/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

مدیر شبکه سحر از ارتقای کمی و کیفی برنامه های شبکه سحر و 24 ساعته شدن کانال فرانسه در آینده نزدیک خبرداد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علیرضا سلیمانی زاده، مدیر شبکه سحر، در نشست خبری که امروز یکشنبه 5 مهر در ساختمان این شبکه برگزار شد اعلام کرد: به زودی کانال اردوی شبکه سحر 24 ساعته پخش خواهد شد .
وی گفت: شبکه سحر توسعه شایانی از نظر کمی و کیفی و حتی ساختارهای برنامه سازی کرده است به طوری که ما در آبان ماه سال گذشته توانستیم شبکه کردی را 24 ساعته کنیم و اکنون برنامه های شبکه سحر از 24 ساعت به بیش از 72 ساعت افزایش یافته است. وی افزود: البته کانال کردی پیش از آن هم برنامه داشت، اما اولین کانالی بود که 24 ساعته شد. بعد از آن 24 ساعته شدن کانال آذری در دستور کار قرار گرفت که سوم خرداد امسال اجرا شد.
مدیر شبکه سحر درباره سیمای اردو نیز گفت: سیمای اردو به زودی 24 ساعته خواهد شد و از نظر فنی ترتیباتی داده ایم که فرمت پخش آن به اچ دی تبدیل شود .
مدیر شبکه سحر با تاکید بر افزایش کیفی و محتوایی برنامه های همه کانال های این شبکه با زبان‌های فرانسه، کردی، آذری، بوسنی، و اردو افزود: بخش انگلیسی سحر مستقل است و به زودی با نام دیگری به صورت 24 ساعته به کار خود ادامه خواهد داد.

وی ماموریت این شبکه را ضمن اطلاع رسانی و خبررسانی براساس گفتمان انقلاب اسلامی، معرفی سبک زندگی ایرانی _ اسلامی دانست و با اشاره به مخاطب جهانی این شبکه بیان کرد: ما برای جهانی سازی برنامه ها در این شبکه از الگوها، ژانرها و ساختارهای جهانی استفاده می کنیم، چون از کودک و بزرگسال گرفته تا اقوام و مذاهب گوناگون گروه مخاطب و هدف این شبکه هستند و ما برای همه این مخاطبان برنامه هایی را در فرم اطلاع رسانی و سبک زندگی ارائه خواهیم کرد.

سلیمانی زاده گفت: برنامه های زیادی در حوزه کودک و نوجوان، خانواده، اقتصاد، سیاست و ... در ساختارهایی از جمله گفت‎وگو محور، ترکیبی، مستند، موشن گرافیک و نمایشی در نظر گرفته ایم که در کانال های مختلف شبکه سحر دیده خواهند شد .

مدیر شبکه سحر درباره بخش نمایشی شبکه سحر بیان کرد: با توجه به اینکه شبکه سحر گروه سریال و فیلم مستقل ندارد و برنامه های نمایشی در معاونت برون مرزی تهیه می شود، این آثار به صورت تامینی در اختیار ما قرار می گیرد.

سلیمانی زاده با اشاره به مخاطبان این شبکه در مناطق مختلف دنیا اظهار کرد: ما صرفا برنامه های خود را برای مخاطبانی که هدف هستند تولید نمی کنیم، بلکه هدفمان این است که جمعیت بیشتری را پوشش دهیم، به طور مثال، در کانال اردو برنامه‎های ما صرفا برای شبه قاره هند تولید و پخش نمی شود، بلکه جمعیت اردو زبان‎ها بین 500 تا 700 میلیون تخمین زده شده است و ما کل دنیا را هدف قرار داده ایم، اما ساعت پیک کانال اردو برای مخاطبان شبه قاره هند در نظر گرفته می شود و برای اینکه مخاطبان اردو در اروپا، آسیا و سایر نقاط بتوانند از این برنامه ها استفاده کنند زمانی را برای بازپخش برنامه ها در شبانه روز در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به راه‌اندازی وب سایت‎های شبکه سحر گفت: ما از نظر پوشش ماهواره ای هنوز دچار محدودیت هایی هستیم، اما مخاطبان می توانند برنامه های شبکه سحر را به طور زنده از سایر وب سایت های این شبکه تماشا کنند. هم اکنون شبکه سحر به صورت یک شبکه رادیو و تلویزیونی اینترنتی حضور فعالی در فضای وب دارد و در دنیای حاضر که در اقصی نقاط جهان دسترسی بیشتری به اینترنت وجود دارد مخاطبان می توانند برنامه ها را از طریق اینترنت ببینند. همچنین برنامه ای برای بازسازی وبسایت های شبکه سحر، یکپارچه سازی و ادغام سایت های رادیو و تلویزیونی درنظر خواهیم گرفت.

مدیر شبکه سحر در ادامه به تغییرات گرافیکی این شبکه اشاره کرد و گفت: بسته گرافیکی شبکه سحر شامل لوگو و المان های گرافیکی این شبکه در حال تغییر است و ما امیدواریم با این تغییرات، تحول خوبی را تا اواخر پاییز امسال و اوایل سال میلادی جدید شاهد باشیم.
وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال 2016 تصویر جدیدی از شبکه سحر نشان دهیم که غنی تر، سهل الوصول تر، جذاب تر و تعاملی تر باشد.
سلیمانی زاده با اشاره به بخش های نمایشی شبکه سحر ادامه داد: شبکه سحر پیش از این در حوزه نمایش تولیداتی هم داشته است و امیدواریم از این پس در جشنواره های بین المللی نیز حضور فعالی داشته باشیم و شبکه سحر را به برندی برای صدا و سیما تبدیل کنیم.
مدیر شبکه سحر در بخش دیگری از سخنان خود درباره انعکاس فاجعه منا در کانال های زیرمجموعه این شبکه بیان کرد: شبکه سحر درخصوص این حادثه برنامه های مختلفی در زمینه خبری، سیاسی، گفتگو ، زیرنویس و ... تهیه کرده است. ما همچنین از ظرفیت های خارج از کشور استفاده کردیم تا نظرهای کارشناسان خارجی و مردم دیگر کشورها را هم در کانال های مختلف رادیو و تلویزیونی این شبکه منعکس کنیم.

مدیر شبکه سحر در پایان این نشست با اشاره به دو چهره اقبال لاهوری و میرسیدعلی همدانی که چهره های آنها در بنر افتتاح شبکه سحر آمده است، گفت: این دو چهره در پیوند میان زبان فارسی و فرهنگ ایرانی و همچنین زبان و فرهنگ اردو نقش بسیاری داشته اند و همانطور که می دانید 60 درصد از زبان اردو، فارسی است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سحر


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٦ | ٦:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.