/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

شبکه کودک و نوجوان به جمع شبکه‌های دارای قاب 16 به 9پیوست.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، همزمان با آغاز دهه فجر و روزهای بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی، نسبت تصویر در پخش برنامه‌های شبکه کودک و نوجوان از  4:3  به  16:9 تغییر کرد تا خردسالان و کودکان فارسی‌زبان، از این پس تصاویر چشم‌نوازتری را مشاهده کنند.
بهبود استاندارد پخش شبکه کودک و نوجوان، یکی از گام های راه‌اندازی این شبکه بود که پس از آماده‌سازی منابع تصویری و آزمون های فنی در پخش شبکه، از ساعت هشت صبح یکشنبه 11بهمن 1394 عملیاتی شد.

بدین‌ترتیب در صورت ایجاد زیرساخت‌های فنی لازم برای سیگنال‌رسانی اچ‌دی (HD) در سطح کشور، شبکه کودک و نوجوان می‌تواند یکی از شبکه های آماده برای پخش تصاویر با کیفیت اچ‌دی باشد.

نسبت تصویر 16 به 9، یک استاندارد ابعاد تصویر با عرض 9واحد و طول 16واحد است که از چند سال قبل در ساخت تلویزیون ها و نمایشگرهای رایانه‌ای به کار گرفته می شود و یک قالب استاندارد جهانی برای تصاویر با کیفیت اچ‌دی(HD)، فول‌اچ‌دی (Full HD) و ... به شمار می‌رود.
در ایران، تاکنون شبکه‌های پرس‌تی‌وی، سه، افق، ورزش، مستند و تهران توانسته‌اند به این استاندارد نسبت تصویر، ارتقا یابند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , تلویزیون hd


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/۱۱/۱۳ | ۱:٥۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.