/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه لیست تمام فیلم های سینمایی نوروز 96 +سه شنبه آخر سال در صفحه اصلی و صفحه ویژه نوروز قرار گرفت

سیمای آذری شبکه سحر برای علاقه‌مندان به موضوعات تاریخی مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» را به آذری دوبله و به زودی از آنتن این شبکه پخش می‌کند.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به سرپرستی فرزانه دیبایی برای پخش از سیمای آذری این شبکه دوبله شده و به زودی در جدول پخش این شبکه قرار خواهد گرفت.

ترجمه «از پرسپولیس تا آکروپلیس»را النور باغیشف انجام داده و مجید علی‌اف ویراستاری آن را برعهده داشته است. «قهرمان نورانی» و «غلامرضا صفوی» در این مستند به گویندگی پرداخته‌اند. محسن کیوان‌فر به عنوان صدابردار و محسن موسوی تدوین‌گر این مستند بوده‌اند.

مجموعه مستند تاریخی «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به پیشینه تاریخی دو مجموعه تاریخی پرسپولیس و آکروپلیس می‌پردازد. قرابت فرهنگی این دو تمدن بزرگ در تاریخ که در معماری آن‌ها بروز یافته، مبنای تولید این مجموعه است. تجزیه و تحلیل ارتباط تمدن پارسی با یونانی از موضوعاتی است که در این مستند مورد توجه قرار می‌گیرد. این مجموعه مستند تاریخی از تولیدات شبکه جهانی جام‌جم است.

مجموعه مستند «از پرسپولیس تا آکروپلیس» به آذری زبانگردانی شده و به زودی از آنتن کانال یک شبکه بین‌المللی سحر برای مخاطبان آذری‌زبان این شبکه پخش خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه سحر


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۸:٠٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.