/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 18:00 دوشنبه 1395/09/29 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// دریافت ۱۵ رادیونما استانی در فرکانس 482 فرستنده تهران سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش با ما همراه باشید

صلوات خاصه امام رضا (ع) بطور همزمان از همه شبکه های رادیویی پخش می شود .

اگرچه برنامه های شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی از هفته گذشته مصادف با دهه کرامت سمت و سوی خاصی یافته و با شیب شاد پخش می شود اما تهیه کنندگان این رسانه از امروز عصر ، اوج هنرنمایی خود را به عشق امام رضا (ع ) نشان می دهند .

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی  هر یک از شبکه های تلویزیونی و رادیویی ویژه برنامه هایی را برای  بزرگداشت میلاد پر برکت امام رضا (ع ) تدارک دیده اند . شبکه یک با برنامه "جنگ ویژه ولادت" در این جشن سهیم است . در "جنگ ویژه ولادت" علاوه بر حضور کارشناسان صاحب نظر  در برنامه ب، رای تشریح ابعاد مختلف زندگی امام هشتم (ع ) ، بخش هایی نیز برای ارتباط مستقیم با حرم رضوی ، مصاحبه های مردمی و موسیقی  های شاد  اختصاص دارد . این برنامه ساعت 17 روز دوشنبه آغاز می شود  .

شبکه دو با برنامه "پابوس "این جشن را گرامی می دارد. پابوس کاری از گروه اجتماعی شبکه دو است که از آغاز دهه کرامت پخش می شود و اوج برنامه های خود را برای تبریک شب و روز ولادت امام رضا (ع)  کنار گذاشته است . این برنامه هر شب ساعت 21 پخش می شود . "پابوس " نیز از بخش های متنوع تشکیل شده تا برای ساعاتی ، مخاطبان خود را  از شمیم دل نشین عطر رضوی بهره مند کند . شبکه تهران نیز با برنامه "شب به یاد ماندنی " در این جشن ، مشارکت می کند .  شب به یاد ماندنی شبکه تهران ساعت 21:50 آغاز می شود .

دیگر شبکه های سیما نیز با ویژه برنامه های ولادت ، پخش موسیقی های شاد ، مدیحه سرایی امام رضا (ع ) و  دعوت از کارشناسان مذهبی برای تشریح ابعاد مختلف امام رضا (ع)  رنگ شور و شعف به برنامه های خود می زنند . از جمله این برنامه ها می توان به پخش مستند " ضریح نور " از شبکه مستند ، " عکاسی زیارتی " و " جاده ولایت " از شبکه مستند  اشاره کرد .

رادیو نیز در دهه کرامت ، ساعات پر کاری را برای خود بوجود آورده است . این رسانه شنیداری در ابتدای این دهه با افتتاح " رادیو خانواده " برنامه های خود را برای بزرگداشت این دهه آغاز کرد . شبکه های مختلف رادیوی نیز در این ایام علاوه بر نشست های کارشناسی برای  تبیین اهمیت دهه کرامت ، بررسی زندگی حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) به پخش برنامه های شاد ، نمایش های طنز ، مداحی و آهنگ های شاد  به مناسبت این دو میلاد با برکت پرداختند .  شبکه رادیویی جوان به مناسبت ولادت با سعادت امام هشتم ، ویژه برنامه "امام رضا سلام" را به طور زنده از صحن مقدس امام رضا (ع) پخش می کند .گزارش مستند از خادمین امام ،گزارش مردمی ، مستند زائران خارجی حضرت ، اهمیت و ضرورت زیارت ، عشق وارادت به ائمه ،تبیین شخصیت امام رضا (ع) واهمیت دهه کرامت از آیتم های برنامه "امام رضا سلام" است .

"امام رضا سلام" عنوان برنامه ای از گروه جوان و جامعه است که در 2 قسمت تهیه شده است که قسمت نخست آن دوشنبه 25 شهریور از ساعت 21 تا 22 و  قسمت دوم آن 26 شهریور در روز میلاد حضرت از ساعت 10 تا 11:30 به طور زنده از حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) پخش می شود . پخش صلوات خاصه امام هشتم (ع) نیز از شاخص ترین کار های رادیو به مناسبت میلاد امام رضا (ع) است . همزمان با میلاد فرخنده و با سعادت امام رضا (ع) و روز زیارت آن حضرت، شبکه های مختلف رادیویی اقدام به پخش صلوات خاصه آن امام بزرگوار می‌کنند. شبکه های مختلف رادیویی بیست و پنجم شهریور ماه مصادف با 11 ذی‌القعده و شب میلاد  امام رضا (ع) ساعت 20:00 و ساعت 8:00 صبح روز بیست و ششم شهریور ماه مصادف با 12 ذی‌القعده‌ که روز میلاد امام هشتم (ع) است ، اقدام به پخش صلوات خاصه آن حضرت می کنند  .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , شبکه های صدا و سیما , پخش زنده


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/٦/٢٥ | ۱:۳۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.