/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

«حمیدرضا غیاثوند» مدیرکل بهره‌برداری فنی صدا در گفت‌وگو با فارس، درباره طرح تصویری شدن شبکه‌های رادیویی گفت: چندین ماه است که ایده تصویری کردن شبکه‌های رادیویی را مورد بررسی قرار دادیم و روی آن کار کردیم و به لطف خداوند در حال حاضر این طرح در مراحل مقدماتی و آزمایشی موفق بوده است.

 

 

🔹در حال حاضر شبکه‌های رادیویی روی گیرنده‌های دیجیتال با تصویر سیاه تلویزیون همراه است که شاید خیلی مورد پسند مخاطب نباشد. اما با تصویری کردن شبکه‌های رادیویی روی دستگاه‌های دیجیتال جذابیت بیشتری هم برای مخاطبان ایجاد میشود
🔸تفاوت رادیو تصویری و شبکه های تلویزیونی:
 در شبکه‌های رادیویی تصویری معمولا از تصاویری استفاده می‌شود که غیر متحرک هستند و در حقیقت از تصاویر، اسلاید و کپشن متناسب با برنامه‌های رادیویی استفاده می‌شود.
🔹وی افزود: ما با تصویری کردن شبکه‌های رادیویی هدفمان این نیست که به سمت تلویزیونی شدن برویم و هویت رادیو را حفظ می‌کنیم. همان‌طور که گفتم در شبکه‌های رادیویی تصویری از اسلاید، عکس و متن استفاده می‌کنیم و از ویدئو استفاده‌ای نمی‌شود. در حقیقت شنونده در برنامه‌های رادیویی ذهنیتی از گوینده و فضای برنامه رادیویی دارد که ما آن ذهنیت را حفظ می‌کنیم و در حقیقت همان ذهنیت شنونده باقی خواهد ماند.
🔸وی همچنین درباره پهنای باند لازم جهت تصویری کردن رادیوها نیز گفت: ما با استفاده از ظرفیت کارشناسان داخلی خود از پهنای باند بسیار محدودی استفاده کرده‌ایم و می‌توان گفت که تصویری کردن رادیو با این حجم از پهنای باند برای اولین بار در دنیا صورت گرفته است.

🔹غیاثوند در پاسخ به این سوال که به نظر شما تصویری کردن رادیو می‌تواند مخاطبان از دست رفته آن را برگرداند؟ تصریح کرد: به نظر من تصویری کردن رادیو رشد چشمگیری در میزان مخاطبان آن خواهد داشت چون امروزه تلویزیون و گیرنده‌های دیجیتال در همه خانه‌ها و محل کار هستند و با اضافه شدن تصویر قطعا و به طور طبیعی مخاطبان بسیاری از آن استفاده می‌کنند.

🔸 وی در پایان درباره زمان افتتاح رسمی رادیوهای تصویری گفت: در حال حاضر این شبکه‌های رادیویی درمنطقه محدودی به صورت آزمایشی تست می‌شوند و پس از موفق بودن تستها بزودی مخاطبین محترم قادر به دریافت رادیو تصویری شبکه های ذکر شده خواهند بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو تصویری


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/٦/۱٧ | ٢:۱٠ ‎ق.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.