صلوات خاصه امام رضا (ع) بطور همزمان از همه شبکه های رادیویی پخش می شود .

اگرچه برنامه های شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی از هفته گذشته مصادف با دهه کرامت سمت و سوی خاصی یافته و با شیب شاد پخش می شود اما تهیه کنندگان این رسانه از امروز عصر ، اوج هنرنمایی خود را به عشق امام رضا (ع ) نشان می دهند .

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی  هر یک از شبکه های تلویزیونی و رادیویی ویژه برنامه هایی را برای  بزرگداشت میلاد پر برکت امام رضا (ع ) تدارک دیده اند . شبکه یک با برنامه "جنگ ویژه ولادت" در این جشن سهیم است . در "جنگ ویژه ولادت" علاوه بر حضور کارشناسان صاحب نظر  در برنامه ب، رای تشریح ابعاد مختلف زندگی امام هشتم (ع ) ، بخش هایی نیز برای ارتباط مستقیم با حرم رضوی ، مصاحبه های مردمی و موسیقی  های شاد  اختصاص دارد . این برنامه ساعت 17 روز دوشنبه آغاز می شود  .

شبکه دو با برنامه "پابوس "این جشن را گرامی می دارد. پابوس کاری از گروه اجتماعی شبکه دو است که از آغاز دهه کرامت پخش می شود و اوج برنامه های خود را برای تبریک شب و روز ولادت امام رضا (ع)  کنار گذاشته است . این برنامه هر شب ساعت 21 پخش می شود . "پابوس " نیز از بخش های متنوع تشکیل شده تا برای ساعاتی ، مخاطبان خود را  از شمیم دل نشین عطر رضوی بهره مند کند . شبکه تهران نیز با برنامه "شب به یاد ماندنی " در این جشن ، مشارکت می کند .  شب به یاد ماندنی شبکه تهران ساعت 21:50 آغاز می شود .

دیگر شبکه های سیما نیز با ویژه برنامه های ولادت ، پخش موسیقی های شاد ، مدیحه سرایی امام رضا (ع ) و  دعوت از کارشناسان مذهبی برای تشریح ابعاد مختلف امام رضا (ع)  رنگ شور و شعف به برنامه های خود می زنند . از جمله این برنامه ها می توان به پخش مستند " ضریح نور " از شبکه مستند ، " عکاسی زیارتی " و " جاده ولایت " از شبکه مستند  اشاره کرد .

رادیو نیز در دهه کرامت ، ساعات پر کاری را برای خود بوجود آورده است . این رسانه شنیداری در ابتدای این دهه با افتتاح " رادیو خانواده " برنامه های خود را برای بزرگداشت این دهه آغاز کرد . شبکه های مختلف رادیوی نیز در این ایام علاوه بر نشست های کارشناسی برای  تبیین اهمیت دهه کرامت ، بررسی زندگی حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به پخش برنامه های شاد ، نمایش های طنز ، مداحی و آهنگ های شاد  به مناسبت این دو میلاد با برکت پرداختند .  شبکه رادیویی جوان به مناسبت ولادت با سعادت امام هشتم ، ویژه برنامه "امام رضا سلام" را به طور زنده از صحن مقدس امام رضا (ع) پخش می کند .گزارش مستند از خادمین امام ،گزارش مردمی ، مستند زائران خارجی حضرت ، اهمیت و ضرورت زیارت ، عشق وارادت به ائمه ،تبیین شخصیت امام رضا (ع) واهمیت دهه کرامت از آیتم های برنامه "امام رضا سلام" است .

"امام رضا سلام" عنوان برنامه ای از گروه جوان و جامعه است که در 2 قسمت تهیه شده است که قسمت نخست آن دوشنبه 25 شهریور از ساعت 21 تا 22 و  قسمت دوم آن 26 شهریور در روز میلاد حضرت از ساعت 10 تا 11:30 به طور زنده از حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) پخش می شود . پخش صلوات خاصه امام هشتم (ع) نیز از شاخص ترین کار های رادیو به مناسبت میلاد امام رضا (ع) است . همزمان با میلاد فرخنده و با سعادت امام رضا (ع) و روز زیارت آن حضرت، شبکه های مختلف رادیویی اقدام به پخش صلوات خاصه آن امام بزرگوار می‌کنند. شبکه های مختلف رادیویی بیست و پنجم شهریور ماه مصادف با 11 ذی‌القعده و شب میلاد  امام رضا (ع) ساعت 20:00 و ساعت 8:00 صبح روز بیست و ششم شهریور ماه مصادف با 12 ذی‌القعده‌ که روز میلاد امام هشتم (ع) است ، اقدام به پخش صلوات خاصه آن حضرت می کنند  .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , شبکه های صدا و سیما , پخش زنده


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٦/٢٥ | ۱:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.