عیدانه شبکه اول سیما
برنامه «عیدانه» روز عید فطر به مدت ده ساعت از شبکه یک پخش می‌شود. پخش این برنامه فردا از ساعت 19 و 30 دقیقه آغاز و تا پایان اذان صبح ادامه خواهد داشت.

ارغوانی، تهیه‌کننده این برنامه به روابط‌عمومی تلویزیون گفت: از آنجا که جشن عید فطر ادامه برنامه افطار شبکه یک (شهر باران) است، اسامی برندگان مسابقه پیامکی برنامه شهر باران در برنامه عیدانه اعلام می‌شود.

وی افزود: در این روز به قید قرعه به 16 نفر از شرکت‌کنندگان هزینه سفر زیارت به مشهد مقدس با یک نفر همراه اهدا خواهد شد. مسابقه پیامکی دیگری نیز در برنامه جشن عید فطر خواهیم داشت که در پایان آن اسامی برندگان این مسابقه نیز اعلام خواهد شد.

ارغوانی دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و نخبگان کشور را از دیگر بخش‌‌های برنامه ذکر کرد و گفت: پخش موسیقی زنده از دیگر بخش‌های این برنامه دانست. در کنار موسیقی زنده کلیپ‌هایی از هنرمندان جوان کشورمان مانند شهاب رمضانی، مهدی احمدوند، حامد زمانی، سعید شهروز و میثم ابراهیمی پخش خواهد شد.

محمد سلوکی و مبینا نصیری اجرای این برنامه را به عهده خواهند داشت.

شبکه یک برای روز عید هم ویژه‌برنامه‌ای را تدارک دیده است که ساعت 11 و 30 دقیقه تا 13 و 45 دقیقه پخش می‌شود. در این ویژه‌برنامه عوامل سازنده، بازیگران مجموعه دودکش و رضا صادقی حضور خواهند داشت.

 

 همراه با شبکه دوم سیما در عید فطر

عمو‌های فیتیله‌ای، عمو قناد و عمو پورنگ برای تعطیلات عید فطر برنامه‌های متنوعی را تدارک دیده‌اند.

مدیر گروه کودک و خردسال شبکه دو با اعلام این خبــر به روابط عمومی شبکه دو گفت: فیتیله، جمعه تعطیله، جمعه به جمعه، خونه به خونه و کتابخانه عمو پورنگ، روز عید فطر و روز تعطیل بعد از آن پخش می‌شوند.

علی زارعان گفت: این ویـژه برنامه‌ها با رویکرد توجه به روزه اولی‌ها پخش می‌شود و دختر خانم‌ها و آقا پسرهایی که امسال برای بار اول روزه‌داری را تجربه کردند، هدایایی از عمــوها دریافت می‌کنند.

زارعان تصریح کرد: عمو قناد از ساعت 9 و 30 دقیقه مهمان خانه مخاطبان خود می‌شود. عموهای فیتیله‌ای هم برنامه خود را از ساعت 14 آغاز می‌کنند، کتابخانه عموپورنگ طبق معمول روزهای تعطیل از ساعت 16 پخش می‌شود.

 


درشبکه سه، عید فطر بازار خنده داغ داغ است

«خنده‌بازار»ی‌ها در تعطیلات عید سعید فطر لحظات شادتر و مفرح‌تری را برای بینندگان رقم می‌زنند.

آغازشمارش معکوس از یک تا چهار

شبکه چهار سیما نیز در روز عید پخش سرس جدید "مسابقه 4،3،2،1"را آغاز می‌کند. اجرای مسابقه را جواد مولانیا بر عهده دارد و همچون سری گذشته  یک گروه سه نفره داوری شامل کارگردان، منتقد و بازیگر رقابت شرکت کنندگان را مورد قضاوت قرار می دهند.

این مسابقه مسابقه در63 قسمت 60 دقیقه ای تدارک دیده شده و اولین قسمت آن ساعت 22 از شبکه 4 در عید فطر روی آنتن می‌رود

شبکه تهران

شبکه تهران برای روز عید فطر ویژه برنامه‌های متنوعی را برای این روز تدارک دیده است.

مجله تصویری «سلام تهران» در روز عید فطر نماز پرشکوه عید فطر برای بینندگان برنامه پوشش تصویری می‌دهد.

«شانزدهمین مراسم گلریزان جشن رمضان برای کمک به آزادی زندانیان» امسال نیز همزمان با عید سعید فطر در پایگاه حسینیه ارشاد برگزار می‌شود و برنامه جشن رمضان در عید فطر ارتباط‌های متعددی با این پایگاه برقرار می‌کند.

اولین قسمت برنامه «شب به یاد ماندنی» همزمان با عید سعید فطر پخش می‌شود. این برنامه در 26 قسمت 40 دقیقه‌ای تهیه و تولید شده است.

برنامه زنده موسیقی محور «ساعت 25» نیز همزمان با عید سعید فطر ویژه‌برنامه شاد و جذابی را برای مخاطبان خود روی آنتن​می‌برد.

برنامه زنده «رنگین​کمان» ویژه کودکان و نوجوانان در روز عید ویژه‌برنامه متنوعی و شادی را پخش می‌کند. در این ویژه‌برنامه دخترخانم‌های روزه‌اولی به برنامه دعوت می‌شوند.

ضیافتی از نور در شبکه قرآن

ویژه برنامه "ضیافت" کاری از گروه اجتماعی و برنامه های مستند شبکه قرآن و معارف سیما در دو بخش روز عید سعید فطر و فردای آن با دعوت از میهمانان و کارشناسان ویژه مذهبی به صورت زنده و مستقیم از ساعت 9 صبح به مدت 180 دقیقه به روی آنتن خواهد رفت.

پخش زنده و مستقیم خطبه ها و نماز عید سعید فطر رهبر معظم انقلاب و پخش برنامه های "عید عاشقی" ، "ماه نو" و میان برنامه های متنوع از دیگر تدارک ویژه شبکه برای این ایام است.

نوای خوش در عید بندگی از رادیو به گوش می‌رسد

 شبکه های رادیویی نیز در روز عید فطر برنامه های متنوع و شادی برای مخاطبان تدارک دیده اند. شبکه های ایران، قرآن، معارف و جوان نماز عید را به طور زنده پوشش خواهند داد.

 

برنامه های رادیو در روز عید فطر در ادامه مطلب


جشن رادیو در عید فطر

شبکه‌های رادیویی جوان، فرهنگ، معارف، ورزش، صدای آشنا، سلامت، دانش و گفت‌وگو ویژه‌برنامه‌هایی را برای پخش در روز عید فطر تدارک دیده‌اند.

برنامه خدایا شکر، روز عید فطر از ساعت 7 تا 9 از رادیو جوان پخش می‌شود. کارنامه صادرشد نیز کاری از گروه جوان و جامعه شبکه جوان است که در این روز از ساعت 9 تا 12 از شبکه جوان پخش می‌شود. عید است عاشقان، دیگر برنامه شبکه جوان برای روز عید است که شامل برنامه‌های شاد و متنوع، شعرخوانی و بررسی و معرفی جشن‌های اقوام مختلف ایرانی در روز عید فطر است. این برنامه از ساعت 14 تا 17پخش می‌شود. از دیگر برنامه‌های این شبکه برای روز عید فطر می‌توان به قبول باشه و آیین شکیبایی اشاره کرد.

رادیو فرهنگ هم به مناسبت عید سعید فطر ویژه‌برنامه‌های عید فطرت، عید دل‌ها، جام مصفا، عید فطر در گذر تاریخ را تدارک دیده‌ است. گروه سلامت معنوی رادیو سلامت به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه مفرح «و خدا گفت سلام» را از 7 و 30 دقیقه تا 9 و 10 دقیقه پخش می‌کند. دیگر برنامه‌های این شبکه برای روز عید بفرمایید سیب و نسخه خط‌خطی را آماده کرده است.

«عید بندگی» کاری از گروه فقه و سیره رادیو معارف همزمان با عید سعید فطر پخش می‌شود. رادیو گفت‌وگو هم برنامه‌های سفره نور را روز عید پخش می‌کند.

معرکه ویژه‌برنامه عید فطر رادیو دانش است که جمعه 10 تا 11 و 30 دقیقه از این شبکه رادیویی پخش می‌شود.

رادیو ورزش برنامه روز هفتم را 8 تا 10 صبح پخش می‌کند. میدان لبخند هم دیگر برنامه این شبکه برای روز عید است. «صبح و ورزش» عنوان برنامه‌ای دیگر از رادیو ورزش است که عید سعید فطر از 7 و 15 دقیقه تا 9 به صورت زنده پخش می‌شود و بخش‌هایی از آن به مناسبت عید فطر آماده شده است.

«عید بندگی» کاری از گروه ورزش و تفریحات شبکه جهانی صدای آشناست که عید فطر از این شبکه پخش خواهد شد. این برنامه جُنگی شاد و مفرح همراه با قطعات طنز نمایشی است که در بخش‌های مختلف آن، آیتم‌های سرگرم کننده، موسیقی و ترانه‌های شاد پخش خواهد شد. «عید بندگی» جمعه ساعت 11 به وقت تهران برابر با 6 و 30 دقیقه به وقت گرینویچ از کانال اروپای شبکه جهانی صدای آشنا پخش می‌شود.

برنامه «جمعه ایرانی» همزمان با روز عید فطر و یک روز بعد از رادیوایران پخش می‌شود.

سعید توکل، سردبیر برنامه رادیویی «جمعه ایرانی» درباره این ویژه‌برنامه به ایسنا گفت: قرار است با برنامه «یک روز شاد» عید فطر را برای مخاطبان به روزی شاد تبدیل کنیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: رادیو , ماه رمضان , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/٥/۱٦ | ۱:٥٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.