فیلـم های سیـنـمـایـی و تلـویـزیـونـی شبکـه هـای سیـمـادر سالروز شهادت حضرت علی (ع) اعلام شد.


فیلم های سینمایی و تلویزیونی « جزر و مد » ، « نورا » ، « نبش قلب » ، «قصیده شب بارانی » ، « نامه » ، «وزنه های بی وزن »، « قصص قرآنی » ، « نگین » ، « آخرین خواب بارانی » سه شنبه 8 مرداد ماه مصادف با سالروز شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) از شبکه های سیما پخش می شـود .


*************************************
شبکه یک


فیلم تلویزیونی « جزر و مد » به کارگردانی محمد حسین غضنفری و تهیه کنندگی محمد هادی پروین، سه‌شنبه 8 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش می شود .
در این فیلم خواهید دید: نیما یک بساز و بفروش ثروتمند در تهران است که سال‌ها قبل همسر و پسرش آرمان را در شمال تنها گذاشته و به سودای به دست آوردن پول و ثروت بیشتر به تهران آمده است. آرمان که یکی از قهرمانان دوی کشور است برای انجام مسابقات به تهران می آید و در خانه پدرش مستقر می شود. او شب قبل از مسابقه ناگهان از حال می رود و وقتی پدرش برای معالجه او را به بیمارستان می رساند متوجه می شود که پسرش به تومور مغزی مبتلا شده است. پدر از این خبر ناگهانی متحول شده و برای جبران گذشته تلاش می‌کند تا چند صباحی را با پسرش بگذراند. آنها با هم به شمال و نزد مادر باز می گردند و این ماجرا پدر و پسر را به هم بسیار نزدیک می کند و ...
علی عمرانی و امیرحسین صدیق در فیلم تلویزیونی « جزر و مد » از تولیدات سال 1391 مرکز سیما فیلم بازی کرده اند .

*************************************
شبکه دو


فیلم سینمایی « نورا » به کارگردانی محمود شولیزاده و تهیه کنندگی جواد ظهیری ، سه شنبه 8 مرداد ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبح » از شبکه دو سیما پخش می شود .
داستان فیلم از این قرار است که: خانواده نورا در بالای کوه زندگی می کنند و امورات خود را از راه ذغال فروشی می گذرانند، نیاز قصد رفتن به روستا را دارد و نورا اصرار دارد که همراه برادرش به روستا برود. در راه برگشت نورا که دوست دارد قطار را ببیند در اثر برخورد با قطار به ته دره سقوط می کند و در اثر این سقوط فلج می‌شود و (نیاز) برادر بزرگ تر او به رغم مخالفت خانواده به امید شفا و بهبودی خواهرش قصد دارد او را به امام‌زاده بالای کوه ببرد. راه امام زاده سخت و دشوار است، اما نیاز با اراده ای شگفت و استوار قصد دارد این کار را انجام دهد. او با فرغون نورا را تا قصمتی از راه می برد و ...
فیلم سینمایی « نورا » محصول سال 2010 آفریقای جنوبی است .

*************************************

فیلم تلویزیونی « نبش قلب » به کارگردانی قاسم جعفری و تهیه کنندگی صدیقه صحت، سه شنبه 8 مرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد .
در این فیلم می بینیم: مش رحیم پیرمرد روستایی است که پس از بیست سال از پایان جنگ در عملیات تفحص، بقایای جنازه فرزندش پیدا می‌شود. او بر اساس وصیت شهید، پیکر او را بدون هیچ مراسمی در روستایشان دفن می‌کند. روستایی که بیش از ده سال است به خاطر خشکسالی فاقد سکنه شده و کسی در آن زندگی نمی‌کند. ورود پیکر یحیی فصل تازه‌ای را در زندگی مش رحیم ایجاد می‌کند و او تولدی دوباره می‌یابد و...
محمد پورضرغام ، وهاب امین الرعایا ، مریم نیک آئین و حیدر نیک آئین در فیلم تلویزیونی « نبش قلب » بازی کرده اند .

*************************************

فیلم سینمایی « قصیده شب بارانی » به کارگردانی علی سبزواری و تهیه کنندگی علی‌اکبر تحویلیان ، سه شنبه 8 مرداد ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می شود .
قصیده شب بارانی، قصه پرستاری را در سال 67 و در اوج جنگ و موشک‌باران روایت می‌کند که تلفیق مسائل و مشکلات خانوادگی‌اش با مشکلات محل کار، اتفاقات جدیدی را پیش رویش قرار می‌دهد، این در حالی است که برای دخترش ارغوان خواستگاری به اسم بابک می‌آید و....
شیرین بینا، نگین صدق گویا ، مهدی فقیه و مهرداد ضیایی در فیلم سینمایی « قصیده شب بارانی » بازی کرده‌اند .

*************************************
شبکه سه


فیلم تلویزیونی « نامه » به کارگردانی حسین حکمت جو و تهیه کنندگی یدا... شهیدی ، سه شنبه 8 مرداد ساعت 17از شبکه سه سیما پخش می شود .
این فیلم تلویزیونی با نقش آفرینی بیتا سحرخیز، علی رام نورایی، محمدرضا عباس نژاد و رؤیا خلیل آذر روایتگر قصه نامه ای است که در زمان جنگ تحمیلی نگاشته شده و دختری پس از بیست سال آن را طی اتفاقی می‌یابد و در صدد یافتن علت شهادت نویسنده نامه بر می آید. در این راستا او با زندگی جانبازان آشنا می شود.
فیلم تلویزیونی « نامه » از تولیدات سال 1389 مرکز سیما فیلم در ژانر معناگرا و دفاع مقدس ساخته شده است.

*************************************
شبکه چهار


فیلم تلویزیونی « وزنه های بی وزن » به کارگردانی مجید شیخ انصاری سه شنبه 8 مرداد ماه ساعت 11 در قالب جشنواره تابستانی از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده : علی که در کانادا مشغول تحصیل است، روز تولد حضرت علی (ع) به دلیل اتفاقاتی که برایش رخ می دهد، احساس می کند باید وزنه ای را که مدت ها بر روح خود تحمل کرده، بردارد و از زیر فشار آن خلاص شود. در نهایت، این جوان مقیم کانادا در روز میلاد مولا علی (ع) به بهره و فیض واقعی نائل می شود.
وحید رهبانی و پویان طباطبایی در این فیلم محصول سال 1388 در ژانر معناگرا بازی کرده اند.

*************************************
شبکه تهران


انیمیشن « قصص قرآنی (شتر حـضرت صالح،  حضرت عزیز، سگ اصحاب کهف) » به کارگردانی یونس عباس‌زاده و رشید برجی 9:15 صبح روز سه شنبه 8 مرداد ماه از شبکه تهران پخش خواهد شد .
این انیمیشن زندگی سه تن از پیامبران را روایت می کند و داستان از این قرار است که : حضرت صالح سعی دارد ، قوم ثمود را که بسیار نافرمان است به راه راست هدایت کند ، ولی آنها قبول نمی کنند و از او معجزه می‌خواهند و خداوند از دل کوه شتری را می فرستد که آنها بعداً او را می کشند و حضرت صالح به اذن خدا سه روز برای توبه کردن به آنها مهلت می دهد. حضرت عزیز مرد جوانی است که به فقرا کمک می کند. تا اینکه از خدا می خواهد تا زندگی پس از مرگ را به وی نشان دهد.

*************************************

فیلم تلویزیونی « نگین » به کارگردانی احمد معظمی و با نقش آفرینی امیر محمد زند ، حدیث امیر امینی، بهار کاتوزی ، جمال اجلالی و ساغر عزیزی سه شنبه 8 مردا د ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده : نگین دختر جوانی که مشکل مالی دارد و تصمیم می گیرد به هر طریقی شده پول به دست بیاورد . در یک شرط بندی بین او و دو دوست خلافکارش ( مهناز و محبوبه ) شکل می گیرد او چادر به سر کرده و به داخل یک خیریه می رود تا بتواند از آنها پول به دست بیاورد . نگین وارد خیریه شده و سراغ خانم معینی مسئول خیریه می رود و در نهایت خانم معینی یک انگشتر به او می دهد و می گوید با بردن انگشتر پیش شخصی به نام حاج اکبر می تواند قسمتی از مشکلاتش را حل کند . نگین به سراغ حاج اکبر در بازار می رود و در نهایت به همراه پسر حاج اکبر که با عجله به سمت خانه می رود وارد خانه حاج اکبر می شود. در خانه حاج اکبر ولوله ای بر پاست و مادر حاج اکبر که چند ماهی است سرطان دارد در حال احتضار است. مادر حاج اکبر نگین را مریم خطاب قرار می دهد و او را به فاطمه زهرا قسم می دهد که بالای سرش قران بخواند ، این در حالی است که ...
اکبر تحویلیان تهیه کنندگی فیلم تلویزیونی « نگین » را برعهده داشته است.

*************************************
شبکه شما


فیلم تلویزیونی « آخرین خواب بارانی» به کارگردانی ابوالفضل عطار و تهیه کنندگی هاشم عطار، سه‌شنبه 8 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود .
داستان فیلم از این قرار است که : ریحانه دچار تلاطم روحی و توهماتی است و همسرش صادق عامل این وضعیت را از دست دادن جنینش می داند که برای سومین بار رخ داده است. ریحانه و صادق در خانه ای زندگی می کنند که صاحب آن فوت کرده است. شبی ریحانه با دختر بچه ای تصادف می کند، اما ظاهرا مشخص می‌شود که این نیز یک توهم بوده است. ریحانه در واحد مسکونی‌اش در اتاقی را می‌گشاید که او را از بازکردن آن منع کرده‌اند . صادق و ریحانه در گفتگو با شخصی به نام رحیم که خانه را به آنها سپرده در می یابند که ....
غزل صارمی، احمد یارعلی، بهناز سلیمانی و محسن کریمی در فیلم تلویزیونی « آخرین خواب بارانی » از تولیدات سال 1390 صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی بازی کرده اند .

*************************************
شـبـکـه نمـایـش


فیلم سینمایی و تلویزیونی « ناز و نیاز 2» ، « تولد یک پروانه »، « سوار آرام » ، « داستان استریت »، « به رنگ ارغوان » و « جاده آرلینگتون » سه شنبه 8 مرداد ماه ساعت 13:15، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.
*************************************


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , جدول کامل


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٥/٦ | ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.