سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به طور زنده از شبکه های خبر، پرس تی وی ، العالم و رادیو ایران پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رییس جمهوری امشب (سه شنبه شب) در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی خواهد کرد؛ این نخستین سخنرانی روحانی در این نهاد بین المللی است و رسانه های خبری از سراسر جهان قصد دارند تا سخنرانی وی را به طور مستقیم و زنده به جهان مخابره کنند.
در این میان شبکه های تلویزیونی خبری ایران نیز برنامه ریزی کرده اند تا این سخنرانی مهم را به طور زنده برای مخاطبان خود و بویژه هموطنان پخش کنند.

از این رو، شبکه خبر این سخنرانی را به طور زنده برای مخاطبان فارسی زبان در داخل و خارج پخش می کند، شبکه پرس تی وی به زبان انگلیسی و شبکه العالم برای مخاطبان عرب زبان این سخنرانی را پوشش خواهد داد. شبکه رادیویی ایران نیز این مراسم را برای مخاطبان خود پخش می کند .
به گفته حمیدرضا عمادی مدیر اتاق خبر شبکه پرس تی وی، دو نفر در نوبت صبح مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهند کرد و رییس جمهوری ایران پنجمین سخنران نشست بعدازظهر است و در صورتی که سخنرانان فرصت 20 تا 30دقیقه ای در نظر گرفته شده برای هر کدام را رعایت کنند، سخنرانی دکتر روحانی حدود ساعت 11 و 30 دقیقه امشب به وقت تهران آغاز می شود.
وی درگفتگو با ایرنا تاکید گفت: که ترجمه انگلیسی متن سخنرانی رییس جمهوری، همان متنی است که از سوی ایران به زبان انگلیسی در اختیار سازمان ملل قرار داده می شود و مترجمان این نهاد بین المللی آن را به صورت روخوانی از متن ارایه می کنند.
 رییس جمهوری اسلامی ایران شامگاه دوشنبه وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد و قرار است علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، در اجلاس ویژه خلع سلاح هسته ای و اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز سخنرانی کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , پخش زنده , شبکه خبر , شبکه پرس تی وی


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٧/٢ | ۳:۳۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.