/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه لیست تمام فیلم های سینمایی نوروز 96 +سه شنبه آخر سال در صفحه اصلی و صفحه ویژه نوروز قرار گرفت

مستند «فرقه‌های سری» در 13 قسمت به تهیه‌کنندگی اسماعیل حاج حیدری به زودی دوشنبه‌ها از شبکه‌ی یک سیما به روی آنتن می‌رود.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستند «فرقه‌های سری» که با هدف معرفی و نحوه‌ی شکل‌گیری فرقه‌های سری و افشای واقعیت‌های پشت‌پرده‌ی این فرقه‌ها تهیه شده است، پیش از این از شبکه مستند پخش می‌شد و قرار است از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه‌ی یک سیما نیز به روی آنتن برود.

آشنایی با نمادها و نشانه‌های مشترک بین انجمن‌های سری، بیان تاریخچه شکل‌گیری فرقه‌های سری از مصر و یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس و ... تا شکل‌گیری فرقه‌های امروزی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

تحلیل افکار فرقه‌های شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های مالت، کابالا، فراماسونری، شیطان‌گرایی، انجمن جمجمه و استخوان، بیلدربرگ و ... با رویکرد سیاسی - مذهبی از جمله بخش‌های مستند «فرقه‌های سری» است.

ساختار این مستند که در سال 1388 به سفارش معاونت سیما ساخته شده است، ترکیبی و نریشن محور و بدون مجری است که کارشناسان متعدد ایرانی و خارجی در حوزه‌های موسیقی، رسانه، ادیان و عرفان، باستان‌شناسی، نمادشناسی، اسطوره‌شناسی و ... صحبت می‌کنند.

در این مستند با 107 کارشناس خارجی مصاحبه شده است که از میان آنها 27 کارشناس خارجی به چهار زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده‌اند.

برنامه فرقه‌های سری احتمالاً از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه یک پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.