/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

شبکه چهار سیما با مجله علمی «مکعب» جذاب ترین مستند های روز دنیا را با موضوعات مختلف مهندسی، اختراعات،محیط زیست و پزشکی به نمایش در می آورد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛"مکعب" عنوان برنامه تولیدی جدید شبکه چهار است که به مدت 20 دقیقه چهار موضوع مختلف علمی را بررسی می کند.

این برنامه از 4 آیتم علمی تشکیل شده است که در هر بخش موضوعات مختلف در حوزه مهندسی، اختراعات،محیط زیست و پزشکی بررسی می شود.چگونگی رفتار با کودکان،ساخت مسکن از ضایعات زباله،آموزش محیط زیست به کودکان، خواص مواد غذایی،معرفی ماهواره ها و ... از جمله این موضوعات است.

در این برنامه سوالات علمی نیز مطرح می شود که در یک دقیقه و سی ثانیه به ان پاسخ داده می شود.علت پرواز پرنده ها به صورت شکل هفت و علل تنوع رنگ بال پروانه ها از جمله سوالات مطرح شده در این برنامه است.

دکتر علی اکبر باغستانی تهیه کننده برنامه گفت: این مستند ها محصول سال 2013 کشور آلمان است که در تأمین برنامه شبکه 4 آماده سازی ودر امور دوبلاژ سیما دوبله شده و اولین بار از شبکه چهار سیما به نمایش در می آید.

"مکعب"روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 18:20 روانه آنتن پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه4 , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٥/٢٠ | ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.