/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

خبر های دسته اول از طرح های فنی صدا و سیما

 رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنانش به اهتمام صدا و سیما به راه اندازی رسانه تعاملی اشاره کرد و گفت: ای‌پی تی‌وی را تا پایان امسال راه‌اندازی می‌کنیم و مخاطبان با انتخاب خود می‌توانند برنامه موردنظرشان را به‌راحتی و در ساعت موردنظرخودببینند.


سرافراز در این جلسه با اشاره به محدودیت‌ها و کمبودهایی که در منابع مالی سازمان وجود دارد، گفت: درآمدهای سازمان از طریق دولت کاهش پیدا کرده است و ما سال گذشته را با حمایت‌های مقام معظم رهبری توانستیم به پایان ببریم و امسال نیز روی درآمدهای خود سازمان حساب کرده‌ایم.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به حضور فعال رسانه‌های بیگانه برای مبارزه با فرهنگ اسلامی گفت: تصاویر ارسالی از 31 ماهواره در ایران قابل دریافت است که از این 31 ماهواره،هزاران شبکه بهره می گیرند که 112 شبکه به زبان فارسی و 171 شبکه مختص ایران برنامه‌سازی می کنند . سرافراز با تاکید بر این نکته که دشمن روی این شبکه‌ها سرمایه‌گذاری وسیعی می‌کند افزود:راه‌اندازی رسانه تعاملی (IPTV) می تواند راه‌حل مناسبی  برای مقابله با این رسانه‌ها باشد .

وی اظهار کرد: مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا بتوانیم سناریوهای بهتری داشته باشیم و همچنین شبکه کودک و خردسال را از هم مجزا کرده ایم و از انیمیشن‌های داخلی استفاده خواهیم کرد.


رئیس صدا و سیما درباره تغییراتی که در شبکه پنج صورت گرفته است نیز گفت : پخش این شبکه به‌صورت سراسری شده بود و دیگر مختص به استان تهران نبود و با تقویت این شبکه در راستای ساخت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، راهبرد آن از حالت استانی بودن خارج شد. وی تأکید کرد: به‌زودی شبکه‌ای مختص استان تهران با کیفیت HD راه‌اندازی خواهد شد.


 سرافراز درباره پوشش فرستنده‌های دیجیتال در شهرهای فاقد این فرستنده هم گفت: تا پایان سال 94 بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته‌ایم، ولی خیلی از مناطق دورافتاده وجود دارد که فاقد فرستنده هستند و باید اول منابع مالی آنها را تأمین کنیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما , فناوری دیجیتال


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/۸/۱٢ | ٩:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.