در نشست مدیران شبکه سه سیما با خبرنگاران، مدیر گروه تأمین برنامه شبکه سه (رضا نیک‌ندیش)، محمدرضا شریفی(مدیر گروه تفریحات شبکه سه) و همچنین فضل‌الله شریعت‌پناهی (مدیر گروه اجتماعی این شبکه) حضور داشتند و درخصوص فعالیت‌های برنامه‌های گروه خبرهای جدیدی را ارائه دادند.

 

 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رضا نیک‌اندیش با اشاره به اینکه عمده برنامه‌های گروه تامین برنامه از پخش هشت سریال در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: از این تعداد دو سریال مربوط به کشور کره جنوبی است؛ «افسانه خورشید و ماه» در ژانر خانوادگی است و «سرزمین آهن» نیز سریالی تاریخی از کره جنوبی و جنگی است و شبیه به سریال جومونگ است که قرار است پخش شود. همچنین سریال «ممنوع انتقالی» که محصول مشترک اروپاست و بر ژانر حادثه‌ای است قرار است به زودی پخش شود.

 

نیک اندیش در بخش دیگری از صحبت‌هایش از پخش سریالی تحت عنوان «روزهای جدایی» که محصول کشور لهستان است و در ژانر جنگی است خبر داد.

او همچنین از پخش سریال «توطئه 365» که محصول استرالیاست و در ژانری پلیسی است، خبر داد.

وی در ادامه از پخش سریال «گروه تجسس» خبر داد و گفت: قرار است سری پنجم و ششم سریال «گروه تجسس» را پخش کنیم. سریال «کریستین» که محصول کاناداست و همچنین سریال «سایه روشن» که محصول 2011 انگلستان است به زودی قابل پخش می‌شوند.

 

مدیر گروه تامین برنامه درخصوص پخش فیلم‌های سینمایی توضیح داد: حدود چهار ماه است که ساعت 17 فیلم‌های سینمایی پخش می‌کنیم که ترکیبی از بهترین فیلم‌های سینمای ایران و جهان است و در ادامه مستند سه را که تبدیل به باکس ثابت شبکه سه شده است پخش می‌کنیم. در یک سال گذشته برنامه «مستند سه» را در شبکه سه داشتیم و از اقدامات جدید شبکه سه پخش مستندهای طبیعت است؛ باکسی که به صورت ثابت و مخصوص در کنداکتور دستگاهی شبکه سه سیما گنجانده شده است و این برنامه اکنون جا افتاده است و بیننده‌های خوبی دارد. در این مستند صحنه‌های جذابی از طبیعت را به روی آنتن می‌بریم. همچنین برنامه خاطره نیز از دیگر بخش‌های این برنامه است که سکانس‌های برتر مربوط به سریال‌ها را در آن پخش می‌کنیم.


*** مسابقه خوانندگی در شبکه سه

در بخش دیگری از این نشست محمدرضا شریفی، مدیر گروه تفریحات و سرگرمی در اعلام برنامه‌های این گروه توضیح داد: گروه تفریحات و سرگرمی و فیلم‌های تلویزیونی دو گروه نوپا در شبکه هستند. گروه سرگرمی گروهی است که از بدو تاسیس شبکه در چارت سازمانی وجود داشت اما به نوعی فعالیت‌های خود را آغاز نکرده بود. اما 47 درصد برنامه‌ها با این رویکرد ساخته می‌شود.

 

او در ادامه گفت: برای نیم سال دوم شبکه سه سیما سه باکس برنامه‌سازی پیش‌بینی شده است که تولیدات آنها به نوبت به آنتن خواهد رسید.

او در خصوص برنامه یادگاری که این روزها از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رود،‌ گفت: برای این برنامه سوء تفاهم پیش آمده است و اینگونه مطرح است که این برنامه برای بازپخش سریال‌ها و سرودها است اما در حالی که محتوا و هدف اصلی این برنامه این نیست بلکه این برنامه به دنبال سبک زندگی ایرانی در دهه 60 و همچنین دهه 70 و زندگی اکنون ماست.

 

او تاکید کرد: هدف برنامه «یادگاری» این است که سبک زندگی را برای مخاطبان یادآوری می‌کند. همچنین شرایط سخت گذشته و مشاغلی که در آن روزها پایدار بودن و درگذر روز از بین رفته‌اند را نشان می‌دهد.

 

او همچنین از پخش برنامه جدیدی تحت عنوان مسابقه نارنج در فصل پاییز خبر داد و گفت: سوالاتی که در ابن مسابقه مطرح می‌شود همه مربوط به ایران است با این هدف که بینندگان قبل از هر چیز با فضای فکری و اجتماعی ایران آشنایی داشته باشند و شاید این مسابقه اولین مسابقه‌ای باشد که قبل از مسابقه سوالات آن روی سایت شبکه سه قرار می‌گیرد.

وی در ادامه درخصوص جزئیات این مسابقه توضیح داد: سوالات این مسابقه مجموعه‌ای از اطلاعات است که در قالب ایران شناسی،‌ اطلاعات ادبی‌ و ... پیرامون اینها خواهد بود و قرار است هر روز به روی آنتن برود.

شریفی همچنین از راه‌اندازی برنامه جدیدی تحت عنوان «صدا» که یک برنامه استودیویی است خبر داد و گفت: هدف از این برنامه جلب‌، معرفی و شناساندن استعدادهای جوان در همه جوانب است و مبنای ما برای شروع این مسابقه سریال‌های تلویزیونی و تیتراژ‌های آنها و شکل برنامه به گونه‌ای خواهد بود که خوانندگان در این مسابقه حضور خواهند داشت. تیتراژ مورد نظر را بازخوانی می‌کنند و کلیپی ساخته و پخش می‌شود و شرکت کنندگان سپس همان تیتراژ‌ها را بازخوانی می‌کنند.

او در ادامه در معرفی این مسابقه افزود: این مسابقه چندین داور دارد و از ظرفیت کل موسیقی صدا و سیما قرار است استفاده کند و بیش از 2000 شرکت کننده با این برنامه مکاتبه داشته‌اند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش هدف از پخش مسابقه صدا را استعداد یابی جوانانی دانست که در عرصه موسیقی توانایی هایی دارند.

شریفی همچنین با اشاره به اینکه برنامه‌های صدا و سیما در همه زمینه‌ها همیشه بهترین‌ها را به کشور معرفی کرده‌اند، گفت: کسانی هستند که حتی در زمینه موسیقی اولین کارهایشان را از صدا و سیما آغاز کرده‌اند.

 

*** تغییر «هفت»، «دیروز، امروز، فردا» و «ویتامین 3»

در بخش دیگری از این نشست فضل‌الله شریعت پناهی - مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما - از ساخت و پخش برنامه‌های ترکیبی جدید و همچنین سریال‌هایی ویژه گروه اجتماعی خبر داد.

شریعت‌پناهی از تغییر برنامه‌های هفت، دیروز امروز فردا و ویتامین 3 در شبکه سه خبر داد و گفت: این برنامه‌ها قرار است با یک فضا و ساختار جدیدی ادامه داشته باشد.

او همچنین از پخش سری جدید برنامه «ویتامین 3» از سی‌ام شهریور ماه خبر داد و گفت: این برنامه قرار است با اجرای علی ضیاء با یک ریتم تند و پرنشاط به روی آنتن برود. ساعت این برنامه نیز از 6:30 صبح خواهد بود، به جهت اینکه پیش از رفتن به مدارس مخاطبان بتوانند این برنامه را تماشا کنند.

شریعت‌پناهی همچنین در خصوص برنامه «شناسنامه» نیز گفت: این برنامه با قوت خود ادامه پیدا خواهد کرد و در مناسبت‌های خاص قرار است از ظرفیت‌های این برنامه استفاده شود.

 

*** پشت صحنه احسان علیخانی ادامه دارد

برنامه جدید «پشت صحنه» نیز از زمستان قرار است با اجرای احسان علیخانی به روی آنتن برود. امسال نیز در خصوص مهمانان قرار است با چهره‌های فرهنگی و سیاسی گفت‌وگو داشته باشیم.

ساختار این برنامه نیز همان ساختار سال گذشته است اما تنوع مهمانان آن بیشتر خواهد بود و ضبط این برنامه از اواسط پاییز شروع خواهد شد.

شریعت‌پناهی در بخش دیگری از این نشست از ساخت برنامه «40 دقیقه بدون قضاوت» خبر داد که قرار است از ابتدای پاییز ضبط آن آغاز شود و پس از ایام محرم به روی آنتن برود. این برنامه مربوط به آسیب‌های اجتماعی است.

او در خصوص برنامه «خلاف جهت» نیز گفت: این برنامه جدید نیز مراحل پیش تولید خود را می‌گذراند و در جهت شناساندن جوانان موفق و ایده‌های بزرگ آنهاست.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مسابقات شبکه سه سیما که در حال پخش است اشاره کرد و گفت: مسابقه کلید که این روزها به روی آنتن می‌رود و با قوت خود ادامه خواهد داشت.

وی از ساخت این مسابقه جدید تحت عنوان رکورد خبر داد که در حال پیش تولید است و گفت: اکنون سری دوم این مسابقه در حال پیش تولید است و سری اول آن پیش از این پخش شده است. در این مسابقه قرار است 42 رکورد داشته باشیم.

وی همچنین از پخش مسابقه دیگری تحت عنوان «103» خبر داد و گفت: این مسابقه از سازمان‌ها و نهادها دعوت می‌کند.

شریعت پناهی همچنین از ساخت و پخش مسابقه سیمرغ خبر داد و گفت: این مسابقه که پیش از اینها به روی آنتن می‌رفت، تغییراتی در آن صورت گرفته است و قرار است سری جدید آن از زمستان ساخته شود.

وی همچنین از آخرین مسابقات شبکه سه سیما آقای گزارشگر را معرفی کرد و گفت: این مسابقه شاید یکی از بزرگترین مسابقات تلویزیون باشد.

 

*** ساخت سری جدید «مکث» و «شوک»

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در ادامه به پخش مستندهای جدید در شبکه سه سیما اشاره کرد و گفت: دست ما در خصوص تولید برنامه‌های مستند پر است. او به برنامه مکث و شوک اشاره کرد که سری جدید آنها قرار است به زودی به روی آنتن برود.

وی همچنین از پخش مستند «سیراب» خبر داد که درخصوص آسیب شناسی مهدکودک‌هاست.

شریعت پناهی گفت: خانه مجردی‌ها عنوان مستند دیگری است که آماده پخش است.

او در خصوص مستند‌های اجتماعی نیز گفت: به سوژه‌هایی می‌پردازیم که شبکه سه پیش از این کمتر به آن پرداخته است. در این راستا مستند «چرخ و فلک» به سوژه‌هایی می‌پردازد که در آن افراد خاص هستند و کارهایی عجیب و غریبی انجام می‌دهند و یا به نوعی موفق هستند. «روزگار کمی آن سوتر»، «ماجراجویان»، مستند «ذره‌بین» و مستند «رویای سیاه» که ویژه دفاع مقدس است مستند «شهرآرا» که مربوط به زندگی شهید جهان آرا است، در جست وجوی حقیقت،‌ طلوعی در مغرب‌، مسافر حقیقت از دیگر مستندهای جدید شبکه سه سیماست که در حال ساخت است و قرار است به روی آنتن بروند.

 

*** شبکه سه به دنبال تکرار «خنده بازار» نیست

 

شریعت‌پناهی در پایان صحبت‌هایش درباره کارهای نمایشی گروه اجتماعی نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: برنامه «خنده بازار» به زودی پایان می‌یابد و گروه سازنده آن قرار است طنز نمایشی جدیدی را تولید کنند که تغییرات اساسی قرار است صورت بگیرد. به گونه‌ای که به دنبال تکرار سری قبل نیستیم. این مجموعه قرار است 40 - 50 قسمتی باشد. همچنین قرار است طنز آیتمی را تحت عنوان «کرکره» به روی آنتن ببریم که رویکرد آن کاملا مجزاست و در آن اکثر جوانان با استعداد حضور دارند و سعی شده است بازیگران آن جدید باشند.

 

وی همچنین از تولید دو سریال «خط» و «آوای باران» خبر داد و گفت: سریال «خط» که با مشارکت شهرداری و شرکت واحد اتوبوس رانی است و به کارگردانی عباس رنجبر ساخت خود را طی می‌کند. «آوای باران» نیز به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و تهیه‌کنندگی داوود هاشمی از 20 شهریور ماه کلید خورده است و در 40 قسمت قرار است در شبکه سه سیما به روی آنتن برود موضوع این سریال یک درام اجتماعی است.

 

او همچنین در ادامه از مجموعه طنز «سیگنال موجود است» خبر داد و گفت: این مجموعه قرار است نقدی بر شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان داشته باشد.

شریعت‌پناهی همچنین از نگارش دو سریال «سوداگر» که در ژانری پلیسی و به معرفی پلیس زن می‌پردازد، به نویسندگی سعید رحمانی و سریال «ویندوز قرمز» که مربوط به شهدای هسته‌ای است و نویسنده آن رسول لطفی است خبر داد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه 3


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٦/٢٦ | ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.