آخر هفته شبکه های سیما (اول اسفند)

فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن « بازگشت به 1942 »، « موج »، « مسافران دره تمشک » ،« آخرین پرواز » ،« ستاره لورا و هیولاهای خیالی » ،« راز فانوس » ، « مرد عوضی »، « جنجال در  شهر »، « خصومت » ، « مسیر مخفی » ،« روشنایی می آید » ،« آن سوی تپه »، « نفر دهم »، « تغییر » ، « هربی پرواز می کند » ، « پاندای قهرمان » ،« سه هفته تا دیتونا » ، « پشت کنکوری ها 1 »، « تلالو »، « بیراهه »، « نخل های سربی » ، « پزشک زبردست » ، « سیاره 51 »  و « دایناسوری از اقیانوس ها » پنج شنبه و جمعه 1 و 2 اسفند ماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

*************************************

شبکه یک سیمابه گزارش روابط عمومی سیما، فیلم سینمایی « بازگشت به 1942 » به کارگردانی ژیائوگانگ فنگ ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می شود .
داستان این فیلم با بازی جولی ژانگ، دائومینگ چن و ژوجیان لی در زمستان سال 1942 اتفاق می افتد که در اثر قحطی ناشی از حمله هوایی نیروهای ژاپنی به چین، مردم روستای هنان مجبور به ترک شهر و دیار خود می شوند. ارباب فن، که سالهاست ارباب روستای هنان است علی رغم جنگ و قحطی در وضعیت خوبی بسر می برد تا اینکه عده ایی گرسنه به عمارت او حمله کرده و انبارها و ذخایر او را به آتش می کشند. پس از این اتفاق او نیز مجبور به مهاجرت می شود و ...

*************************************


فیلم تلویزیونی « موج » به کارگردانی حسین ریگی ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 14:50از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم از این قرار است که : خسرو از عوامل یک گروهک تروریستی خارجی است که برای ماموریت جدیدش که ورود یک محموله مواد منفجره است از طریق مرزهای آبی سیستان و بلوچستان با همسرش که او هم یکی از عوامل تروریست ها می باشد وارد چابهار می شوند . آنها به بررسی شرایط ورود محموله به کشور می پردازند . به صورت موازی خبر به مرزبانی می رسد و سروان بالاچ بزرگزاده مامور این پرونده می شود که خانواده اش را در یک عملیات تروریستی از دست داده است . او بدون در نظر داشتن احساسات با تمرکز بر ماموریتش گروهک ها را زیر نظر دارد . خسرو با عبد الرحمان یکی از مرزنشینها و لنج داران قدیمی وارد مذاکره می شود و چون او ...
رامبد شکر آبی، حسین خانی بیک، حشمت آرمیده و خسرو فروحزادی در فیلم تلویزیونی « موج » ایفای نقش کرده اند.

*************************************شبکه دو سیماانیمیشن « مسافران دره تمشک » به کارگردانی جمی میچل ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
داستان این انیمیشن به زمانی بر می گردد که دایناسورها بر روی زمین زندگی می کردند. آنها برای حفظ خود و ادامه زندگی قواعدی را به کار می گرفتند و به فرزندان خود آنها را آموزش می دادند. پاکوچولو دایناسوری از مجموعه گردن درازهاست که پیش مادربزرگش زندگی می کند و طی حادثه ای که پیش می آید یاد می گیرد که باید قانون ها را کامل بیاموزد و همیشه از آنها تبعیت کند. در مورد این مسئله با دوستانش در حال صحبت کردن است که ناگهان با سه دایناسور که راه خودشان را گم کرده اند و به دنبال گله شان در جستجو هستند. این سه دایناسور که معروف به شکم زردها هستند عاشق تمشکند و وقتی گله شان را پیدا کنند تصمیم دارند همگی به دره تمشک ها مهاجرت کنند و ...

*************************************


فیلم سینمایی « آخرین پرواز » به کارگردانی احمدرضا درویش ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک سرگرد خلبان به نام ناصر خرسندی پسر فلج خود، حمید را همراه همسرش اکرم، برای معالجه به فرانسه می فرستد. آن ها در خانه مجید، برادر اکرم ‌ساکن می شوند. یک گروه تروریستی آن ها و زن مسن صاحب خانه را در داخل آپارتمان به گروگان می گیرند و با ارسال نوار ضبط شده ای برای ناصر از او می خواهند که برای نجات گروگان ها هواپیمای خود را در خاک عراق فرود آورد. از طرف دیگر شوهر زن صاحب خانه که از غیبت همسرش نگران شده ماجرا را به پلیس اطلاع می دهد و در طی عملیاتی برای نجات دادن گروگان ها افراد مهاجم و مجید کشته می شوند. ناصر که هواپیمای خود را به پرواز در آورده، بدون اطلاع از این موضوع، پایگاه دشمن را بمباران می کند.
فرامرز صدیقی، سرور رجایی، مهدی وثوقی راد و فرشته صبوری در فیلم سینمایی « آخرین پرواز» به تهیه کنندگی عباس معروفی بازی کرده اند.

*************************************


انیمیشن « ستاره لورا و هیولاهای خیالی » به کارگردانی تیلو روثکریش و ئوته فان مونخو پول ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.
در خلاصه انیمیشن آمده است : لورا و تامی خواهر و برادر هستند. عروسک تامی در حین بازی فوتبال به زیر زمین خانه می افتد. آنها به داخل زیرزمین می روند تا اسباب بازی را بیاورند. ولی لورا و تامی سایه های هیولاهای وحشتناک و بزرگی را روی دیوار می بینند و از زیر زمین فرار می کنند. شب هنگام هردو به خواب می روند و ستاره دنباله داری  به سراغ آنها می رود و هردو با ستاره دنباله دار به بخش های مختلف زمین می روند و گردش را آغاز می کنند. آنها در فضا هیولاهایی می بینند که بدجنس بودند و می خواستند به لورا و تامی آسیب برسانند. اما ...

*************************************


فیلم تلویزیونی « راز فانوس » به کارگردانی محمد حسن زاده ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : حامد نوجوانی 12 ساله که در پی مشکلات اقتصادی که برای خانواده اش فراهم می شود . همراه به کمک دوستان و همکلاسی هایش درصدد رونق بخشیدن به کارگاه سفالگری که پیشه مردم شهرستان است و شغل پدرش هم هست می شود. و با تیز هوشی و پشتکار و امید این صنعت را رونق میدهد و مشکلات خانوادگی خود را حل می کند.
اصغر محبی، علی سلیمانی، سپیده خداوردی، امید رمضانی و مونا فرجاد در فیلم تلویزیونی « راز فانوس» به تهیه کنندگی انوش جعفریان ایفای نقش کرده اند.

*************************************


فیلم سینمایی« مرد عوضی » به کارگردانی محمدرضا هنرمند ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : خسرو پذیرش، مخترع یک پودر جادویی لباسشویی، به یک کارخانه تولید پودر می رود تا با دیدن مدیرعامل، اختراعش را به تولید برساند. اما تصادفاً از آسانسور پرتاب و به بیمارستان منتقل می شود. مدیرعامل شرکت، داریوش جم نیز از شنیدن خبر ورشکستگی قریب الوقوع شرک سکته مغزی می کند و به همان بیمارستان منتقل می شود. در بیمارستان، پرفسور ساعی که متخصص پیوند اعضاست، مغز خسرو را به بدن داریوش پیوند می زند و خسرو در جسمی تازه حیات پیدا می کند. او در ابتدا وضعیت تازه را نمی پذیرد؛ اما وقتی می فهمد جای مدیرعامل یک شرکت تولید پودر را گرفته، برای استفاده از اختراعش شخصیت تازه را قبول می کند و به زندگی با همسر داریوش، فرنگیس، رضایت می دهد. کارخانه به سرعت از ورشکستگی نجات پیدا می کند و رونق می گیرد. خسرو که نمی تواند همسرش شیرین را از یاد ببرد ...
پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، افسانه بایگان و رضا ژیان در فیلم سینمایی« مرد عوضی » به تهیه کنندگی حسن کلامی بازی کرده اند.

*************************************شبکه سه سیمافیلم سینمایی « جنجال در  شهر » به کارگردانی استایلن تونگ ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی جکیو چان و آنیتا مویی آمده است : کیونگ از هنگ کنگ به مغازه عمویش در نیویورک مهاجرت می کند و به محله شلوغ و پر از خلافکار برانکس می رود. در آنجا با اوباش محله به رهبری تونی و یک دختر چینی به نام نانسی درگیر می شود. اما رابطه خوب او با برادر فلج نانسی دنی آنها را به هم نزدیکتر می کند. از طرفی یک گروه سارق الماس در درگیری با یکدیگر الماس ها را گم می کنند و آنجلو یابنده الماس ها آنها را در بالشتک ویلچر دنی پنهان می کند و بازی خطرناکی آغاز می شود. تونی و نانسی را به گروگان می گیرند و کیونگ را مجبور می کنند تا الماس ها را به انها بدهد اما کیونگ با کمک پلیس انها را به دام می اندازد .

*************************************


 فیلم سینمایی « خصومت » به کارگردانی فرد اولن ری ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : در اواخر قرن 19 میلادی جنگ داخلی شمال و جنوب ایالات متحده را در بر می گیرد در سال 1985 جبهه شمال به پیروزی می رسد اما گروه های مستقل جنوبی همچنان به درگیری مقطعی ادامه می دهند. در این میان در دو ایالت کنتاکی و ویرجینیا دو طایفه در دو سوی مرز با هم اختلاف دارند. هتفیلدها پس از اتمام جنگ آسا مک کوی پسر ارشد رانل مک کوی که عضو ارتش شمال بوده را به قتل می رسانند. اختلاف بین دو طایفه  شدت می گیرد. از طرفی جانز هتفیلد می خواهد با روزانا مک کوی ازدواج کند.
پری کینگ و کریستین اسلاتر در فیلم سینمایی « خصومت » بازی کرده اند.

*************************************


فیلم سینمایی « مسیر مخفی » به کارگردانی آلیستر گریسون ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 23:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی ریز وکفیلد و آلیسون کراچلی آمده است : عده ای کاوشگر برای پیدا کردن راهی مخفی در غاری به نام اس آلا که قدمت آن به یک میلیون سال می رسد و تا کنون هیچ انسانی به درون آن پا نگذاشته است داوطلب می شوند. در این میان مردی که سالها تجربه غار نوردی دارد به نام فرانک به همراه پسرش جاش نیز حضور دارند،فرانک به عنوان راهنمای آنان مسیر را نشان می دهد. جاش که ارتباط چندان خوبی با پدرش ندارد در این مسیر او را بیشتر می شناسد و کم کم  به او علاقه مند می شود. در میانه راه به تدریج از تعداد افراد گروه کاسته می شود و انها جانشان را بر اثر اتفاقاتی که درون غار رخ می دهد از دست می دهند. در انتها تنها جاش راه مخفی را پیدا کرده و نجات می یابد.

*************************************


فیلم سینمایی « روشنایی می آید » به کارگردانی سیمون ابود ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 10:30 از شبکه سه سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : سام اسمیت جوانی است که پیش جان مورگان هتلدار پادویی می کند و آرزوی دور و دراز زندگی اش این است که با دوست صمیمی اش الیوت، یک رستوران بزنند. الیوت نیز سرآشپز یک مغازه غذای سریع است که سام، پس از اینکه مادرش او را ترک کرده و به استرالیا رفته ، در خانه و خانواده آنها بزرگ شده و الیوت را برادر صدا می زند. یک روز در مغازه الیوت، سام دختری به نام مری را می بیند که مشتری مغازه الیوت است و به وی علاقمند می شود.سپس برای اینکه از مری بخواهد که به ازدواج با او فکر کند، به مغازه جواهرفروشی چارلی می رود که مری در آنجا کار می کند. سام که پیش مری خود را مدیر بخش خدمات هتل جا زده وانمود می کند قصد خرید قطعه ای طلا را دارد. در همین اثنا دو سارق ...
تیموتی سپال و ایموگن پوتس در فیلم سینمایی « روشنایی می آید » بازی کرده اند.

*************************************شبکه چهار سیمافیلم سینمایی « آن سوی تپه » به کارگردانی امین آلپر ، پنج شنبه 1 اسفند ماه ساعت 15 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
داستان فیلم با بازی تامر لونت، رها اوزجان و مهمت اوزگور درباره خانواده ای است که به دیدن پدربزرگشان آمده اند پدر بزرگ با گله دارهای آن طرف تپه مشکل دارد و اعتقاد دارد آنها بدون اجازه گله خود را برای چرا به زمین های او می آورند. لذا پدر بزرگ از آنها شکایت کرده و حتی یک بار یکی از گوسفندان آنها را توقیف می کند ... او اعتقاد دارد باید بچه ها و نوه هایش از این زمین ها حفاظت کنند. اما آنها هر کدام در شهر مشغولیت خود دارند. تا آنکه نوه پیر مرد که با تفنگ در حال تمرین است باعث مرگ سگ گله می شود. و یکی از پسران پیرمرد به نام ظفر ناگهان بر اثر یک تصادف با گلوله یک ناشناس زخمی می شود. حالا پیرمرد قصد دارد از این اتفاق انتقام بگیرد و گله دارها را از زمین های خود بیرون کند.

*************************************


فیلم سینمایی « نفر دهم » به کارگردانی جک گولد ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 12 از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی هریسون فورد، میشل فایفر آمده است : ژان پرت شوول یک وکیل فرانسوی است به دست ماموران آلمانی می افتد و به زندان فرستاده می شود .در زندان هر چه تلاش می کند به دیگران بفهماند بیگناه است نتوانسته ، اعلام می شود،که از میان سی نفر زندانی سه نفر خودشان را برای محکومیت اعدام اعلام کنند .همگی دچار دلهره و اضطراب شده ، بالاخره با قرعه کشی آن سه نفر مشخص می شوند که شوول یکی از آنهاست . او پیشنهاد می کند که می تواند برای داوطلب جایگزینی با خودش صد هزار فرانک بپردازد بالاخره میشل مونژو با سیصد هزار فرانک موافقت می کند تا ...

*************************************


فیلم سینمایی « تغییر » به کارگردانی پیر شولر ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی زابو بریتمن و میشل بلنس آمده است : دولت فرانسه که به دلیل بی کاری مردم و به تبع شورش آنها در خیابان، به شدت دچار مشکل شده است؛ آنها را در طرح خصوصی سازی راه آهن به چالش می کشاند. وزیر راه و ترابری که به شدت مخالف خصوصی سازی راه آهن است؛ با تمام جدیت مقابل دیگر وزرا قد علم می کند تا منافع خود را از این راه از دست ندهد. اما در نهایت وقتی شرایط عوض می شود؛ اطرافیان او، به نوعی وزیر راه و ترابری را وادار به پذیرش خصوصی سازی راه آهن می نمایند. در نهایت نیز او خود مسئول این کار گشته؛ اعتبار خود را از دست می دهد تا منافعش آسیب نبیند.

*************************************شبکه تهران سیمافیلم سینمایی « هربی پرواز می کند » به کارگردانی آنجلا رابینسون ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 13 در قالب برنامه تماشاخانه از شبکه تهران پخش خواهد شد.
خلاصه داستان فیلم با بازی لینزی لوهان، مایکل کیتون و برکلین میر درباره دختری است که با خریدن یک فولکس تصادفی که قابلیت های فوق العاده ای دارد تصمیم به شرکت در یک مسابقه اتومبیل رانی می گیرد. دختر قبلا یک حرفه ای مسابقات رانی بوده و در اثر آسیب شدید در یکی از مسابقات به پدر خود قول داده دیگر سراغ اتومبیل رانی نرود به همین جهت با مخالفت پدرش روبرو می شود.

*************************************


فیلم سینمایی « پسران بد » به کارگردانی مایکل بای ، جمعه 2 اسفند ماه 40 دقیقه بامداد از شبکه تهران پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی ویل اسمیت و مارتین لارنس آمده است: چند سالی از دوستی مایک  و مارکوس می گذرد. ماموریت جدید این دو نفر که در بخش مبارزه با مواد مخدر پلیس میامی هستند، ردگیری و به دام انداختن رئیس یک باند بزرگ مواد مخدر به اسم جانی تاپیا است که پخش مواد مخدر در سواحل غربی امریکا را بر عهده دارد و از کمک تبهکاری روسی نیز برخوردار است. مایک و مارکوس تعقیب خود را آغاز می کنند و این در حالی است که مایک دلباخته خواهر مارکوس است و مارکوس نیز تصمیم دارد تا بعد از پایان این ماموریت...

*************************************


انیمیشن « پاندای قهرمان » ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 9:15 از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : جایی در ارتفاعات چین ؛ بقا پانداها به شدت به عنوان بامبو در معرض خطر بوده و در حال منقرض شدن است، چرا اینکه انسانها به طور مداوم در حال گسترش زیستگاه خود و شکار  بی رویه و قاچاق پاندا ها هستند. در این بین پسر بچه ای به نام مانچو، با کمک دوستان خود، تلاش می کنند که به پانداها کمک کنند.

*************************************


فیلم سینمایی « سه هفته تا دیتونا » به کارگردانی برت استرن ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 13:30از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم از این قرار است که : چک مردی میانسال است که مدتی است از همسرش کیتی جدا شده وبا زنی به نام شریل ازدواج کرده است . او تنها می تواند آخر هفته ها پسرش ویلی را برای به گردش بردن در اختیار داشته باشد. چک یک راننده آژانس است که رویایش برنده شدن در مسابقات بزرگ اتومبیل رانی است . اما او از شانزده سالگی به بعد نتوانسته به موفقیت بزرگی دست یابد چون  پدرش ناگهان سرو کله اش در زندگی او پیدا شده و با سرزنش های بد اخلاقانه اش اعتماد به نفس چک را گرفته و ...
اسکات کوهن، جورجا فاکس و دیوید آنجلو در فیلم سینمایی « سه هفته تا دیتونا » بازی کرده اند.

*************************************


فیلم تلویزیونی « پشت کنکوری ها 1» به کارگردانی پریسا بخت آور ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 22 از شبکه تهران روی آنتن می رود.
داستان فیلم درباره جوانی به نام سیاوش است که به دختری به نام مریم علاقه مند است او تصمیم می گیرد با وجود مخالفت خانواده اش ، با او ازدواج کند ؛ اما خانواده دختر هم چندان به این وصلت علاقه ای ندارند. یکی از شرایطی که خانواده دختر برای ازدواج با پسر می گذارد، قبولی او در کنکور دانشگاه است بنابراین سیاوش با چند نفر از دوستانش که هر کدام شرایط ویژه و انگیزه های متفاوتی از درس خواندن دارند به هم می پیوندد تا برای کنکور آماده شوند.
سعید آقاخانی، سحر ولدبیگی، سیروس گرجستانی، علی صادقی، برزو ارجمند و رامین ناصر نصیر در فیلم تلویزیونی « پشت کنکوری ها 1» ایفای نقش کرده اند.

*************************************شبکه شمافیلم تلویزیونی « تلالو » به کارگردانی جواد مزد آبادی ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 23 از شبکه شما پخش می شود .
در این فیلم با بازی شهرام ابراهیمی، هاله میر هادی، حسن اسدی و مینا جعفر زاده آمده است : زنی خلافکار به نام رویا با ترفندی زمینه آشنایی خود را با حامد، مهندس و بازرس صنایع استان فراهم می آورد تا از این طریق خود و اعضای باندی که او عضو آن است در مزایده ای برنده شوند که قرار است برگزار شود . حامد نمی پذیرد اما به تدریج رویا در ایجاد حس علاقه حامد نسبت به خود تا حدودی موفق می شود و این مسأله به جدایی مریم نامزد و دختر دایی حامد از او و اعتراض دایی اش نسبت به او می انجامد.
فیلم تلویزیونی « تلالو » به تهیه کنندگی آرش زینال خیری،  تولید مرکز آذربایجان شرقی می باشد.

*************************************


فیلم تلویزیونی « بیراهه » به کارگردانی مهدی قاسمی ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است : حسن مستأجر خانه قدیمی است که نادر در آن  به عنوان آشپز مشغول به کار شده است .خانه ای که به ناصری عتیقه فروش تعلق دارد که با دلالان و قاچاقچیان عتیقه ارتباط دارد و در پی تصاحب لاله های عتیقه خواهرش است. از طرفی حسن برای تأمین بخشی از هزینه خرید یک خانه و رهایی از مستأجری به سراغ دوست پدرش در روستا می رود . دوست پدر حسن انگشتری چشم و چراغی به او می دهد که از سوی پدرش برای وی گذاشته شده اما نباید انگشتر را بفروشد و باید آن را به صاحب اصلی اش باز گرداند و ...
افسر اسدی، زهرا سعیدی، نسرین نکیسا، شهربانو موسوی، نادر شهسواری و مهدی فقیه در فیلم تلویزیونی « بیراهه » به تهیه کنندگی سیروس حمیدی، تولید مرکز فارس بازی کرده اند.

*************************************شبکه قرآن و معارف سیمافیلم تلویزیونی « نخل های سربی » به کارگردانی شهرام بابا پور ، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 15:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
داستان این فیلم تلویزیونی با بازی جعفر دهقان‌، زهرا سعیدی، حسین توشه، شهرام ابراهیمی، اکبر دانیالی، سولماز آقمقانی و سیما خضرآبادی‌ درباره زندگی جوانی به نام فواد است که برای تشکیل زندگی تلاش می‌کند. یکی از شروط ازدواج تهیه بلم است که با جنگ بلم او آتش می‌گیرد. حضور عراقی‌ها در ایران و بسیج خودجوش مردمی و درگیری‌های بین مردم و عراقی‌ها در این فیلم نمایش گذاشته می‌شود.

.*************************************شبکه آموزش سیما فیلم تلویزیونی « پزشک زبردست » به کارگردانی تامس کارتر جمعه 2 اسفند ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می شود .
داستان این فیلم با بازی کوباگودینگ جونیور و کیمبرلی الایس، درباره دکتر بنجامین کارسون، جراح مغز و اعصاب  است. تا اینکه او برای انجام عمل جراحی یک دوقلوی از سر به‌هم چسبیده  به بیمارستانی درآلمان می‌رود. خطرات عمل جراحی بسیار بالاست و بنجامین دچار تردید می‌شود.

************************************شبکه پویاانیمیشن « سیاره 51 » به کارگردانی جورج بلانکو، خاویار آباد و مارکو مارتینز ، پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 20 از شبکه پویا پخش می شود.
داستان این انیمیشن از این قرار است که : سیاره 51 سیاره کوچکی است که ساکنین اش مانند مردم زمینی امکانات شهری بسیاری نظیر سینما مدرسه و... دارند و همیشه در هراس از حمله فضایی ها (انسان ها) هستند. روزی سفینه یک انسان بر روی سیاره آنها فرود می آید که هول و هراس زیادی در مردم ایجاد می کند، و او کسی نیست به جز فضانورد آمریکایی کاپیتان چارلز چاک بیکر، که فکر می کند که اولین نفری است که به سیاره 51 فرود آمده است. او از دیدن زندگی موجودات سیاره 51 بسیار وحشت زده می شود...

*************************************


انیمیشن « دایناسوری از اقیانوس ها » به کارگردانی تتسو ایمازاوا، جمعه 2 اسفند ماه ساعت 20 از شبکـه پویا پخش خواهد شد .
در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است : روزی پسری به نام سوزوکی، موجود عجیبی شبیه یک لاک پشت بدون لاک در کنار ساحل پیدا می کند. او پدرش در ساحل دریا نزدیک مرز فیجی زندگی می کنند.آنها متوجه می شوند که این موجود کوچک یک بچه دایناسور است. چندی می گذرد اما با اینکه انها تلاش می کنند، او را پنهان کنند اما توریست ها و خبرنگاران از وجود او خبردار می شوند و سعی می کنند او را تصاحب کنند . سوزوکی و پدرش به همراهی خبرنگاری به نام کتی سعی می کنند با انها مبارزه کنند...

*************************************شبکه نمایشفیلم های سینمایی و تلویزیونی « بچه های نابغه »، « مزرعه فمیا » ، « روی یخ » ، « خواب لیلا » و « عصر اژدها » پنجشنبه 1 اسفند ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

*************************************


فیلم های سینمایی و تلویزیونی « اودیسه فضایی 2001 + دوراهی تردید »، « عزت دار » ، « یخ 1 »، « دختری در قفس » و « ماده 22 » جمعه 2 اسفند ماه ساعت 13 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , فیلم سینمایی , فیلم های آخر هفته


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٢/۱۱/۳٠ | ٥:۳٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.