خانواده های ایرانی به همراه کارشناسان و مهمانان ویژه از شبکه آموزش پخش خواهد شد.این برنامه در فصل تابستان آیتم هایی همچون؛اوقات فراغت بچه ها و خانواده ها،آیتم سفر و معرفی نقاط دیدنی کشور و همچنین ایمنی در سفرو ...را برای مخاطبان خود ارائه می کند.

برنامه گزارشی "دوربین هفت" نیز به مناسبت فرار سیدن فصل تابستان به سراغ موضوعاتی همچون اوقات فراغت،سفر  وآداب سفر و ایمنی سفر و ...در قالب گفتگو با مردم و کارشناسان و انتقال آموزه های آنان به مخاطبان هر روز در 5نوبت روی آنتن شبکه آموزش می رود.

برنامه "فرصت برابر" برای داوطلبان کنکور کارشناسی با ویزه برنامه هایی روی آنتن می رود.در این ویژه برنامه مباحث کلیدی و تست زنی،آرامش روحی،کنترل استرس و تغذیه داوطلبان با حضور کارشناس و روان شناس به مخاطبان ارائه می شود.

برنامه "بازباران" برای نوجوانان در ایام تابستان به عنوان "مدرسه اردوگاهی باز باران" با آیتم های متنوع و مختلف به اوقات فراغت و اردوهای دانش آموزی نیز می پردازد. این برنامه با آیتم "آموزش مهارت های اردویی" به آموزش چادرزنی، مهارت صحرانوردی، اجاق های صحرایی،تقشه خوانی و جهت یابی و آموزش کمکهای اولیه که در سفرهای اردویی موردنیاز دانش آموزان بوده نیز می پردازد. همچنین کانونهای فرهنگی آموزش که در فصل تابستان برنامه ویژه آموزشی-تفریحی دارند نیز در آیتم های این برنامه در نظر گرفته شده است.همچنین مسائل تربیتی و پرورشی مانند آیین دوست یابی و ..از دیگر آیتم های این برنامه است

 


برنامه "صعود" به تهیه کنندگی کیوان مدنی سری جدید خود را با تغییرات اساسی از اول تابستان برای داوطلبان کارشناسی ارشد به روی آنتن شبکه آموزش خواهد برد.در سری جدید این برنامه پلی بک فرهنگی،گزارش های ویژه ،مسابقات تلفنی وارتباط مخاطبان با کارشناسان و ...آیتم های این برنامه خواهد بود.
برنامه جدید "سبک زندگی" در فصل تابستان به تهیه کنندگی مجید قره گوزلو دوره آموزش الکترونیک سبک زندگی سالم در سه روز هفته به موضوعاتی همچون تغذیه،دخانیات و جوان  ویژه عموم مردم را با همکاری دانشگاه تهران به روی آنتن می برد.

برنامه تخصصی آی تی "برخط" با تغییرات جدید و شکل و شمایل جدید و اضافه شدن بخش ها و آیتم های جدید،تغییر در دکور برنامه و گرافیک نیز از اوایل فصل تابستان با حضور کارشناسان با رویکرد آموزشی برای مخاطبان روی آنتن شبکه آموزش می رود.


برنامه "مشق عشق" مسائل مختلف روانشناسی در زمینه خانواده و مسائلی پیرامون سبک زندگی را با هدف استحکام خانواده ها به ویژه زوج های جوان با حضور کارشناس و و روان شناس روی آنتن می برد.این برنامه نیز در فصل تابستان با آیتم‌ جدید "ادبیات عشق‌" به مدت چهار دقیقه با حضور "دکتر اسماعیل‌آذر" درباره داستان‌های عاشقانه برای علاقمندان در نظرگرفته شده است. "انشای عشق‌" عنوان آیتم‌ دیگری در این برنامه است که نامه‌های عاشقانه بین دو زوج به مدت دو دقیقه به همراه عکس، نرشین‌ و گرافیک را پخش می‌کند. همچنیین آیتم‌ "آیین ازدواج‌" به آیین، سنت و رسوم شهر های مختلف کشور را مورد بررسی قرار می‌دهد.
مجله تصویری «مشاور» با موضوع مشاوره در زمینه‌های مختلف پزشکی، اجتماعی، تربیتی، حقوقی و رواشناسی سعی دارد موضوعات مربوط به  فصل تابستان را به مخاطبان منتقل کند.
برنامه "دکترسلام" نیز در فصل تابستان آیتم های کوتاه سه چهار دقیقه ای را با موضوعات سبک زندگی و پزشک خانواده پخش خواهد کرد .همچنین در ماه مبارک رمضان سفره سالم در ماه رمضان موضوع برنامه "دکترسلام" است
برنامه شبانگاهی "رادیو هفت" نیز در طول ایام فصل تابستان با آیتم های ویژه و خوانش قطعات ادبی با حضور هنرمندان و چهره های مطرح و گفتگوهای شبانه تابستانه روی آنتن شبکه آموزش می رود.

 


برنامه تخصصی موسیقی "دستان" نیز در فصل تابستان با سری جدید و با تغییرات اساسی روی آنتن شبکه آموزش خواهد رفت. «یادها و بودها» شامل معرفی آثار مکتوب و برگزیده موسیقی، «روی خط» حاوی اخبار و دوربین دستان که به صورت هفتگی به خبرها و حاشیه‌های موسیقی می‌پردازد از جمله آیتم‌های باقی مانده از سری قبل هستند و «کارگاه آواز»، «دیدار با یک پیشکسوت حوزه موسیقی»، «سیری در موسیقی گل‌ها»، «آواز در موسیقی ایرانی»، «اقتصاد موسیقی» و «سیری در گروه‌های مطرح موسیقی کشور» از آیتم های جدید هستند که قطعا مخاطبان برنامه از تماشای سری جدید «دستان» لذت بیشتری خواهند برد. در سری جدید از حالت گفتگو محور خارج می شود و برنامه کاملا پرونده محور می شود و موضوعات مختلفی در طول برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرد که همین موضوع باعث تند شدن ریتم «دستان» و جذاب‌تر شدن آن خواهد شد.
همچنین شبکه آموزش برنامه جدید طنز"مشاعره طنز" به تهیه کنندگی امیرقمیشی و با اجرای رضا رفیع در 30قسمت 12دقیقه ای برای مخاطبان خود ارائه می دهد.
"مشاعره رمضانی" نیز در 15 قسمت در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه آموزش می رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: جشنواره تابستانی , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/۳/۳٠ | ٩:٢۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.