شبکه پویا برای شب و روز عید قربان چهار انیمیشن از تولیدات مرکز پویانمایی صبا را در جدول پخش خود گنجانده است. انیمیشن‌های مهربانان، قربانی و ابراهیم در آتش امروز و فردا از شبکه پویا به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز صبا، انیمیشن قربانی به کارگردانی فرنوش عابدی ساعت 19 و 9 دقیقه امروز پخش می‌شود. عابدی درباره این انیمیشن گفت: قربانی نگاه شاعرانه به بندگی حضرت ابراهیم (ع) و پیروزی او در مقابل وسوسه‌های شیطان دارد. این انیمیشن برای گروه سنی کودکان ساخته شده و هدف از ساخت آن آشنا شدن کودکان با قصه‌های قرآنی و اشاعه فرهنگ قرآنی بوده است.

 

مجموعه انیمیشن مهربانان که در ده قسمت ده دقیقه‌ای به کارگردانی مشترک ایمان خانچی، بهرام ارجمندیان و محمدی در مرکز پویانمایی صبا تولید شده و اولین قسمت آن امروز ساعت 21 و 30 دقیقه از شبکه پویا پخش می‌شود. این انیمیشن با نگاه تازه به داستان‌های پیامبران الهی، در هر قسمت کودکان را با یکی از این بزرگان آشنا می‌کند.

انیمیشن ابراهیم در آتش به کارگردانی فاطمه نصیری از دیگر تولیدات مرکز پویانمایی صباست که ساعت 21 و 30 دقیقه فردا از شبکه پویا پخش می‌شود. ابراهیم در آتش، داستان نمرود را به تصویر کشیده که به همراه کاهنان بتخانه با ساختن کارخانه بت‌سازی و فریب مردم، در مقابل حضرت ابراهیم و دعوت او به پرستش خدای یگانه می‌ایستند.

در این انیمیشن کودکان می‌بینند که چطور در روز جشن سالانه که همه مردم به بیرون شهر می‌روند، ابراهیم، وارد بتخانه می‌شود و همه بت‌ها را می‌شکند و تبر را روی دوش بت بزرگ می‌گذارد. نمرود و کاهنان حضرت ابراهیم را به آتش می‌افکنند، اما آتش گلستان می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , عید قربان


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢۳ | ٢:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.