نسل جدید تلویزیون ها

نسل آینده تلویزیونها می‌توانند صفحات شفافی و بسیار باریکتر از تلویزیونهای کنونی باشد که وقتی آن را خاموش می‌کنید دیوار را از پشت آن مشاهده خواهید کرد.

به گزارش مهر، فناوری تی او ای ایی دی (TOLED) در حال حاضر نیز وجود دارد اما هنوز به قدر کافی پیشرفت نکرده و تولید صفحات نمایشی با این ابعاد هنوز امکان پذیر نشده است.

اما مایکل فریب با همکاری یک خط تولید تلویزیون با استفاده از صفحات نمایشی TOLED تلویزیونی را برای مسابقه طراحی مفهومی iF سال طراحی کرده است.

صفحه شفاف؛ وقتی تلویزیون خاموش می شود دیوار از پشت آن نمایان است

شرکت "Loewe"  که این طراحی را تولید کرده است در سال 1998 وقتی که هنوز iTune یا یوتیوب وجود نداشت؛ نخستین تلویزیونهایی را تولید کرد که به اینترنت وصل می شدند.

تکنولوژی صفحات شفاف پیش از این هم وجود داشته اما تولید صفحاتی با این ابعاد تاکنون میسر نشده است. این طراحی مفهومی دارای فناوری است که می توان آن را به صورت عمودی و افقی مورد استفاده قرار داد.

پیش بینی می شود فناوری TOLED استفاده شده در این تلویزیون ، نسل آینده تلویزیونها باشد

براساس اظهارات فریب، این تلویزیون به عنوان اولین تلویزیون در نوع خود دارای فناوریهای مبتکرانه ای است که LCD های کنونی را به آخرین فناوری نمایشی TOLED تبدیل کرده است. این امر موجب شده تا بتوانند تصاویر متحرک غیر شفاف و تولید رنگ غنی و همچنین کنتراست کامل از سیاه کامل تا سفید کامل داشته باشید.


ادامه

در این تصویر تلویزیون به حالت عمودی و صفحه قابل چرخش آن به هر طرف مشخص است


براساس گزارش دیلی میل، شرکت "لویور" در سال 1931 نخستین تلویزیون های عمومی را ارائه داد و پس از آن نخستین دستگاه ضبط صوت را در سال 1950 روانه بازار کرد، نخستین دستگاه ضبط ویدئو در سال 1961 توسط این شرکت وارد بازار شد و نخستین تلویزیون استریو اروپایی در سال 1981 از همین شرکت به بازارهای فروش انتقال یافت

شرکت"لویور" پیشگام در تولید تلویزیونهای اینترنتی بوده است

شرکت "Loewe" پیشگام در تولید تلویزیونهای اینترنتی بوده است

دفتر مرکزی شرکت لویور در آلمان است و 1000 کارمند دارد که 120 نفر از آنها مهندسین و تکنسینهایی هستند که در آزمایشگاه ها و بخشهای رشد و توسعه محصولات کار می کنند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: فناوری دیجیتال , کاربرد


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩۳/٤/۳۱ | ٥:٠۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.