«ارباب سرگرمی» با هدف معرفی و نقد کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی با موضوع تفریح و سرگرمی از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «ارباب سرگرمی» عنوان برنامه‌ای جدید از شبکه افق سیماست که در هر قسمت به نقد و بررسی و مرور تاریخچه کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی که در حوزه سرگرمی و فیلم‌های کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند خواهد پرداخت.

قسمت اول برنامه ارباب سرگرمی که رأس ساعت 19:30 روز چهارشنبه (16 مهر) از شبکه افق پخش می‌شود، به معرفی کمپانی والت‌دیزنی می‌پردازد؛ شرکتی که ابتدا با هدف فعالیت‌های صرفا تفریحی راه‌اندازی شده بود ولی در ادامه مسیر، به پایگاهی برای تغییر دیدگاه‌های اجتماعی و خدمت به اهداف سیاسی تبدیل شد.

صنعت سرگرمی چه در قالب ساخت ابزارها و تجهیزات بازی یعنی در بعد سخت‌افزاری و چه در حوزه فیلم و سینما و نرم‌افزار یا به عبارت دیگر بعد نرم‌افزاری دارای حیطه فعالیتی گسترده است.

با ظهور سینما و پس از آن، نفوذ روزافزون شبکه‌های تلویزیونی به درون خانه‌ها، پرداختن به موضوعاتی همچون کودک و سرگرمی که مخاطبان آن هم بیشتر از میان قشر کودک و نوجوان هستند رونق خاصی یافت به طوری که بخش عمده‌ای از بدنه سینمای باسابقه و طول و درازی همچون هالیوود به این امر اختصاص یافته و توانسته است با استفاده از قدرت سرگرم‌کنندگی خود، فرهنگ غربی را نیز در بسیاری از کشورها آن هم در میان کودکان نهادینه کند.

همچنین قسمت دوم برنامه ارباب سرگرمی روز جمعه (18 مهر) ساعت 20:30 از شبکه افق روی آنتن خواهد رفت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩۳/٧/۱٦ | ۱:٥٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.