شبکه تهران 22 فیلم را در ایام نوروز به روی آنتن می‌برد که از این تعداد 15 فیلم محصول کشورهایی چون آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، کره، انگلیس و هند هستند و هفت فیلم نیز از تولیدات نمایشی ایران انتخاب شده‌اند

شبکه تهران فیلم برج محصول 2012 کشور کره با عنوان «برج» را برای پخش در ایام نوروز در نظر گرفته است .

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: کیم یکی از کارکنان برج آسمان است که با دخترش حنا زندگی می کند ، در شب سال نو بالگرد متعلق به برج که در اطراف آن در پرواز است دچار یک آشوب آب و هوایی ناگهانی می شود و از کنترل خلبان خارج می شود. به داخل برج کشیده می شود و در طبقات بالایی آتش سوزی بزرگی را ایجاد می کند .

«به پانچ خوش‌آمدید» فیلم دیگر این شبکه است که محصول 2013 کشور انگلیس و آمریکا است .

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یک تبهکار به نام جیکوب در حال فرار از دست مأموران پلیس است. جیکوب برای اینکه مکس بیش از این او را تعقیب نکند به زانویش یک گلوله می‌زند و فرار می‌کند. سال‌ها بعد مکس همچنان در تلاش است تا جیکوب را به دام اندازد. تا اینکه پسر جیکوب روان حین فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به خرید و فروش اسلحه دستگیر شده و پس از مدتی به شکل مبهمی به قتل می‌رسد.

 «نقشه فرار» محصول 2013 آمریکاست که قرار است از شبکه تهران به روی آنتن برود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ری برنرلین برای یک شرکت خصوصی کار می‌کند که کارش آزمایش ضریب امنیت زندان‌هاست. طی قراردادی ری باید این بار از زندانی فرار کند که به پیشرفته‌ترین امکانات برای ایمنی مجهز است. ری با خشونت دزدیده می‌شود و در زندانی اسیر می‌شود که پر از محفظه‌های شیشه‌ای است و با امیل راتمایر آشنا می‌شود. ری با کمک او موفق می‌شود از زندان فرار کند و کل زندان را که روی یک کشتی در دل اقیانوس قرار دارد، منفجر کند. معلوم می‌شود تمام سیستمی که این زندان براساس آن ساخته شده تحت حمایت سیاستمداران فاسد آمریکایی که به منابع ثروت وصل هستند قرار دارد و تمام جنایاتی که در آن انجام شده است برای حفظ منافع این سیاستمداران سرمایه‌دار است.


 «ویروس» عنوان دیگر فیلم نوروزی شبکه تهران است که محصول 2012 کشور چین است.

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: گروه تبهکاری قصد دارند یک عامل ویروسی را برای فعالیت‌های تبهکاری خود به کار ببندند. جان مان پلیس وظیفه‌شناس و دوستانش تلاش می‌کنند مانع شوند ولی ویروس به دست تبهکاران می‌افتد.

 «گمشده» عنوان فیلمی محصول 2012 آمریکاست که از شبکه تهران پخش خواهد شد.

«گریز» نیز عنوان فیلم دیگری از محصول 2013 بلغارستان و آمریکا است که قرار است از شبکه تهران در ایام نوروز پخش شود.

 «قطار چنای» عنوان فیلمی است که محصول 2013 هند است و از شبکه تهران در ایام نوروز پخش خواهد شد.

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راهول که در کودکی والدینش را از دست داده است و به همراه پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کند در نود و نهمین جشن تولد پدربزرگش او را از دست می‌دهد و مادربزرگش از وی می‌خواهد تا آخرین وصیت پدربزرگ را که بردن عتیقه ارثیه خانوادگی‌شان به دهکده زادگاه اوست را راهول انجام دهد زیرا او قابل اطمینان خانواده است.

 «قهرمان واقعی» نیز محصول 2013 هند است که قرار است در ایام نوروز پخش شود.

 «فاجعه در فروشگاه» عنوان فیلمی از محصول 2012 کشور استرالیاست که از شبکه تهران در یکی از ایام عید پخش خواهد شد.

 در خلاصه داستان این فیلم آمده است: جاش با خواهر دوستش نامزد کرده در اثر کم توجهی جاش روری نمی‌تواند در مقابل کوسه مهاجم، در هنگام موج‌سواری‌اش از امکانات ایمنی لازم استفاده کند و کشته می‌شود. چند سال بعد جاش در یک فروشگاه زنجیره‌ای مشغول به کار است. ناگهان آب دریا به سرعت پیش‌روی می‌کند و سیل همه چیز را نابود می‌کند. تنها در فروشگاه چند نفر می‌توانند روی قفسه‌ها و سایر چیزها بروند و خود را نجات دهند. کوسه‌ای که در این آب شنا می‌کند و به دنبال شکار انسان است و سیم برقی که در آب افتاده و تمام آب را غیرقابل عبور ساخته است. جاش سرانجام موفق می‌شود کوسه را نابود کند و خطر برق را رفع نماید.

 «قتل از فاصله نزدیک» عنوان فیلمی از محصول 2012 کشور فرانسه است که در یکی از ایام نوروز از شبکه تهران پخش خواهد شد.

 در خلاصه داستان این فیلم نیز آمده است: هوگو در تصادف با موتور به شدت مجروح می‌شود. در بیمارستان فردی ناشناس قصد قتل وی را دارد که ساموئل سر می‌رسد و او را از مرگ نجات می‌دهد.

 «سریع و خشن 6» محصول 2013 کشور آمریکاست که قرار است از شبکه تهران در ایام نوروز پخش شود.

 «سایه روشن روز» محصول 2012 کشور آمریکا و اسپانیا، «سراسیمه» محصول 2013 آمریکا، آلمان و انگلیس، «حقیقت بدون خشونت» محصول 2013 هند و «تبعیض» محصول 2013 آمریکاست که قرار است شبکه تهران در ایام عید آن‌ها را پخش کند.

 ***

  شبکه تهران قرار است هفت فیلم تلویزیونی محصول ایران را نیز در ایام نوروز پخش کند.

 «لغزش»، «اوکازیون»، «مسابقه ازدواج»، «تعطیلات» جزو تله‌فیلم‌هایی هستند که شبکه تهران برای پخش در نوروز در نظر گرفته است.

 سه فیلم دیگر را نیز قرار است سیما فیلم در اختیار شبکه تهران برای پخش در ایام نوروز قرار دهد.

 بر اساس این گزارش ساعت پخش فیلم‌های نوروزی شبکه تهران به طور قطعی مشخص نشده است اما این شبکه در حال حاضر ساعت 13 و 30 دقیقه را برای پخش این فیلم‌های نوروزی به صورت هر روزه در نظر گرفته است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه تهران , فیلم سینمایی , نوروز 93


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۱٢/۱٢ | ۱:٤٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.