معاون سیما در مراسم قدردانی از برنامه‌سازان برنامه‌های تابستانی و رمضان از پخش مناظره لوایح و قوانین مجلس در شبکه چهار خبر داد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ معاون سیمای جمهوری اسلامی در مراسم قدردانی از برنامه‌سازان برنامه‌های تابستانی و رمضان 92 سیما گفت : قوانین و لوایحی که در مجلس به تصویب می‌رسد به صورتی مستقیم بر سرنوشت مردم و کشور اثرگذار است، بنابراین بررسی و بحث در مورد این قوانین از برنامه‌های آینده نزدیک سیماست .
دکتر دارابی در این مراسم همچنین با اعلام خبر پخش مجموعه 100 قسمتی کیمیا از شبکه زندگی گفت: تولید مجموعه کیمیا با نگاهی به سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و با نگاهی به تاریخ معاصر کشور برای پخش از شبکه دو سیما آغاز شده است .
پژوهش و نگارش مجموعه کیمیا بیش از 2 سال زمان برده است و در آن تلاش شده تا به سوالات نسل جوان در زمینه دلایل وقوع انقلاب اسلامی و فراز و فرودهای تاریخ معاصر پاسخ داده شود . همچنین در این مراسم قدردانی از برنامه‌سازان و دست‌اندرکاران برنامه‌های تابستانی و سیما دکتر علی دارابی از تولید و پخش 3026 ساعت برنامه خبر داد .


 وی اضافه کرد: 340 ساعت برنامه نمایشی با هفت عنوان از شبکه‌های سیما پخش شد و نظرسنجی‌ها از رضایت بینندگان و مخاطبان رسانه خبر می‌دهد. بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما مجموعه مادرانه و دودکش در رقابتی نزدیک 83 درصد بیننده داشتند. مادرانه از نظر تعداد بیننده بیشترین مخاطب و مجموعه دودکش از نظر میزان رضایت بالاترین رضایتمندی را از آن خود کرد.
معاون سیما در ادامه با تقدیر از مدیر شبکه سه سیما و تیم تولید برنامه ماه عسل تولید این برنامه را حاصل یک سال تلاش، تحقیق، پژوهش و سوژه یابی دانست و افزود: در نظرسنجی‌ها میزان رضایت بینندگان از برنامه ماه عسل 93.3 درصد برآورد شده است و این برنامه به لحاظ مخاطب پربیننده‌ترین برنامه ماه مبارک رمضان بوده است.
در معاونت سیما برای هر مناسبت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌شود و در تولید برنامه‌ها نقشه ‌راه، چشم‌انداز و اسناد بالادستی وجود دارد که بر اساس آن تولید مجموعه‌های ویژه الف در دستور کار این حوزه قرار دارد. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صدا و سیما , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٦/٥ | ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.