/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 18:00 دوشنبه 1395/09/29 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// دریافت ۱۵ رادیونما استانی در فرکانس 482 فرستنده تهران سریال فرار از زندان هر شب ساعت 23 از شبکه نمایش با ما همراه باشید

خبر های دسته اول از طرح های فنی صدا و سیما

 رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنانش به اهتمام صدا و سیما به راه اندازی رسانه تعاملی اشاره کرد و گفت: ای‌پی تی‌وی را تا پایان امسال راه‌اندازی می‌کنیم و مخاطبان با انتخاب خود می‌توانند برنامه موردنظرشان را به‌راحتی و در ساعت موردنظرخودببینند.


سرافراز در این جلسه با اشاره به محدودیت‌ها و کمبودهایی که در منابع مالی سازمان وجود دارد، گفت: درآمدهای سازمان از طریق دولت کاهش پیدا کرده است و ما سال گذشته را با حمایت‌های مقام معظم رهبری توانستیم به پایان ببریم و امسال نیز روی درآمدهای خود سازمان حساب کرده‌ایم.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به حضور فعال رسانه‌های بیگانه برای مبارزه با فرهنگ اسلامی گفت: تصاویر ارسالی از 31 ماهواره در ایران قابل دریافت است که از این 31 ماهواره،هزاران شبکه بهره می گیرند که 112 شبکه به زبان فارسی و 171 شبکه مختص ایران برنامه‌سازی می کنند . سرافراز با تاکید بر این نکته که دشمن روی این شبکه‌ها سرمایه‌گذاری وسیعی می‌کند افزود:راه‌اندازی رسانه تعاملی (IPTV) می تواند راه‌حل مناسبی  برای مقابله با این رسانه‌ها باشد .

وی اظهار کرد: مرکز گسترش فیلمنامه‌نویسی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا بتوانیم سناریوهای بهتری داشته باشیم و همچنین شبکه کودک و خردسال را از هم مجزا کرده ایم و از انیمیشن‌های داخلی استفاده خواهیم کرد.


رئیس صدا و سیما درباره تغییراتی که در شبکه پنج صورت گرفته است نیز گفت : پخش این شبکه به‌صورت سراسری شده بود و دیگر مختص به استان تهران نبود و با تقویت این شبکه در راستای ساخت برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، راهبرد آن از حالت استانی بودن خارج شد. وی تأکید کرد: به‌زودی شبکه‌ای مختص استان تهران با کیفیت HD راه‌اندازی خواهد شد.


 سرافراز درباره پوشش فرستنده‌های دیجیتال در شهرهای فاقد این فرستنده هم گفت: تا پایان سال 94 بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته‌ایم، ولی خیلی از مناطق دورافتاده وجود دارد که فاقد فرستنده هستند و باید اول منابع مالی آنها را تأمین کنیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , صدا و سیما , فناوری دیجیتال


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/۸/۱٢ | ٩:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.