شبکه مستند برای فصل پاییز جدیدترین و بهترین مستندهای جهان را آماده پخش کرده است.

شبکه مستند برای فصل پاییز جدیدترین و بهترین مستندهای جهان را آماده پخش کرده است. که در این میان مستند اسکار گرفته « شکست نخوردگان » نیز به چشم می خورد.


 

«شکست نخوردگان » که در یک قسمت 110 دقیقه ای آماده پخش شده است ، برنده جایزه اسکار 2011 مستند به کارگردانی دانیل لیندسی است. این فیلم درباره یک تیم فوتبال دبیرستانی است به نام ببرهای ماناساس ممفیس که با کمک مربی خود بیل کورتنی علی رغم مشکلات زیاد به افتخارات جالبی می رسد.

مستند سه بعدی  «پاپوآ» محصول 2012  نیز در یک قسمت 60 دقیقه ای به روی آنتن می رود. پاپوآ بزرگترین استان اندونزی است.این استان بخش‌های بزرگی از نیمهٔ غربی جزیرهٔ گینهٔ نو و جزیره‌های پیرامون آن را شامل می‌شود. این جزیره نشانه هایی از وجود آدمخواران در سال های دور را در خود جای داده است. همچنین موجودات آبزی این جزیره ، زیبایی دوچندانی به این منطقه بخشیده است.

 

 «طبیعت کلاغ های قاتل » نیز مهمان پاییزه شبکه مستند خواهد بود. در این مستند به این موضوع پرداخته خواهد شد که علی رغم شایعات زیادی که در فرهنگ های مختلف از کلاغ یک موجود بد یمن و مزاحم ساخته است ، این پرنده همچنان یکی از باهوشترین جانداران جهان است.

 «حیات وحش گالاپاگوس » نیز یک قسمت 55 دقیقه ای  پخش می شود. این مستند محصول 2012 است و روایت گر جزیره ای افسانه ای است که به خاطر لاک پشت های غول پیکرش جهرت جهانی یافته است.

مخاطبان شبکه مستند می توانند با مستند سه بعدی « حیات وحش آفریقا » تجربه ای نزدیک به واقعیت در حیات وحش را به دست آورند و شگفتی های جنوب آفریقا را تجربه کنند.

 همچنین مجموعه سه قسمتی « نسل زمین » محصول 2013 در سه قسمت 180 دقیقه ای آماده پخش شده است. این مستند سه بخشی در مورد عملکرد باور نکردنی که انسان در قبال جمعیت عظیم و رو به گسترش زمین است.

«خرس بزرگ خطرناک » نیز دو قسمت شصت دقیقه ای به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت و  بیلی کانلی راوی آن  درباره خرس های خاکستری در بیابان آلاسکا اطلاعات باورنکردنی را به مخاطبان ارائه خواهد کرد.

 «حشرات بزرگ » محصول 2012 نیز عنوان مستندی است که در یک قسمت 52 دقیقه ای به غول آساترین حشرات جهان می پردازد. حشره هایی که نسلشان به دوره پالئوزوئیک می رسد.

« دایناسورهای عجیب و غریب » نیز درباره دایناسورهای شگفت انگیز دوره کرتاسه است که ظاهری فوق تصور دارند از جمله خوشه ها، بادبان شاخ، قله ها و سلاح های کوچک .این برنامه به بررسی این ویژگی های غیر معمول آنها می پردازد.

 «دریای مرجانی بزرگ رویایی » محصول  2010 نیز درباره در صخره های دریایی و ویژگی های دیواره بزرگ مرجانی استرالیا است که از نظر زیبایی شهرت جهانی یافته است. دیواره ای 500 میلیون ساله که به مدت 8 سال توسط تیم تولید این مستند تصویر برداری شده است.

« مصر 2012» نیز به تمدن 5000 ساله مصر باستان تاکنون می پردازد و « بزرگراه جهنمی » نیز درباره بزگراه مخوفی است که هر بار عبور از آن برای راننده های کامیون حکم بازی مرگ و زندگی را دارد.

 «در سایه ماه » در یک قسمت صد دقیقه ای  به خاطرات خدمه باقی مانده از ماموریت های آپولو ناسا می پردازد و همچنین « طبیعت اردک ها » محصول 2012 که درباره طیف گسترده ای از اشکال، اندازه ها و رفتارهای این موجود خجالتی است نیز در ایام پاییز از شبکه مستند پخش خواهد شد.

 علاقمندان به مستندهای طبیعت و محیط زیست نیز می توانند شاهد مجموعه « طبیعت میکرو ذره ها » در  13 قسمت سی دقیقه ای از شبکه مستند باشند. این مستند درباره اکوسیستم های برجسته جهان مانند مجمع الجزایر از جزایر آتشفشانی شناخته شده گالاپاگوس، جنگل های بارانی آمازون ، جنگل های کلپ در خلیج مانتری کالیفرنیا، دلتای اوکاوانگو و... می پردازد.

  همچنین مستند « سیاره فکر می کند» در  یک قسمت نود دقیقه ای از شبکه مستند پخش خواهد شد . این مستند که محصول 2012 است درباره آسیب های سو استفاده بشر از منابع طبیعی است که در کنار بحران مالی صدمات زیادی در پی خواهد داشت.

 «حیوانات فوق العاده هوشمند » محصول  2012 نیز به باهوش ترین موجودات شناخته شده جهان خواهد پرداخت و مستند سه بعدی  « حیات وحش » محصول  2012 درباره سفر به زیستگاه های بکر حیوانات در مناطق استوایی و دارای تنوع زیستی است.

سری جدید مجموعه « استارت » نیز آماده پخش از شبکه مستند شده است. استارت یک فوق مستند تست و مقایسه اتومبیل‌های برتر دنیا که تاکنون بیش از 350 میلیون بیننده در جهان داشته است. و سه مجری این برنامه در این مجموعه تمام اتومبیل‌های تولید شده در جهان را رانده و تست کرده‌اند.

مستند سینمایی « جنگی که نمی بینی » اثر به یاد ماندنی جان پیچلر ، محصول سال 2010 نیز به روی آنتن شبکه مستند می رود. « جنگی که نمی بینی » درباره نقش رسانه ها در جنگ های  امپریالیستی است و با نگاهی نو به روش های نوین تشویش اذهان و سیاست های جنگ افروزانه آمریکا و برخی دولت های غربی در ویتنام، افغانستان و عراق امروز می پردازد.

« اسرار حیات وحش هندوستان » در سه قسمت پنجاه دقیقه ای روایت سفر مستندساز شناخته شدن جهان دیوید آتن بروگ به هندوستان است. در این مستند از جنگل های آسام تا بیابان های گجرات تصویر می شوند.

« تعلق خاطر » در  یک قسمت 50 دقیقه ای به جهان هیجان انگیز دوچرخه سواری خواهد پرداخت و قطاری از هیجان و محبوبیت این ورزش رو به رشد را از منظرهای مختلف به تصویر می کشد.

همچنین مجموعه مستند «نگهبانان طبیعت » در 24 قسمت 50 دقیقه ای با هدف به نمایش کشیدن تلاش افرادی که برای حفظ محیط زیست جان خود را به خطر می اندازند از شبکه مستند پخش می شود .

« بدرد بخور و به درد نخور » عنوان مستندی است که در  دو قسمت 58 دقیقه ای آماده پخش شده است و در آن - پروفسور جیم آل خلیلی یکی از مهم ترین مفاهیم در جهان امروز که قدرت نمادهاست بررسی می کند. در این سفر او می آموزد که اطلاعات فقط در ارتباطات انسانی است که عمیقا یگانه است.

ضمن این که مجموعه «اقیانوس آرام جنوبی » در هفت قسمت 60 دقیقه ای آماده پخش شده است. این مجموعه به بررسی تاریخ طبیعی جزایر منطقه جنوب اقیانوس آرام همچون ، پاپوآ گینه نو، پالمیرا، کینگمن ریف، تووالو، پالائو، جزایر کارولین و.. می پردازد و بیش از 18 ماه تصویربرداری آن طول کشیده است.

 «عجایب هفتگانه صنعتی جهان » عنوان مجموعه ای است که در هفت قسمت 50 دقیقه ای در ایام پاییز از شبکه مستند پخش می شود. این برنامه به بررسی هفت شاهکارهای مهندسی جهان مانند پل بروکلین، فانوس دریایی بل راک، سیستم فاضلاب لندن، کانال پاناما، راه آهن اقیانوس آرام می پردازد .

همچنین «حیات وحش اندونزی » در 2 قسمت 48 دقیقه ای به اندونزی به عنوان یک سرزمین عجیب و دیدنی با گل های بزرگ و باغ های مرجانی، اژدها، ببر و پرندگان با شکوه بهشتی خواهد پرداخت و « پهلو به پهلو » نیز در یک قسمت 97 دقیقه ای به روی آنتن خواهد رفت. این مستند که محصول 2012 است تاریخچه، فرآیند و روند شکل گیری فیلم به صورت دیجیتالی و فتوشیمیایی را بررسی خواهد کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/٦/۳٠ | ٢:٠٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.