/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 18:00 دوشنبه 1395/09/29 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// دریافت ۱۵ رادیونما استانی در فرکانس 482 فرستنده تهران سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش با ما همراه باشید

سرانجام بعد از طی یک مدت طولانی شارپ شبکه تماشا استاندارد شد!

🔺در بدو تاسیس شبکه منحل شده تهران اچ دی ، این شبکه همراه با شارپ زیاد و غیر استاندارد بود و این مشکل تا زمان حذف این شبکه ادامه و به شبکه تماشا به ارث برده شد. شبکه تماشا هم تاکنون و بیشتر از یک ماه نیز با این مشکل همراه بود که در نهایت و طی چند روز گذشته این مشکل بطور کامل رفع شد.

 

 شارپ چیست؟

💢 شارپ (به لاتین sharpness) اصطلاح رایج در مورد وضوح فایل های تصویری و ویدیویی ست. افزایش شارپ یا شارپن که معنی لغوی آن به فارسی دقت تصویر میشود سبب میشود جزییات تصویر افزایش پیدا کند و کوچک ترین جزء تصویر نیز دیده شود.

🔺همانطور که هرچیزی از استانداردی پیروی میکند شارپ نیز از این قاعده پیروی میکند و اگر آن را به حد نامعقولی افزایش دهیم باعث توازن نامیزان بین پیکسل های سفید و سیاه شده ، اجسام بسیار نوک تیز و زشت دیده میشود و حتی درگیری چشم و عصب انسان نیز بیشتر خواهد شد . کاهش شارپ نیز موجب تاری و درست دیده نشدن تصویر خواهد شد.

 

اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال

با تشکر از علی حسینی نویسنده وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تماشا , مقاله


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/۸/۱٢ | ٩:٥٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.