/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه لیست تمام فیلم های سینمایی نوروز 96 +سه شنبه آخر سال در صفحه اصلی و صفحه ویژه نوروز قرار گرفت

در مراسمی با حضور معاون امور مجلس و استانها و جمعی از مسئولان استان مرکزی و کارکنان مرکز، 32 طرح فنی و عمرانی مرکز اراک افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، با آغاز به کار 20 ایستگاه فرستنده سامانه دیجیتال ، پوشش دیجیتال استان مرکزی 91 درصدی شد .

حجت الاسلام موسوی مقدم، معاون امور مجلس و استان های صداوسیما در مراسم افتتاح 32 پروژه عمرانی و رونمایی از تولیدات  صداوسیمای استان مرکزی با اشاره به اینکه رسانه از ابعاد مختلف، حکم دایره المعارف را دارد، گفت: تقریبا چیزی را نمی توان تصور کرد که جایگاهی در صدا و سیما نداشته باشد.

وی اظهار کرد:علوم، هنر، اطلاع رسانی، و فرهنگ در صدا و سیما گنجانده شده است، لذا اهمیت کار رسانه ای امروزه بر کسی پوشیده نیست و تاثیر گذاری در فضای رسانه ای نیازمند دوبال است که یکی از آن بالها و جزء لاینفک صدا و سیما، تکنولوژی و فناوری های به روز است که بی شک بدون آن ها نمی توان تصور کار رسانه ای داشت.

معاون امور مجلس و استان ها بیان کرد: باید در حوزه تکنولوژی و فناوری جایگاهمان را در دنیا تثبیت کنیم و همزمان پیشرفت داشته باشیم. عبور از آنالوگ به دیجیتال یکی از اقدامات اولیه در این خصوص است که در چند سال گذشته از آرزوهای دست نیافتنی صدا و سیما بود. شبکه آفتاب در بازه زمانی 13ساله به پیشرفت قابل ملاحظه ای در این زمینه رسیده است.

قربانی جم، مدیرکل صدا و سیمای استان مرکزی هم از پوشش سامانه دیجیتال در بسیاری از شهرهای استان و بیش از 700 روستا و از فعال شدن 33 خبرنگار در 33شهر استان با هدف سرعت در اطلاع رسانی از نیمه دوم سال خبر داد.

وی اظهار امیدواری کرد تا سه ماه آینده با راه اندازی 10 ایستگاه دیگر ، پوشش سامانه دیجیتال در استان به 93 ذرصد برسد  .

در سیزدهمین سالروز تاسیس شبکه استانی سیمای آفتاب، 32 طرح فنی و عمرانی با حضور معاون امور مجلس و استانهای سازمان صداو سیما به بهره برداری رسید.

با راه اندازی رسمی 20 ایستگاه تلویزیونی گوار، ساوه، زاویه، مصرقان، الویر، نوبران، بالقلو، تفرش، آشتیان، دهنو، چهارچشمه، لکان، چهرقان، دهسد، شرشره،خاوه، راونج، کردیجان، ده کائید و جیریا ، پوشش جمعیتی سامانه دیجیتال استان مرکزی به 91 درصد رسید.

همچنین با راه اندازی 10 فرستنده پرقدرت اف ام علاوه بر تقویت شبکه های ملی و استانی آفتاب بر روی باند اف ام ، تقویت شبکه های رادیویی اقتصاد با فرکانس 97.8 مگاهرتز و شبکه سلامت با فرکانس 101.8 در نواحی مرکزی استان آغاز شد که این فرستنده ها با قابلیت RDS  است.

بهره برداری از پروژه های  اتوماسیون تصویر ، سامانه آرشیو دیجیتال و واحد سیار تلویزیونی شماره 2 مرکز نیز آغاز شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال مرکزی , افتتاح , صدا وسیما


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/٢٩ | ۱:٢٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.