فیلم های سینمایی و تلویزیونی که پنجشنبه و جمعه 3 و 4 مرداد ماه از شبکه های سیما پخش می شـود معرفی شدند .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛

شبکه یک:

فیلم سینمایی « مزرعه رویا » به کارگردانی کریو استندرس، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش می شود .

داستان فیلم درباره، کشاورز مستبدی است که با دو فرزند خود در یک مزرعه دورافتاده در اطراف جنگلی انبوه زندگی می کند. زندگی آرام و سرد آنها با ورود چند سرباز فراری که از زور گرسنگی به آنها پناه می آورند دچار تغییر می شود. پس از مدتی سربازان در مزرعه مقداری طلا پیدا می کنند و کشاورز پی می برد که یک رگه بزرگ طلا از مزرعه او می گذرد. مزرعه بی‌حاصل آنها ناگهان تبدیل به مزرعه ایی رویایی می شود و نزاع سختی بر سر تصاحب این مزرعه بین کشاورز و خانواده اش و سربازان آغاز می شود. آدن یانگ و توبی والاس در فیلم سینمایی « مزرعه رویا » محصول سال 2009 استرالیا بازی کرده اند .

 


فیلم تلویزیونی « آتش زیر خاکستر » به کارگردانی کاوه سجادی حسینی و تهیه کنندگی علیرضا سبط احمدی، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما روی آنتن می رود .

 یک پزشک عمومی به نام مجید که در دوران نوجوانی (قبل از انقلاب) پدرش را توسط ترور منافقین از دست داده حالا بعد از چند سال نشانی او را در جبهه های جنگ پیدا می کند. او به عنوان پزشک عازم جبهه می شود و در چادر بهداری یک قرارگاه مشغول به خدمت می شود. در آنجا با فردی به نام حبیب آشنا می شود که او هم اصرار در عامل نفوذی بودن هادی در قرارگاه دارد و با نشانی هایی که مجید از هادی می دهد موفق می شود فرمانده قرارگاه را متقاعد کند . فرمانده نگران از اطلاعاتی که هادی از عملیات فردا دارد عازم خط مقدم می شود اما ...

عبدالرضا اکبری ، نصرا... رادش  و وزین صابونی در فیلم تلویزیونی « آتش زیر خاکستر » محصول سال 1388 گروه فیلم های تلویزیونی شبکه یک سیما به ایفای نقش پرداخته اند.

شبکه دو:

فیلم تلویزیونی « شب بارانی » به کارگردانی نادر مقدس و تهیه کنندگی افسانه منادی ، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 1 بامداد از شبکه دو سیما پخش می شود .

رحمان ، مرد معتمد روستایی است که در اثر یک تصادف فوت می کند . پیگیری مرگ رحمان توسط همسرش مهدخت و پاسگاه ، آنها را به سرنخ هایی می رساند که مشخص می شود. دوست رحمان که اکنون به مهدخت بسیار نزدیک شده است و شائبه هائی را در روستا برای مهدخت به وجود آورده است و او را متهم می کنند که قصد فریب دوست رحمان را دارد. حادثه قتل رحمان در یک شب بارانی اتفاق می افتد و مقتول که از حادثه گریخته است دچار عذاب وجدان است و در یک شب بارانی دیگر در محل حادثه حاضر می شود و ...

آزاده شمس و محمد ساربان در فیلم تلویزیونی « شب بارانی » محصول سال 1388 بازی کرده اند .

فیلم سینمایی « شیر سفید » به کارگردانی میشل سوان و تهیه کنندگی کوین ریچارد سون ، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبح » از شبکه دو سیما پخش می شود .

گله شیرها که ضامن حفظ امنیت زیستی دره هستند، دره را ترک کرده اند و مردم قبیله به علت حمله کفتار ها در قحطی قرار گرفته اند، مردم این قبیله که در قلب آفریقا زندگی می کنند معتقدند، فقط یک شیر سفید می تواند دوباره گله شیرها را به دره آنها باز گرداند. در گله شیرها شیر سفیدی به دنیا می آید که این فیلم، داستان اوست. نام این شیر لستاتسی است ، او به همراه مادرش میلوساوا و برادر بزرگش به جای امنی نقل مکان می کند ، اما برادر کوچکش با نیش یک مار کشته می شود و خودش بعد از مدتی به همرا ه مادرش به قبیله بر می گردد. لستاتسی تا زمانی که دو شیر بالغ به گله آنها حمله کنند در آرامش در کنار گله اش زندگی می کند ولی

فیلم سینمایی « شیر سفید » محصول سال 2010 آفریقای جنوبی است .

فیلم سینمایی « خواهر زاده های ماجراجو » به کارگردانی مارتین مایه رنارد و تهیه کنندگی مایکل اوبل ، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد .

آقای اریک لوند استاد دانشگاه در رشته جامعه شناسی و تعلیم و تربیت کودکان، در راستای تحقیقات و مطالعاتش، در جستجوی یافتن دلایل عدم تفاهم و درک متقابل فرزاندان و والدینشان می‌باشد و اینکه چرا در جوامع غربی ارتباط بین والدین و فرزاندانشان سردتر شده و نیز عشق میان زن و شوهر نیز دیگر آن دوام و ثبات سال‌های قبل را ندارد. او ادعا دارد که روابط اعضای خانواده ها مانند قبل استحکام ندارد و معتقد است در دوران جنگ جهانی دوم و به هنگام سختی و مشکلات، مردم و به خصوص خانواده ها روابطشان عمیقتر، مستحکم‌تر و عاطفی تر بوده و احترام میان افراد نیز بیشتر بوده است. آقای لوند برای اینکه بتواند در دانشگاه بماند و به تدریس ادامه دهد مجبور می شود شرط رئیس دانشگاه مبنی بر اثبات ادعاهای خود را بپذیرد و با ...

پیتر مایگند و ماتیلده هوگ کلبن در فیلم سینمایی « خواهر زاده های ماجراجو » محصول سال  2010دانمارک   بازی کرده اند .

فیلم سینمایی « قطار بزرگ شماره 587 » به کارگردانی و تهیه کنندگی دان تی هال ، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 8:00 در قالب برنامه « سینما صبح » از شبکه دو سیما پخش می شود .

داستان درباره بچه ‏هایی است که با کمک یکدیگر یک قطار قدیمی را از خطر نابودی نجات می‏دهند. در یک روز آفتابی، الکس و دوستانش ماشین‏های دست‏ساز خود را به بالای طولانی‏ترین و سراشیب‏ترین تپه حومه شهر می‏برند و برای یک مسابقه آماده می‏شوند. در حین مسابقه ماشین الکس از جاده خارج می‏شود و به پشت حصارهایی چوبین می‏افتد. در پس از این حصارها قطار قدیمی قرار دارد که از آن استفاده‏ای نمی‏شود. قرار است که این قطار به انبار آهن‏های قراضه سپرده شود. الکس و خواهرش مولی طرحی را می‏ریزند تا با کمک مهندس و راننده پیر آن به نام راسل و دیگر بچه‏های شهر قطار را نجات دهند.

ران بورنس و نیکلاس آبیل در فیلم سینمایی « قطار بزرگ شماره 587 » محصول سال 2000 آمریکا بازی کرده اند .

انیمیشن « گنج دریا » به کارگردانی لیس آی اوسول و تهیه کنندگی اسونونگ گولیمو ، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد .

در خلاصه داستان انیمیشن محصول سال 2010 نروژ آمده : قایق های ماهیگیری بندری قدیمی فصل صیدشان را با خاطره ای تلخ شروع می کنند. آنها در ابتدای صید با کشتی های مدرن صید ماهی مواجه می گردند که به راحتی کلیه ماهی ها را به درون خود کشانده به شیلات منتقل می کند. رئیس شیلات که هدف اصلی اش از حضور در این دریاچه پیدا کردن گنجی مدفون می باشد؛ برای از بین بردن رقبایش به مبارزه با قایق های ماهیگیری می پردازد. اما در نهایت ...

فیلم تلویزیونی « قصه ها و واقعیت ها » به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل ، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می شود .

احمدی در پی احضار بی موقع رئیس اداره اش و در مسیر رفتن به محل کار با یک تریلی حامل آهن تصادف می کند و کشته می شود . در این میان با آدم هایی آشنا می شویم که به نوعی در این حادثه نقش داشته اند.

 مهدی هاشمی ، آتنه فقیه نصیری و امین زندگانی فیلم تلویزیونی « قصه ها و واقعیت ها » تولید سال  1388 مرکز سیما فیلم به ایفای نقش گرداخته اند.

شبکه سه:

فیلم تلویزیونی « قاتلین پیرمرد » به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه کنندگی حسن توکل نیا، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی یوسف تیموری ، سحر ولدبیگی ، محسن قاضی مرادی و علی صادقی و نادر سلیمانی و نویسندگی مهدی کیا آمده : بهادر و بهاره ، زوج جوانی که برای آغاز زندگی مشترک خود گرفتار موانع و مشکلات اقتصادی هستند ، به توهم و خیال اینکه سرقت از پیرمردی تنها ، راه حل مشکلات آنهاست، شبانه وارد خانه او می شوند .

فیلم تلویزیونی « آرش و پدر زن » به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین بابائیان، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 17 از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی امیر محمدوند و پرستو صالحی می بینیم : آرش جوانی است که دانشجو است و به همکلاسی خود هما علاقه مند شده است و قصد خواستگاری از او را دارد. هما  به آرش می گوید که پدر او بسیار سخت گیر و علاقه مند به شعر و ادبیات است. آرش چند روز قبل از خواستگاری با پدر زن خود، جلوی در وقتی داشته با هما پشت آیفون صحبت می کرده روبرو می شود و به دروغ می گوید که از شرکت گاز آمده است و می رود. آرش برای اینکه در جلسه خواستگاری ، پدر زن آینده اش او را نشناسد سبیل مصنوعی می‌گذارد . ولی بر حسب اتفاق سبیل آرش می افتد و دست او برای پدر زنش رو می شود. در این میان آرش با اتفاقات ریز و درشت زیادی رو به رو می شود ولی ...

فیلم سینمایی « تعقیب کوبنده » به کارگردانی پیتر برگ و تهیه کنندگی مارک آبراهام و بیل کورل، پنجشنبه  3 مرداد ساعت 23:30 از شبکه سه سیما پخش می شود .

فیلم سینمایی « تعقیب کوبنده » با بازی دایان جانسون و سین ویلیام اسکات، محصول سال 2003 آمریکا داستان یک پلیس و یک مجرم است که در مسیر پرفراز و نشیب دستگیری مجرم  گرفتار باندهای قاچاق اشیاء عتیقه ( به ویژه مجسمه طلا ) می شوند و در نابودی باند ، با هم به رفاقتی می رسند که منجر به تحول فرد  مجرم می شود که تحت تاثیر کارآگاه همه فن حریف قرار می گیرد.

فیلم تلویزیونی « آلونک » با بازی آشا محرابی، حسین سحرخیز و فرزاد حسنی، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش می شود.

هستی و هانا دو خواهر هستند که هر دو روزنامه نگارند. هستی شروع به تحقیقی در مورد بچه های دست فروش می کند. در این تحقیق او در می یابد که از بچه ها برای حمل مواد به ارمنستان استفاده می شود . در جریان این تحقیقات سیامک رئیس باند قاچاق هستی را دستگیر و زندانی می کند، اما پس از مدتی بین این دو روابط عاطفی شکل می گیرد و هستی نزد سیامک می ماند و چشم بر واقعیت تلخ و فاجعه ای که برای کودکان اتفاق می افتد می بندد و اما  ....

فیلم سینمایی « آلونک » به کارگردانی و تهیه کنندگی پرند زاهدی از تولیدات سال 1390 مرکز سیما فیلم در ژانر خانوادگی و اجتماعی ساخته شده است.

شبکه چهار:

فیلم سینمایی « طوفانگر » به کارگردانی هانری ورنوی محصول سال 1975 فرانسه پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 11 در قالب جشنواره تابستانی از شبکه چهار سیما پخش می شود.

فیلم سینمایی « گربه و موش » به کارگردانی دانیل پتری ، پنجشنبه 3 تیر ماه ساعت 16 از شبکه چهار سیما پخش می شود .

داستان فیلم با بازی کرک داگلاس از این قرار است که : مرد میانسال بازنشسته ای که زنش سال‌ها پیش به همراه پسرشان از او جدا شده، حالا با فروختن خانه قصد دارد تمام اموال خود را به نام پسرش کند و از همسرش انتقام بگیرد ... فیلم سینمایی « گربه و موش » محصول سال  1974 آمریکا و انگلستان در ژانر حادثه‌ای و درام ساخته شده است.

فیلم سینمایی « طغیانگر » ساخته ژاک دری تولید سال 1987 فرانسه در ژانر طنز، جمعه 4 مردادماه ساعت 11 در قالب جشنواره تابستانی روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

فیلم سینمایی « شاعری » به کارگردانی چانگ دانگ لی ، جمعه 4 تیر ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما4» از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود .

زنی در زمان پیری و آلزایمر و افسردگی، با اطلاعیه ای در خصوص آموزش فن نویسندگی مواجه می شود. او به اصرار پزشکش به کلاس آموزشی رفته سعی می کند روند رشد بیماری آلزایمرش را با این فرایند کاهش دهد. در حالی که استاد به آنها آموزش می دهد، در عین حال از آنها می‌خواهد از این پس جهان را به گونه ای دیگر و زیباتر ببینند تا بتوانند زیباتر بنویسند، این زن تلاش می کند خود را نجات دهد اما ناگهان با مشکل نوه اش که خود از وی نگهداری می کند مواجه می شود. نوه او به همراه همکلاسی هایش ناخواسته باعث پرت شدن یک دختر به داخل رودخانه و مرگ او می شوند.

جنگ هی یون و دا ویت لی در فیلم سینمایی « شاعری » محصول سال 2010 کره جنوبی بازی کرده اند .

شبکه تهران:

انیمیشن « داستان اسباب بازی 3 » به کارگردانی لی آنک ریچ ، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 13:30 در قالب برنامه « تماشاخانه » از شبکه تهران پخش می شود .

اسباب بازی ها اشتباها به جای گوشه ای از اتاق به اتاق زیر شیروانی منتقل شده و وودی می خواهد که آنها را برگرداند ...

تام هنکس ، تیم آلن و جون کاساک در انیمیشن « داستان اسباب بازی 3 » محصول سال2010 آمریکا صداپیشگی کرده اند .

فیلم سینمایی « هربی پرواز می کند » به کارگردانی آنجلا رابینسون ، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 9:15 از شبکه تهران پخش می شود.

دختری با خریدن یک فولکس تصادفی که قابلیت های فوق العاده ای دارد تصمیم به شرکت در یک مسابقه اتومبیل رانی می گیرد. دختر قبلا یک حرفه ای مسابقات رانی بوده و در اثر آسیب شدید در یکی از مسابقات به پدر خود قول داده دیگر سراغ اتومبیل رانی نرود به همین جهت با مخالفت پدرش روبرو می شود.

لینزی لوهان ، مایکل کیتون و برکلین میر در فیلم سینمایی « هربی پرواز می کند » محصول سال 2005 آمریکا بازی کرده اند .

فیلم تلویزیونی « داستان کوتاه زندگی » به کارگردانی مسعود کرامتی و با بازی بهناز جعفری ، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می رود. .

زن میانسالی که شوهرش فوت کرده و یک دختر و پسر جوان و تحصیلکرده دارد که هر کدام به گونه ای از زندگیشان راضی نیستند، از گرگان به تهران می آید و سعی می کند که به زندگی آنها سروسامان دهد. او موفق می شود که عروسش را که قهر کرده به خانه بازگردانده و دخترش را راضی به ازدواج با خواستگارش کند و با خریدن خانه برای بچه ها کاری می کند که ...

شبکه شما:

فیلم تلویزیونی « فردا روز دیگریست » به کارگردانی حمید بیگلی و تهیه کنندگی حسن دهقان ، از تولیدات صدا و سیمای مرکز زنجان ، پنجشنبه 3 مرداد ماه ساعت 23:30 از شبکه شما پخش می شود.

داستان فیلم تلویزیونی « فردا روز دیگریست » با بازی غلامرضا اوصانلو، مجتبی بی طرفان ، معین نویدی ، زهرا صفوی و صفر علی کریمی از این قرار است که : مهندس سرشار که از رزمندگان و غواصان قدیمی زنجان است بعد از جنگ در تهران سکونت دارد و به ساخت و ساز پرداخته است و تقریبا شغل اصلی او شده است . مهندس افشار به تشویق فرزندش که مهندس کشاورزی است به سرزمین پدری اش که روستایی در زنجان می باشد ، می آید و با سیستم و مکانیزم جدید به کاشت سیب می پردازد و به بزرگ‌ترین تولید کننده سیب های ایرانی و خارجی تبدیل می شود و در این روند مشکلاتی هم دارند که ....

فیلم تلویزیونی « رنگ‌های زندگی » به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین پور ستار، جمعه 4 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.

داستان فیلم در مورد خانم معلمی به نام نگار است که به یکی از روستاهای دورافتاده جهت تدریس منتقل می‌شود. همسر او ناصر جهت برپایی نمایشگاه فرش از نگار می خواهد که با دوستش سولماز که در حال بافت قالی برای خود می باشد ، جهت شرکت قالی آن در نمایشگاه صحبت کند . بنابراین نگار از دوستش سولماز می‌خواهد که قالی را برای شرکت در نمایشگاه تحویل ناصر دهد . اما مادر سولماز ننه زری با این درخواست مخالفت می کند و به آنها می گوید....

شمسی فضل اللهی ، محمود اخی و ژیلا آل رشاد در فیلم تلویزیونی « رنگ های زندگی » به عنوان بازیگران اصلی به ایفای نقش پرداخته اند.

شـبـکـه پویا:

انیمیشن « آنسوی پرچین » پنج شنبه 3 مرداد ساعت 21 از شبکه پویا پخش می شود .

راکون زیرک از چرت خود در کنار لاک پشت بیدار می شود و ناگهان هر دو متوجه می شوند که خانه آنها توسط انسان ها گرفته شده و اکنون خانه شان در میان منطقه انسان ها قرار دارد . بدین ترتیب آنها ماجراهای جالبی را پیش روی خود دارند و چندان هم از این ماجرا نگران نیستند .

شـبـکـه نمـایـش:

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « تبه مرد نیلوفری » ، « چند پله بالاتر »، « پس کوچه های شمرون » ، « بازی زندگی »،  « تحریم ایگر » و « وسوسه شیطانی » پنج شنبه 3 مرداد ماه ساعت 13:15، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی « عهد شکنی » ، « شهر در دست بچه ها »، « شکوه از دست رفته » ، « محافظت از خانم تس »، « قدرت مطلق » و « یک مرد یک ترن » جمعه 4 مرداد ماه ساعت 13:15، 15، 17، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم های آخر هفته , جدول کامل


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٢/٥/۳ | ۳:٢۸ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.