شورای نمایشی شبکه‌های سیما با هدف ارتقاء جذابیت و خلاقیت در تولیدات نمایشی و سرعت بخشی به بررسی متون نمایشی شبکه‌های تلویزیونی راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ اولین شورای نمایشی شبکه‌های سیما در شبکه قرآن و معارف سیما با بررسی فیلم‌نامه « هزار چم » کار خود را آغاز کرد .

سید عباس فاطمی ، مدیرکل طرح و برنامه‌ریزی و نظارت سیما با اعلام این خبر گفت: بخشی از وظایف شورای بررسی متون نمایشی اداره کل طرح و برنامه و نظارت سیما با هدف افزایش توانمندی شبکه ها در تولیدات نمایشی به شوراهای شبکه‌ها واگذار شد .

 

وی افزود:از آنجا که در سراسر دنیا تولیدات نمایشی، پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی هستند، با افزایش تعداد شبکه های سیما نیاز به افزایش تولیدات نمایشی نیز احساس شد و به این دلیل که امکان بررسی تمامی طرح‌ها و فیلمنامه‌های نوشته شده در اداره کل طرح و برنامه‌ریزی و نظارت سیما امکان پذیر نبود،شوراهای نمایش شبکه‌ها مورد بازنگری قرار گرفت و با تقویت این شوراها بخشی از اختیارات شورای بررسی سیما به شبکه‌ها واگذار شد.

گفتنی است ترکیب شورا بر اساس نظر مدیران شبکه‌ها و اداره کل طرح و برنامه سیما مشخص می شود و اعضاء آن با حکم معاون سیما منصوب خواهند شد. همچنین مصوبات این شورا با تایید نهایی اداره کل طرح و برنامه‌ریزی و نظارت سیما، کد نگارش یا تولید دریافت خواهند کرد.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , صدا و سیما , افتتاح


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٦/٢٤ | ۸:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.