/ آخرين بروز رساني مطالب و نظرات تا ساعت /// 00:30 پنجشنبه 1395/09/11 گستره پخش رسمی شبکه های اچ دی:تمامی مراکز استان ها/// شهرستان های سرخس و فریمان و چناران و خواف و دماوند و زیباکنار و بناب /// با ما باشید پخش آزمایشی رادیو نما های دنا و همدان در فرستنده دیجیتال تهران **مصاحبه اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال با طراح هویت بصری شبکه سه و پرس تیوی و تهران اچ دی در صفحه اصلی

مستند « اکتشافات فضایی » محصول 2012 در یک قسمت 53 دقیقه‌ای از شبکه مستند پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این فیلم مستند به ماموریت فضایی ویجر می‌پردازد که یکی از سفرهای فوق العاده در اکتشافات فضایی انسان محسوب می‌شود. در سال  1977، دو فضاپیمای بدون سرنشین به تلاش ناسا و به منظور بررسی سامانه خورشیدی به دنیای دوردست پرتاب شد .

این اولین باری بود که یک ابزار ساخت بشر به بازدید دورترین سیارات منظومه ی شمسی همچون مشتری، زحل، نپتون و اورانوس و… می رفت. در درازای این ماموریت گرد و غبار های فضایی، سیارات گازی و قمرهای آن‌ها، میدان مغناطیسی و جاذبه آن، تشعشعات گوناگون و بسیاری از شگفتی‌های قابل توجه سامانه خورشیدی کشف شد.

در حال حاضر، در پایان سال  2012، با گذشت 35 سال این دو فضاپیما در حال ترک منطقه تحت جاذبه خورشید و آغاز سفر خود در فضای بین ستاره‌ای هستند.

« اکتشافات فضایی » دوشنبه ، 26 آبان ماه ، ساعت  17:20 از شبکه مستند پخش می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩۳/۸/٢٦ | ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.