/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

مدیر شبکه ورزش گفت: برآیند عمومی مردم از پخش مسابقات و رویدادهای ورزشی از رسانه ملی، اعطای نمره قابل قبولی است.

احسان شیعه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سازمان صدا و سیما را در حوزه پخش رویدادهای خارجی ورزشی، کم رقیب و حتی بی رقیب دانست و افزود: ما در هیچ شبکه تلویزیونی سراغ نداریم که این حجم وسیع از رویدادهای ورزشی را بصورت پخش زنده و پوشش مستقیم ارائه کند.

شیعه ادامه داد: شبکه های تلویزیونی دنیا، یا بسیار مختصر فقط چند بازی فینال و رده بندی را پخش می کنند و یا عمدتاً اگر بخواهند پوشش دهند حق اشتراک دریافت می کنند.

وی پخش مسابقات زنده را در ایران بی رقیب توصیف کرد و گفت: تمام همکاران به ویژه در شورای تخصصی ورزش تلاش کردند که از هیچ رویداد ورزشی غافل نمانند و علاوه بر المپیک ها و پخش آن در شبکه سه و ورزش، رویدادهای مهم دنیا از قبیل مسابقات فوتبال، اتومبیلرانی و موتورسواری پوشش داده می شود.

مدیر شبکه ورزش با اشاره به اینکه در سطح کشور پخش تلویزیونی به دو شکل آنالوگ و دیجیتال صورت می گیرد افزود: نسل جدید شبکه ها به صورت دیجیتال پوشش داده می شود و حوزه فنی سازمان سخت در تلاش است که به سرعت پوشش دیجیتال را کامل کند و اکنون تفاوت بسیارزیادی بلحاظ پوشش جغرافیایی در سیگنال رسانی دیجیتال و آنالوگ وجود ندارد و شاید حدود 5 یا 6 درصد اختلاف وجود داشته باشد.


شیعه تاکید کرد: پوشش دیجیتال با کیفیت خوب فراگیر خواهد شد و آنچه در بازیهای یورو 2016 از شبکه سه و ورزش شاهد بودیم یعنی حدود 51 مسابقه فوتبال، 18 مسابقه در شبکه ورزش و 33 مسابقه در شبکه سه تقریباً برای همه مردم از طریق گیرنده های ستاب باکس ممکن بود و درصد کمی به خاطر اشکال پوشش فنی سیگنال رسانی نتوانستند آنرا دریافت کنند و اشکال موجود در آینده ای نزدیک به صورت کامل مرتفع خواهد شد.

وی گفت: ما در پوشش این حجم بالای مسابقات پیشتاز هستیم چرا که هم انتظار مردم بالاست و هم ما از خودمان انتظار داریم و همه تلاش ما بر این است که بتوانیم با کیفیت، بازی ها را پخش کنیم و همه هموطنان این مسابقات را ببینند.

شیعه با اشاره به هزینه های هنگفت پوشش دیجیتال برای رسانه ملی افزود: با توجه به مشکلات مالی سازمان صدا و سیما، حوزه فنی اجازه نداده است که این فعالیت ها تعطیل شود و تلاش حداکثری و شبانه روزی همکاران در پوشش مسابقات یورو 2016 گواه این مدعا بوده است.

وی کار ویژه و مضاعف حوزه فنی رسانه ملی را در مسابقات گذشته، سیگنال رسانی دیجیتال از طریق زمینی دانست و گفت: این حجم بزرگ کار در فاصله اندک، کار بزرگی بود که همچنان ادامه دارد و ما سعی می کنیم بتوانیم سیگنال زمینی را به اقصی نقاط کشور برسانیم.

مدیر شبکه ورزش با اشاره به نزدیکترین رویداد ورزشی جهان یعنی المپیک برزیل افزود: این مسابقات چه در سطح المپیک و چه پارالمپیک پخش خواهد شد و صدا و سیما حق پخش همه بازی ها را خریداری کرده و قرار است از شبکه های سه و ورزش مسابقات، زنده روی آنتن برود.

شیعه گفت: طبق تعریف سازمان صدا و سیما و شورای تخصصی ورزش و تعامل با نهادهای ورزشی، همه شبکه ها عملکردشان در پوشش این مسابقات منوط به تصمیم شورای تخصصی ورزش است اما پخش مستقیم آن از شبکه سه و ورزش صورت می گیرد و سایر شبکه ها، دیگر برنامه های تخصصی و تولیدی برای تحلیل و بررسی برنامه های ورزشی را با هماهنگی شورای تخصصی خواهند داشت که شامل خلاصه بازی ها و یا حواشی آن در برنامه هایشان است.

وی تاکید کرد: پخش مستقیم مسابقات مهم خارجی از قبیل لیگ های مهم فوتبال (فوتبال آسیا، ایتالیا، آلمان و انگلیس) از شبکه سه و شبکه ورزش با سطح رضایتمندی بالای بینندگان روبرو بوده است.

پانزدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا2016 (یورو 2016) از 10 ژوئن تا 10 ژوئیه (21 خرداد تا 20تیر) به میزبانی فرانسه و پخش آن از شبکه های سه و ورزش با پوشش وسیع و بالای 90 درصد از طریق سیگنال رسانی زمینی انجام شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , شبکه 3


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/٤/۳٠ | ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

محمد سرشار در گفتگویی از برنامه ریزی ها برای راه اندازی کانال امید در شبکه کودک و نوجوان برای نوجوانان، اتفاقات رخ داده در چند ماه گذشته در این شبکه و همچنین برنامه های پیش‌رو سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر شبکه کودک و نوجوان کار خود را از آبان ماه سال ۹۴ به صورت آزمایشی و با دو نوبت برنامه برای خردسالان و کودکان آغاز کرد. فروردین سال جاری نیز این شبکه به صورت رسمی فعالیت خود را ادامه داد. مدیریت این شبکه را محمد سرشار بر عهده دارد که پیش از این هم سابقه مدیریت نهادهای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان را داشته است.

شبکه کودک و نوجوان که پیش از این با عنوان شبکه پویا شناخته می شد در این مدت تغییرات زیادی را در برنامه سازی و رویکردها به دنبال داشته است که ما در گفتگویی با محمد سرشار مدیر این شبکه و احسان عسکری مدیر طرح و برنامه شبکه به این رویکردها و برنامه ها پرداختیم.

سرشار در این گفتگوها بیان کرد که در حال حاضر یکی از اهداف این شبکه راه اندازی کانال امید برای نوجوانان است و در حال حاضر روزی یک ساعت برنامه برای این رده سنی پخش می شود. وی همچنین از تحقیقات و پژوهش های این شبکه و ارتباط با تهیه کنندگان و برنامه سازان شبکه های خارجی سخن گفت.

بخش اول این گفتگو را در زیر می خوانید:

*شما از معدود مدیران رسانه ملی بودید که با یک برنامه و نظریه وارد کار شدید و سوال من در وهله اول این است که فکر می کنید چقدر اهداف و رویکردهای شما در این مدت محقق شده است؟

محمد سرشار: مبنای طراحی شبکه کودک و نوجوان بر اساس یک طرح فکری است که باید با سرگرمی و عنصر جذابیت هم همراه باشد. این مفهمومی است که در کشورهای دیگر هم بسیار روی آن کار شده است یعنی بهره گیری از مفهوم edutainment که دو عبارت education و entertainment را با یکدیگر تلفیق می کند. رگه هایی از این مفهوم در قدیم در بازی های آموزشی وجود داشت و سعی می شد بعضی از مفاهیم را با بازی ها به بچه ها آموزش داد. ما هم با تلفیق این دو پیش‌فرض طراحی های شبکه کودک و نوجوان را انجام دادیم. اتفاق اصلی که اینجا شکل گرفت و در سال های آینده خود را نشان می دهد، برنامه سازی براساس نظریه تربیتی پشتیبان است. یک منظومه فکری که ابعاد مختلف رشد کودک و نوجوان را براساس ابعاد رشد آنها طراحی می کند و به تدریج به ما می‌گوید که چگونه باید جلو برویم تا در ۱۸ یا ۱۹ سالگی به جوان مطلوبی برسیم که نقش های اجتماعی را بر عهده می گیرد.

این ایده از خود رهبر معظم انقلاب است. ایشان وقتی در اوایل دهه ۸۰ سند چشم انداز ابلاغ می شود از مسئولان می خواهند که به فکر سال های ۱۴۰۴ باشند به این ترتیب که کسانی که هنوز به دنیا نیامده اند براساس یک برنامه ریزی در آن سال ها بتوانند نقش های اجتماعی را بر عهده بگیرند. تعبیر ایشان «صیرورت» کودک و نوجوان است. این اولین نکته ای است که مزیت رقابتی برنامه ریزی در شبکه کودک و نوجوان نسبت به دیگر شبکه ها بوده است. ما این مزیت را توسعه دادیم. در این مسیر ابتدا منابع تصویری موجود را با این منظومه تربیتی تطبیق دادیم و مشخص شد که دستان ما در کجا پر است و در چه بخش هایی خالی است. یک درخت معرفتی را در نظر بگیرید که برای خیلی از شاخه های آن محتواهای تصویری تعریف شده است و شاخه هایی هم هستند که کاملا خالی هستند. احسان عسکری مدیر طرح و برنامه شبکه و همکارانش در این بخش وارد کار شدند. من فکر می کنم شبکه ما تنها شبکه ای است که سفارش نامه های تولید دارد و براساس منظومه تربیتی پشتیبان به این نتیجه می رسیم که به چه محتواهایی روی آنتن نیاز داریم و بعد از تلفیق کردن نیازها ­­­­با گرایش ها چارچوب برنامه سازی را مشخص می کنیم.

براساس سفارش نامه ها خلاقیت تیم های تولید از جمله تهیه کننده، کارگردان و سردبیر برنامه ها مطرح است که براساس چارچوب طرح نامه هایشان را به ما ارایه می کنند. خوبی سفارش نامه این است که ما در ارزیابی برنامه از نظر محتوایی و قالبی و همینطور هدف هایی که از ساخت برنامه مدنظر است نکات خود را به تهیه کننده بیان می کنیم و همچنین در این مسیر خلاقیت های هنری و برنامه سازی به کار می آیند تا اهداف به شکل کامل تری محقق شوند. سپس فرایند تولید اتفاق می افتد که فرایند پیچیده ای است و ما براساس سفارش نامه بررسی می کنیم که آیا اهداف در خروجی برنامه مهیا شده است یا خیر و آن زمان برای پخش برنامه تصمیم گیری می شود.

بقیه در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , افتتاح


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/٤/۳٠ | ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

1-راه اندازی شبکه صنایع کوچک و متوسط

دکتر علی عسکری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادمقاومتی خراسان شمالی در بجنورد گفت:در این شبکه توانمندی های صنایع کوچک و متوسط انعکاس می یابد و سازمان صدا و سیما از این کار فعلا مقصود درآمدزایی ندارد و به دنبال آموزش، فرهنگ سازی و توجه به تولیدات بومی است.

وی گفت: درصد قابل توجهی از 80 هزار صنعت کوچک و متوسط کشور، نیمه فعال و یا تعطیل است که اگر فعال شود، بسیاری از مشکلات از جمله در زمینه اشتغال رفع خواهد شد.

رئیس رسانه ملی افزود: رسانه استانی نیز باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مصمم به معرفی بخش های خدمات، گردشگری و کشاورزی است

 

2-راه اندازی شبکه امام رضا(ع)

در جریان بازدید رئیس سازمان صدا وسیما از مراحل تاسیس و تکمیل استودیو جدید اداره کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی در حرم مطهر حضرت رضا(ع)، از حرکت برای ایجاد شبکه تلویزیونی امام رضا(ع) خبر داده شد.

 

رئیس سازمان صدا و سیما در این بازدید گفت: در دهه کرامت امسال برای اولین بار واحد سیار و SNG پخش تصاویر با کیفیت HD در حرم مطهر رضوی مستقر می‌شوند و تصاویری زنده با بالاترین کیفیت را از این صحن و سرای قدسی منعکس خواهند کرد.

در دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی و دکتر علی عسگری که در جوار مضجع نورانی حضرت رضا علیه‌السلام برگزار شد، راه‌اندازی شبکه تلویزیونی امام رضا علیه‌السلام به عنوان یکی از موضوعات اصلی همکاری این دو نهاد هدف بررسی قرار گرفت و مقرر شد ارزیابی دقیقی از مراحل اجرایی و عملیاتی تاسیس این شبکه انجام گیرد .


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه صنایع , شبکه امام رضا(ع) , علی عسگری


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٥/٤/۳٠ | ۳:٥٤ ‎ق.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()

پخش زنده شبکه خبر در میان کودتاچیان!!

شبکه خبر با پوشش به موقع ماجرای کودتای ترکیه برای اولین بار همگام با وقایع دنیا و البته رسانه‌های خارجی گام برداشت.

سال‌ها پیش وقتی یک رویداد مهم خبری در دنیا روی می‌داد، به واسطه عدم وجود رسانه‌های دیگر صداوسیما فرصت داشت که درباره نحوه پوشش خبر تصمیم‌گیری کند و یا حتی این اختیار را داشته باشد که مردم را از وقوع آن رویداد مطلع کند یا خیر. اما با پیشرفت تکنولوژی و کم کم آمدن ماهواره، تلویزیون از قافله سرعت انتشار اخبار و رویدادها جا ماند و بسیاری از مخاطبان ترجیح دادند برای مطلع شدن آنچه که در پیرامونشان می‌گذرد به شبکه‌های ماهواره‌ای رجوع کنند که قطعا غرض‌ورزی‌های آنها در ارائه اخبار مخصوصا اخبار مربوط به ایران کاملا مشخص است.

اما حالا و در نقطه زمانی اکنون، تلویزیون دیگر زمانی برای تحلیل و تصمیم گیری سر فرصت ندارد و باید در لحظه اقدام کند وگرنه تلگرام و فضای مجازی گوی سبقت را از آن خواهند ربود.

شبکه خبر به عنوان یک شبکه بین المللی چندی است که این تلاش را آغاز کرده و نشانه‌های آن هم پوشش اخبار مربوط به توافقات هسته‌ای و برخی اخبار مربوط به این موضوع بود تا اینکه برای اولین بار شبکه خبر شب گذشته و هم زمان با وقوع کودتا در ترکیه توانست با پوشش لحظه‌ای اخبار حرکت قابل قبولی از خود نشان دهد.

مجید اخوان خبرنگار شبکه خبر با حضور در کانون‌های درگیری و ارائه گزارش لحظه به لحظه برای نخستین بار مخاطبان ایرانی را به جای ماهواره پای شبکه خبر میخکوب کرد تا مهم‌ترین اخبار و رویدادهای کشور همسایه را از طریق شبکه داخلی پیگیری کنند.

همچنین امروز هم شبکه خبر با پخش تصاویر زنده از مناطق مختلف ترکیه و ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های پی‌درپی نشان داد که از این به بعد می‌توان انتظار بیشتری از شبکه بین المللی خبر در پوشش وقوع اخبار بین المللی داشت و به عنوان یک منبع اصلی و اولیه به این شبکه اعتماد و اعتنا کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه خبر


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٥/٤/٢٧ | ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه کودک و نوجوان، پرمخاطب‌ترین شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان در بهار ۱۳۹۵ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  نظرسنجی‌ از کودکان ۵ تا ۱۰ سال نشان می‌دهد شبکه کودک و نوجوان در فصل بهار ۱۳۹۵ توانسته برای نخستین بار در چهار سال اخیر پرمخاطب‌ترین شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان شود.

براساس نظرسنجی‌های مرکز پژوهش و سنجش افکار در تیر ماه سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ شبکه کودک و نوجوان با رشد شش درصدی در جذب مخاطب کودک مواجه شده و برای نخستین بار ۸۲ درصد کودکان ۵ تا ۱۰ ساله در سراسر کشور، بیننده این شبکه بوده‌اند. در حالی بینندگان شبکه کودک و نوجوان بیشتر از شبکه دو سیما بوده‌اند که این شبکه تنها دارای پخش دیجیتال است و حدود ۱۷ درصد کودکان، امکان دریافت امواج این شبکه را در تلویزیون های خود ندارند.

این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد در فصل بهار یک سال گذشته کل مخاطبان کودک سیما یک درصد کاهش داشته و دیدن فیلم های خانگی و انجام بازی های رایانه‌ای افزایش پنج و یک درصدی داشته است. همچنین شبکه دو سیما کاهش دو درصدی، شبکه پنج سیما کاهش چهار درصدی، شبکه ماهواره‌ای جم‌ جونیور افزایش دو درصدی و شبکه ماهواره‌ای هدهد افزایش سه درصدی مخاطب کودک را تجربه کرده‌اند.

از سوی دیگر، با افزایش کیفیت برنامه‌های شبکه کودک و نوجوان، میانگین مخاطبان هفت برنامه برتر این شبکه هفت درصد افزایش یافته و به ۵۷ درصد رسیده است. در همین بازه زمانی، میانگین مخاطبان هفت برنامه برتر کودک شبکه دو سیما، با کاهش حدود یک درصدی به ۴۲ درصد تنزل یافته است. بر این اساس، میانگین بینندگان کودک برنامه‌های برتر شبکه کودک و نوجوان ۱۳ درصد بیشتر از میانگین بینندگان کودک برنامه‌های برتر کودک شبکه دو سیما بوده‌اند.

شبکه کودک و نوجوان از ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ به شکل رسمی، برنامه‌های خود را برای خردسالان زیر شش سال در کانال پویا و برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال در کانال نهال پخش می‌کند. برنامه‌سازی براساس یک منظومه تربیتی، طراحی هویت گرافیکی جدید، نظم‌بخشی به پخش برنامه‌ها و افزایش کیفیت ویرایش تصویری، زبانی و تربیتی آثار خارجی از مهمترین اقدامات شبکه کودک و نوجوان در این دوران بوده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٥/٤/٢٧ | ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با تلاش مهندسان معاونت فنی رسانه ملی مردم در سراسر کشور می‌توانند با دکمهٔ «EPG» کنترل تلویزیون خود، از زمان، عنوان و موضوع برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی مطلع شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»،  پس از گذار از آنالوگ به دیجیتال اکنون به همت مهندسان فنی صدا و سیما، راهنمای الکترونیک برنامه‌ها در دسترس بینندگان تلویزیون و شنوندگان رادیو در سراسر کشور قرار گرفت.

با اجرای این طرح فنی، از این پس هر شهروند ایرانی می‌تواند با استفاده از دکمه EPG روی کنترل تلویزیون، از زمان، عنوان و موضوع برنامه به صورت همزمان در کنار قاب تصویر تلویزیونی مطلع شود. این قابلیت جدید که مهندسان معاونت فنی سازمان موفق به اجرای آن شده‌اند همچنین به مخاطبان تلویزیون امکان ضبط برنامه مورد نظر را می‌دهد.

«EPG» مخفف Electronic Program Guide یا برنامه راهنمای الکترونیک است. پیش از این به صورت آزمایشی در تهران از خدمات EPG استفاده می‌شد.

نسخه اولیه این سامانه، خرداد سال 1394 به دست کار‌شناسان فناوری اطلاعات سازمان صدا و سیما تولید شد و در حال حاضر در همه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی تهران و بیست و هفت مرکز استان راه اندازی شده است.

از ویژگی‌های این سامانه می‌توان به قابلیت توسعه و اضافه کردن موارد جدید اشاره کرد.

در حال حاضر در این سامانه تعاملی این امکان وجود دارد که مخاطبان نظرات خود را درباره برنامه‌ها به شبکه‌ها ارسال کنند. همچنین این سامانه برنامه‌های تحت موبایل نیز دارد.

به عبارت دیگر می‌توان ویژگی‌های این سامانه تعاملی را جامعیت و متمرکز بودن جدول پخش برنامه‌های رسانهٔ ملی و امکان جمع آوری نظرات مردمی دانست و چشم انداز آن را، رسیدن به شبکه‌های مدرن امروزی برشمرد که با فراهم کردن بستری مناسب، امکان تعامل مخاطب با رسانه را افزون‌تر می‌سازد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: epg , ای پی جی , فناوری دیجیتال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٥/٤/٢٧ | ۱٠:۱٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، مجموعه های نمایشی «چرخ فلک» از شبکه یک سیما، «پریا» از شبکه سه سیما و «سایبر» از شبکه پنج سیما، روی آنتن می روند.

** شبکه یک سیما

مجموعه تلویزیونی «چرخ فلک» به کارگردانی عزیز‌الله حمیدنژاد و بهرام عظیم پور و تهیه‌کنندگی مجید مولایی از تولیدات مرکز امور نمایشی سیما، از شبکه یک سیما پخش می شود.

«چرخ فلک» سریال طنز نیست و به شکل اپیزودیک ساخته می‌شود و هر ایپزود آن دو الی سه قسمت دارد. بازیگران مطرح زیادی هم در این مجموعه ایفای نقش می‌کنند.

اپیزودهای این مجموعه شامل: مینا، سارا، داودد، خالد و کامران می باشند.

فتانه ملک محمدی، عباس غزالی، مینا جعفرزاده، رها خدایاری، مهسا کاشف، نیلوفر داوری، نکیسا نعمت نژاد، محمدرضا زحمت کش، ابوالفضل طهرابی و اندیشه فولادوند، فاطمه مرتاضی، لاله صبوری، احسان امانی، مرتضی کاظمی، سهیلا جوادی، مهزاد عظیمی، مریم شفیعی، مرتضی علی آبادی، بهناز جعفری، مریم بوبانی و ... در این مجموعه نمایشی ایفای نقش کرده‌اند.

عوامل اصلی مشترک این سریال اپیزودیک عبارتند از: نویسنده: علیرضا طالب‌زاده، مجری طرح: کامبیز دارابی، تدوین: حسین غضنفری، طراح صحنه و لباس: حسن روح‌پروری، طراح چهره‌پردازی: محمدرضا قومی، مدیرتولید: حیدر زرقومی، دستیار مجری طرح: محسن صرافی، دستیار تدوین: رضا کردبچه، عکاس: علی حمیدنژاد، تصویربردار پشت صحنه: عرفان فرهادی، دستیار تولید: روح الله رهبری، امور بیمه: پرهام کریمی،مشاور رسانه‌ای: هادی داداشی.

** شبکه دو سیما

مجموعه تلویزیونی «گاهی به پشت سر نگاه کن» به تهیه‌کنندگی رضا انصاریان و کارگردانی مازیار میری در جدول پخش برنامه های شبکه دو قرار گرفت.

این سریال که از شنبه 19 تیرماه ساعت 21:30 به روی آنتن می رود یک ملودرام خانوادگی است که با محوریت موضوعی حمایت از تولیدات داخلی و اعتماد به نخبگان جوان ایرانی مقابل دوربین رفته است.

در خلاصه داستان سریال آمده است: یک مرد کارخانه‌دار به نام تابش است با ماجراهای متعددی روبه‌رو می‌شود. او آدم خودساخته‌ای است که کارش را از صفر شروع کرده، اما اکنون که کارخانه‌اش توسعه یافته از طرفی با مشکلی به نام واردات بی‌رویه جنس‌های خارجی روبه‌روست و از طرفی اطرافیان و دشمنان دیرینه‌اش تصمیم دارند او را با پاپوش ورشکسته کنند.

فیلمنامه این سریال به قلم محمود محمد سلطانی و مسعود کرمی نوشته شده و امین تارخ و محمد متوسلانی شخصیت‌های اصلی آن یعنی جلال و محتشم را بازی می‌کنند.

هدایت هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، بهاره کیان افشار، سعید چنگیزیان، نگار عابدی، حمید ابراهیمی، میلاد رحیمی، امیر کربلایی‌زاده، مسعود سخایی و نگار حسن‌زاده از دیگران بازیگران «گاهی به پشت سر نگاه کن» هستند.

این سریال به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه دو تولید شده و از دیگر عوامل آن می‌توان به فریبرز سیگارودی مدیر تصویربرداری، کوروش سیگارودی تصویربردار، محمدرضا موئینی تدوینگر، مرجان گلزار طراح صحنه و لباس، مهدیه اعرابی طراح گریم، ساسان نخعی صدابردار، بهنود یخچالی آهنگساز ، مدیر تولید منصور غضنفری ، علی نیک رفتار عکاس اشاره کرد.

گفتنی است زمان بازپخش این سریال ساعت 1:45 بامداد همان روز و 16:15 روز بعد خواهد بود.

** شبکه سه سیما

مجموعه تلویزیونی «پریا» با پایان یافتن ماه مبارک رمضان از یکشنبه 20 تیر ماه ساعت 21 روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

در خلاصه داستان «پریا» آمده است: پریا پس از چند سال دوری از ایران به کشور باز می گردد. در شرایطی که وی همچنان از رابطه قدیمی اش سرخورده است، وارد رابطه‌ای عاطفی با مردی جوان به نام کیوان می‌شود. زوج تازه به امید آغاز زندگی تازه مشکلات را یک‌ به‌ یک از سر راه برمی‌دارند، اما برخی اتفاق‌ها، ادامه رابطه عاشقانه این زوج را به خطر می‌اندازد.

مجموعه تلویزیونی «پریا» در 40 قسمت 40 دقیقه ای به کارگردانی حسین سهیلی زاده و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه و به قلم سعید فرهادی نوشته شده است.

لادن مستوفی، امیرحسین آرمان، محمود پاک نیت، افسانه بایگان، امیررضا دلاوری، کمند امیر سلیمانی، عمار تفتی، رامتین خداپناهی، محمد هادی قمیشی و ساغر شکوری در مجموعه نمایشی «پریا» بازی کرده اند.

سایر عوامل این سریال عبارتند از: مدیر تصویربرداری: محمد افسری، مدیر صدابرداری: مهدی آزادی، طراح لباس: پگاه ترکی، طراح صحنه: امیر زاغری، طراح گریم: سیدجلال موسوی، آهنگساز: افشین عزیزی، خواننده: احسان خواجه امیری، تدوین و صداگذاری: امین عابدی، مدیر تدارکات: مهدی پیله وریان،

این سریال محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما است که با مشارکت دفتر ارتقاء سلامت وزارت بهداشت و موسسه فرهنگی هنری آوای هنر سلامت تولید شده است.

** شبکه پنج سیما

مجموعه تلویزیونی «سایبر» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی سعید کمانی از شنبه 19 تیرماه ساعت 23 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

این مجموعه تلویزیونی درباره کلاهبردار‌ی‌های سایبری و تخلف در فضای مجازی است و فیلمنامه سریال «سایبر» را علیرضا آل‌یمین نوشته و در نگارش آن از پرونده‌های واقعی بهره‌برداری شده است.

این سریال در 12 قسمت تولید شده که تقریبا هر چند قسمت از آن یک قصه مستقل را روایت می‌کند. البته یک شخصیت مشترک محوری با نام سروان فروزان در تمام این داستان‌ها وجود دارد که نقش آن را روح‌الله کمانی بازی می‌کند.

از ویژگی های این سریال می توان به جنبه آموزشی بودن آن اشاره کرد که به کلاهبرداری‌هایی می‌پردازد که اغلب آدم‌های معمولی با آنها مواجه می‌شوند؛ مثلا شیوه‌های کلاهبرداری توسط کارت بانکی افراد به نمایش گذاشته می شود.

هدایت‌الله سجادی و سرهنگ احمدی از پلیس فتا، مسئولیت مشاوره به نویسنده و کارگردان سریال را به عهده دارند.

در این سریال قاسم زارع نقش سرهنگ ذوالقدر، شهروز ابراهیمی نقش سهراب، سجاد دیرمینا نقش سروان فخیم، نیلوفر شهیدی نقش شهره و سارا منجزی نقش دکتر معتمد را با‌زی می‌کنند.

مجموعه تلویزیونی «سایبر» از 19 تیرماه ساعت 23 پخش می شود،  این مجموعه هر شب از شنبه تا چهارشنبه  به مدت 35 دقیقه پخش می شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٥/٤/٢٢ | ٦:۳٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی شبکه نمایش

تابستان 95

 

شبکه نمایش تابستان امسال برنامه های متنوعی را برای مخاطبان خود در نظر گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، نمایش آثار بازیگران سینمای کلاسیک، بازیگران مطرح هنرهای رزمی سینمای شرق همچون جکی چان، بروسلی و جت لی و پخش  فیلم های دنباله‌دار سینما و سریال های جدید این شبکه به همراه برنامه «سینما و دوبله» همگی نوید تابستانی پر بار و دیدنی را می دهند.

مروری بر آثار بازیگران و کارگردانان در سینما کلاسیک

برنامه «سینما کلاسیک» که با هدف مرور آثار مطرح سینمای کلاسیک در شبکه نمایش پخش می شود، در تابستان امسال گزیده آثار بازیگران و کارگردانان مطرح تاریخ سینما را به نمایش می‌گذارد.

آغاز این کار از ابتدای تابستان و در سینمای فرانسه تولید شده است. آلن دلون اولین بازیگر فرانسویی است که شبکه نمایش به سراغ وی رفت و 18 فیلم این بازیگر را پخش کرد.

ژان پل بلموندو، لینو ونتورا، ژان گابن از بازیگران فرانسوی، ژان پیر ملویل، هانری ورنوی، روبرت برسون و جان رنوار از کارگردانانی هستند که برنامه «سینما کلاسیک» به دنبال آن‌ها خواهد رفت.  

فیلم‌های «سینما کلاسیک» هر شب ساعت 1 بامداد پخش می شود و اغلب فیلم‌های کلاسیک نیز با کیفیت اچ دی و قاب 16 به 9 پخش خواهند شد.


مطرح‌ترین‌های سینمای هنرهای رزمی شرق در شبکه نمایش

شخصیت هایی مانند بروسلی، جکی چان و جت لی حالا دیگر جزوی از نمادهای سینمای شرق هستند. تا سال‌های سال سینمای شرق را با هنرهای رزمی، کنگ فو و شائولین می‌شناختند و بروسلی، جکی چان و جت‌لی قهرمانان این سینما بودند.

شبکه نمایش قصد دارد در تابستان پیش رو مرور کاملی بر آثار این بازیگران داشته باشد.

مروری بر سینمای جکی چان با پخش فیلم‌های اولیه و همچنین جدید جکی چان از اول مرداد 95 هر شب ساعت 21 در جدول پخش شبکه نمایش پخش قرار دارد.

فیلم‌های جکی چان نیز با کیفیتی تصویری متفاوت و بهتر از گذشته و به صورت اچ دی و قاب 16 به 9 پخش خواهد شد.

در ادامه نیز فیلم‌های بروس لی و جت لی پخش می‎شود.

فیلم‌های دنباله دار سینما، تابستان به شبکه نمایش می آیند

دنباله سازی در سینما امروز دنیا تبدیل به مسئله ای عادی شده است و بسیاری از فیلم های موفق صاحب دنباله هایی می شوند که داستان را از جهات مختلف پیش می برند.

«جنگ ستارگان»، «ارباب حلقه ها»، «مرد عنکبوتی»، «دزدان دریایی کارائیب»، «هری پاتر»، «نابودگر» و بسیاری از فیلم های مطرح دیگر تنها نمونه‌هایی از این عناوین هستند که هر ساله شاهد پخش دنباله ای جدید برای آن‌ها هستیم.

همین مسئله و اهمیت این فیلم ها باعث شده تا شبکه نمایش در تابستان امسال به سراغ فیلم های دنباله دار برود و فیلم‌های دنباله دار را با کیفیت اچ دی برای مخاطبشان آماده کند.

پخش سریال‌های جدید و خاطره انگیز در تابستان

در تابستان 95 سریال «خانواده کیمچی»، «آقای دکتر» و «در برابر آینده» در ساعت‌های 19 و 20  و سریال خاطره انگیز «قصه های جزیره» هر روز بعدازظهر از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

«سینما و دوبله» پیشکسوتان دوبله را به شبکه نمایش می آورد

برنامه «سینما و دوبله» با اجرای منوچهر والی زاده با دعوت از پیشکسوتان دوبله همچون هوشنگ لطیف پور، خسروشاهی، جلال مقامی، محمود قنبری، حسین عرفانی و شهلا ناظریان به بررسی هنر دوبله می پردازد.

این برنامه در ایام تابستان هر شب ساعت 22:15 از شبکه نمایش پخش خواهد شد.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نمایش


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٥/٤/٢٠ | ٩:٥۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان رئیس رسانه ملی با حضور در استودیوهای برنامه سازی و پخش شبکه های یک، سه ، پنج و HD تهران از نزدیک با همکاران و دست اندرکاران تولید و پخش، دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس رسانه ملی همچنین درباره نقاط قوت برنامه یادآورشد: یکی از اصولی که در رسانه باعث رشد و تاثیر بر مخاطب می شود، اصل اخلاص است و اینکه برنامه ساز بداند خدا ناظر بر کار او است. برنامه ساز باید اخلاص داشته باشد و بداند که می خواهد کاری کند که مردم به واسطه خروجی فعالیت او به خدا نزدیک شوند.

در ادامه سری بازدیدهای رئیس سازمان از تلاشگران عرصه تلویزیون، دکتر علی عسکری با حضور در شبکه تهران از بخش‌های مختلف این شبکه نیز بازدید کرد. در این بازدید، کارکنان شبکه تهران به‌ خاطر تازه‌ تأسیس بودن این شبکه، برخی از محدودیت‌ها و نیازهای فنی را با ریاست سازمان در میان گذاشتند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: علی عسگری , صدا وسیما


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٥/٤/۱٤ | ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ | نويسنده : احسان حصارکی | نظرات ()
صد و سومین دوره رقابت های دوچرخه سواری تور دو فرانس هر روز از شبکه ورزش سیما زنده پخش می شود. به گزارش روابط عمومی شبکه ورزش سیما، صد و سومین دوره رقابت های دوچرخه سواری تور دو فرانس از 12 تیر تا 3 مرداد از شبکه ورزش سیما به صورت مستقیم پخش می شود.  رقابت های دوچرخه سواری توردوفرانس فصل 2016 که از سنت میشل واقع در شمال فرانسه آغاز شد در 21 مرحله و با گذر از قسمت هایی از اسپانیا و سوییس به میدان شانزلیزه پاریس ختم می شود. در طول 3 هفته رقابت های تور دو فرانس 2 روز استراحت به شرکت کنندگان اختصاص می یابد.

ژاک آنکیتل ، برنارد هینو ، ایدوران و ادی مرکس با 5 بار عنوان قهرمانی در توردوفرانس مدعیان این تور هستند.
گفتنی است تور دو فرانس به همراه جیرودیتالیا (تور ایتالیا) و لوتا اسپانا (تور اسپانیا) از مهم ترین و طولانی ترین مسابقات برگزار شده اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری است که نخستین دوره آن در سال 1903میلادی در 6 مرحله برگزار شد.
علاقمندان می توانند این رقابت ها را هر روز ساعت 16:30 از شبکه ورزش سیما به صورت مستقیم تماشا کنند.

موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٥/٤/۱٤ | ٢:٢٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.