مستند «فرقه‌های سری» در 13 قسمت به تهیه‌کنندگی اسماعیل حاج حیدری به زودی دوشنبه‌ها از شبکه‌ی یک سیما به روی آنتن می‌رود.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مستند «فرقه‌های سری» که با هدف معرفی و نحوه‌ی شکل‌گیری فرقه‌های سری و افشای واقعیت‌های پشت‌پرده‌ی این فرقه‌ها تهیه شده است، پیش از این از شبکه مستند پخش می‌شد و قرار است از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه‌ی یک سیما نیز به روی آنتن برود.

آشنایی با نمادها و نشانه‌های مشترک بین انجمن‌های سری، بیان تاریخچه شکل‌گیری فرقه‌های سری از مصر و یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس و ... تا شکل‌گیری فرقه‌های امروزی در این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است.

تحلیل افکار فرقه‌های شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های مالت، کابالا، فراماسونری، شیطان‌گرایی، انجمن جمجمه و استخوان، بیلدربرگ و ... با رویکرد سیاسی - مذهبی از جمله بخش‌های مستند «فرقه‌های سری» است.

ساختار این مستند که در سال 1388 به سفارش معاونت سیما ساخته شده است، ترکیبی و نریشن محور و بدون مجری است که کارشناسان متعدد ایرانی و خارجی در حوزه‌های موسیقی، رسانه، ادیان و عرفان، باستان‌شناسی، نمادشناسی، اسطوره‌شناسی و ... صحبت می‌کنند.

در این مستند با 107 کارشناس خارجی مصاحبه شده است که از میان آنها 27 کارشناس خارجی به چهار زبان انتخاب شده و در برنامه گنجانده شده‌اند.

برنامه فرقه‌های سری احتمالاً از این پس دوشنبه‌ها ساعت 23 و 15 دقیقه از شبکه یک پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٧/۱٤ | ۳:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.