افتتاح فرستنده دیجیتال در مازندران

در سالروز ولادت با سعادت امام علی(ع) و سالگرد فتح خرمشهر فرستنده پرقدرت پخش ts2 دیجیتال ایستگاه تلویزیونی سوردار با توان دو کیلو وات نصب و راه‌اندازی شد.

از این پس مردم مازندران از شهرستان رویان تا شهرستان نکا می‌توانند بر روی کانال 24 سیستم UHF گیرنده‌های دیجیتال تصویر یا ستاپ‌باکس ورودی فرکانس 498 مگاهرتز 10 شبکه تلویزیونی نظیر شبکه‌های تبرستان، آی فیلم، پرس تی وی، بازار، شما، پویا، ورزش، مستند و العالم را دریافت کنند.

در حال حاضر مازندران دارای 81 درصد پوشش دیجیتال برای 20 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی قرار دارد.

 

 

9 طرح بزرگ فنی صدا و سیمای مرکز فارس به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل چهار طرح سیگنال رسانی زمینی، 2 طرح سامانه تلویزیون دیجیتال و سه طرح صدا و تصویر که با 70 میلیارد ریال هزینه اجرا شده است.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: با بهره برداری از طرح توسعه سامانه تلویزیون دیجیتال در شهر صدرا و شهرک گلستان شیراز پوشش جمعیتی سامانه دیجیتال در شهر شیراز به 100درصد و در استان فارس به 58 درصد رسید.
محمد باقر کشفی افزود: این طرح امکان استفاده 300 هزار نفر از جمعیت شهر صدرا و شهرک گلستان شیراز از 20 شبکه تلویزیونی و 20 شبکه رادیویی دیجیتال کشور با کیفیت مناسب صدا و تصویر را فراهم کرد.
وی با اشاره به افتتاح طرح سیگنال رسانی زمینی به ایستگاه های پرقدرت مهارلو، خرمنکوه، میانرود و گلستان گفت: با توجه به تحریم هایی که دشمنان ایران اسلامی علیه شبکه های ماهواره ای کشورمان اجرا می کنند، این طرح امکان ارسال صداو تصویر از طریق سیگنال های زمینی را فراهم کرده است.
طرح جامع اتوماسیون سیما، خبر و آرشیو- مرکز رصد و مونیتورینگ و استودیو و رژی تولید صدا از دیگر طرح هایی بود که در مرکز فارس به بهره برداری رسید.

 افتتاح فرستنده دیجیتال در همدان

به میمنت دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی ،شبکه های تلویزیونی و رادیویی شهر ها ی ملایر ،نهاوند ، اسدآباد و تویسرکان دیجیتالی شد که با توجه به بهره برداری از این شبکه های دیجیتالی ، پوشش استانی به رقم قابل توجه 90درصدی رسید.

طرح دیجیتالی کردن شبکه های استانی از ابتدای سال 90مورد بررسی،و اجرا قرار گرفت و در فاز نخست این طرح با نصب وراه اندازی تجهیزات دیجیتالی در ایستگاههای فرستنده بارابند و چهل چمن قریب به 60 درصد مناطق استان شامل: در شهرهای همدان ،مریانج ،قهاوندوجورقان وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق ،شهرهای بهار ،لالجین ،صالح آبادو وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق و همچنینی بخشهایی از شهرهای رزن ،فامنین و کبودرآهنگ زیر پوشش 16 شبکه دیجیتالی و 10 شبکه رادیویی قرار گرفت.در مرحله دوم این طرح بزرگ در سال 91 با نصب وراه اندازی تجهیزات دیجیتالی در ایستگاه دمسیاه ملایر شامل شهرهای ملایر و سامن وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق ،ایستگاه فرستنده اسدآباد در شهرهای اسدآباد وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق ، ایستگاه فرستنده تپه ابوذر نهاوند در شهر نهاوند وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق و ایستگاه فرستنده سرکان شهر تویسرکان شامل شهر تویسرکان وبخش ها وروستاهای حومه این مناطق و افزایش تعدادشبکه های دیجیتالی به 32 شبکه سراسری و استانی رادیویی و تلویزیونی ، پوشش نزدیک به 30درصد افزوده شد . مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان خاطر نشان کرد: با راه اندازی سامانه دیجیتال در مناطق مذکور بر روی باند یو اچ اف (UHF) در کانالهای 32 و 38 ، مخاطبان شبکه استانی در شهرهای همدان ، ملایر، نهاوند، اسدآباد و تویسرکان می توانند با استفاده از گیرنده های دیجیتال شبکه های تلویزیونی و رادیویی را به صورت دیجیتال دریافت کنند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: افتتاح , صدا و سیما , فرستنده دیجیتال , شهر های دیجیتالی


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۳/٦ | ٩:۱۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.