به مناسبت سالروز بزرگداشت زکریای رازی انیمیشن 60 دقیقه ای «محمد بن زکریای رازی» از شبکه پویا پخش می شود .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ؛انیمیشن 60 دقیقه ای «محمد بن زکریای رازی»به نویسندگی و کارگردانی فرشاد شفیعی و تهیه کنندگی مرکز صبا در یک قسمت 60 دقیقهای تولید گردیده و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است

این انیمیشن درباره زندگی محمد بن زکریای رازی؛ کاشف الکل است که علاوه بر دانستن علومی چون شیمی، فلسفه و موسیقی، طبیب حاذقی نیز بود تا جایی که پس از درمان امیر سامانی، توانست با حمایت مالی او بیمارستانی در ری تأسیس کند.

زکریای رازی در سال 250 قمری به دنیا آمد و به اثر انجام آزمایشات شیمیایی بینایی خود را از دست داد.

جواد ابراهیم خانی، که دستیار کارگردان و طراح شخصیت است،به مناسبت آماده به پخش بودن این انیمیشن از شبکه پویا گفت درباره تکنیک این کارمی گوید:« ما در این کار کاغذ و مداد را حذف کردیم، یعنی طراحی ها مستقیم در کامپیوتر انجام گرفت. تمام کارها را یک تیم ? نفره انجام داد. نکته دیگر، دقت به جزئیات در لباس ها و دکور است که به دلیل استفاده از کامپیوتر، این کار به سادگی قابل انجام بود.»

ابراهیم خانی می گوید:« فرشاد شفیعی، که نویسنده، کارگردان و مجری طرح این کار است، تمام کتاب هایی را که مربوط به زندگی این دانشمند بود، خواند. ما لباس ها و شخصیت ها و دکور را براساس تاریخ طراحی کردیم. 

نویسنده، کارگردان و مجری طرح انیمیشن«محمد بن زکریای رازی» فرشاد شفیعی و انیماتورهای آن جواد ابراهیم خانی، فرشاد شفیعی و ژیان دیباوردی هستند

فیلم سینمایی زکریای رازی در روزدوشنبه 4شهریور ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه پویا , شبکه های دیجیتال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٦/۳ | ٩:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.