رییس سازمان صدا و سیما در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه صدا و سیما، ضمن تبریک سال نو تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه، گفت: ارتقاء سطح دانشکده صدا و سیما به دانشگاه صدا و سیما را تبریک می‌گویم. ما خارج از الفاظ و فرم باید به دنبال یک محتوای مناسب با این جایگاه باشیم.

رییس صدا و سیما در ادامه صحبت‌های خود گفت: دانشگاه باید به تولید وصل شود. اگر می‌بینید بعضی از موتورهای جستجوگر در فضای مجازی یا فضاهای دیگر مثل یوتیوپ و ... مورد استقبال وسیع قرار می‌گیرند، به خاطر این است که قابلیت وسیع دارند و برای کاربر جذابیت ایجاد می‌کند. در حالی که همه آنها آماتور هستند. ما در شبکه نسیم هم داریم همین کار را می‌کنیم و از 13 مهر در دو ساعت پخش آزمایشی آن شروع می‌شود.

وی افزود: زمانی که مزیت‌های نسبی رسانه در افق رسانه را در مقابل ماهواره شمردم، دیدم 40 مزیت داریم و یکی از آنها اتصال به مردم و اقیانوس ملی است که همه بتوانند به راحتی دیده شوند. شبکه‌های ماهواره‌ای از این مزیت محروم هستند.


ضرغامی خطاب به دانشجویان گفت: تک تک دانشجویان باید یک پرونده عملی داشته باشند و بتوانند حتی با موبایلی که در دست دارند کارهای کوچک خلق کنند و ما عینا آنها را در رسانه پخش می‌کنیم. بعضی از گرفتاری‌هایی که ما داریم به خاطر این است که ما مسیر را درست نمی‌شناسیم و اگر دانشجو از روز اول تولید کند و شاهد پخش تولیدش در تلویزیون باشد، این گرفتاری‌ها پیش نمی‌آید.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شبکه نسیم برخی از این گونه کارها را پخش می‌کنیم‌، 15 آیتمی که برای نسیم ساخته می‌شود، قرار است تولیدات مردمی باشد. اگرچه یک شبکه مفرح و شاد است اما در مقاطع عزاداری هم به غیر از آن را پخش خواهیم کرد. در حال حاضر صدا و سیما ظرفیت وسیعی برای آیتم دارد؛ این همه سوژه در کشور ریخته و باید از آن استفاده کنیم.

 

اما یک انتقاد:

چرا باید شبکه ای که محوریت آن طنز و سرگرمی است در یک روز مانده به شهادت امام محمد تقی(ع) افتتاح بشود. آیا در تقویمی که این همه زمان خالی وجود دارد افتتاح نمی شود .

امیدواریم مسئولین مربوطه دقت بیشتری داشته باشند.و همان طور که آقای ضرغامی فرمودند که این شبکه در زمان عزاداری ماهیت آن تغییر می کند.

بنا به گفته ایشان درست نیست که یک روز مانده به روز شهادت این شبکه افتتاح  شود!!!؟؟؟

 

برای دریافت آخرین اخبار شبکه نسیم به لینک زیر بروید

 http://digitaltv2.persianblog.ir/tag/%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87_%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%85


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , افتتاح , پخش آزمایشی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٧/۸ | ٧:٤۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.