/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 18:00 دوشنبه 1395/09/29 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// دریافت ۱۵ رادیونما استانی در فرکانس 482 فرستنده تهران سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش با ما همراه باشید
شبکه های استانی که در چهارمین رتبه شبکه های پر مخاطب قرار دارند در آینده برای همگان در دسترس خواهند بود .
🔸معاون امور استان‌های رسانه ملی در حاشیه نشست با اعضای کمیته های جشنواره تولیدات مراکز استانها با اعلام این خبر گفت : شبکه های استانی و بومی به خاطر برخورداری از ظرفیتهای بی نظیر و کم نظیر فرهنگهای محلی منطقه ای از جایگاه و جذابیت ویژه برخوردارند و جزو پرمخاطبان هستند و از این رو قرار است دسترسی به آنها با فراهم شدن امکانات فنی برای همگان در سراسر کشور میسر شود.
🔹علی دارابی افزود: ارتقای کیفی و کمی آثار و تولیدات مراکز هدف اصلی جشنواره تولیدات استانی است که البته امسال به سبب تاخیری که ظرف سالهای گذشته اتفاق افتاد دو سالانه برگزار می شود و به بررسی آثار سالهای ۹۲ و ۹۳ می پردازد .
🔸وی این جشنواره را به عنوان جشنواره ای مطرح عنوان کرد و گفت: ۶۰ نفر صاحب نظرو مدیر رسانه ای در بخشهای مختلف داوری آثار رسیده به این جشنواره رااز دوم آبان آغاز می کنند وبررسی ها تا پایان آبان ادامه خواهد داشت. 
🔹معاون امور استانهای صدا و سیما گفت : نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی علاوه بر ایجاد انگیزه و رقابت ، شناسایی نقاط قوت و ضعف همچنین تلاش برای ارائه کارهای فاخر وارزشمند و حذف برنامه های خنثی را در نظر دارد .
🔸وی یادآور شد : این جشنواره می کوشد تا با تشویق صاحبان آثار استانی ظرفیتهای استانهای کشور را نیز به نمایش بگذارد و از رهگذر این داوری ها نیز یک انتقال تجربه صورت گیرد و از این جهت داوری سالم و رقابت سالم بین مراکز صدا و سیما ها مد نظر برگزار کنندگان جشنواره است .
🔹دارابی تصریح کرد: از طرفی تلاش کردیم از مدیران با سابقه و خوشنام در این جشنواره استفاده کنیم همچنین شبکه اول و شبکه پنج سیما و شبکه شما و شبکه های استانی برنامه‌های جشنواره را پوشش می دهند.
🔸آسیب‌شناسی در نحوه بررسی آثار همچنین بررسی الگوهای مستند، انتقال فرهنگ‌درست از طریق جشنواره ، برپایی کارگاه‌های آموزشی و ایجاد بخش فضای مجازی نیز از جمله پیشنهادات مطرح در برپایی بهتر این جشنواره بود.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صداوسیما , شبکه استانی , معاونت امور استانها


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/۸/٥ | ۱:۳۱ ‎ق.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.