شبکه پرس تی‌وی که از بدو تاسیس،امکان دریافت صدا و تصویر خود را با کیفیت HD برای مخاطبانش در خارج از ایران فراهم کرده بود، از این پس برای مخاطبان داخلی هم تصاویر خود را با کیفیت اچ دی پخش می کند .

مخاطبان شبکه پرس تی‌وی از این پس از طریق دستگاه‌های ستاپ باکس می‌توانند برنامه‌های این شبکه را باکیفیت بالای (اچ‌دی) دریافت کنند ؛ امکانی که قرار است به مرور تمام شبکه‌های تلویزیونی به آن مجهز شوند .

شبکه پرس تی‌وی از بدو تاسیس، قابلیت پخش اچ‌دی داشت ، امکانی که برای مخاطبان داخلی فراهم نبود، اما با ورود دستگاهای دیجیتال، این امکان برای مخاطبان داخل کشور هم فراهم شد تا برنامه‌های این شبکه را از طریق ستاپ باکس (گیرنده دیجیتال تلویزیون) با کیفیت بالا دریافت کنند .

تلویزیون برای ماندن در رقابت رسانه‌ای با شبکه‌های تلویزیونی دنیا، ناگزیر به بهره‌مند شدن از امکان پخش HD برنامه‌هاست و مدیران رسانه در تلاشند تا هر چه زودتر تمام

شبکه‌ها را به این امکان مجهز کنند.

 از نخستین شبکه‌های سراسری که در روند HD شدن قرار می‌گیرند، شبکه سه سیماست .

مدیر شبکه سه سیما پیش از این در گفت‌وگو با ایسنا از فرآیند HD شدن این شبکه تا پایان سال خبر داده بود.

غلامرضا میرحسینی گفته بود، با دستور رئیس سازمان صدا و سیما، شبکه سه اولین شبکه سراسری سیما خواهد بود که HD می‌شود و به سرعت فرایند HD شدن شبکه‌های دیگر سیما نیز پس از آن طی خواهد شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٢/۱٤ | ۱۱:۱٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.