شبکه چهار سیما این هفته فیلم های « الماس سفید»،« زندگی روستایی»، «کرونوس» ،«دلتنگی برای نور»و « ویلیام کانستلر،اخلال در جهان » را به نمایش در می آورد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی؛ این فیلم ها در قالب جشنواره فیلم های مستند پخش می شوند. جشنواره فیلم های مستند شبکه 4 برترین آثار مستند را در ایام تابستان از شنبه تا پنجشنبه ساعت 14:00 به نمایش می گذارد . «الماس سفید»،«زندگی روستایی»،«کرونوس»،«دلتنگی برای نور» و « ویلیام کانستلر،(اخلال در جهان) » عناوین فیلم هایی است که از یکشنبه 30 تیر تا پنجشنبه3 مرداد مخاطبان شاهد پخش آن خواهند بود. «الماس سفید» به کارگردانی ورنر هرتزوگ محصول 2004/ آلمان است.این فیلم داستان گراهام دورینگتن، مهندس و طراح هوانوردی ایست که  بالنی می‌سازد تا عازم جنگل‌های استوایی شود. او می‌خواهد رؤیایی دیرینة خود را که دوازده سال پیش منجر به مرگ دوستِ مستندسازش دیتر پلاگه شد، متحقق سازد.

«زندگی روستایی» ساخته ریموند دِپاردون درباره آخرین روستای سنتی در دل دنیای مدرن است، جایی که مردم و زمین، یک‌جا، با هم ریشه در خاک دارند.« کرونوس » به کارگردانی ران فریک محصول 1992آمریکا است.

 « دلتنگی برای نور»، فیلمی از پاتریشیا گازمن محصول سال 2010است. این فیلم برندة جایزة بهترین فیلم مستند از آکادمی اروپااست. تلاشِ آسمانیِ ستاره‌شناسان، و تلاشِ زمینیِ زنان؛این فیلم تلفیقی از اودیسة فضایی و اجتماعی است یکی در جست‌وجوی کائنات، و دیگری برای یافتن اجساد فرزند یا همسر خوداست.

«ویلیام کانستلر،اخلال در جهان» فیلمی خانوادگی از خواهران کانستلر و برنده جایزه اسکار 2010است.

ویلیام کانستلر وکیلی عدالت طلب و آرمانگرا است و وکالت شخصیت های مشهوری همچون مارتین لوترکینگ را برعهده داشته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه4 , شبکه های صدا و سیما , جشنواره تابستانی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/٤/۳٠ | ٢:۳٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.