پخش آزمایشی شبکه نسیم از امروز ساعت 8 صبح در سراسر کشور آغاز شد. برنامه‌های اصلی این شبکه به مدت دو ساعت پخش می‌شود. در تهران این دو ساعت برنامه در طول ‌روز تکرار می‌شود و مردم دیگر استان‌ها هم می‌توانند بیننده برنامه‌های این شبکه، طبق زمان‌بندی تلویزیون استان خود باشند.
 


مردم تهران می‌توانند با تنظیم مجدد گیرنده‌های دیجیتال (ست‌آپ باکس) برنامه‌های شبکه نسیم را به صورت 24 ساعته دریافت کنند.

حسین کرمی، مدیر شبکه نمایش که مدیریت شبکه نسیم را نیز به عهده دارد، درباره این شبکه به جام‌جم گفت: نسیم مخفف چهار کلمه نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه است.


 

وی افزود: برای این شبکه برنامه‌های کوتاه‌مدت طراحی کرده‌ایم و قرار نیست از شبکه نسیم فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌هایی با زمان زیاد پخش شود. هدف از پخش برنامه‌های کوتاه‌مدت این است که بیننده در فرصتی کوتاه برنامه‌ای شاد و مفرح و متنوع را تماشا و به اصطلاح خستگی‌اش را پای تلویزیون درکند و با روحیه‌ای بهتر و با‌نشاط‌تر به کارهای روزانه‌اش رسیدگی نماید. کرمی با اشاره به این نکته که شبکه نسیم کاملا با مردم در تعامل خواهد بود، گفت: بخشی از برنامه‌های این شبکه را آثاری تامین می‌کند که مردم برای ما می‌فرستند. ما در این شبکه طریقه تصویربرداری با دوربین‌های خانگی و تلفن‌های همراه پیشرفته و طریقه بارگذاری (آپلود) را به مردم آموزش می‌دهیم.

 

مدیر شبکه نسیم درباره جدول پخش این شبکه و بخش‌های مختلف آن افزود: در بخش نسیم شما، تصاویر ارسال شده از طرف مردم که قالب طنز و شاد دارد، پخش می‌شود. این بخش شامل شیرین‌کاری، مراسم جشن، تقلید صدا و... است.

در بخش نسیم آفرینش، تصاویر زیبا و آرامش‌بخش از طبیعت به مخاطبان ارائه می‌شود. در بخش نسیم یادها، ‌برنامه‌های خاطره‌انگیز تلویزیون که مردم از آنها خاطره دارند، به نمایش گذاشته می‌شود. در بخش نسیم کلاسیک، قسمت‌های جذاب و دیدنی فیلم‌های کمدی کلاسیک پخش می‌شود. نسیم دیدنی‌ها هم به پخش تصاویر دیدنی مثل پرش از روی صخره و راه رفتن روی طناب، لحظه‌های دیدنی از سیرک‌ها و... اختصاص دارد. در بخش نسیم دوبله، برای برخی از فیلم‌ها و سریال‌ها متن نوشته شده و توسط دوبلورها اجرا می‌شود. مثلا برای برخی از صحنه‌های سریال یانگوم دیالوگ‌نویسی شده و دوبلورها به جای بازیگران این سریال دیالوگ‌های طنز را می‌گویند.برای بخش نسیم موسیقی هم موسیقی‌های شاد و محلی در نظر گرفته شده است.کرمی درباره پخش تولیدات مراکز استان از شبکه نسیم نیز گفت: مراکز استان تولیدات خود را برای پخش از این شبکه آغاز کرده‌اند و هر مرکز بنا به توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که دارد با محور امید و شادی برنامه‌سازی کرده و برای ما ارسال می‌کند. این برنامه‌ها در یکی از بخش‌های شبکه نسیم گنجانده‌شده و پخش می‌شود.

 خبر تکمیلی:

 در حال حاضر پخش آزمایشی برنامه های "شبکه نسیم" در شهرستان ها آغاز شده است.

جدول پخش شبکه نسیم بر روی شبکه استانی خود:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/506/

آخرین اخبار شبکه نسیم را می توانید از لینک زیر جویا شوید:

http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٥ | ٢:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.