شبکه‌ی پویا به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس از یکشنبه - 31 شهریور - 9 انیمیشن حماسی سریالی و تک قسمتی را به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «دستانی از غیب»، «همسنگر دلیرم»، «نردبان»، «بادبادک و مسلسل»، «سردارخیبر - شهید همت»، «والفجر»، «تپه عقاب‌ها»، «مثل چشمان بابا» و «پوتین و شقایق» 10 انیمیشنی هستند که شبکه پویا قرار است در هفته دفاع مقدس آن‌ها را به روی آنتن ببرد.

«نردبان» انیمیشن حماسی شبکه پویاست که به کارگردانی بابک عابدی و با تکنیک دو بعدی در یک قسمت 20 دقیقه‌ای تولید شده است و داستان آن درباره پسر بچه‌ای است که با نردبان خانه به ستاره ،ابر و ماه می‌رسد و از هر کدام نشان پدر شهیدش را می‌گیرد و او را ملاقات می‌کند.

این انیمیشن دوشنبه، اول مهر ماه ساعت 21 و 20 دقیقه از شبکه‌ی پویا به روی آنتن می‌رود.

انیمیشن تک قسمتی «سردار خیبر - شهید همت » در 23 دقیقه به کارگردانی حمیدرضا میرباقری با تکنیک دو بعدی سه‌شنبه دوم مهرماه ساعت 21 و 6 دقیقه پخش می‌شود و درباره زندگی شهید همت از کودکی تا لحظه شهادت است.

به گزارش ایسنا، انیمیشن «بادبادک و مسلسل» نیز سه‌شنبه، دوم مهر ماه به کارگردانی علی بوریان در یک قسمت شش دقیقه‌ای ساعت 17 و 57 دقیقه به روی آنتن می‌رود.

«پوتین و شقایق» چهارشنبه، سوم مهر ماه ساعت 21 و 8 دقیقه به کارگردانی علیرضا فرمانی به روی آنتن می‌رود.


پوتین و شقایق

انیمیشن «پوتین و شقایق» انیمیشنی دو بعدی با موضوع ایثار و شهادت است که در 20 دقیقه تولید شده است و درباره‌ی کبوتری است که وصیت‌نامه‌ی شهیدی را با خود همراه دارد و قرار است که آن را به خانواده شهید برساند.

انیمیشن «مثل چشم‌های بابا» عنوان انیمیشن حماسی دیگر پویا است که با الهام از داستانی با همین عنوان از راضیه دهقان سلماسی با تکنیک دو بعدی و کارگردانی و نویسندگی محمد ناصری ساخته شده است.

انیمیشن «مثل چشم‌های بابا» نیز پنج شنبه چهارم مهر ماه ساعت 17 و 55 دقیقه از شبکه پویا پخش می‌شود.

داستان این انیمیشن از زبان دختر بچه‌ای روایت می‌شود که پدرش در جنگ چشمان خود را از دست داده است و روزهای پایانی زندگی خود را می‌گذراند.

 

مثل چشم‌های بابا

 

مجموعه 26 قسمتی «تپه عقاب‌ها » به کارگردانی صمد غلامزاده با تکنیک دو بعدی ساخته شده است و هر روز ساعت 18 و 30 دقیقه پخش می‌شود.

این مجموعه بر اساس کتاب «عقاب‌های تپۀ شصت» نوشته‌ی «محمدرضا بایرامی» ساخته شده است و صحنه‌هایی از جنگ تحمیلی را به نمایش می‌گذارد و درباره سعید، نوجوانی است که به عنوان نیروی آزاد به خط مقدم جبهه ملحق می‌شود و با همسنگرانش به دفاع از میهن اسلامی در مقابل دشمن می‌پردازد.

انیمیشن «والفجر»، «دستانی از غیب» و «همسنگر دلیرم» نیز به کارگردانی اژدر دلداده ساخته شده است.

«والفجر» با تکنیک دو بعدی در شش دقیقه تولید شده و چهارشنبه، سوم مهر ماه ساعت 17 و 58 دقیقه پخش می‌شود.

«دستانی از غیب» نیز با تکنیک دو بعدی در پنج دقیقه ساخته شده است و قرار است یکشنبه، 31 شهریور ماه ساعت 18 به روی آنتن پویا برود.

و انیمیشن «همسنگر دلیرم» نیز در یک قسمت چهار دقیقه‌ای با تکنیک دو بعدی قرار است دوشنبه، اول مهر ماه ساعت 18 از شبکه پویا پخش شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : جمعه ۱۳٩٢/٦/٢٩ | ۸:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.