/ / / افتتاح فرستنده سوم مشهد و شهرستان های چناران، تربت جام، فریمان، سرخس، تایباد و نیشابور /// آخرین اطلاعات در خصوص مناطق تحت پوشش فرستنده سوم همدان:شهر همدان، رزن، کبودر آهنگ، بهار، فامنین و شهرهای قهاوند، جورقان، صالح آباد، قروه درجزین ، دمق و بخشی از روستا های تابعه برنامه تلویزیونی همه ی نامزد های ریاست جمهوری در صفحه ی اصلی

حسین ذکایی درباره‌ی پوشش تصویری مسابقات فوتبال لیگ برتر که به تازگی ضبط آن اچ‌دی شده است، می‌گوید: امیدواریم این اقدام مقدمه‌ای شود تا شبکه سه نیز اچ‌دی شود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری ورزش صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، درباره خرید حق پخش مسابقات فوتبال و تعامل با فدراسیون، تاثیر بدهی‌های صداوسیما بر خرید حق پخش مسابقات و ضبط و پخش اچ‌دی مسابقات فوتبال در آینده‌ای نزدیک، مطالبی را بیان کرد.

ذکایی درباره‌ی پوشش اچ‌دی بازی‌های فوتبال که می‌تواند مقدمه‌ای برای اچ‌دی شدن شبکه سه شود، ابتدا توضیحاتی را درباره ماهیت اچ‌دی شدن در تلویزیون ارائه داد و گفت: اچ‌دی یعنی تصویر با وضوح بیشتر یا به عبارت فنی با رزولوشن بیشتر دیده شود؛ یعنی وقتی یک رویداد، یک مسابقه‌ و یک فیلم به حالت اچ‌دی گرفته می‌شود، کیفیت و وضوح بیشتری دارد. در حال حاضر نیز ما یک واحد سیار اچ‌دی خیلی خوب داریم که با آن مسابقات لیگ جهانی والیبال و بعضی از رویدادها و وقایع را پوشش دادیم. بسیاری از بازی‌ها را هم که خریداری می‌کنیم، با کیفیت اچ‌دی دریافت می‌کنیم و ان‌شاءالله این مقدمه‌ای شود تا شبکه سه که به عنوان شبکه پرمخاطب تلویزیون محسوب می‌شود نیز اچ‌دی شود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری ورزش صداوسیما، همچنین اظهار امیدواری کرد که شبکه سه سیما با تدارک و تجهیزات فنی بتواند به شرایط اچ‌دی کامل برسد و در عین حال گفت: به‌زودی قرار است شبکه سه سیما اچ‌دی شود؛ البته جزئیات کاملی ندارم اما به محض اینکه شرایط فنی اچ‌دی شدن شبکه ایجاد شود، قطعا به آن سمتی می‌رود که تمام برنامه‌هایش به شکل اچ‌دی برای علاقه‌مندان پخش شود.

ذکایی سپس درباره‌ی بدهی‌های صداوسیما و اینکه تا چه میزان پخش و خرید حق پخش بازی‌ها را تحت تأثیر قرار داده است نیز اظهار کرد: تا موقعی که بدهی‌های ارزی‌مان را به طرف‌های حسابمان ندهیم، پخش رویدادهای ورزشی‌ که تیم‌های ملی‌مان خارج از کشور می‌روند، سخت و سخت‌تر می‌شود.

او سپس گفت: باید بودجه‌ای در اختیار صداوسیما قرار بگیرد تا سازمان هم به موقع بتواند کارهایش را انجام دهد.

حسین ذکایی در پایان درباره بازی‌هایی که در تهران برگزار می‌شود و فدراسیون فوتبال حق پخش آن‌ها را فروخته است، نیز اظهار کرد: بهتر است که فدراسیون با صداوسیما وقتی در حوزه‌های تلویزیونی می‌خواهد حرکتی انجام دهد مشورتی داشته باشد. در این صورت دو طرف کارشان بهتر پیش می‌رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , پخش زنده , شبکه 3


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/۸/۱ | ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه ٣ هم HD‌ می‌شود

ضبط مسابقات لیگ برتر فعلا فقط در ورزشگاه آزادی به شکل HD‌ صورت می‌گیرد و‌ صداوسیما در نظر دارد از چند ماه آینده پخش این مسابقات را نیز با کیفیت مذکور انجام دهد.‌ هاشمی، تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر در این‌باره می‌گوید: «قرار بود از اول مهرماه این اتفاق بیفتد، اما به دلیل برخی کمبودها و مشکلات مالی نشد. با این حال مطمئنا از ٢، ٣ ماه آینده می‌توانیم به پخش HD‌ مسابقات از شبکه ٣ نیز امیدوار باشیم. رایزنی‌ها انجام شده که شبکه ٣ به‌عنوان نخستین شبکه سراسری تلویزیون، برنامه‌های خود و به‌ویژه مسابقات فوتبال را با کیفیت HD پخش کند.

توضیحات یک مسئول

مهدی ‌هاشمی، تهیه‌کننده برنامه فوتبال برتر درباره ضبط HD مسابقات لیگ برای نخستین‌بار به «شهروند» می‌گوید: «اتفاق بسیار خوبی رخ داد و مردم را به دیدن فوتبال علاقه‌مندتر کرد. قرار است به‌زودی پخش مسابقات نیز HD‌ باشد تا از نظر پخش مسابقات در سطح بسیار بالایی باشیم. این جذابیتی که در مسابقه پرسپولیس و صبا دیدید،‌ با نصب‌کردن دوربین‌های درون دروازه، استفاده درست از اسپایدرکم و پخش صحیح صحنه‌ها به صورت «سوپر اسلو» قطعا باعث می‌شود که مردم به سوی فوتبال بیشتر جذب شوند.

حتی این صحنه‌ها می‌تواند استرسی که در چهره بازیکنان است را به نمایش بگذارد.»او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه می‌دهد: «شاید این اتفاق در سال‌های اخیر در کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس هم رخ داده باشد اما آنها از نیروی انسانی مناسبی برخوردار نیستند. ما با وجود تمام کمبودها نیروهای متخصص خوبی داریم. سعی می‌کنیم در ماه‌های آینده علاوه بر ورزشگاه آزادی، باز هم بتوانیم در شهرستان‌ها نیز این امکانات را فراهم کنیم. البته این امکانات هم‌اکنون برای مسابقات والیبال و کشتی هم مهیا است و ما فقط برای مردم این کار را انجام می‌دهیم،‌ با وجود این‌که فوتبالی‌ها هیچ‌وقت قدر زحمات صداوسیما را نمی‌دانند.»

روزنامه شهروند


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , فوتبال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٩ | ٩:٤٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

تصویربرداری و ضبط مسابقات فوتبال لیگ برتر، اچ‌دی شد.

به گزارش خبرنگار تلویزیون ایسنا، اچ‌دی شدن ضبط مسابقات فوتبال لیگ برتر، خبری بود که روز گذشته - 24 مهر ماه - عادل فردوسی‌پور بارها در حین گزارش فوتبال پرسپولیس - صبا اعلام کرد و ‌آن را اتفاقی مهم در این عرصه دانست.

البته اچی‌دی شدن مشکلاتی هم در گزارش بازی ایجاد کرده بود؛ به طوری که تا اواسط نیمه اول فردوسی‌پور تصویر تلویزیون را در مقابلش نداشت و از همکارشان در رژی درخواست می‌کرد تایم بازی را در اختیار او بگذارند.

همچنین صداهایی در حین گزارش شنیده می‌شد که فردوسی‌پور در ابتدا آن را صدای صحبت‌ حاضران در رژی و بار دیگر صدای خبرنگاران نزدیک به میکروفن کنار زمین عنوان کرد.

این گزارشگر در بخش دیگری با اشاره به مشکلات اچ‌دی شدن، به طنز گفت: «از اچ‌دی بودن پشیمان گشته‌ایم مرحمت فرموده ما را اس‌دی کنید»

فردوسی‌پور در طول گزارش بارها کار همکارانش در تصویربرداری و پخش مسابقات فوتبال را در سطح اروپا خواند و گفت: اگر پخش مسابقات هم به صورت اچی‌دی شود دیگر هیچ چیز از مسابقات اروپایی کم نخواهیم داشت.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , فناوری دیجیتال , فوتبال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٧ | ٦:۳٢ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش برنامه های متنوع در با کیفیت بالا

(اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال)

به تازگی شبکه های صدا و سیما کیفیت بهتری نسبت به ماه های پیش داشته اند یعنی علاوه بر شبکه های مستند و افق و پرس تیوی که از قبل 16:9 بوده اند دیگر شبکه ها نیز پیشرفت خوبی داشته اند

از جمله می توان به پخش فیلم و سریال های متنوع در شبکه های مختلف اشاره کرد

به طور مثال پخش سریال های خارجی با کیفیت 16:9 در شبکه نمایش و چند تیزر و فیلم سینمایی 16:9 نیز از همین شبکه پخش شد.

شبکه های 3 و ورزش نیز برای آنکه از دیگر شبکه ها عقب نمانند اقدام به پخش تصاویر ورزشی زنده و با کیفیت نمودند.

همچنین به تازگی واحد HD صدا و سیما در ورزشگاه آزادی مستقر شده است که  کیفیت شبکه و نسبت تصاویر و نحوه تصویربرداری بسیار مطلوب شده است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , پخش زنده , فوتبال , شبکه 3


تاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٧/٢٥ | ۸:۳٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

 تاریخ : ۲۴ام مهر, ۱۳۹۴

 

اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال

** ویژه ماه محرم و ایام سوگواری **

 

نکته : بهترین مداحی های ایام محرم را از پیج وب سایت دریافت نمایید - بهترین ها نیز در وب سایت فقط در ایام محرم قرار می گیرند تا فضای وب سایت حسینی شود 

 

برای دانلود این مداحی جدید به ادامه مطلب بروید 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ماه محرم , مداحی جدید حاج محمود کریمی , نوحه


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٧/٢٥ | ۳:٠٢ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()

با یک نوحه زیبا و دلنشین به پیشواز محرم می رویم.

(اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال)

برای دانلود بر روی عکس زیر کلیک کنید.

دانلود (3MB)

دانلود بالا را از دست ندهید!!


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , ماه محرم , نوحه


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٧/٢٤ | ٥:٥٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
رئیس مرکز رسانه‌های نوین رسانه ملی با اشاره به راه‌اندازی سیستم IPTV برای اولین بار در سازمان صدا و سیما و در استان آذربایجان‌شرقی گفت: راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی (IPTV) می‌تواند بر حفظ و افزایش مخاطبان گامی مهم و بزرگ باشد.

به گزارش اهروصال، عسگری ساری در سفر یک روزه خود با حضور در صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، ضمن دیدار با مدیرکل این مرکز و بازدید از واحدهای مختلف و استودیوها، مقدمات راه‌اندازی و ایجاد بسترهای لازم برای افتتاح پروژه IPTV ( تلویزیون اینترنتی) در استان را بررسی کرد.

وی گفت: نفوذ اینترنت و افزایش کارآیی این تکنولوژی در زندگی امروزه مردم باعث شده که دست اندرکاران شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بی‌تفاوت از کنار این فناوری جهانی عبور نکرده و همسو با دیگر حرفه‌ها به فکر استفاده و کسب سود از این شبکه جهانی باشند و راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی (IPTV) می‌تواند برای حفظ و افزایش مخاطبان گامی مهم و بزرگ باشد.

رئیس مرکز رسانه‌های نوین رسانه ملی با اشاره به راه‌اندازی  سیستم IPTV برای اولین بار در سازمان صدا و سیما و در استان آذربایجان‌شرقی افزود: توسعه شیوه‌های دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مطلوب، استفاده از فناوری‌های نوین و دو سویه در ارائه خدمات صوتی و تصویری فراگیر به مخاطبان، ارتقای جذابیت و تنوع خدمات با استفاده از فناوری‌های فضای مجازی و بهره‌گیری از تخصص و نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان داخلی و سازمان صدا و سیما از اهداف راه‌اندازی سرویس IPTV است.

وی خاطرنشان شد: بهره‌برداری و استفاده از تلویزیون اینترنتی به دلیل دسترسی ارزان و پوشش جهانی می‌تواند مخاطبان بسیار گسترده‌ای از جوامع و فرهنگ‌های مختلف را به خود جذب کند، این فناوری به روزترین و جدیدترین تکنولوژی در جذب مخاطب به حساب می‌آید و سبب شده مسئولان شبکه‌های کوچک و بزرگ در سراسر جهان برای حفظ و افزایش مخاطبان و به طبع آن افزایش تبلیغات تجاری خود، به این فناوری تکیه کنند.


رئیس مرکز رسانه‌های نوین تصریح کرد: مشترکان سرویس IPTV به هنگام تماشای تصاویر می‌توانند برای مواردی مانند ایمیل‌های دریافتی و پیام فوری، پیام دریافت کرده و کنترل کامل بر قابلیت‌هایی چون برگشت، ارسال سریع، توقف و ادامه برنامه‌ها داشته باشند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی هم در این دیدار با حمایت کامل از طرح IPTV، از تلویزیون اینترنتی به عنوان یک فرصت و موفقیت استثنایی برای رسانه ملی نام برد و گفت: راه‌اندازی این سیستم فرصتی است که سازمان بتواند بخشی از هزینه‌های جاری خود را از این طریق تامین و در پیشبرد اهداف و رسالت خود گام‌های موثری بردارد.

سیدمحسن لطیفی ضمن قدردانی از همکاری و مشارکت شرکت مخابرات استان در راه‌اندازی این تکنولوژی جدید، افزود: قرارداد IPTV به امضاء رسیده و به زودی شاهد راه‌اندازی آن خواهیم بود و برای اولین بار در سازمان صدا و سیما، بخش خصوصی و اپراتور خواهند توانست نقش مهمی در اجرای یک پروژه ایفا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی سعی دارد مخاطبان را در تکنولوژی‌های عصر جدید، همراهی و با لطف خداوند و تلاش همکاران برنامه‌های متنوعی برای استفاده و بهره‌مندی مخاطبان از سرویس IPTV داشته باشیم.

همچنین در ادامه سفر یک روزه رئیس مرکز رسانه‌های نوین رسانه ملی در جلسه مشترک ایشان با مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان‌شرقی مقرر شد با حمایت‌های عملی این شرکت تا دو هفته آینده شاهد راه اندازی پایلوت IPTV در آذربایجان‌شرقی و ان‌شاءالله تا دو ماه آینده شاهد راه‌اندازی نهایی و کامل و واگذاری امکان ارائه سرویس IPTV به همه متقاضیان در استان فراهم شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال آذربایجان شرقی , تلویزیون تعاملی , فناوری و تلویزیون دیجیتال


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٧/٢۳ | ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()


با فرارسیدن ماه محرم، ماه عزاداری امام حسین(ع) جدول پخش شبکه نسیم با تدارک گروه تولید برنامه و تامین با حال و هوای ایام سوگواری و عزاداری تنظیم می شود.

مستند روایی «تکیه نسیم» به تهیه کنندگی علی رضایی و کارگردانی ظهیر میرمحمدی، از اول ماه محرم هرشب ساعت 20 روی آنتن شبکه نسیم می رود. 

فعالیت بانیان و خادمین هیئت ها و تکایا برای بهتر برگزار کردن و خدمت رسانی به عزاداران در این مستند 15 قسمتی به مدت 10دقیقه روایت خواهد شد.  
 
این شبکه از اول ماه محرم در فواصل برنامه ها در 15 قسمت 30 دقیقه ای، بخش هایی از مجموعه تلویزیونی «شب دهم» را برای پخش در نظر گرفته است. 

*اجرای موسیقی های مناسبتی و مرتبط با ماه محرم و صفر، از اول ماه محرم در فواصل برنامه ها در«نسیم آوا» شبکه نسیم در 30برنامه 5 دقیقه ای پخش می شود. 

*برنامه ترکیبی «ترانه عشق» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی اسلامی ،از اول ماه محرم ساعت 22روی آنتن می رود. در این برنامه 18قسمتی هنرمندان عرصه موسیقی ،خوانندگان، شعرا و آهنگسازان مناسبتی حضور دارند. 

*منتخبی از برنامه «ماه عسل» در 5قسمت 20دقیقه ای از اول ماه محرم در فواصل برنامه ها پخش می شود. 

*مسابقه 15 قسمتی «هیجان در ساعت صفر» از اول ماه محرم، به مدت 30 دقیقه بخش هایی از مسابقه های مناسبتی را در فواصل برنامه ها پخش خواهد کرد. 

*تامین برنامه شبکه نسیم پخش برنامه های منتخب و کوتاه از قبیل موسیقی، دیدنی ها، حیات وحش و... را نیز از اول ماه محرم در فواصل برنامه ها برای بینندگان در نظر گرفته است. 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , ماه محرم


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/٢۱ | ٦:۱۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

    تاریخ : ۲۶ام مهر, ۱۳۹۴

** ویژه ماه محرم و ایام سوگواری **

 

برای دانلود این مداحی زیبا به ادامه مطلب بروید 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانلود مداحی شور شب سوم محرم ۹۴ عبدالرضا هلالی , مداحی جدید , نوحه


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٠ | ٥:٠٧ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()

   تاریخ : ۲۶ام مهر, ۱۳۹۴

دانلود مداحی سید مهدی میرداماد محرم 94 هیئت رزمندگان اسلام قم

** ویژه ماه محرم و ایام سوگواری **

 

برای دانلود این مداحی زیبا به ادامه مطلب بروید 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانلود مداحی شور شب سوم محرم ۹۴ مهدی میرداماد , مداحی جدید , نوحه


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٠ | ٥:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()

  تاریخ : ۲۶ام مهر, ۱۳۹۴

دانلود مداحی کربلایی جواد مقدم محرم 94 هیئت غریب مدینه امیرکلا

** ویژه ماه محرم و ایام سوگواری **

 

برای دانلود این مداحی زیبا به ادامه مطلب بروید 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دانلود مداحی شور و زیبای جواد مقدم در شب سوم محرم , دانلود مداحی جدید , نوحه


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٢٠ | ٥:٠٤ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()

شبکه تهران (اچ دی) در نظر دارد به مناسبت ایام ماه محرم هر شب ساعت 21 سریال «مختارنامه» را برای مخاطبان خود به روی آنتن ببرد.

 

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مجموعه «مختارنامه» روایتگر زندگی یکی از شخصیت‌های بزرگ تاریخ شیعه، مختاربن ابوعبیده ثقفی است که پس از واقعه جانسوز عاشورا به خونخواهی از حضرت سید الشهداء (ع) برخاست و در سال ۶۶ هجری قیام خود را آشکار کرد و موفق شد.

«مختارنامه» را داوود میرباقری کارگردانی کرده است. برای نخستین بار این سریال سال ۱۳۸۹ از شبکه اول سیما پخش شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تهران , سریال , تلویزیون hd


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/۱٤ | ٩:٠۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

هفته نهم از رقابت‌های مرحله گروهی مقدماتی یورو 2016 پنجشنبه این هفته آغاز می‌شود

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در ادامه رقابت‌های مقدماتی یورو 2016 و در هفته نهم از مرحله گروهی این رقابت‌ها که از 8 تا 10 اکتبر (16 تا 18 مهر) انجام می شود، تیم‌های مختلف قاره سبز به مصاف هم می‌روند.

در گروه I این رقابت‌ها تیم‌های پرتغال و دانمارک در استادیوم مونیسیپال شهر براگا پرتغال به مصاف هم خواهند رفت.

پرتغال در صورت کسب سه امتیاز این بازی، صعود خود از این گروه به مرحله بعد این رقابت‌ها را مسجل می‌کند.

در این گروه پرتغال با انجام 6 بازی و 15 امتیاز در صدر و دانمارک با یک بازی بیشتر و 12 امتیاز در مکان دوم جدول رده بندی این گروه قرار دارد.

درگروه C این دیدارها نیز تیم اسپانیا جمعه 17مهر در ورزشگاه لاس‌گاوناس شهر لگرنیو میزبان تیم لوکزامبورگ خواهد بود.

اسپانیا برای ورود به مرحله بعد این رقابت ها تنها نیاز به کسب سه امتیاز این بازی دارد. پیروزی این بازی از این نظر برای اسپانیا حائز اهمیت است که علاوه بر صعود مستقیم به مرحله بعد این رقابت ها ، رکورد 150همین یا بیشترین  بازی در رقابت های یورو را از آن خود خواهد کرد. اسپانیا با 21 امتیاز از 8 بازی در صدر جدول گروه C قرار دارد. این در حالی است که تیم اسلواکی با همین تعداد بازی و تنها با دو امتیاز کمتر در تعقیب ماتادورها قرار دارد. تیم لوکرامبورگ حریف جمعه شب اسپانیا نیز با 4 امتیاز از 8 بازی در مکان پنجم این گروه قرار دارد.


برنامه پخش این دو بازی بدین ترتیب است:
*پنجشنبه 16 مهر ساعت 22:15 پرتغال - دانمارک با گزارش محمدرضا علیفر
*جمعه 17 مهر ساعت 22:15 اسپانیا – لوکزامبورگ با گزارش اسماعیل جانقلی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , پخش زنده , فوتبال


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/۱٤ | ۸:٤٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

از هم پاشیدن خانواده زیر سایه سریال‌های ماهواره‌ای

بعضی افراد تصور می‌کنند دیدن فیلم‌های ماهواره‌ای تاثیر مخربی بر افراد متاهل ندارد اما در حقیقت شبکه‌های ماهواره‌ای در چند سال اخیر تاثیر خود را تا حد زیادی بر خانواده‌ها گذاشته است که زیاد شدن آمار خیانت‌ها هم در آقایان متاهل و هم در خانم‌ها، طلاق‌های عاطفی و توافقی، گویای این مطلب است.

اختلافات زناشویی، رواج روابط فرازناشویی و روابط غیرمجاز، سردی بین زوج‌ها، انزواطلبی، کاهش روابط عاطفی و روابط خانوادگی تنها بخشی از آسیب‌های شبکه‌های ماهواره‌ای است که بر بعضی از خانواده‌های ما تحمیل شده است. دکتر مرضیه مشتاقی، روان‌شناس درباره تاثیر برنامه‌های ماهواره‌ای بر زندگی خانواده‌ها می‌گوید: مهم‌ترین مساله‌ای که در مورد وسایل و ابزار سمعی و بصری وجود دارد علاوه بر تاثیر کلی که بر خانواده می‌گذارد، مساله مقایسه است؛ به این معنا که بیننده، قهرمان، هنرپیشه و داستان سریال را با اطرافیان خود بویژه افراد خانواده و زندگی خود مقایسه می‌کند و بیشترین آسیب در این مقایسه‌ها به وجود می‌آید.

به طور مثال خانم ممکن است همسرش را با هنرپیشه مرد آن سریال‌ها مقایسه کند و آقا برعکس؛ و وقتی در سریال‌های ماهواره‌ای این زندگی‌های دستکاری شده که بیشتر آنها با هدف تخریب بنیان خانواده ساخته می‌شوند توسط اعضای خانواده دیده و مقایسه می‌شوند باعث دور شدن هر چه بیشتر آنها از هم می‌گردد.

وی همچنین به کارکرد مخرب دیگر این سریال‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: بحث دیگر در کمک به تخریب بنیان خانواده، یادگیری تخریبی است، یعنی فرد می‌گوید: حالا که این‌طور است پس من هم می‌توانم این کار را انجام دهم و یا این‌که بگوید حالا که فلان نقش در فلان سریال این‌طور زندگی می‌کند چرا من این‌گونه زندگی نکنم و موارد دیگر.

تبلیغ خانه‌های مجردی از دیگر اهدافی است که این شبکه‌ها به‌صورت خاص به دنبال هویت دادن به این نوع سبک زندگی غربی هستند. آنان با تحریک لذت طلبی افراد می‌خواهند جوانان را از مسئولیت‌پذیری و داشتن زندگی مشترک و خانواده سالم دور کنند، در واقع باید هوشیار باشیم که این سریال‌ها الگوهایی خانمان‌برانداز در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند چرا که هدف اصلی از ساخت این برنامه‌ها برانداختن بنیاد خانواده است.

***

‌مردی عاشق همسر دوستش می‌شود، زن متاهل عاشق شوهر زنی دیگر می‌شود، مردی مسن عاشق دختری دبیرستانی می‌شود، زنی باردار است و نمی‌داند پدر بچه‌اش کیست، دختری بدون اجازه پدر و مادرش ازدواج می‌کند و مردی که همزمان عاشق چند نفر است و...

این‌ها جملات جالبی نیستند؛ اما چند مضمون ساده و روزمره سریال‌های ترکیه‌ای است که متاسفانه طرفداران پر و پا قرصی در ایران پیدا کرده‌اند؛ سریال‌هایی که 24 ساعته تکرار می‌شوند و آن‌قدر برخی را معتاد خود کرده‌اند که گاهی حتی به علت نتواستن تماشای آن به دلایل مختلف، قسمت‌هایی از آنها را ضبط می کنند تا مبادا از تماشای قسمتی محروم مانده باشند تا جایی که حتی تعریف دیگران از آنچه در سریال گذشته، نیز برایشان کافی نیست!

اما هنوز جای امید در ایران باقی است، چرا که مانند دنیای عرب و خاورمیانه گریبانگیر مسئله "جنبه‌های سیاه سریال‌های ترکی" نشده است و هنوز نیز موضوعِ "ضرر سریال‌های ترکی بر فرهنگ و زندگی مردم" موضوع پایان نامه‌های سیل عظیمی از دانشجویان نشده است، اما این موضوع برای دانشجویان عرب با اقبال زیادی روبروست و کافی است که کلید واژه‌های "Turkish soaps and Arab world " را جست و جو کرده تا تعداد زیادی مقاله و خبر در این رابطه برای شما مهیا شود.

عبارت"جنبه‌های تاریک سریال های ترکی" ترجمه تنها یکی از مقالاتی است که برگرفته از مستندی به نام "Kismet" ساخته کشور یونان و نامزد بهترین مستند جشنواره‌های مختلف از جمله فستیوال فیلم آمستردام است که در رابطه با فجایع اجتماعی سریال‌های ترکیه ای در کشورهای حوزه بالکان نظیر بلغارستان و یونان، شرق میانه، آفریقای شمالی و دنیای عرب است.

این مستند وقایعی را به تصویر می‌کشد که چگونه سریال‌های ترکی مانند نور و فاطما گل و... در روابط اجتماعی و مذهبی زنان و به ویژه در دنیای عرب و مسلمانان رخنه کرده است و این‌که چطور پدیده‌هایی نظیر تجاوز جنسی و سونامی طلاق در این کشورها دقیقا به علت شروع پخش این سریال‌ها رو به افزایش رفته است.

در این مستند نشان می‌دهد زنان این کشورها چنان مجذوب مضمون این سریال‌ها شده‌اند که برای مثال زنان مصری در صورت عدم اجازه همسران‌شان برای مشاهده این سریال‌ها، پنهانی در غیاب شوهران‌شان به تماشای آنها می‌پردازند.

آمار کشورهای تماشاگر این سریال‌ها نیز نشان می‌دهد که نام گذاری برای فرزندان پس از پخش این سریال‌ها اکثرا برگرفته از شخصیت سریال‌های ترکی بوده است.

طبق گزارش جامعه رسانه عربی (arabmediasociety) آمار رسمی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد سفرهای توریستی از کشورهای عربی به ترکیه رشد بسیار بی‌سابقه‌ای داشته است؛ این ارقام برای عربستانی‌ها 34 درصد، کویتی‌ها 75 درصد و 1379 درصد برای اماراتی‌ها عنوان شده است که دلیل این افزایش سفر به علت پخش صحنه‌های زیبا از طبیعت و سایر مکان‌های توریستی این کشور در این سریال‌ها عنوان شده است.

سخنان بی‌پرده در مورد خشونت، تجاوز، روابط خصوصی نامشروع، خیانت و ... به طور تابوشکنی در این سریال‌ها مدام تکرار می‌شود و با چینش‌هایی حساب شده در مورد شخصیت‌ها، مدل زندگی و لباس پوشیدن، وسایل خانه و ... این حس را به بیننده القا می‌کند که گویی این صحنه‌ها در دنیای واقعی هستند، اما از چشم ما پنهان است. نقش هوشمندانه شخصیت‌ها نیز گاهی نشان می‌دهد که برای مثال می‌توان همسر و فرزند داشت و عشق دیگری نیز داشت و اما هنوز در عین حال پدر خوب و همسر وفاداری بود! می‌توان عاشق همسر شخص دیگری شوید، چرا که شما عاشق‌تر از آن فرد هستید و این امر مجاز و عادی است و البته حق شماست!

باید خاطرنشان کرد که تمام این مضمون‌های قبیح در کنار مضمون‌های بسیار در خور توجه و مهم نظیر مستقل بودن و زحمت کشیدن زنان بدسرپرست، دورهمی‌های شاد خانوادگی حتی با وجود فقر و ... قرار داده شده تا بار منفی این محتواهای غیراخلاقی منطقی‌تر به نظر برسد.

البته که خیانت و امثال آن پدیده‌هایی کاملا اجتماعی است و در همه جوامع و البته ایران قطعا وجود دارد، اما هیچ‌گاه آن‌قدر که در این سریال‌ها عادی و روزمره نشان می‌دهند برای فرهنگ ایرانی حداقل عادی نیستند و قبیح شمرده می‌شوند.

البته مسئله قبح‌شکنی این سریال‌ها تنها دامنگیر مسلمانان و فرهنگ ایرانی نیست، بلکه کشوری نظیر یونان و مقدونیه که مسیحیت در آن رواج دارد نیز تابوشکنی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی این سریال‌ها را به عنوان پیامد منفی برمی‌شمرند تا جایی که اعضای کلیسای ارتدوکس یونان در مورد مسائل فرهنگی این سریال‌ها اعلام انزجار کرده و پارلمان مقدونیه نیز پخش این سریال‌ها را ممنوع کرده است.

ابعاد این سریال‌ها نیز گاهی از بعد فرهنگی فراتر رفته و به سیاست نیز وارد شده تا جایی که به نقل از سایت‌های خبری ترکیه نظیر" seanews" یا "Hürriyet Daily News" عبدالله گل عنوان کرده هنگام ملاقات با مقامات رسمی امارات، داستان سریال‌های ترکی موضوع اصلی این دیدارها را تشکیل داده و این‌که اماراتی‌ها در مورد پایان این سریال‌ها دائم از او سوال می‌کنند! چرا که همیشه همسران‌شان هنگام پخش این سریال‌ها پای تلویزیون می‌نشینند!

اما کاملا واضح است که این سریال‌ها طرفداران بسیاری را از کودک و نوجوان، جوان و پیر، تحصیل‌کرده و غیرتحصیل‌کرده .... دارد و از حق نگذریم که تاثیر زیادی بر زندگی روزمره افراد گذاشته است و تقریبا هرجا که قدم بگذاری حتما شخصی است که در مورد این سریال‌ها در حال ایده پردازی است؛ چرا که هر فردی به نوعی با شخصیت‌ها همذات پنداری کرده است و این احساس را دارد که مشکلات شخصیت‌های سریال به نوعی دیگر با مشکلات و مسائل زندگی آنها هم راستاست که این امر ناشی از تیزهوشی سازندگان سریال‌های ترکی است.

گاهی متاسفانه حتی کودکان پنج شش ساله را می‌توان دید که شخصیت‌های داستانی و اتفاقات پیش آمده آنان را برای شما با جزییات تمام تعریف می‌کنند بدون آن‌که درکی از زشتی آن وقایع داشته باشند و به طبع آن شاید همین دیالوگ‌های کوتاه نامناسب در ذهن کودک نهادینه شود و بستر انحطاط های اخلاقی را از همین سنین خردسالی پیش روی آنان قرار دهد.

البته می‌توان یکی از دلایل تمایل مردم برای تماشای این قبیل سریال‌ها را ضعف بعضی برنامه‌های صدا و سیما دانست که نتوانسته میل مردم برای تماشا را درک کرده و آنها را راضی نگه دارد، یا گاهی کیفیت برنامه‌ها با وجود زمان زیاد اختصاص داده شده به آن‌ها انقدر پایین است که بیننده با کلافگی به تماشای برنامه‌های ماهواره‌ای روی می‌آورد تا جایی که حتی تمایل به دیدن یک تیزر تبلیغاتی چند دقیقه‌ای تلویزیون‌های ملی را نیز از دست می‌دهند.

به نظر می‌رسد باید ابتدا دلیل اقبال بعضی برنامه‌های تلویزیونی مانند خندوانه و سریال‌هایی نظیر پایتخت و... را پیدا کرد و سپس سیاست ساخت برنامه‌ها را به آن سو سوق داد، چرا که این قبیل برنامه‌ها نشان داده‌اند که حتی برای یک ساعت نیز می‌توان مردم را به دیدن برنامه‌های تلویزیون ملی ترغیب کرد.

شاید به یقین می‌توان گفت که به جز چند سریال و برنامه‌های تلویزیونی، اغلب برنامه‌های صدا و سیما از سلیقه بینندگان فاصله زیادی گرفته است. برای مثال یک برنامه‌ زنده بی‌رنگ و لعاب با دکوراسیون تکراری را تنها دو مجری با پرحرفی‌ها و خاطرات خود آن‌قدر خسته کننده ارائه می‌دهند که مجالی برای مصاحبه با مهمان نیست، مسابقه‌ تلویزیونی که بعد از چند سال همان روال خسته کننده را دارد، سریال‌هایی که مضمونش همواره به ازدواج ختم می‌شود یا برنامه‌های خانواده که کیفیت پایینی از نظر محتوا دارند و هر روز با مدل سلام و احوالپرسی تکراری و نمادین آغاز و با شعری خاتمه می‌یابد و چه و چه که تعدادشان نیز کم نیستند.

اما کاملا پرواضح است که صدا و سیما برای جبران لطمه‌های احتمالی سریال‌های ترکی باید چاره‌ای بیندیشد، چرا که فاصله گرفتن از فرهنگ ایرانی و پذیرش فرهنگی نظیر آنچه در سریال‌های ترکیه‌ای نمایش داده می‌شود را می‌توان تا حدی به گردن صدا و سیما انداخت؛ چون همان‌طور که ترکیه تنها و تنها از طریق صدا و سیما مردم را به سوی خود جذب کرده است صدا و سیمای ایران نیز باید بتواند یا حداقل باید مردم ایران را به تماشای برنامه‌های پرمحتوای ایرانی ترغیب کند تا مانع از وقوع عواقب خطرناک سریال‌های ترکیه‌ای نظیر رشد طلاق و عادی سازی رفتارهای ناهنجار شود.

منبع :ایسنا و جام جم سرا

تهیه و تنظیم:فناوری و تلویزیون دیجیتال


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: سریال , ماهواره


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/۱٤ | ٦:۳٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

کارشناسان موسیقی و علاقمندان به این هنر، جای خالی شبکه موسیقی را در بین شبکه‌های تلویزیونی همواره گوشزد کرده‌اند؛ شبکه‌ای که راه‌اندازی آن با اما و اگرهایی روبه‌رو بوده است. اما حالا مدتی است که عرضه و ارائه‌ِ شبکه موسیقی برای مخاطبان تلویزیون در حال طراحی است و در آینده نزدیک شبکه موسیقی دیگر برای علاقمندانش دیگر یک آرزو نخواهد بود.

رییس دفتر موسیقی سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، ضمن اعلام خبر بالا توضیحاتی را درباره راه‌اندازی شبکه موسیقی و ضرورت این اتفاق بیان کرد.

محمد باقر معلم درباره راه‌اندازی شبکه موسیقی در تلویزیون، به نگاه رییس صداوسیما نسبت به راه‌اندازی این شبکه اشاره کرد و گفت:‌ با حضور آقای دکتر سرافراز و بستی که نگاه ایشان برای ارائه و عرضه موسیقی دارد، طراحی‌ها صورت گرفته است. برنامه‌ریزی‌ها نیز در حال انجام است و به امید خدا و همچنین کمک همه هنرمندان، در آینده نزدیک راه‌اندازی شبکه موسیقی در تلویزیون رقم خواهد خورد.

معلم در ادامه گفت‌وگوی خود درباره مراحل راه‌اندازی شبکه موسیقی یادآور شد: به هر حال طرح راه‌اندازی این شبکه ریخته شده است و اکنون در حوزه مطالعاتی است که امیدوارم به ثمر برسد و انجام شود.

وی همچنین زمان راه‌اندازی شبکه موسیقی را نامشخص خواند و گفت: بیشتر بر امیدواری راه‌اندازی شبکه موسیقی تاکید می‌کنم و اینکه ریاست سازمان صداوسیما در حوزه موسیقی نگاه باز دارد و کاملا از موسیقی سالم حمایت می‌کند. لذا این حوزه را هم پیش از اینکه به سخن دربیاید کارهای مطالعاتی‌اش انجام شده و امیدواریم که حتما به سرانجام برسد و راه‌اندازی شود.

رییس دفتر موسیقی صداوسیما در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا با راه‌اندازی شبکه موسیقی در تلویزیون هنرمندان می‌توانند این شبکه را به عنوان محلی برای عرضه آثارشان بدانند، یادآور شد: حتما همین‌طور خواهد بود و این شبکه خانه هنرمندان اهل موسیقی خواهد بود؛ ضمن اینکه همین حالا هم شاید بیش از 80 درصد از افرادی که در عالم موسیقی کار می‌کنند با ما همکاری می‌کنند و با سازمان صداوسیما کار می‌کنند.

معلم در همین زمینه با بیان این مطلب که صداوسیما یک رسانه عمومی است و متعلق به همه مردم و هنرمندان است، یادآور شد: در حال حاضر فهرست 50 اثری که برای دفاع مقدس کار شده است از 40 هنرمند برگرفته است که این عدد گسترده‌ای است. منتها به جهت اینکه پوشش‌ها پراکنده است و محل عرضه جداست خیلی به چشم نمی‌آید.

رییس دفتر موسیقی صداوسیما در پایان گفت‌وگوی خود با اشاره به راه‌اندازی شبکه موسیقی در تلویزیون عنوان کرد: اگر این اتفاق بیفتد هنرمندان جلوه متمرکزتری در صداوسیما خواهند داشت و حتما این‌طور خواهد بود که شبکه موسیقی، خانه امن هنرمندان موسیقی باشد.

خبر تکذیب شد

"پیرو انتشار خبری با عنوان «شبکه موسیقی دیگر آرزو نیست» که برگرفته از مصاحبه با آقای معلم مدیر دفتر موسیقی و سرود سازمان صداوسیما بوده است، ارائه توضیح زیر ضروری است:

در بخشی از خبر خبرنگار محترم ایسنا به راه‌اندازی شبکه موسیقی در تلویزیون در آینده نزدیک اشاره شده که این خبر تکذیب می‌شود. راه‌اندازی این شبکه در دستور کار رسانه ملی نیست.

اداره کل روابط عمومی صداوسیما"


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , موسیقی , شبکه های جدید


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٧/۸ | ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دریافت شبکه HD در اهواز و شمال خوزستان

(اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال)

چند روزی است فرستنده سوم اهواز در فرکانس 562 روشن شده است و مانند دیگر فرستنده های تازه تاسیس در حال تست می باشد.

هم اکنون شبکه الکوثر و شبکه اچ دی از این فرستنده در حال پخش هست.

شبکه پرس تی وی اچ دی نیز در ابتدا دریافت می شد ولی هم اکنون این شبکه دریافت نمی شود.

در کل فرستنده های اهواز در حال تست می باشند و ممکن هست هر لحظه دچار مشکل شوند.

همچنین گزارش ها حاکی از آن هست که این فرکانس در شمال خوزستان (شهر شوش) به زحمت دریافت شده است.

شبکه اچ دی در شوش


(اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , دیجیتال خوزستان


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٧/۸ | ٩:٤٦ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مهمان ویژه نخستین قسمت برنامه «عصر» شبکه افق، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه افق، قرار است از این پس نادر طالب زاده را بار دیگر در یک برنامه جدی و جذاب این بار از شبکه افق ببینیم.

«عصر» عنوان برنامه ای است که این چهره برجسته جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تهیه کنندگی و اجرای خود، برای شبکه «افق» می سازد و قرار است کارشناسان برجسته سیاسی، فرهنگی و منطقه ای در آن حضور یابند.

ویژه برنامه «عصر» با موضوع هفته دفاع مقدس، پنج شب متوالی روی آنتن شبکه افق می رود و در نخستین گام، حسن عباسی کارشناس مسائل سیاسی و استراتژیک در آن حضور می یابد.

 

موضوع گفت وگوی طالب زاده با عباسی در این برنامه، جایگاه و عزت ایران اسلامی در منطقه است، همچنین در میان برنامه، گزارش هایی متناسب با همین مبحث به نمایش در می آیند.

نخستین قسمت برنامه «عصر» پنجشنبه دوم مهرماه ساعت ۲۲.۳۰ از شبکه افق پخش می شود و بازپخش آن ساعت ۱۵.۳۰ روز جمعه خواهد بود.

این برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 22:30 پخش می شود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/٧ | ۱۱:٥٥ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس، فردا با شروع هفته دوم از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا چند دیدار در گروه های مختلف برگزار می شود.

در ادامه پیکارهای فوتبال مرحله گروهی لیگ قهرمانان و در هفته دوم این رقابت ها، سه شنبه و چهارشنبه 7 و 8 مهر ( 29 و 30 سپتامبر)  تیم های مختلف قاره سبز به مصاف هم می روند. 

شبکه ورزش سیما در ادامه پوشش این رقابت ها، بازی ها مهم این لیگ را برای علاقمندان به فوتبال اروپا زنده روی آنتن می برد.

بر این اساس فردا شب تیم چلسی در پورتو به مصاف این تیم پرتغالی می رود. قضاوت این دیدار که در ورزشگاه دراگائو برگزار می شود بر عهده  آنتونیو متئو لاهوز اسپانیایی خواهد بود.

مورینیو در حالی به مصاف پورتو، باشگاه قبلی خود می رود، که شاگردان وی نتوانسته اند از ابتدای فصل جاری در بازی های خانگی لیگ برتر جزیره نتایج خوبی را کسب کنند. این در حالی است که تیم پورتو تا کنون فصل بدون شکستی را در کارنامه خود یعنی لیگ برتر پرتغال 2015 به ثبت رسانده است.

در سایر دیدارهای لیگ قهرمانان چهارشنبه شب در گروه A تیم رئال ماردید مهمان مالمو سوئد خواهد بود. این دیدار که در ورزشگاه نیو مالمو برگزار می شود اولین تقابل این تیم لیگ برتری سوئد مقابل رئال بشمار می آید. این درحالی است که رئال با پیروزی 4 بر هیچ برابر شاختار، شروع خوبی را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آغاز کرد و مالمو باید بازی محتاطانه ای را در مقابل مهمان خود داشته باشد.

این دیدارها به صورت مستقیم در برنامه «دنیای فوتبال» به تهیه کنندگی «احمد خسروی» از شبکه ورزش سیما پخش می شود. زمان و ساعت پخش این دو بازی به این تریتب است:

*چلسی- پورتو با گزارش مزدک میرزایی، سه شنبه 7 مهر، ساعت22:15 

*مالمو- رئال مادرید با گزارش محمد سیانکی، چهارشنبه 8 مهر، ساعت 22:15


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , پخش زنده


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٧/٧ | ٩:٠٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

ایستگاه تلویزیونی و رادیویی اف ام پیامبر اعظم (ص) در شهرستان شـوشـتـر دارای یک فرستنده آنالوگ با قدرت ۱۰ کیلو وات برای پخش شبکه استان خوزستان روی کانال ۴۱ می باشد.

تصویر ماهواره ای فرستنده پیامبر اعظم شهر شوشتر

همچنین دو فرستنده ی دیجیتال با قدرت ۳ کیلو وات کار سیگنال رسانی به شهرستان های شمال استان خوزستان را انجام می دهد.

مدتی این فرستنده دچار اختلال شدید شده است که باعث قطعی فرستنده دوم این ایستگاه شده است.

همچنین تست شبکه اچ دی و پرس تیوی اچ دی در فرستنده سوم اهواز آغاز شده است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال خوزستان , فرستنده دیجیتال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٦ | ٦:۱٧ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس،نشست خبری تشریح  24 ساعته شدن سیمای اردوی شبکه جهانی سحر صبح امروز برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری علیرضا سلیمان‌زاده مدیر شبکه سحر با بیان معرفی سیمای اردوی این شبکه، گفت: سیمای اردو یکی از 5 شبکه تلویزیونی شبکه سحر است. شبکه سحر به این دلیل که یک شبکه برون‌مرزی است و پخش داخلی ندارد، در داخل کشور مخاطبان کمتری دارد و به این دلیل که روی ستاپ‌باکس هم قرار ندارد، از نظر خبررسانی غیر از شبکه‌های صدا و سیما سایر رسانه‌ها می‌توانند در آشنایی مردم با این شبکه تأثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: شبکه سحر در سال‌های اخیر توسعه قابل توجهی از لحاظ کمی و کیفی داشته است و ساختار برنامه‌سازی آن در 6 سال اخیر شتاب بیش‌تری گرفته است.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: در آبان ماه سال گذشته با افتتاح شبکه کردی و ارتقای زمان پخش آن به 24 ساعت در خدمت شما بودیم.

شبکه سحر در 3 کانال 24 ساعته به 6 زبان برنامه پخش می‌کرد که یکی از آن‌ها زبان کردی بود. بعد از آن بلافاصله سیمای آذری به‌صورت 24 ساعته فعالیت خود را آغاز کرد و به‌عنوان اولین کانال شبکه از فرمت 16 به 9 تغییر کرد. الان هم هم‌زمان با فرا رسیدن عید غدیر فعالیت 24 ساعته سیمای اردو اتفاق می‌افتد که پخش آن نیز با فرمت 16 به 9 در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت که یک گام قبل از تبدیل به HD است و در آینده نزدیک قصد داریم تا این شبکه به‌صورت HD برنامه‌های خود را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

سلیمان‌زاده در ادامه بیان داشت: شبکه جهانی سحر از 5 کانال تلویزیونی و رادیویی تشکیل شده است. سیمای بوسنی، فرانسه، کردی، آذری، اردو، از این کانال‌ها هستند. همچنین بخش انگلیسی زبان نیز که مدتی است از شبکه سحر جدا شده، قرار است به‌صورت به مستقل فعالیت خود را ادامه دهد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سحر


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٦ | ٦:٠٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه سحر از ارتقای کمی و کیفی برنامه های شبکه سحر و 24 ساعته شدن کانال فرانسه در آینده نزدیک خبرداد

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، علیرضا سلیمانی زاده، مدیر شبکه سحر، در نشست خبری که امروز یکشنبه 5 مهر در ساختمان این شبکه برگزار شد اعلام کرد: به زودی کانال اردوی شبکه سحر 24 ساعته پخش خواهد شد .
وی گفت: شبکه سحر توسعه شایانی از نظر کمی و کیفی و حتی ساختارهای برنامه سازی کرده است به طوری که ما در آبان ماه سال گذشته توانستیم شبکه کردی را 24 ساعته کنیم و اکنون برنامه های شبکه سحر از 24 ساعت به بیش از 72 ساعت افزایش یافته است. وی افزود: البته کانال کردی پیش از آن هم برنامه داشت، اما اولین کانالی بود که 24 ساعته شد. بعد از آن 24 ساعته شدن کانال آذری در دستور کار قرار گرفت که سوم خرداد امسال اجرا شد.
مدیر شبکه سحر درباره سیمای اردو نیز گفت: سیمای اردو به زودی 24 ساعته خواهد شد و از نظر فنی ترتیباتی داده ایم که فرمت پخش آن به اچ دی تبدیل شود .
مدیر شبکه سحر با تاکید بر افزایش کیفی و محتوایی برنامه های همه کانال های این شبکه با زبان‌های فرانسه، کردی، آذری، بوسنی، و اردو افزود: بخش انگلیسی سحر مستقل است و به زودی با نام دیگری به صورت 24 ساعته به کار خود ادامه خواهد داد.

وی ماموریت این شبکه را ضمن اطلاع رسانی و خبررسانی براساس گفتمان انقلاب اسلامی، معرفی سبک زندگی ایرانی _ اسلامی دانست و با اشاره به مخاطب جهانی این شبکه بیان کرد: ما برای جهانی سازی برنامه ها در این شبکه از الگوها، ژانرها و ساختارهای جهانی استفاده می کنیم، چون از کودک و بزرگسال گرفته تا اقوام و مذاهب گوناگون گروه مخاطب و هدف این شبکه هستند و ما برای همه این مخاطبان برنامه هایی را در فرم اطلاع رسانی و سبک زندگی ارائه خواهیم کرد.

سلیمانی زاده گفت: برنامه های زیادی در حوزه کودک و نوجوان، خانواده، اقتصاد، سیاست و ... در ساختارهایی از جمله گفت‎وگو محور، ترکیبی، مستند، موشن گرافیک و نمایشی در نظر گرفته ایم که در کانال های مختلف شبکه سحر دیده خواهند شد .

مدیر شبکه سحر درباره بخش نمایشی شبکه سحر بیان کرد: با توجه به اینکه شبکه سحر گروه سریال و فیلم مستقل ندارد و برنامه های نمایشی در معاونت برون مرزی تهیه می شود، این آثار به صورت تامینی در اختیار ما قرار می گیرد.

سلیمانی زاده با اشاره به مخاطبان این شبکه در مناطق مختلف دنیا اظهار کرد: ما صرفا برنامه های خود را برای مخاطبانی که هدف هستند تولید نمی کنیم، بلکه هدفمان این است که جمعیت بیشتری را پوشش دهیم، به طور مثال، در کانال اردو برنامه‎های ما صرفا برای شبه قاره هند تولید و پخش نمی شود، بلکه جمعیت اردو زبان‎ها بین 500 تا 700 میلیون تخمین زده شده است و ما کل دنیا را هدف قرار داده ایم، اما ساعت پیک کانال اردو برای مخاطبان شبه قاره هند در نظر گرفته می شود و برای اینکه مخاطبان اردو در اروپا، آسیا و سایر نقاط بتوانند از این برنامه ها استفاده کنند زمانی را برای بازپخش برنامه ها در شبانه روز در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به راه‌اندازی وب سایت‎های شبکه سحر گفت: ما از نظر پوشش ماهواره ای هنوز دچار محدودیت هایی هستیم، اما مخاطبان می توانند برنامه های شبکه سحر را به طور زنده از سایر وب سایت های این شبکه تماشا کنند. هم اکنون شبکه سحر به صورت یک شبکه رادیو و تلویزیونی اینترنتی حضور فعالی در فضای وب دارد و در دنیای حاضر که در اقصی نقاط جهان دسترسی بیشتری به اینترنت وجود دارد مخاطبان می توانند برنامه ها را از طریق اینترنت ببینند. همچنین برنامه ای برای بازسازی وبسایت های شبکه سحر، یکپارچه سازی و ادغام سایت های رادیو و تلویزیونی درنظر خواهیم گرفت.

مدیر شبکه سحر در ادامه به تغییرات گرافیکی این شبکه اشاره کرد و گفت: بسته گرافیکی شبکه سحر شامل لوگو و المان های گرافیکی این شبکه در حال تغییر است و ما امیدواریم با این تغییرات، تحول خوبی را تا اواخر پاییز امسال و اوایل سال میلادی جدید شاهد باشیم.
وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سال 2016 تصویر جدیدی از شبکه سحر نشان دهیم که غنی تر، سهل الوصول تر، جذاب تر و تعاملی تر باشد.
سلیمانی زاده با اشاره به بخش های نمایشی شبکه سحر ادامه داد: شبکه سحر پیش از این در حوزه نمایش تولیداتی هم داشته است و امیدواریم از این پس در جشنواره های بین المللی نیز حضور فعالی داشته باشیم و شبکه سحر را به برندی برای صدا و سیما تبدیل کنیم.
مدیر شبکه سحر در بخش دیگری از سخنان خود درباره انعکاس فاجعه منا در کانال های زیرمجموعه این شبکه بیان کرد: شبکه سحر درخصوص این حادثه برنامه های مختلفی در زمینه خبری، سیاسی، گفتگو ، زیرنویس و ... تهیه کرده است. ما همچنین از ظرفیت های خارج از کشور استفاده کردیم تا نظرهای کارشناسان خارجی و مردم دیگر کشورها را هم در کانال های مختلف رادیو و تلویزیونی این شبکه منعکس کنیم.

مدیر شبکه سحر در پایان این نشست با اشاره به دو چهره اقبال لاهوری و میرسیدعلی همدانی که چهره های آنها در بنر افتتاح شبکه سحر آمده است، گفت: این دو چهره در پیوند میان زبان فارسی و فرهنگ ایرانی و همچنین زبان و فرهنگ اردو نقش بسیاری داشته اند و همانطور که می دانید 60 درصد از زبان اردو، فارسی است


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه سحر


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٧/٦ | ٦:٠٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

فاجعه منا شبکه‌های تلویزیونی را از روز گذشته با تغییر یکباره‌ی برنامه‌ها مواجه کرده است؛ با این حال راهنمای الکترونیکی برنامه‌ها(EPG) که بر روی گیرنده‌های دیجیتال قابل مشاهده است، همچنان این تغییرات را نشان نمی‌دهد تا در جدول پخش شبکه‌ها، اسامی برنامه‌های شادی دیده شود که تلویزیون ویژه عید قربان تدارک دیده بود.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، همزمانی هفته دفاع مقدس با عید سعید قربان، عمده فیلم‌های روزهای پایانی هفته را در دو ژانر جنگی و کمدی قرار داده بود، اما وقوع فاجعه منا و کشته شدن هموطنانمان در این حادثه تلخ، تلویزیون را با تغییرات عمده در پخش برنامه‌ها مواجه کرد.

در کنار تغییر در پخش فیلم‌های سینمایی کمدی، برنامه‌های «کلاه قرمزی» و «خندوانه» هم شامگاه گذشته از تلویزیون پخش نشدند و گفته می‌شود که «خندوانه» تا یکشنبه هم پخش نخواهد شد.

اما در شرایطی که تلویزیون شامگاه پنجشنبه پخش یک نشست را جایگزین برنامه «کلاه قرمزی» در شبکه دو کرده بود، اما همچنان در راهنمای الکترونیکی برنامه‌ها(EPG) نام «کلاه قرمزی» به چشم می ‌خورد. یا صبح امروز فیلم «شیار 143» در شبکه سه جایگزین «اخراجی‌ها» شد اما راهنمای الکترونیکی برنامه‌ها همچنان از پخش سینمایی ده‌نمکی خبر می‌داد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر اغلب شبکه‌های تلویزیونی با تغییر برنامه‌های خود سعی در متناسب کردن این ویژه‌برنامه‌ها با فاجعه منا دارند. از آن جمله می‌توان به لغو برنامه «شهر فرنگ» حمیدرضا مدقق در شبکه خبر اشاره کرد که شامگاه گذشته پس از حضور محمدرضا شریفی‌نیا مقابل دوربین، توضیح داده شد که موضوع این برنامه با عنوان سینما و بازیگری در هفته بعد پیگیری خواهد شد.

هر چند برنامه‌هایی هم بودند که به دلیل حضور مهمانانشان تغییر موضوع ندادند و مانند آنچه در برنامه داوود عابدی در شامگاه گذشته شاهد بودیم این برنامه با موضوع ورزش‌های پایه کودکان با حضور مهمان خردسال خود به روی آنتن رفت و به مخاطب اینگونه توضیح داده شد که به دلیل حاضر شدن مهمان‌ها در استودیو، امکان لغو این برنامه نیست.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های صدا و سیما , صدا و سیما


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٧/۳ | ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

تبدیل شبکه پویا به شبکه کودک و نوجوان که قرار بود از اولین روز مهر اتفاق بیفتد، تدریجی اعمال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا‌، شبکه تخصصی کودک که پیش‌تر با عنوان پویا شناخته می‌شد، قرار بود از اول مهر با گسترده‌تر کردن فعالیت خود، در قالب دو کانال خردسال و کودک و نوجوان برنامه‌هایش را به روی آنتن بفرستد. این شبکه قرار است از این پس علاوه بر انیمیشن، برنامه‌هایی با ساختارهای دیگر تلویزیونی را هم پخش کند.

اما همزمان با آغاز مهر، اعمال این تغییرات ملموس نبود و در شبکه کودک و نوجوان همچون گذشته، فقط پخش انیمیشن و کلیپ‌های ویژه بازگشایی مدرسه‌ها به چشم می‌خورد.

خبرنگار ایسنا‌ در پی این اتفاق گفت‌وگویی با محمد سرشار - مدیر شبکه کودک و نوجوان - داشته و علت را جویا شده است.

مدیر شبکه کودک و نوجوان درباره‌ تغییراتی که قرار بود از اول مهر در این شبکه اعمال شود، اظهار کرد: برای اینکه به مخاطب کودک شوک وارد نشود، این تغییرات قرار است تدریجی، به مرور و هفته به هفته انجام شود تا به آن جایگاه مطلوبی که مورد نیاز است برسیم.

سرشار در ادامه یادآور شد: تغییراتی که در کانال خردسال قرار است اعمال شود،‌ همان‌طور که پیش‌تر نیز اعلام کرده بودیم 80 درصد انیمیشن و 20 درصد برنامه‌های جدید خواهد بود و این تغییرات تدریجی اعمال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شبکه کودک و نوجوان از صبح اول مهر با پخش کلیپ بازگشایی مدرسه‌ها و همچنین انیمیشن‌های متعدد آغاز به کار کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , شبکه های جدید


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٧/۳ | ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه کودک و نوجوان در آستانه‌ی راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی، گفت: قرار است فرصت بیشتری برای استفاده از انیمیشن‌های ایرانی در شبکه کودک بگذاریم.

محمد سرشار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه با گسترده‌تر شدن تعریف شبکه پویا فکر نمی‌کنید این نگرانی از سوی انیمیشن‌سازان به وجود بیاید که کارشان محدود‌تر خواهد شد؟ گفت:‌ حجم انیمیشن‌های ایرانی که تا به حال از شبکه پویا پخش شده که قسمت‌ عمده‌ی آن هم برنامه‌های تکراری بوده، حدود 30 درصد است. ما در حال حاضر این سهم را در شبکه کودک و نوجوان به 50 درصد رسانده‌ایم؛ یعنی قطعا فرصت بیشتری برای استفاده از تولیدات انیمیشن‌های ایرانی در این زمینه ایجاد خواهد شد.

سرشار در ادامه با تأکید بر اینکه قرار است توجه ویژه‌ای به تولیدات انیمیشن ایرانی درشبکه کودک و نوجوان داشته باشیم یادآور شد: اختصاص ساعات بهتر پخش برای این برنامه‌ها، تبلیغ بیشتر برنامه‌های ایرانی، استفاده از شخصیت‌های مجموعه انیمیشن‌هایی که در خود شبکه و وب‌سایت شبکه قرار می‌گیرد و همچنین تلاش برای ذائقه‌سازی این مجموعه‌ها رویکرد جدی ماست.

وی سپس گفت: همه این‌ها تجربیاتی است که ما پیش از تأسیس شبکه کودک و نوجوان، در حوزه هنری و به ویژه در مجموعه «شکرستان» داشتیم. در اینجا نیز کمک خواهیم کرد هم استودیوهای تولید انیمیشن و هم فعالان اقتصادی بتوانند با مجموعه‌ای از شخصیت‌های محبوب ایرانی در این زمینه فعالیت کنند و جلو بروند.

سرشار در ادامه گفت‌وگوی خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا برنامه‌ای برای جذب هنرمندان محبوب سینما و تلویزیون در حوزه کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است، اظهار کرد:‌ به طور کلی برنامه‌های مجری محور وزن مشخصی در جدول پخش برنامه‌های خردسال و کودک دارند. اما یکی از خطاهایی که معمولا صورت می گیرد این است که وقتی یک قالب برنامه موفق جلوه می‌کند سعی می‌شود با تقلید تعداد آن را بیشتر کنند. وقتی تعداد ساعات پخش این برنامه‌ها زیاد می‌شود طبیعتا برای مخاطب یک دلزدگی ایجاد می‌کند که اصلا مخاطب نسبت به آن قالب دچار مشکل می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: کار مهمی که در شبکه کودک و تلویزیون قرار است صورت بگیرد این است که از برنامه‌های مجری محور به اندازه مناسب استفاده کنیم؛ یعنی نه زیادتر باشد و نه کمتر از حدی که در نظر گرفته شده است. ثانیا قرار است از تجربیات موفق گذشته استفاده کنیم و سعی کنیم با ارتقاء کیفی، این برنامه‌ها را ارائه بدهیم. پیش از این برخی تجربه‌ها در تلویزیون شکست خوردند و برخی تجربه‌ها مانده‌اند و موفق شده‌اند و جلو رفته‌اند که ما از تجربه‌های موفق استفاده خواهیم کرد.

سرشار در ادامه گفت‌وگوی خود درباره جذب مجدد برنامه‌سازان کودکی که خانه‌نشین شده‌اند نیز گفت:‌ ما محدودیتی در استفاده از برنامه‌سازان خارج از صداوسیما نداریم و از همه توان کشور برای تولید برنامه‌سازی استفاده خواهیم کرد که ممکن است برخی از این توان‌ها در صداوسیما استفاده شده باشد و برخی به شکل نیروهای جدیدی به شبکه بیایند و استعدادهای خودشان را بروز دهند. در نتیجه باید کمک کرد که تجربه‌های موفق توسعه پیدا کنند و برنامه‌های جدیدی هم بر اساس آن‌ها ساخته شود.

مدیر شبکه کودک و نوجوان تلویزیون در پایان گفت‌وگوی خود یادآور شد: باید این نکته را در نظر داشته باشیم که ذائقه هر نسل نسبت به نسل قبل متفاوت است و لزوما برنامه‌هایی که برای دوران کودکی ما محبوب بوده برای کودک فعلی ما محبوب نخواهد بود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , افتتاح


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٧/۳ | ۱۱:۱٧ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.