پوشش جمعیت شهری شبکه دیجیتال در استان کردستان بیش از 95 درصد می باشد

به مناسبت هفته دفاع مقدس و با حضور مدیر کل و معاونت فنی صدا و سیمای استان کردستان و اعضای شورای تامین شهرستان پروژه تکمیل سامانه دیجیتال بیجار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان،علی نژاد گفت: امروزه در ایران اسلامی 20 شبکه تلویزیونی در حال فعالیت می باشد و در آینده ای نزدیک با راه اندازی 2 شبکه دیگر از جمله شبکه نسیم سیما میزان به 22 شبکه در کشور خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تعدد و تنوع شبکه های داخلی کشور از مهم ترین راه های مقابله با اهداف دشمنان و از برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: هم اکنون با راه اندازی سامانه دیجیتال 20 شبکه دیجیتالی و 16 مرکز رادیویی در شهرستان بیجار قابل دریافت است.

وی عنوان کرد: امروز مجموعه پوشش جمعیت شهری شبکه دیجیتال در استان کردستان بیش از 95 درصد می باشد.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی این پروژه در کل کشور باید فرستنده های متعددی را در شهرها، بخشها و روستاهای مختلف کشور نسب نماییم تا تمامی ملت ایران از این نعمت بهره مند شوند.

علی نژاد عنوان کرد: بنا بر اهمیتی که شهرستان بیجار در منطقه دارد و پیگیری های مستمر مسئولین شهرستان بیجار در مدت اخیر امکانات لازم برای راه اندازی 20 شبکه دیجیتال در بیجار فراهم و امروز به مناسبت هفته دفاع مقدس قبل از تخصیص کامل بودجه های مصوب و خارج از برنامه این پروژه افتتاح گردید.

وی بیان کرد: اقدامات صورت گرفته توسط صدا و سیما کردستان در مدت اخیر نتایج بسیار خوبی را در حوزه فرهنگ استان به همراه داشته است.

مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان افزود: برنامه ای برای پوشش تمامی بخش های شهرستان فراهم آمده تا در آینده ای نزدیک تمامی روستا های شهرستان بیجار از شبکه دیجیتال بهره مند گردند.

وی گفت: در شهرستان بیجار برای بهره مندی تمامی روستاها از 20 شبکه دیجیتال باید در هر بخش به طور جداگانه فرستنده دیجیتال نسب شود.

وی تصریح کرد: طی تمهیدات اندیشیده شده در صدا و سیمای استان کردستان امیدواریم که مشکل شبکه دیجیتال تمامی بخش های شهرستان بیجار به زودی مرتفع شود و همه روستاها از 20 شبکه دیجیتال بهره مند شوند.

علی نژاد یادآور شد:از سال 89 تاکنون 169 ایستگاه روستایی در استان توسط صداوسیما راه اندازی شده است و در حال حاضر در حال نصب فرستنده های دیجیتال و اتمام پروژه می باشد.

وی افزود: تمامی تلاش های صدا و سیمای کردستان برای رفاه مردم استان است و امکاناتی که به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم آمده به طور یکسان میان مردم تقسیم شود.


رضا علی نژاد مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان در آیین افتتاح پروژه تکمیل سامانه دیجیتال بیجار با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادت های دلیرمردان انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در حالی که استکبار از پا ننشسته است، ایران اسلامی از طریق رسانه قدرتمند خواهد توانست در برابر هجمه های فرهنگی بیشماری که دشمنان برکشور وارد کرده اند، مقابله نماید.

وی عنوان کرد: شبکه های فارسی زبان و رسانه های بیگانه در کشورهای غربی به کمک و با امکانات استکبار تولید برنامه می کنند و حتی سیاستگذاری شبکه های فارسی زبان بیگانه توسط استکبار و دشمنان نظام اسلامی صورت می گیرد.

وی گفت: با راه اندازی20 شبکه دیجیتال در کشور شرایطی فراهم آمده تا با برنامه های بیگانگان و استکبار از طریق کانالهای ماهواره ای کشورهای غربی مقابله شود.

علی نژاد بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی هیچ گاه از دشمنی دست بر نمی دارند و در مقاطع زمانی مختلف با شیوه های متفاوت با آرمان های انقلاب اسلامی مقابله می نمایند.

وی تصریح کرد: در این میان افسران جنگ نرم نیز به تعبیر مقام معظم رهبری در شرایط و راههای مختلف با هجمه های موجود مقابله می نمایند و اقداماتی که برای دفاع از کشور توسط افسران جنگ نرم در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان صورت گرفته قابل تقدیر می باشد.

مدیرکل صدا و سیمای استان کردستان گفت: دشمنان نظام اسلامی شبکه های داخلی ایران که برای آگاهی و رفاه مردم مشغول به فعالیت هستند را نیز برای اهداف و برنامه های خود مضر می دانند.

وی با اشاره به فعالیت خوب رسانه ها و حضور پر شکوه مردم در انتخابات سال جاری، اظهار داشت: به حمد خدا بنابر تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده بود به خصوص در ایام انتخابات اخیر علیرغم قطع ماهواره ها،در هیچ نقطه ای حتی در دورترین روستاهای کشور صدا و سیما با اختلال و مشکل در پخش روبرو نگردید و رسانه ها در به نمایش گذاشتن حضور با شکوه مردم در پای صندوق های رای بسیار خوب عمل کردند.

وی عنوان کرد: حضور پرشکوه مردم در انتخابات اخیر برای چندمین بار ایران اسلامی را در مقابل تهدیدات بیگانگان و استکبار جهانی بیمه کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال کردستان , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی , افتتاح


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٧/٦ | ٤:٠٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.