شبکه مستند

شبکه مستند سیمای جمهوری اسلامی ایران، یکی از شبکه‌های تلویزیونی  ایران است که در مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود که اولین شبکه تلویزیونی ایران است که تنها بصورت دیجیتال پخش می‌شود.

تاریخچه

با راه اندازی رسمی فرستنده دیجیتال تلویزیونی در تهران پخش این شبکه به طور آزمایشی در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۸۸  بصورت دیجیتال شروع و در تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۸۹ افتتاح رسمی شد.

در لوگو شبکه مستند سیما یک مربع را خوهید دید که یک دایره شبیه کره زمین در وسط آن قرار داده شده است.

این شبکه از تابستان ۱۳۸۹ ، ۲۴ ساعته شده است.

شبکه شما

شبکه سراسری شما، یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایران است که در مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود که دومین شبکه تلویزیونی ایران است که تنها بصورت دیجیتال پخش می‌شود.

تاریخچه

پس از اجرای سیستم پخش دیجیتالی و گسترش این سیستم در کشور مدیران صدا وسیما در طرحی به فکر افزایش تعداد شبکه‌های سراسری افتادند که در این راستا پس از افتتاح شبکه مستند، پخش رسمی شبکه شما در ۸ مرداد ۱۳۹۰ با حضور محمود احمدی نژاد ریس جمهوری ایران و رئیس سازمان صدا و سیما آغاز شد.

برنامه‌ها

شبکه شما با اتکا به تولیدات برنامه‌ای سیمای مراکز استانها از طریق تأمین و تولید برنامه، یکپارچگی اقوام و اقشار مختلف کشور را در عین گوناگونی نمایش می‌دهد و عموم مردم مخاطبان آن خواهند بود. وجه غالب، گرایش و عمده برنامه‌های این شبکه، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می‌باشد و پوشش آن سراسری است. این شبکه از ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۰ به صورت ۲۴ ساعته شد.

اهداف

  • ترویج نظام ارزشی اسلام و فرهنگ‌ها و سنت‌های اصیل ایرانی به منظور ایجاد محیط مساعد برای تعالی انسان، گسترش معنویت در جامعه و ارتباط نزدیک و صمیمانه میان اقشار مختلف مردم.
  • بالا بردن سطح اطلاعات عمومی.
  • معرفی دست آوردها و خدمات نظام در استان‌ها به منظور تقویت اعتماد بین مردم و نظام.
  • ارتقاء کیفی تولیدات صدا و سیمای مراکز از طریق ایجاد رقابت برنامه‌ای

شبکه بازار

شبکه سراسری بازار، یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایران است که در مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود که سومین شبکه تلویزیونی ایران است که تنها بصورت دیجیتال پخش می‌شود. از روز شنبه ۲۹ مهر۱۳۹۱ این شبکه در فرکانس ۱۲۲۸۴ سیمبل ریت ۲۷۵۰۰ ماهواره  بدر۵ به همراه چند شبکه استانی صدا و سیما با فرمت پخش MPEG-2 قابل دریافت شد.قرار شد این شبکه بازیهای المپیک را به صورت زنده پخش کند امااین اتفاق نیافتاد.

تاریخچه

پس از اجرای سیستم پخش دیجیتالی و گسترش این سیستم در کشور مدیران صدا وسیما در طرحی به فکر افزایش تعداد شبکه‌های سراسری افتادند که در این راستا پس از افتتاح شبکه مستند و شبکه شما، پخش رسمی شبکه بازار در ۲۹ آبان ۱۳۹۰ شروع شد.

اهداف

این شبکه، در هفت فاز چون معرفی کالا و خدمات و اخبار اقتصادی، گزارش‌ها و آگهی، فروش مستقیم کالا، برنامه‌های آموزشی مرتبط با تجارت برنامه می‌سازد.

شبکه نمایش

شبکه سراسری نمایش، یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایران است که در مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیریت می‌شود.

این شبکه، چهارمین شبکه تلویزیونی ایران می‌باشد که تنها بصورت دیجیتال پخش می‌شود.

تاریخچه

پس از گسترش سیستم پخش دیجیتال در کشور تعداد شبکه‌های سراسری بتدریج افزایش یافت که در این راستا پس از افتتاح شبکه مستند، شبکه شما، شبکه بازار و شبکه نمایش در روز چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۰ رسما به دست رییس جمهور راه‌اندازی شد.این شبکه، با حذف شبکه جام جم ۱ در فرستنده‌های دیجیتال استانها، پخش سراسری خود را آغاز کرد.

سرگذشت شبکه های ورزش،پویا،سلامت،تماشابه نشانی:

http://digitaltv2.persianblog.ir/post/27/


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه مستند , شبکه های دیجیتال , شبکه بازار , شبکه نمایش


تاريخ : شنبه ۱۳٩٢/۳/۱۱ | ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.