/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی
🔴داستان شبکه های نمایش، تماشا و آیفیلم🔴
اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال

▶ تقریبا ۲ سال پیش بود که پس از آمدن دکتر سرافراز به رسانه ملی، به عنوان ریاست جدید سازمان صداوسیما، و انتصاب دکتر پورمحمدی به معاونت سیما، و در راستای اجرای طرح چابک سازی و کوچک کردن صداوسیما با تصمیم مدیران، شبکه تماشا(که در آن زمان فقط به پخش سریال میپرداخت) با شبکه‌ نمایش(که در آن زمان فقط فیلم سینمایی پخش میکرد) ادغام و شبکه نمایش به عنوان «شبکه فیلم و سریال» معرفی شد

این اقدام شاید به نظر خوب می آمد،اما بدلیل تایم متفاوت فیلم ها و سریال ها، از آن زمان به بعد شبکه نمایش نظم پخش خود را از دست داد و مخاطبان را دچار سردرگمی کرد.
▶ پس از اینکه دکتر علی عسگری به عنوان ریاست جدید صداوسیما معرفی شد، در برنامه ریزی مدیران جدید تلویزیون، شبکه تماشا بعد از تقریبا از ۲ سال در ۲۰ مرداد ۱۳۹۵، با لوگویی جدید و گرافیکی جذاب و همچنین با کیفیت HD، به جمع شبکه های سیما بازگشت.
▶ اما مشکلی که وجود دارد،موازی کاری شبکه تازه تاسیس تماشا، با شبکه‌ نمایش است، بطوری که هر دو شبکه به پخش فیلم سینمایی و سریال میپردازند.
اگر مشکل بر سر این است که شبکه تماشا بدلیل نبود فرستنده سوم،در همه کشور قابل دریافت نیست،و به این دلیل نمیتوان این دو شبکه را تفکیک کرد، دلیلی قابل قبول است، اما طی اخباری که به گوش میرسد، نسخه SD شبکه تماشا در آینده نزدیک در سراسر کشور قابل دریافت خواهد شد.
به این ترتیب پیشنهاد جدی ما به صداوسیما این است که مانند گذشته، شبکه تماشا، تنها به پخش سریال اقدام کند و شبکه نمایش نیز فقط فیلم سینمایی پخش کند.

البته دوباره بدلیل وجود شبکه آیفیلم فارسی، شبکه تماشا و شبکه‌ آیفیلم(که فقط سریالهای ایرانی پخش میکند) موازی می شود.
🔵به این ترتیب پیشنهادی که میتوان داد این است که:👇
۱- شبکه آیفیلم فارسی را که متعلق به معاونت برون مرزی صداوسیماست، تعطیل شود و آی فیلم به زبان عربی و انگلیسی برنامه پخش کند
۲- شبکه تماشا، تنها سریالهای خارجی و همچنین سریالهای جدیدِ تولید خود را پخش کند
▶ به این صورت میتوان وظایف شبکه ها را به این صورت بیان کرد:👇
🔹شبکه نمایش= پخش فیلم های سینمایی 
🔸شبکه تماشا= پخش سریال های خارجی و همچنین پخش سریال های جدیدِ تولید خود شبکه 
🔹شبکه آیفیلم= پخش سریال های ایرانی، خصوصا سریالهای قدیمی و خاطره انگیز
اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال
۱۳۹۵/۷/۸

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: صداوسیما , مقاله , فیلم وسریال , اختصاصی


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٥/٧/۸ | ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.