معاون سیمای سازمان صدا و سیما گفت: براساس پیش بینی ها با حل برخی مشکلات فنی و مالی پخش آزمایشی شبکه نسیم تا پایان تابستان آغاز می شود. شبکه نسیم با هدف بردن خنده به خانه های مردم فعال می شود. 

دارابی  افزود: این شبکه در آغاز پخش با چهار ساعت برنامه تولیدی و تکرار آن روی آنتن می رود و سپس در طول 24 ساعت برنامه پخش می کند.

وی  گفت: برخی برنامه های شبکه نسیم از هم اکنون در حال تولید است و کنداکتور خوبی برای آن تهیه شده است.

معاون سیمای سازمان صدا و سیما افزود: برنامه های ویژه ای برای پخش در مناسبتهای مختلف از شبکه نسیم تدارک دیده شده است.

آنونس ها و تیزرهای تبلیغاتی این شبکه به زودی از سیما برای اطلاع رسانی مخاطبان پخش خواهد شد.

دارابی گفت: برنامه های شبکه نسیم از تی.سی 3 (سومین فرستنده دیجیتال سازمان صدا و سیما) که با این شبکه کار خود را آغاز خواهد کرد، پخش می شود.

وی افزود: این شبکه ابتدا در تهران و سپس به تدریج در سراسر کشور پخش خواهد شد.

 

* تکمیلی:

اما «علی دارابی» معاون سیما روز گذشته در حاشیه نشست شورای نظارت سازمان صدا و سیما با دست اندرکاران و عوامل برنامه‌های رمضانی سیما، در پاسخ به فارس درباره کارکرد شبکه «نسیم» گفت: طبیعتا من همان‌طور که قبلا هم اعلام کرده بودم، در معاونت سیما راه‌اندازی بیش از ده‌ شبکه در دستور کار بوده، ما در واقع کار مطالعاتی بیش از 10 شبکه و 5 کانال را در دستور کار قرار داده‌ایم. وقتی می‌گویم کانال، در حقیقت زیرمجموعه شبکه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ما کارهای مطالعاتی آنها را انجام داده‌ایم و بخشی از آنها هم که انجام نداده‌ایم، به خاطر مشکلات مالی است که از این جهت داریم وگرنه بعضی از این شبکه‌ها بر اساس زمان‌بندی زودتر هم باید افتتاح می‌شدند.

دارابی تصریح کرد: شبکه نسیم شبکه‌ای است که شادی، نشاط و لبخند را می‌خواهد به خانواده‌های مردم بیاورد. این شبکه فعالیتش با 4 ساعت برنامه تولیدی آغاز می‌شود و این 4 ساعت در طول شبانه‌روز تکرار می‌شود و بعد هم فعالیتش 24 ساعته خواهد شد. ضمن اینکه این شبکه در برخی مناسبات ویژه برنامه‌های مختلفی خواهد داشت و همین الان برخی از برنامه‌های این شبکه در مرحله تولید است و کنداکتور خوبی را برای آن طراحی کرده‌ایم و تیزرها و تبلیغات ویژه اطلاع رسانی این شبکه نیز به زودی از تلویزیون پخش خواهد شد و امیدواریم که ما در ماه‌های آینده فعالیت آن را آغاز کنیم.

وی درباره زمان آغاز به کار این شبکه نیز عنوان داشت: پیش بینی من این است که فعالیت آزمایشی این شبکه اگر مشکلات برطرف شود، که البته فنی است و ما آن را در تی‌اس سوم و برای شهر تهران طراحی کرده‌ایم، بتوانیم رفع کنیم و در پایان تابستان امسال آغاز کنیم و بعد به افتتاح رسمی برسیم.

وی با بیان اینکه این شبکه قطعا برنامه‌های تولیدی دارد و البته رویکردش عمدتا تامینی است ولی تولیدی هم دارد،‌تاکید کرد:

شبکه‌های نسل دوم شبکه‌هایی هستند که نیروی انسانی آنها خیلی کم است و شبکه تماشا با 15 نفر اداره می شود. همچنین بر اساس برنامه‌ای که داریم، تامین و استفاده از آرشیو سازمان صدا و سیماست و بخش محدودی حدود 20 درصد به تولید می‌رسد و بقیه تامینی است. ما چند ماه پیش که طرح این شبکه را ریختیم، بلافاصله مشاهده کردیم که یک شبکه ماهواره‌ای نیز با همین رویکرد آغاز به کار کرد نه اینکه ما صرفا قصد رقابت با آنها را داشته باشیم، بلکه یک قطب‌نمای توسعه برای تلویزیون دیده‌ایم که اگر واقعا به آن زمان‌بندی نرسیم، عقب می‌افتیم و این شبکه اگر خوب طراحی شود، می‌تواند به درآمدزایی برسد.

وی گفت: مردم در 24 ساعت هر وقت به این شبکه مراجعه کنند، لبخندی بر گوشه لبشان خواهد نشست و شبکه نسیم یک ضرورت برای جامعه امروز است. راه‌اندازی این شبکه در حال حاضر جزو اولویت‌های ماست.

احتمالا زمان پخش آزمایشی شبکه تلویزیونی نسیم 16 شهریور می باشد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما , افتتاح


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٥/٢٩ | ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.