/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

مراسم راه اندازی طرح TSسوم با هدف دستیابی تمامی مراکز استانی به شبکه HDملی ، پرس تی وی و آی فیلم HD فردا با حضور رئیس رسانه ملی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیما، بعد از گذر از آنالوگ به دیجیتال که شروع آن در 1388/8/8 اتفاق افتاد تا به امروز کشور دارای دو TSبود که هر کدام شامل ده شبکه تلویزیونی دیجیتال بودند که این شبکه ها با کیفیت SD دریافت می شدند. پس از دستور دکتر سرافراز ریاست محترم سازمان در خصوص ارتقاء کیفیت شبکه ها از SD به HD و همچنین راه اندازی شبکه آزمایشی HDنیاز به بستر مناسب برای پخش این شبکه ها احساس می شد لذا راه اندازی TS سوم در کشور جزو ملزومات آن بود .

مقارن با ایام یوم الله دهه فجر به حول قوه الهی بسته سوم دیجیتال کشور با نام TS3 در تهران و سایر مراکز صدا و سیمای استان ها راه اندازی شد که به واسطه آن تهران و مراکز استان های کشور تحت پوشش TS سوم قرار خواهند گرفت .

به این منظور تامین ، نصب و راه اندازی 49 دستگاه فرستنده دیجیتال در ایستگاه های 33 مرکز استان و مراکز مستقل سازمان در کل کشور انجام شد . اجرای این پروژه توسط معاونت فنی رسانه ملی  طی دو ماه انجام شد.

بسته TS3 در اکثر استان ها شامل سه برنامه سیما به شرح اچ دی ملی ، پرس تی وی با فرمت اچ دی و آی فیلم اچ دی می باشد .

گفتنی است پخش شبکه آزمایشی اچ دی از دو سال پیش در شهر تهران آغاز گردید که در شرایط فعلی با افتتاح شبکه اچ دی تهران در استان تهران پخش این شبکه آزمایشی متوقف گردید. در حال حاضر و با افتتاح فرستنده های TS3 در سایر مراکز شبکه ملی اچ دی با محتوای یکسان که متفاوت از محتوای شبکه تهران است در حال پخش است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , افتتاح , صدا و سیما , فرستنده دیجیتال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/۱۱/٢۱ | ٩:٢٠ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.