پخش بلندترین مجموعه انیمیشن مرکز پویانمایی صبا با عنوان «مهارت‌های زندگی» به کارگردانی فرخ یکدانه از این هفته از شبکه پویا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پویانمایی صبا، «مهارت‌های زندگی» در 250 قسمت به کارگردانی فرخ یکدانه ساخته شده است. مراحل تحقیق و کارشناسی آن از ابتدای سال 90 آغاز شده و از امروز ساعت 19 و 10 دقیقه برای گروه سنی هفت تا 14 سال به نمایش در می‌آید.

 

این مجموعه انیمیشن به مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی اجتماعی و نکات مربوط به آداب معاشرت اختصاص دارد که با استفاده از ساختارهای خانوادگی شهری و در برخی موارد روستایی، مراتب آموزه‌های مورد بحث را به تصویر می‌کشد.

 

داستان‌های «مهارت‌های زندگی» که با تکنیک سه‌بعدی رایانه‌ای تولید شده است، درباره خانواده‌ای فرهنگی و متوسط است که یک پسر و یک دختر در سنین دبستان و راهنمایی دارند که با پدربزرگ و مادربزرگ زندگی می‌کنند. این مجموعه انیمیشن از سوی چند کارگردان تولید شده که از آن جمله می‌توان به ارشاد رهبر، مهراب ناصری، بهروز روستایی و امین حسینیون اشاره کرد که تحت سرپرستی فرخ یکدانه قسمت‌های مختلف این انیمیشن را ساخته‌اند. منوچهر اکبرلو، مهدی شاه‌پیری، برزویه نوروزی، امین حسینیون، حمزه ابراهیم‌زاده، احسان مجیدی، علی‌اصغر دشتچی، مریم اکبرلو، محمدرضا مرزوقی، طلیعه طریقی، نژلا نوشیروانی، پیام شیرمحمدی، رضا سردار، پریا علی‌محمدی، امیر پرویزپویان و سیدمصطفی حسینیون نگارش آن را برعهده داشته‌اند.

سری دوم مجموعه انیمیشن روباه کلک، خروس زیرک نیز در مرکز پویانمایی صبا تولید می‌شود.

بعد از استقبال از سری اول این مجموعه، ساخت سری دوم آن نیز در دستور ساخت قرار گرفته است.

روباه کلک، خروس زیرک برگرفته از ادبیات کهن فارسی و داستان روباه و خروسِ کتاب‌ قدیم دوم دبستان است. در هر قسمت از این مجموعه روباه سعی می‌کند خروس را به دام بیندازد و هر بار خروس با زیرکی و طی ماجرا‌هایی طنز‌آمیز خود را از مخمصه می‌رهاند. این برنامه موزیکال است و به شیوه کات اوت ساخته می‌شود.

تکنیک ساخت این مجموعه کات اوت است ولی از نظر اجرا با انواع مشابه خود تفاوت دارد زیرا تلاش شده تا از حداکثر توان نرم‌افزاری استفاده شود و به همین دلیل حرکات و بازی‌ها بسیار نرم بوده و تماشاگر به زحمت متوجه تکنیک کات اوت می‌شود؛ در طراحی زمینه‌ها و فضای مجموعه نیز نگاهی به مینیاتور ایرانی و موسیقی محلی کردی، در فرمی جدید شده است.

از این مجموعه فعلا 20 قسمت 15 دقیقه‌ای آماده پخش شده و 26 قسمت دیگر در دست تولید است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/٢۸ | ۱:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.