/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 00:30 پنجشنبه 1395/09/11 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// با ما باشید پخش آزمایشی رادیو نما های دنا و همدان در فرستنده دیجیتال تهران **مصاحبه اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال با طراح هویت بصری شبکه سه و پرس تیوی و تهران اچ دی در صفحه اصلی

سرانجام بعد از طی یک مدت طولانی شارپ شبکه تماشا استاندارد شد!

🔺در بدو تاسیس شبکه منحل شده تهران اچ دی ، این شبکه همراه با شارپ زیاد و غیر استاندارد بود و این مشکل تا زمان حذف این شبکه ادامه و به شبکه تماشا به ارث برده شد. شبکه تماشا هم تاکنون و بیشتر از یک ماه نیز با این مشکل همراه بود که در نهایت و طی چند روز گذشته این مشکل بطور کامل رفع شد.

 

 شارپ چیست؟

💢 شارپ (به لاتین sharpness) اصطلاح رایج در مورد وضوح فایل های تصویری و ویدیویی ست. افزایش شارپ یا شارپن که معنی لغوی آن به فارسی دقت تصویر میشود سبب میشود جزییات تصویر افزایش پیدا کند و کوچک ترین جزء تصویر نیز دیده شود.

🔺همانطور که هرچیزی از استانداردی پیروی میکند شارپ نیز از این قاعده پیروی میکند و اگر آن را به حد نامعقولی افزایش دهیم باعث توازن نامیزان بین پیکسل های سفید و سیاه شده ، اجسام بسیار نوک تیز و زشت دیده میشود و حتی درگیری چشم و عصب انسان نیز بیشتر خواهد شد . کاهش شارپ نیز موجب تاری و درست دیده نشدن تصویر خواهد شد.

 

اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال

با تشکر از علی حسینی نویسنده وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا , مقاله


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/۸/۱٢ | ٩:٥٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.