با حضور رئیس سازمان صدا و سیما ، 115 طرح فناوری رسانه ای در استان فارس افتتاح شد .  

رئیس سازمان صدا وسیما که برای افتتاح طرح های جدید رسانه ای به شیراز سفر کرده است پس از ورود به مرکز صدا و سیمای فارس ابتدا با حضور در یادمان شهدا  به مقام شهیدان هشت سال دفاع مقدس ادای احترام  کرد . 

در مراسم افتتاح 115 طرح فن آوری رسانه ملی علاوه بر مهندس ضرغامی ، دکتر علی عسکری معاون فناوری رسانه ، آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز و استاندار فارس حضور داشتند .

رئیس سازمان صدا وسیما در این مراسم ،مهمترین رسالت رسانه ملی را افزایش امید و نشاط در جامعه دانست و گفت: برای دستیابی  به این هدف ، رسانه ملی توسعه شبکه های دیجیتال و پخش برنامه های متنوع رادیویی وتلویزیونی را در دستور کار خود قرار داده است . وی با اشاره به لزوم صرفه جویی و بهره برداری از حداکثر  ظرفیت ها و منابع افزود: راه اندازی شبکه های دیجیتال که با صرف کمترین هزینه انجام می شود رضایتمندی مخاطبان را به دنبال  داشته است . رئیس رسانه ملی این شبکه ها را راهی موثر در مبارزه با جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن دانست و تلاش دشمنان  برای حذف شبکه های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از ماهواره  های جهانی را نتیجه حرکت رسانه  ملی در خط امام  و شهدا  ارزیابی کرد  .

مهندس ضرغامی گفت: رسانه ملی در وضعیت موجود مأموریت دارد  که امید را به جامعه القا کند. وی افزود همانطور که رهبر معظم انقلاب به این موضوع تأکید دارند ، صداو سیما با تولید برنامه های امید آفرین سعی دارد تلاش دشمنان را در ایجاد یأس و نا امیدی با شکست مواجه کند .  رئیس رسانه ی ملی به شبکه های جدیدالتاسیس رسانه ملی اشاره کرد و گفت :شبکه هایی مانند تماشا و آی فیلم  با استقبال خوب مردم مواجه شده اند . وی ضمن تشکر از مدیران و همکاران مرکز فارس گفت: این توانایی بالای فناوری که در مرکز فارس ایجاد  شده  و در تولید برنامه ها موفق هستید از وحدت وهمدلی که در بین شما  وجود دارد نشأت گرفته  است و ما منتظر گام های بلند بعدی مرکز فارس هستیم .

*** پوشش 71 درصدی شبکه‌های دیجیتالی در فارس

به گفته کشفی مدیر کل مرکز فارس ، 115 طرح بزرگ فنی صدا وسیمای مرکزفارس شامل راه اندازی ده سامانه  دیجیتال تلویزیون در نقاط مختلف استان و 93 طرح توسعه  شبکه آنولوگ تلویزیونی و رادیویی اف ام و دوازده طرح زیر ساختی سیگنال رسانی وفناوری رسانه است.

با بهره برداری از سامانه های دیجیتال تلویزیون در ده شهر استان 870هزار نفر از ساکنان این مناطق از برنامه های متنوع 20 شبکه ی تلویزیونی و 16 شبکه ی رادیویی دیجیتال بهره مند شدند و پوشش شبکه های دیجیتال در فارس به 71 % افزایش یافت. این طرح ها با صرف 161میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی واستانی اجرا شده است .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دیجیتال فارس , فرستنده دیجیتال , افتتاح , صدا و سیما


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٧/٤ | ٤:٠٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.