/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 09:00 دوشنبه 1395/11/02 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// بررسی هویت بصری جدید شبکه نمایش سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش تدارک شبکه امید و ایرانکالا برای افتتاح در بهمن ماه

مستند «فرقه‌های سری» در 13 قسمت به تهیه‌کنندگی اسماعیل حاج حیدری به زودی دوشنبه‌ها از شبکه‌ی یک سیما به روی آنتن می‌رود.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستند «فرقه‌های سری» که با هدف معرفی و نحوه‌ی شکل‌گیری فرقه‌های سری و افشای واقعیت‌های پشت‌پرده‌ی این فرقه‌ها تهیه شده است، پیش از این از شبکه مستند پخش می‌شد و قرار است از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه‌ی یک سیما نیز به روی آنتن برود.

آشنایی با نمادها و نشانه‌های مشترک بین انجمن‌های سری، بیان تاریخچه شکل‌گیری فرقه‌های سری از مصر و یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس و ... تا شکل‌گیری فرقه‌های امروزی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

تحلیل افکار فرقه‌های شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های مالت، کابالا، فراماسونری، شیطان‌گرایی، انجمن جمجمه و استخوان، بیلدربرگ و ... با رویکرد سیاسی - مذهبی از جمله بخش‌های مستند «فرقه‌های سری» است.

ساختار این مستند که در سال 1388 به سفارش معاونت سیما ساخته شده است، ترکیبی و نریشن محور و بدون مجری است که کارشناسان متعدد ایرانی و خارجی در حوزه‌های موسیقی، رسانه، ادیان و عرفان، باستان‌شناسی، نمادشناسی، اسطوره‌شناسی و ... صحبت می‌کنند.

در این مستند با 107 کارشناس خارجی مصاحبه شده است که از میان آنها 27 کارشناس خارجی به چهار زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده‌اند.

برنامه فرقه‌های سری احتمالاً از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه یک پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.