در طول دو سال گذشته دست اندرکاران سازمان اوج بیکار ننشسته و اقدام به تولید برنامه های مختلف و حتی سفارش ساخت سریال های تلویزیونی کردند.

«زیباتر از زندگی» ساخته انسیه شاه حسینی با موضوع زندگی شهید سید حسین علم الهدی، یکی از اولین محصولات سینمایی این سازمان بود که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد و به دلیل کیفیت ضعیف آن حتی با انتقادهای رسانه های اصولگرا مواجه شد. این فیلم هنوز امکانی برای نمایش عمومی پیدا نکرده است.

«هنگام بیداری» نیز اولین سریال این سازمان بود که قرار بود با موضوع قیام مردم بوشهر علیه استعمار انگلستان مقابل دوربین برود. محمد حسین لطیفی و محمود فلاح، کارگردان و تهیه کننده این سریال بودند. مقدمات ساخت این سریال از اواخر سال 1390 آغاز و با ساخت دکورهای آن در شهرک سینمایی دفاع مقدس در سال 1391 جدی شد. اما در مرحله پیش تولید، تهیه کننده سریال تغییر کرد و محمود غلامی تهیه آن را به عهده گرفت. پس از مدتی محمود غلامی نیز تغییر کرد و لطیفی هم مشغول ساخت سریال دودکش شد و پرونده سریال هنگام بیداری با وجود صرف هزینه ای بیش از یک میلیارد تومان موقتا بسته شد.

سازمان اوج در اواخر سال 1390سفارش ساخت سریالی با موضوع زندگی «امام موسی کاظم (ع)» را به شهریار بحرانی داد. این سریال قرار بود به تهیه کنندگی محمد صادق آذین ساخته شود، اما با وجود طی کردن مراحل پیش تولید، دیگر خبری درباره آن منتشر نشد.

«سریال صدام» نیز دیگر اثر تلویزیونی این مجموعه بود که سفارش فیلم نامه آن به «علیرضا نادری» داده شد و قرار بود «سیروس مقدم» آن را کارگردانی کند. اما این مجموعه نیز هیچ گاه مقابل دوربین نرفت. شنیده می شود سیروس مقدم این روزها در تلاش است تا با پرداخت هزینه های صورت گرفته برای این پروژه به سازمان اوج، فیلم نامه صدام را به یکی از شبکه ها بُرده و در صدا و سیما تولید کند.

مسوولان سازمان اوج حقوق قانونی فیلم نامه سریال «هیچ کس سرباز به دنیا نمی آید» نوشته مرحوم رسول ملاقلی پور را نیز خریداری کرده بودند تا بر اساس این فیلم نامه، سریالی با موضوع دفاع مردمی در خرمشهر را مقابل دوربین ببرند، اما مذاکرات آن ها با محمد رضا شرف الدین به عنوان صاحب اصلی این فیلم نامه نیز به نتیجه مشخصی نرسید.

از میان پروژه های بلند پروازانه سازمان اوج، « آسمان من» تنها سریالی است که مقابل دوربین رفت و تولید آن ادامه یافت. سریالی به کارگردانی «محمد رضا آهنج» و تهیه کنندگی «یوسفعلی خزاعی» که به موضوع شکل گیری گارد امنیت پرواز می پردازد و این روزها در مراحل پایانی تولید است.

البته «وحید یامین پور» نیز در این شبکه به تولید حجم فراوانی از برنامه های ترکیبی پرداخت که این برنامه ها نیز بخش مهمی از محتوای شبکه مذکور را تشکیل خواهند داد.

خانه هایی که برنامه های شبکه عصر را می سازند

بخش مهمی از برنامه های شبکه عصر قرار است توسط خانه های وابسته به این سازمان تولید شود. «خانه سرود انقلاب اسلامی»،«خانه فیلم نامه نویسی»،«خانه فیلم داستانی»،«خانه انیمیشن»،«خانه فیلم مستند» و «خانه طراحان گرافیک» مجموعه هایی هستند که کار تولید فیلم برای سازمان اوج را به عهده دارند.

حجم زیادی از برنامه های شبکه عصر هم توسط خانه فیلم مستند تهیه شده و این خانه سفارش ساخت مستندهای داخلی و خارجی فراوانی را داده است.

تنظیم کننده: وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه عصر , شبکه های جدید


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٢/۱۱/٢٧ | ٦:٤٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.