/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 18:00 دوشنبه 1395/09/29 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// دریافت ۱۵ رادیونما استانی در فرکانس 482 فرستنده تهران سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش با ما همراه باشید

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ در این مستند گونه‌های مختلف گیاهانی که در طول تاریخ مورد توجه  انسان قرار  گرفته اند به تصویر کشیده می شوند . در این مستند سیر تاریخی چهار گیاه را مشاهده می‌کنیم که هر یک توانسته‌اند در طول تاریخِ تکامل خود به بخشی از عادات غذایی و یا رفتاری انسان در سرتاسر کره‌ی خاکی تبدیل شوند . میوه‌ی سیب، به عنوان یک منبعِ شیرینی برای تامین کالری و ویتامین؛ گل لاله به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین گل‌های موجود که به عنصری طبیعی در زیبایی‌شناسی نوع بشر شناخته می‌شود. گراس یا ماری‌جوانا، علفِ مخدری که پیوندی با رفتار‌های اعتیاد آور انسان معاصر دارد و بلاخره سیب زمینی به عنوان یکی از منابع اصلی در تامین غذای روزمره در سرستاسر کره‌ی خاکی  از جمله گیاهانی هستند که در این برنامه معرفی می شوند .


 


دکتر  ولی ا... مضفریان  گیاهشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران میهمان این هفته «آنسو» است .
 
« آنسو» ساخته محمد حمیدی مقدم با هدف به تصویر کشیدن بهترین های سینمای مستندجهان جمعه ها ساعت 22 به روی آنتن شبکه مستند می رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٦/٢۱ | ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.