/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

شبکه ٣ هم HD‌ می‌شود

ضبط مسابقات لیگ برتر فعلا فقط در ورزشگاه آزادی به شکل HD‌ صورت می‌گیرد و‌ صداوسیما در نظر دارد از چند ماه آینده پخش این مسابقات را نیز با کیفیت مذکور انجام دهد.‌ هاشمی، تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر در این‌باره می‌گوید: «قرار بود از اول مهرماه این اتفاق بیفتد، اما به دلیل برخی کمبودها و مشکلات مالی نشد. با این حال مطمئنا از ٢، ٣ ماه آینده می‌توانیم به پخش HD‌ مسابقات از شبکه ٣ نیز امیدوار باشیم. رایزنی‌ها انجام شده که شبکه ٣ به‌عنوان نخستین شبکه سراسری تلویزیون، برنامه‌های خود و به‌ویژه مسابقات فوتبال را با کیفیت HD پخش کند.

توضیحات یک مسئول

مهدی ‌هاشمی، تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر درباره ضبط HD مسابقات لیگ برای نخستین‌بار به «شهروند» می‌گوید: «اتفاق بسیار خوبی رخ داد و مردم را به دیدن فوتبال علاقه‌مندتر کرد. قرار است به‌زودی پخش مسابقات نیز HD‌ باشد تا از نظر پخش مسابقات در سطح بسیار بالایی باشیم. این جذابیتی که در مسابقه پرسپولیس و صبا دیدید،‌ با نصب‌کردن دوربین‌های درون دروازه، استفاده درست از اسپایدرکم و پخش صحیح صحنه‌ها به صورت «سوپر اسلو» قطعا باعث می‌شود که مردم به سوی فوتبال بیشتر جذب شوند.

حتی این صحنه‌ها می‌تواند استرسی که در چهره بازیکنان است را به نمایش بگذارد.»او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه می‌دهد: «شاید این اتفاق در سال‌های اخیر در کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس هم رخ داده باشد اما آنها از نیروی انسانی مناسبی برخوردار نیستند. ما با وجود تمام کمبودها نیروهای متخصص خوبی داریم. سعی می‌کنیم در ماه‌های آینده علاوه بر ورزشگاه آزادی، باز هم بتوانیم در شهرستان‌ها نیز این امکانات را فراهم کنیم. البته این امکانات هم‌اکنون برای مسابقات والیبال و کشتی هم مهیا است و ما فقط برای مردم این کار را انجام می‌دهیم،‌ با وجود این‌که فوتبالی‌ها هیچ‌وقت قدر زحمات صداوسیما را نمی‌دانند.»

روزنامه شهروند


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , فوتبال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٩ | ٩:٤٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.