/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی
شبکه های استانی که در چهارمین رتبه شبکه های پر مخاطب قرار دارند در آینده برای همگان در دسترس خواهند بود .
🔸معاون امور استان‌های رسانه ملی در حاشیه نشست با اعضای کمیته های جشنواره تولیدات مراکز استانها با اعلام این خبر گفت : شبکه های استانی و بومی به خاطر برخورداری از ظرفیتهای بی نظیر و کم نظیر فرهنگهای محلی منطقه ای از جایگاه و جذابیت ویژه برخوردارند و جزو پرمخاطبان هستند و از این رو قرار است دسترسی به آنها با فراهم شدن امکانات فنی برای همگان در سراسر کشور میسر شود.
🔹علی دارابی افزود: ارتقای کیفی و کمی آثار و تولیدات مراکز هدف اصلی جشنواره تولیدات استانی است که البته امسال به سبب تاخیری که ظرف سالهای گذشته اتفاق افتاد دو سالانه برگزار می شود و به بررسی آثار سالهای ۹۲ و ۹۳ می پردازد .
🔸وی این جشنواره را به عنوان جشنواره ای مطرح عنوان کرد و گفت: ۶۰ نفر صاحب نظرو مدیر رسانه ای در بخشهای مختلف داوری آثار رسیده به این جشنواره رااز دوم آبان آغاز می کنند وبررسی ها تا پایان آبان ادامه خواهد داشت. 
🔹معاون امور استانهای صدا و سیما گفت : نوزدهمین جشنواره تولیدات استانی علاوه بر ایجاد انگیزه و رقابت ، شناسایی نقاط قوت و ضعف همچنین تلاش برای ارائه کارهای فاخر وارزشمند و حذف برنامه های خنثی را در نظر دارد .
🔸وی یادآور شد : این جشنواره می کوشد تا با تشویق صاحبان آثار استانی ظرفیتهای استانهای کشور را نیز به نمایش بگذارد و از رهگذر این داوری ها نیز یک انتقال تجربه صورت گیرد و از این جهت داوری سالم و رقابت سالم بین مراکز صدا و سیما ها مد نظر برگزار کنندگان جشنواره است .
🔹دارابی تصریح کرد: از طرفی تلاش کردیم از مدیران با سابقه و خوشنام در این جشنواره استفاده کنیم همچنین شبکه اول و شبکه پنج سیما و شبکه شما و شبکه های استانی برنامه‌های جشنواره را پوشش می دهند.
🔸آسیب‌شناسی در نحوه بررسی آثار همچنین بررسی الگوهای مستند، انتقال فرهنگ‌درست از طریق جشنواره ، برپایی کارگاه‌های آموزشی و ایجاد بخش فضای مجازی نیز از جمله پیشنهادات مطرح در برپایی بهتر این جشنواره بود.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صداوسیما , شبکه استانی , معاونت امور استانها


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/۸/٥ | ۱:۳۱ ‎ق.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.