شبکه‌ی پویا به مناسبت روز جهانی قدس پنج انیمیشن را با محوریت فلسطین در روزهای پنجشنبه و جمعه به روی آنتن می‌برد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «بچه‌های محله‌ی الرشید»، «آرزوهای کوچک»، «زرد سرخ»، «سرزمین زیتون» و «دختر سنگ فروش» انیمیشن‌هایی هستند که به مناسبت روز قدس و به تهیه‌کنندگی مرکز پویانمایی صبا پخش می‌شوند.

فیلم سینمایی «بچه‌های محله‌ی الرشید» پنجشنبه 10 مرداد ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.

داستان فیلم سینمایی «بچه‌های محله‌ی الرشید» درباره‌ی بچه‌های یک مدرسه است که وقتی متوجه می‌شوند اسرائیلی‌ها می‌خواهند شهرشان را بگیرند در مقابل آنها می‌ایستند. انیمیشن «بچه‌های محله‌ی الرشید » به کارگردانی تورج علوی در سال 83 تولید شده است.


****

انیمیشن «آرزوهای کوچک» نیز آرزوهای کودکان فلسطینی را به تصویر می‌کشد که به کارگردانی و نویسندگی مهدی زرگری در یک قسمت 14دقیقه‌ای با تکنیک دو بعدی ساخته شده است.

داستان این انیمیشن درباره‌ی پسر بچه‌ای است که آرزو می‌کند یک اسب بالدار داشته باشد این پسر بچه با اسب بالدار خود به فلسطین پرواز می‌کند و با کشیدن نقاشی امید را در دل بچه‌های فلسطینی زنده می‌کند.

«آرزوهای کوچک» جمعه 11 مرداد ساعت 18 و 28 دقیقه به وری آنتن پویا می‌رود.

****

همچنین انیمیشن «زرد سرخ » به کارگردانی وحید نصیریان در یک قسمت 12دقیقه‌ای وبا تکنیک دو بعدی تولید شده است، فیلمنامه‌ی این انیمیشن به قلم علی طهماسبی و سیروس گهوردی نوشته شده است و پنجشنبه 10 مرداد ساهت 20 و 36 دقیقه پخش می‌شود.

****

«سرزمین زیتون» به کارگردانی و نویسندگی سعید ترخانی در یک قسمت 7 دقیقه‌ای با تکنیک سه بعدی کامپیوتری تولید شده است.

داستان این انیمیشن در باره‌ی پسر بچه‌ای است که موضوع انشای خود را« نامه‌ای به یک کودک فلسطینی» انتخاب می‌کند و در پایان، انشای خود را با این جمله به پایان می‌رساند:

"ای کودک فلسطینی، من آوارگی تو را درک کردم، خط سرخ شهادت راهنمای من و توست ، سرزمین قدس ، سرزمین زیتون آزاد خواهد شد"

«سرزمین زیتون» جمعه، 11 مرداد ساعت 19 و 20 دقیقه از شبکه پویا به روی آنتن می‌رود.

****

انیمیشن «دختر سنگ فروش» دیگر انیمیشنی که به مناسبت روز جهانی قدس پنجشنبه 10 مرداد ساعت 19 و 20 دقیقه پخش می‌شود در صداوسیمای مرکز سمنان تولید شده است.

این انیمیشن به ماجرای دختری فلسطینی می‌پردازد که بر اثر حمله صهیونیست‌ها پدر و مادر خود را از دست داده و با پیرمردی مسیحی زندگی می‌کند و برای سنگ فرش کردن جلوی دکه ماهی فروشی سنگ جمع می‌کند.

تهیه‌کننده این انیمیشن ریحانه خیرخواهان و کارگردان آن محمد جواد بابایی است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٢/٥/۸ | ٢:٤۱ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.