/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 09:00 دوشنبه 1395/11/02 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// بررسی هویت بصری جدید شبکه نمایش سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش تدارک شبکه امید و ایرانکالا برای افتتاح در بهمن ماه

شبکه کودک و نوجوان به جمع شبکه‌های دارای قاب 16 به 9پیوست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با آغاز دهه فجر و روزهای بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی، نسبت تصویر در پخش برنامه‌های شبکه کودک و نوجوان از  4:3  به  16:9 تغییر کرد تا خردسالان و کودکان فارسی‌زبان، از این پس تصاویر چشم‌نوازتری را مشاهده کنند.
بهبود استاندارد پخش شبکه کودک و نوجوان، یکی از گام های راه‌اندازی این شبکه بود که پس از آماده‌سازی منابع تصویری و آزمون های فنی در پخش شبکه، از ساعت هشت صبح یکشنبه 11بهمن 1394 عملیاتی شد.

بدین‌ترتیب در صورت ایجاد زیرساخت‌های فنی لازم برای سیگنال‌رسانی اچ‌دی (HD) در سطح کشور، شبکه کودک و نوجوان می‌تواند یکی از شبکه های آماده برای پخش تصاویر با کیفیت اچ‌دی باشد.

نسبت تصویر 16 به 9، یک استاندارد ابعاد تصویر با عرض 9واحد و طول 16واحد است که از چند سال قبل در ساخت تلویزیون ها و نمایشگرهای رایانه‌ای به کار گرفته می شود و یک قالب استاندارد جهانی برای تصاویر با کیفیت اچ‌دی(HD)، فول‌اچ‌دی (Full HD) و ... به شمار می‌رود.
در ایران، تاکنون شبکه‌های پرس‌تی‌وی، سه، افق، ورزش، مستند و تهران توانسته‌اند به این استاندارد نسبت تصویر، ارتقا یابند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , تلویزیون hd


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/۱۱/۱۳ | ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.