بالاخره صاحب شبکه کودک می‌شویم؛ شبکه‌ای که شاید همین حالا هم با وجود فعالیت کانال‌های متعدد ماهواره‌ای که برخی از آنها مدت‌هاست به زبان فارسی برنامه‌ی کودک پخش می‌کنند، راه‌اندازی آن دیر باشد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، راه‌اندازی شبکه کودک و نوجوان سال‌هاست که به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران صداوسیما مطرح بوده و در این سال‌ها با اتخاذ تمهیدات متفاوت سعی در اختصاص یکی از آنتن‌های خود به این شبکه داشته‌اند. حتی در مقطعی با تمرکز تولید و پخش تمام برنامه‌های کودک تلویزیون در شبکه دو، تلاش کردند این شبکه را به عنوان شبکه کودک معرفی کنند، اما ظرف مدت کوتاهی، شبکه دو بار دیگر در تعریفی گسترده‌تر به عنوان شبکه خانواده معرفی شد تا جای خالی شبکه کودک در تلویزیون ما تا به امروز حس شود.

ایده‌ی راه‌اندازی شبکه کودک از چند سال پیش در صداوسیما قوت گرفت؛ زمانی که خصوصا راه‌اندازی شبکه‌ای چون پرشین‌تون فارسی که بسیاری از مخاطبان کودک ایرانی را به سمت خود جذب کرده بود، مسوولان صداوسیما را به شدت نگران از دست دادن قشری از مخاطبان کرد که از آنها به عنوان آینده‌سازان کشور یاد می‌شود.

پس از آن بود که راه‌اندازی شبکه کودک ایرانی از سوی کارشناسان، برنامه‌سازان کودک و همچنین مخاطبان بارها مورد تأکید قرار گرفت که در نهایت این تاکیدات به راه‌اندازی یکباره شبکه پویا انجامید.

شبکه پویا با تعریف شبکه‌ی انیمیشن قرار بود تولیدات ایرانی را روی آنتن ببرد و مدیر این شبکه تأکید کرده بود که درصد پخش برنامه‌های ایرانی به انیمیشن‌های خارجی باید 80 به 20 باشد، اما طولی نیانجامید که کمبود بودجه صاحبان این شبکه را مجبور کرد که با برعکس کردن این رقم، بیشتر آنتن خود را از تولیدات خارجی پُر کنند؛ اتفاقی که به ظاهر نه برای خودِ این مدیران خوشایند بود و نه برای کارشناسان و البته نه برای پدر و مادری که به امید تماشای یک کارتن ایرانی، فرزندش را پای شبکه پویا می‌نشاند.

حالا بعد از حدود سه سال از راه‌اندازی شبکه پویا تلویزیون تصمیم گرفته است با گسترده‌تر کردن تعریف این شبکه، بالاخره صاحب شبکه کودک شود؛ شبکه‌ای که قرار است علاوه بر پخش انیمیشن، سایر ساختارهای برنامه‌سازی مانند مسابقه، سریال و برنامه‌های عروسکی را نیز در دستور کار داشته باشد.

از شبکه پویا به عنوان ششمین شبکه دیجیتال صداوسیما یاد می‌شود و این شبکه با مدیریت محمد سرشار که یکشنبه - 22 شهریور ماه - قرار است در نشستی برنامه‌هایش را اعلام کند، آنتن خود را 24 ساعته به برنامه‌های کودک و نوجوان اختصاص می‌دهد.

اما اینکه تبدیل شبکه پویا به شبکه کودک می‌تواند اتفاقی مثبت برای برنامه‌سازی حوزه کودک و نوجوان تلقی شود، پرسشی است که ایسنا در ماه‌های اخیر با کارشناسان در میان گذاشته است.

نظرات مجریان و کارشناسان در ادامه مطلب


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , شبکه های جدید


ادامه مطلب
تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٦/٢٤ | ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

حضور معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما شبکه اچ دی خرم آباد و سامانه دیجیتال در 4 بخش از شهرستانهای استان به بهره برداری رسید.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم شبکه اچ دی (پخش تصویر با کیفیت بالا) درایستگاه خزر خرم آباد افتتاح شد.


خرم آباد بعد از مشهد و قم سومین مرکز استان است که صاحب شبکه اچ دی شد.
معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما همچنین سامانه های دیجیتال مناطق تشکن شهرستان چگنی، ززوماهروی الیگودرز، فیروزآباد سلسله و شهرستان دورود را افتتاح کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان گفت: برای این سامانه ها درمجموع 5 میلیارد ریال هزینه شده است.


آقای بازوند افزود: با بهره برداری از این طرح ها40 هزارنفراز جمعیت شهرستانهای چگنی، الیگودرز، سلسله و دورود زیرپوشش پخش دیجیتال20 شبکه تلویزیونی و 16 شبکه رادیویی و همچنین 80 درصد از جمعیت خرم آباد(300 هزار نفر ) زیرپوشش شبکه اچ دی(پخش تصویر با کیفیت بالا) قرارگرفت.


با حضورآقای موسوی مقدم پیش از ظهر امروز عملیات ساخت ایستگاه تلویزیونی در بام شهر خرم آباد با زیربنای 4 هزار مترمربع آغاز شد.


با ساخت این ایستگاه پرقدرت تلویزیونی10 ایستگاه کم قدرت اطراف شهر خرم آباد جمع آوری شده و تمام نقاط کور شهر خرم آباد و روستاهای اطراف زیر پوشش قرارمی گیرند.
معاون امورمجلس و استانهای صداوسیما همچنین از ساختمان در دست احداث مرکز لرستان بازدید کرد.


این ساختمان با زیر بنای 2 هزارمترمربع در پنج طبقه در حال ساخت است که شامل اس تی ام وان – دیتا سنتر یا مرکز داده ها و لابراتوارفرستنده تلویزیونی، طبقات اداری، و سالن جلسات است.


آقای بازوند با بیان اینکه برای این ساختمان تا کنون 10 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: برای تکمیل و بهره برداری از آن 10 میلیارد ریال نیاز است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم همچنین از بخش پویانمایی سیمای مرکز لرستان هم بازدید کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , دیجیتال لرستان


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩٤/٦/٢٤ | ٩:٥٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

ارتقاء کانال تلویزیونی پویا و آغاز پخش آزمایشی کانال تلویزیونی کودک و نوجوان دو خبر مهمی بود که امروز در نشست اعلام برنامه‌های فصل پاییز 94 شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان در جمع اهالی رسانه اعلام شد.

این در حالی است که یکی از خبرگزاری ها از افتتاح دو کانال کودک و نوجوان در پاییز خبر داده است

وقتی ساعات تماشای تلویزیون به ساعات مفید حضور در مدرسه تنه می‌زند

 

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، نشست اعلام برنامه‌های فصل پاییز شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان با حضور محمد سرشار، مدیر این شبکه و اهالی رسانه صبح امروز، 22 شهریورماه در سازمان صداوسیما برگزار شد.

در این نشست مدیر شبکه کودک و نوجوان نکاتی را درباره ضرورت‌های برنامه‌سازی تلویزیونی برای مخاطب کوچک‌سال، معرفی پژوهش‌های پشتیبان شبکه کودک و نوجوان و همچنین اعلام برنامه‌های فصل پاییز شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان عنوان کرد.

در ابتدای این نشست، دکتر محمد سرشار که به مدت چهار ماه است مدیریت شبکه پویا را بر عهده گرفته، درباره ضرورت‌های برنامه‌سازی تلویزیونی برای مخاطب کوچکسال گفت: هم اکنون جمعیت زیر 18 سال ایران حدود 18 میلیون و 200 هزار نفر است که بر اساس مطالعات آینده‌نگرانه سازمان ملل متحد، در سال 1404 به 28 میلیون نفر خواهد رسید. علاوه بر جمیعت کوچک‌سالان در کشور ایران، جمعیت قابل توجهی از گویشوران زبان فارسی در حوزه تمدنی ایران وجود دارند که مخاطب برنامه‌های تلویزیونی ایران هستند. این جمعیت در کشورهایی مانند افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، هند و... وجود دارند و از طریق پخش ماهواره‌ای یا پخش اینترنتی مخاطب برنامه‌های تلویزیون ایران هستند.

وی ادامه داد: حرکت انقلاب اسلامی ایران به سمت تمدن‌سازی نوین اسلامی ضرورت سرمایه‌گذاری در آینده انقلاب را بیشتر کرده است. مطمئن‌ترین و مهترین راه برای جبران عقب‌افتادگی‌ها و انحراف‌های چند قرن گذشته، سرمایه‌گذاری در آماده‌سازی فرزندان‌مان برای بر عهده گرفتن این مسوولیت خطیر تاریخی است. هر چند در دنیای رسانه‌های آفرینشگر،‌ مدیریت یک رسانه‌ی یک‌سویه‌ پخشی، بسیار دشوار است اما هنوز بخش قابل توجهی از رفتارهای فرهنگی مخاطب کودک و نوجوان به مصرف تلویزیون اختصاص دارد.

نشست مدیر شبکه کودک

سرشار همچنین یادآور شد:‌ بر اساس یافته‌های مرکز تحقیقات صداوسیما، کودکان روزانه سه ساعت و 30 دقیقه و نوجوانان سه ساعت و 20 دقیقه بیننده تلویزیون هستند. به بیان دیگر ساعات تماشای تلویزیون به ساعات مفید حضور در مدرسه تنه می‌زند.

مدیر شبکه کودک و نوجوان در ادامه‌ی این نشست به معرفی پژوهش‌های پشتیبان شبکه کودک و نوجوان پرداخت و گفت: برای راه‌اندازی شبکه کودک و نوجوان مجموعه فشرده‌ای از پژوهش‌ها در قالب ترجمه منابع، مطالعات تطبیقی، مشاهده‌های عمیق و... صورت گرفت که در برنامه راه‌اندازی شبکه‌های تلویزیونی کم سابقه بوده است و تقدیر رییس رسانه ملی را به همراه داشته است.

 

او سپس گفت:‌ این پژوهش‌ها بر اساس نام، مخاطب، جدول پخش، قالب‌های برنامه‌سازی و محتوای 140 شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان در جهان صورت گرفت و تصویر روشنی از تجربه جهانی در این زمینه ایجاد کرد. پایش محیطی تجربه سه ساله کانال پویا و شناسایی قوت‌ها و ضعف‌های آن یکی دیگر از پژوهش‌های کلیدی در این برنامه‌ِ راه‌اندازی بود.

سرشار همچنین کاربردی‌سازی مطالعات در زمینه نظریه‌های تربیتی را منجر به تدوین «منظومه صیرورت کودک تراز» دانست که ضامن رویکرد تربیت محور شبکه کودک و نوجوان خواهد بود.

مدیر شبکه کودک و نوجوان در ادامه این نشست برنامه‌های فصل پاییز شبکه تلویزیون کودک و نوجوان را در دو محور اعلام کرد و گفت: ارتقاء کانال تلویزیونی پویا و آغاز پخش آزمایشی کانال کودک از جمله برنامه‌های شبکه کودک و نوجوان خواهد بود.

ارتقاء کانال تلویزیونی پویا

مدیر شبکه کودک و نوجوان گفت: به لطف خداوند از ابتدای مهر سال 94 پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان برای مخاطب خردسال آغاز خواهد شد. کانال خردسال شبکه کودک و نوجوان با برند پویا فعالیت خواهد کرد و با افزایش برنامه‌های جدید خود از پنج درصد به 20 درصد و افزایش پخش برنامه‌های ایرانی از 30 درصد به 50 درصد از ساعت 8 الی 14 برای خردسال فعالیت می‌کند.

وی سپس گفت: نظارت دقیق تربیتی بر محتوای برنامه‌ها و متناسب‌سازی آن‌ها با الگوی رشد در این دوره سنی از ویژگی‌های اساسی کانال پویا خواهد بود.

پخش آزمایشی کانال تلویزیونی کودک چه زمان است؟

مدیر شبکه کودک و نوجوان سپس اعلام کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی، کانال کودک پخش آزمایشی برنامه‌های خود را آغاز خواهد کرد.

 

وی در ادامه گفت: ویژگی‌های مهم این کانال، تخصصی شدن برنامه‌ها برای مخاطب کودک، پخش برنامه‌های جدید با سهم 20 درصد و پخش برنامه‌های ایرانی با سهم 50 درصد خواهد بود.


مدیر شبکه کودک

سرشار همچنین پخش آزمایشی کانال کودک را از ساعت 14 الی 22 شب اعلام کرد و گفت: از برند و هویت بصری کانال کودک در پایان فصل پاییز رونمایی خواهد شد.

در ادامه این نشست محمد سرشار تأکید کرد: شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان مهم‌ترین دستیار رسانه‌ای خانواده‌ها در تربیت آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی خواهد بود و با ایجاد فرصت شکوفایی استعدادهای فرزندان خانواده‌ها از طریق تلویزیون خواهد کوشید دستیاری معتمد و خبره در این عرصه باشد.

مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان سپس یادآور شد: نباید فراموش کرد مهمترین مسوولیت تربیت کوچکسالان خانواده‌های آنان هستند و همه این تلاش‌ها جز با مدیریت هوشمندانه مصرف رسانه‌ای خردسالان و کودکان توسط خانواده‌ها اثربخشی و کارایی کافی نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بخش پایانی این نشست به پرسش و پاسخ خبرنگاران با مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان اختصاص داشت.

مسیر اشتباه رفته شده را تکرار نکنیم

سرشار در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا، درباره جذب مجری‌های محبوب برنامه‌های کودک به شبکه جدید کودک و نوجوان گفت: یکی از مراقبت‌های جدی ما این است که وزن برنامه‌های زنده به نسبت سایر برنامه‌ها افزایش پیدا نکند؛ یعنی ساخت یک برنامه زنده مجری‌محور باعث این نشود که شبکه از سایر برنامه‌هایش فاصله بگیرد. نمی‌خواهیم به صرف نمایش موفق بودن یک برنامه مشابه آن را در کنداکتور شبکه داشته باشیم. همچنین تجربه‌های ناموفق گذشته در استفاده از مجری و برنامه‌سازان این عرصه هم به ما کمک می‌کند تا مسیری که قبلاً به اشتباه رفته شده را مجدد تکرار نکنیم.

وی سپس گفت: صداوسیما در عرصه برنامه‌سازی کودک و نوجوان تجربه‌های طولانی داشته، از شبکه دو گرفته که اکنون شبکه زندگی است تا شبکه پویا استفاده از تجربه های موفق قبلی ما را جلو خواهد برد و تجربه‌های ناموفق هم کمک می‌کنند آن‌ها را تکرار نکنیم. طبیعتا در شبکه کودک و نوجوان نیز از تجربه‌های موفق استفاده خواهد شد.

وی در ادامه این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره پخش شبانگاهی برنامه‌های کودک از این شبکه گفت: اغلب برنامه‌های این شبکه در ابتدای تأسیس دارای بازپخش هستند اما به مرور زمان بازپخش‌های آنها نیز کاهش پیدا می‌کند و طوری برنامه‌ریزی کردیم تا بازپخش برنامه‌ها برای مخاطب کودک در بسترهای مشخصی صورت گیرد که والدین بتوانند برنامه‌هایی غیر از تماشای تلویزیون برای سرگرم کردن کودکانشان به کار گیرند.

وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه آیا شبکه کودک و نوجوان همچون گذشته با مشکلاتی از جمله وجود اسپانسر برای تامین بودجه روبه‌رو خواهد بود، عنوان کرد: بین آگهی‌های بازرگانی و مشارکت همواره تعابیر غلطی وجود داشته است. وقتی می‌گوییم شبکه کودک و نوجوان مشارکتی برنامه‌ای را ساخته‌اند یعنی اینکه اشخاص حقیقی و حقوقی که اهداف مشترکی دارند، کمک می‌کنند تا این برنامه‌ها ساخته شوند؛ به عنوان مثال اگر قرار است در برنامه‌ای کتاب‌خوانی توسعه پیدا کند آموزش و پرورش مشارکت خواهد داشت. ولی اگر منظور آگهی بازرگانی است، باید بگویم این اتفاق کار نادرستی است به دلیل اینکه وقتی مخاطب پای برنامه می‌نشیند اعتقاد به پشتوانه و کارشناسی برنامه دارد.

سرشار همچنین با اعتقاد بر اینکه تبلیغات و آگهی‌های بازرگانی نباید به شبکه کودک و نوجوان راه یابد، یادآور شد: امیدواریم در آینده پیش‌رو، دولت تسهیلاتی ایجاد کند که به طور کلی حجم آگهی‌های تلویزیون کاهش پیدا کند؛ به ویژه برای شبکه کودک و نوجوان بودجه‌ای اختصاص یابد که به طور کلی پیام بازرگانی نداشته باشد. ما برای رشد همه‌جانبه مخاطب کودک و نوجوانمان باید برنامه‌هایی را بسازیم و در این زمینه اشخاص مختلف حقوقی به ما کمک می‌کنند؛ برای مثال برای ایجاد عادتی شبیه کتابخوانی و مطالعه، نهادهایی وجود دارند که می‌توانند ما را در این زمینه کمک کنند.

*** دیگر تنها تولید‌کننده انیمیشن مرکز صبا نیست

محمد سرشار درباره‌ی مشارکت مؤسسات دیگر در ساخت انیمیشن نیز گفت:‌ در حوزه‌ی پخش انیمیشن، بخشی در داخل کشور تولید می شود و بخشی دیگر از انیمیشن‌های خارجی انتخاب می شوند. ضمن اینکه تنها تولید‌کننده انیمیشن، مرکز صبا نیست و گروه‌های دیگری هم وجود دارند که در تولید انیمیشن با ما همکاری و مشارکت می‌کنند.

سرشار در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که برای بهتر دیده شدن این انیمیشن‌ها داریم، کارهای باکیفیت‌تری را بسازیم تا مخاطب این شبکه از آنها استقبال کند و همچنین فعالان عرصه اقتصادی بتوانند با استفاده از شخصیت‌های ایرانی موجود در این انیمیشن‌ها، به سمت تولید کالای ایرانی و عرضه آن به مخاطبین این رده سنی بروند.

بقیه در ادامه مطلب

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , شبکه های جدید


ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳ | ٩:٤٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

محمد سرشار، مدیر شبکه کودک و نوجوان، به سوالات خبرنگاران درباره عملکرد این شبکه پاسخ گفت

 سرشار درباره اینکه آیا بعد از تأسیس شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان مخاطب دیگر شاهد برنامه‌های کودک و نوجوان از دیگر شبکه‌های سازمان صدا و سیما است یا نه، گفت: در حوزه مصرف رسانه‌ای کودک و نوجوان با دو وضعیت مطلوب و فعلی مواجهیم. وضعیت مطلوب برای مصرف کودک تنها روزی یک ساعت است، اما اکنون مصرف رسانه‌ای کودکان ما بیش از حد مطلوب است و گاهی ساعت‌ها طول می‌کشد. مدیر شبکه کودک ونوجوان درباره اینکه شبکه کودک اکنون بر چه فرکانسی روی آنتن می‌رود و چرا کانالی برای نوجوان در نظر گرفته نشده، گفت: این شبکه در آغاز فصل پاییز با دو کانال خردسال و کودک از همان فرکانس شبکه پویا روی آنتن می‌رود و با فراهم شدن بستر فنی کار این‌دو در دو فرکانس مجزا به مخاطب ارائه خواهند شد. وی افزود: پژوهش برای کانال نوجوان نیز آغاز شده و به زودی زمان پخش آزمایشی آن اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره ساعت پخش برنامه‌های کانال کودک گفت: اغلب برنامه‌های این شبکه در ابتدای تأسیس دارای بازپخش هستند، اما این تکرار کمی با شبکه‌های دیگر متفاوت است وی افزود: در شبکه کودک برنامه‌های تکراری در بسته های جداگانه ای ارائه می‌شود که مخاطب بتواند با تفکیک پخش اصلی و تکراری زمان بیشتری برای مطالعه ، یا دیگر کارهای روزانه گذاشته و زمانش را مدیریت کند.

محمد سرشار درباره مشارکت مؤسسات در بخش آگهی‌های بازرگانی در شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان بیان کرد:‌ بین آگهی بازرگانی و مشارکت تفاوت است. ما برای رشد همه‌ جانبه مخاطب کودک و نوجوانمان با مشارکت با دیگر نهادهایی که در امور تربیتی دخیلند، مشارکت می‌کنیم. برای مثال، برای ایجاد عادتی مانند کتابخوانی و مطالعه، نهادهایی وجود دارند که می‌توانند ما را در این زمینه کمک کنن، اما اگر منظور از آگهی‌های بازرگانی،  تبلیغ‌های تجاری است، فعلا آگهی تبلیغاتی در این شبکه مانند دیگر شبکه ها خارج برنامه و در بسته های جداگانه ای ارائه می‌شود و امیدواریم با تسهیلاتی که سازمان صدا و سیما برای کانال کودک ایجاد خواهد کرد شاهد پخش آگهی‌های بازرگانی در این شبکه نباشیم.

وی درباره برنامه‌های تولیدی این شبکه گفت:  همه انیمیش‌ها به صورت تأمینی است که بخشی در داخل و بخشی در خارج از کشور تأمین می‌شود. در حال حاضر، تنها تولید‌کننده انیمیشن مرکز صبا نیست و گروه‌های دیگری هم وجود دارند که در حال تولید انیمیشن هستندکه برخی شرکت‌های خصوصی هم در این امر دخیلند. شبکه کودک با تامین این انیمیشن‌ها و برنامه‌های دیگر همچنان که گفته شد در فصل پاییز 20 درصد برنامه جدید خواهد داشت که به مرور سهم آن در کنداکتور پخش بیشتر می‌شود.

مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان در ادامه پاسخ خود به سوالات خبرنگاران بیان کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌هایی که برای بهتر دیده شدن این انیمیشن‌ها داریم کارهای بهتری بسازیم تا مخاطب این شبکه از آنها استقبال کند و همچنین فعالان عرصه اقتصادی بتوانند با استفاده از شخصیت‌های ایرانی موجود در این انیمیشن‌ها به سمت تولید کالای ایرانی و عرضه آن به مخاطبان این رده سنی بشوند.

وی درباره رده بندی سنی مخاطبان شبکه کودک با اشاره به رده بندی این سنین از نظر پیامبر گرامی اسلام  گفت: رده های سنی 2 تا 6 سال، مخاطب خردسال و رده‎های سنی 6 تا 12 سال مخاطب کودک این شبکه محسوب می‌شوند و درصد قالب‌ها در هر رده سنی متناسب با اقتضائات روحی و تربیتی آن‌ها طراحی شده است.

سرشار افزود: در رده خردسال سهم برنامه‌های انیمیشن 80 درصد و برنامه‌های رئال 20 درصد و در رده کودک سهم انیمیشن به 60 درصد و رئال به 40 درصد رسیده است. وی با اشاره به توجه این شبکه به قالب‌های برنامه‌سازی و تناسب آنها با مخاطب گفت: در رده سنی خردسال برنامه‌های دنباله‌دار مانند سریال‌ها، به خاطر پایین بودن حافظه مخاطب در زمینه حفظ داستان پخش نمی‌شوند و در مقابل، به وجوه دیگر جذابیت برنامه‌ها در نظر این رده سنی توجه می‌شود.   

سرشار در پاسخ به این پرسش که آیا مجری‌های محبوب برنامه‌های کودک به این شبکه جذب می‌شوند، گفت: یکی از مراقبت‌های جدی ما این است که وزن برنامه‌های مجری محور به نسبت سایر برنامه‌ها افزایش پیدا نکند. در حقیقت، نمی‌خواهیم به صرف نمایش موفق بودن یک برنامه تعداد زیادی مشابه آن را در کنداکتور شبکه بگنجانیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , شبکه کودک , شبکه های جدید


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳ | ٩:٢٦ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مدیر شبکه کودک و نوجوان از ارتقای پخش کانال خردسال پویا و پخش آزمایشی کانال کودک هم‌زمان با آغاز فصل پاییز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، محمد سرشار، مدیر شبکه کودک و نوجوان، در نشستی با اصحاب رسانه با تشریح ضرورت‌های برنامه‌سازی برای مخاطبان کوچک‌سال و پژوهش‌های این شبکه از آغاز راه‌اندازی تاکنون، از راهبردهای این شبکه برای تولید و پخش برنامه در فصل پاییز سخن گفت.

سرشار با بیان اینکه اکنون جمعیت زیر 18 سال کشور حدود 18 میلیون نفراست و در سال 1404 به 28 میلیون می‌رسد، گفت: علاوه بر این جمعیت معتنابهی از گویشوران فارسی در حوزه تمدن ایران هستند که از طریق پخش ماهواره‌ای، یا پخش اینترنتی بیننده تلویزیون ایران هستند و برنامه های کودک را پی می گیرند.

وی با تأکید بر اینکه حرکت انقلاب اسلامی به سمت تمدن‌سازی نوین اسلامی، ضرورت سرمایه‎گذاری در آینده انقلاب را بیشتر کرده است، گفت: مطمئن‌ترین راه برای جبران عقب افتادگی و انحراف‌های چند قرن گذشته سرمایه گذاری در آماده سازی فرزندانمان برای برعهده گرفتن این مسئولیت خطیر تاریخی است.

مدیر شبکه کودک و نوجوان با بیان پژوهش‌های این شبکه که در قالب ترجمه منابع، مطالعات تطبیقی، مصاحبه‌های عمیق در این شبکه به انجام رسیده است، گفت: پژوهش‌ درباره حدود 140 شبکه تلویزیونی کودک در جهان در زمینه مخاطب، جدول پخش، قالب‌های برنامه‌سازی و محتوا، تصویر روشنی از تجربه جهانی برای ما در این زمینه ایجاد کرد. وی پایش محیطی تجربه سه ساله کانال پویا و شناسایی قوت‌ها و ضعف‌های آن را یکی دیگر از پژوه‍ش‌های کلیدی برای راه‌اندازی این شبکه برشمرد و از کاربردی سازی مطالعات در زمینه‌نظریه‌های تربیتی که به تدوین «منظومه صیرورت کودک تراز» منجر می شود و ضامن رویکرد تربیت محور شبکه است، خبر داد.

سرشار از رویکرد برنامه‌های فصل پاییز این شبکه و ارائه آن‌ها  در دو محور سخن گفت و اعلام کرد: در این فصل، کانال تلویزیونی پویا ارتقا می‌یابد و پخش آزمایشی کانال تلویزیونی کودک آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای مهر امسال پخش برنامه‌های شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان برای مخاطب خردسال آغاز می‌شود، گفت: کانال خردسال شبکه کودک و نوجوان با نام‌نمای "پویا" فعالیت می‌کند و با افزایش برنامه‌های جدید از 5درصد به 20 درصد و افزایش پخش برنامه‌های ایرانی از 20 درصد به 50 درصد از ساعت 8 تا 14 برای مخاطب خردسال روی آنتن می‌رود.

سرشار نظارت دقیق تربیتی بر محتوای برنامه‌ها و متناسب سازی آن‌ها با الگوی رشد در این دوره سنی را از ویژگی‌های این کانال برشمرد.

مدیر شبکه کودک و نوجوان همچنین آغاز پخش آزمایشی کانال کودک را از آغاز فصل پاییز اعلام کرد و گفت: هم‎زمان با آغاز سال تحصیلی جدید پخش آزمایشی این کانال با سهم 20 درصد برنامه جدید و 50 در صد برنامه ایرانی از ساعت 14 تا 22 شروع می‌شود.

وی از رونمایی نام نمای این شبکه در پایان فصل پاییز خبر داد. سرشار نظارت دقیق تربیتی بر محتوای برنامه‌ها و متناسب سازی آن‌ها با الگوی رشد مخاطبان را از رویکردهای این شبکه برشمرد و اعلام کرد: شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان مهم‌ترین دستیار رسانه‌ای خانواده‌ها در تربیت آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی است و با ایجاد فرصت شکوفایی استعدادهای فرزندان خانواده‌ها می‌کوشد دستیار معتمد و خبره‌ای در این عرصه باشد.

سرشار سپس به سوالات خبرنگاران در زمینه عملکرد این شبکه از آغاز فعالیت تاکنون پاسخ داد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه کودک , شبکه پویا , شبکه های جدید


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢۳ | ٩:٢۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
ستایش 3 سال آینده کلید می‌خورد

نگارنده داستان‌های مجموعه «ستایش» درباره سری سوم این سریال گفت: در حال حاضر6قسمت ابتدایی آن نوشته شده و کار در سال آینده ساخته می‌شود.

«سعید مطلبی» در گفت‌وگو با فارس گفت: قرار است سری سوم سریال «ستایش» را بسازیم و من نیز چند قسمت از سری جدید را به نگارش درآوردم.

وی ادامه داد:‌در حال حاضر به این دلیل که مشغول کار دیگری شدم،‌نتوانستم به طور متمرکز به ستایش فکر کنم.

نویسنده سریال «ستایش1 و 2» افزود:‌تاکنون 6 قسمت از ستایش3 را نوشتم و این احتمال می‌رود که تا دو ماه دیگر باقی نگارش را از سر بگیرم.

مطلبی درباره زمان کلید خوردن این سریال نیز گفت:‌ از زمانی که شروع به نگارش کنم،‌ حداقل مدت 6 ماه نگارش سریال ادامه دارد و بعد از آن و در سال آینده کار را کلید خواهیم زد.

وی در همین زمینه ادامه داد: زمان «ستایش3» در حال اتفاق می‌افتد و در حقیقت ادامه همان داستان‌های گذشته ستایش هست.

سری 1 و 2 سریال «ستایش» به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه کنندگی آرمان زرین کوب از شبکه سه سیما پخش شد. در این سریال بازیگرانی چون:‌ داریوش ارجمند، نرگس محمدی، مهدی سلوکی، حدیث میرامینی، سیما تیرانداز، رامسین کبریتی فریبا نادری، مهدی پاکدل و ... به ایفای نقش پرداختند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/٢٢ | ٩:٥٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه مستند سیما اولین شبکه دیجیتالی سیماست که در سال 88 پخش آزمایشی خود را آغاز کرد

هم اکنون این شبکه به عنوان سومین شبکه 16:9 همچنین این شبکه در لیست اچ دی شدن نیز قرار دارد.

امروز قرار هست گفتگوی کوتاهی با مدیر این شبکه داشته باشیم:

فیلم‌ها و مجموعه‌های مستند در بزرگ‌ترین شبکه‌های تلویزیونی دنیا‌حتی شبکه‌های کابلی یکی از جذاب ترین قالب های برنامه سازی هستند و در بازارهای فیلم رقابت‌های داغی برای خرید حق پخش مستندهای دیدنی و جذاب وجود دارد؛ به عبارتی مستند می‌تواند با فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی نیز رقابت کند به شرط آن که کیفیت و جذابیت لازم را داشته باشد و این همان چیزی است که سال‌هاست جایش در تلویزیون ما تقریبا خالی است؛ سال‌هاست فیلم‌ها و مجموعه‌های مستند لابه‌‌لای انواع برنامه‌ها و بخصوص در هیاهوی سریال‌های تلویزیونی گم‌ یا فراموش می‌شو‌د.

روزگار سپری شده مستند در تلویزیون

مستند در تلویزیون سرگذشت غریبی دارد، زمانی در شبکه‌های اصلی گروهی برای ساخت مستند وجود داشت و مستندهای جذاب و باکیفیتی در این گروه‌ها ساخته می‌شد و امروز شبکه‌ای به نام مستند داریم، اما مستندسازی چنان که باید رونقی ندارد.

به نظر می‌رسد این نگاه تبلیغی در شبکه مستند به وجود آمده و براساس توضیحات مدیر شبکه مستند در آینده‌ای نه‌چندان دور پخش تیزرهای مستندهای جذاب و دیدنی آغاز خواهد شد. امیر تاجیک درباره شیوه‌های تبلیغ و عرضه آثار شبکه مستند می‌گوید: ضمن این که اخبار و زمان پخش مستند را از طریق رسانه‌های مکتوب و مجازی به اطلاع مخاطبان می‌رسانیم‌ زمان‌های ثابتی را به نمایش مستندهای برتر یا تازه اختصاص داده‌ایم که از آن جمله می‌توانم به ساعت 11 پنجشنبه‌ها و ساعت 14 روزهای جمعه اشاره کنم. البته این نکته هم مهم است که شبکه از ظرفیت‌های خودش هم استفاده کند؛ شبکه مستند باید به جایی برسد که اطلاع‌رسانی اصلی را خودش انجام بدهد.

 

 

بودجه نامحدود نیست

مهم‌ترین مساله‌ای که تمام برنامه‌سازان و ازجمله مستندسازان بخصوص در سال‌های اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند، مشکلات مالی بوده و خیلی‌ها به واسطه همین مساله یا عطای مستند را به لقای آن بخشیده‌اند یا چنان کم‌فروشی کرده‌اند که آثارشان از شیر، به یال و دم و اشکم بدل شده است.

امیر تاجیک، مدیر شبکه مستند که بارها به بودجه محدود این شبکه اشاره کرده، توضیح می‌دهد: مشکل بودجه در همه تلویزیون‌های دنیا وجود دارد و از همین رو سرمایه‌گذاری‌ها محدود، اما هوشمندانه شده است. این خاص صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیست. با تغییر تکنولوژی و آسان شدن مستندسازی‌ طیف وسیعی از افراد وارد دنیای مستندسازی شده‌اند و در این رقابت برنده شدن حق کسانی است که ایده‌های بهتری دارند. همه شبکه‌های دنیا مراجعه‌کنندگان زیادی برای تولید دارند و در ایران هم مستندسازان زیادی به دنبال آن هستند که آثارشان را به رسانه ملی بفروشند. بنابراین باید هوشمندانه برخورد کنیم و بودجه‌ها را صرف آثاری کنیم که ماندگاری بیشتری دارند و آدم‌های بیشتری را به رسانه ملی جذب می‌کنند. مدیر شبکه مستند، آثار با کیفیت با موضوعاتی که دینداری را تقویت می‌کنند و مسائل و مشکلات مردم را طرح می‌کنند و مستندهایی درباره جاذبه‌های گردشگری ایران را در اولویت دانست.

تغییر در معیارهای تلویزیون

تاجیک: معیار سازمان صدا و سیما عوض شده است و تلاش می‌کنیم به جای آن‌که تعداد زیادی برنامه بسازیم، یک یا دو قسمت مستند جذاب و باکیفیت بسازیم که هم خبرساز باشد، هم ماندگار، هم مخاطب پسند باشد و هم درآمدزا. فعلا از برنامه‌های خریداری شده، جای خالی مستندهای ایرانی را پر می‌کنیم تا زمینه برای تولید آثار ارزشمند و جذاب فراهم شود. دیگر مهم نیست یک مدیر در دوران مدیریتش چند دقیقه تولید داشته باشد، کیفیت مهم است و این که یک مدیر چقدر توانسته آثار دیدنی و پرمخاطب تولید کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه مستند


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩ | ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با راه‌اندازی آزمایشی شبکه کودک و نوجوان، شبکه پویا با کارکردی گسترده‌تر به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، پخش آزمایشی شبکه کودک و نوجوان طی روزهای آتی آغاز می‌شود و قرار است با تغییر در جدول پخش شبکه پویا، این شبکه‌ی دیجیتال با تعریفی گسترده‌تر در کنار پخش انیمیشن به پخش برنامه‌های کودک در سایر ساختارهای تلویزیونی نیز اقدام کند.

مدیریت شبکه کودک و نوجوان را محمد سرشار عهده‌دار خواهد بود و این شبکه پخش برنامه‌های ترکیبی،‌ نمایشی، عروسکی و مسابقه را در دستور کار دارد؛ البته این شبکه همچنان به پخش پویانمایی نیز در کنار برنامه‌هایی که نام برده شد، ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، راه‌اندازی شبکه اختصاصی کودک و نوجوان از مدت‌ها قبل از سوی برنامه‌سازان مورد تاکید قرار گرفته بود. بر این اساس در مقطعی صداوسیما با بردن تمامی برنامه‌های کودک تلویزیون به شبکه دو سعی در تبدیل این شبکه به شبکه کودک داشت که در نهایت این امر محقق نشد و شبکه دو در تعریفی گسترده‌تر به عنوان شبکه خانواده معرفی شد و این روزها هم با شعار «با هم بودن و برای هم بودن» و «خانواده اصیل، خانواده مولد» به کار خود ادامه می‌دهد.

شبکه پویا هم که ششمین شبکه دیجیتال شناخته می شود تیر ماه 91 همزمان با شبکه ورزش رسما راه‌اندازی شد. این شبکه فعالیتش را با پخش پنج ساعت برنامه در روز آغاز کرد و به مرور بر مدت زمان برنامه‌های آن افزوده شد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , شبکه های جدید , شبکه کودک


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٩ | ۱٠:۱٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

تغییر نام شبکه پویا به شبکه کودک در هفته اول مهر

قائم مقام معاونت سیما در ادامه درباره گروه کودک و نوجوان که در شبکه یک شکل گرفته است، یادآور شد: گروه کودک و نوجوان شبکه یک فعلاً از تولیدات قبلی و تأمینی استفاده می‌کند تا وجود خود را اثبات کند و از پاییز تولیدات جدید به شکل نمایشی شروع می‌شود. غیر از شبکه یک، باقی گروه‌های کودک در شبکه‌های دیگر نیز بازخواهند گشت و حتی شبکه تهران نیز در حوزه کودک کار خواهد کرد.

پورحسین در پاسخ به سوال تسنیم به تغییر شبکه پویا به شبکه کودک و نوجوان اشاره کرد و گفت: پخش بخشی از انیمیشن های این شبکه؛ که در آینده نزدیک جایگزین شبکه پویا می شود، کاهش می‌ یابد و قالب های دیگر برنامه‌ سازی به آن اضافه می‌ شود بنابراین به شبکه کودک و نوجوان تغییر نام پیدا می‌ کند.


وی در پایان گفت: شبکه کودک و نوجوان به شکل تخصصی و متمرکز به فعالیت در حوزه کودک و نوجوان ادامه می‌دهد و بخش اعظم تولیدات این شبکه مختص خردسال و کودک است که آن هم از پاییز کار خود را شروع خواهد کرد. در حال حاضر این شبکه با پخش انیمیشن به کار خود ادامه می دهد و از طرف دیگر آثار در شبکه در قالب های مختلف عروسکی، نمایشی، غیر نمایشی، پلاتو و... در حال تولید هستند تا بعدا بتوانند اعلام موجودیت کنند و این شبکه تولیدات خود را مبتنی بر فرهنگ خودی پیش خواهد برد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , شبکه های جدید , شبکه کودک


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۸ | ٦:٢۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

راه اندازی شبکه جدید تهران(HD) در پاییز

قائم مقام معاون سیما با اشاره به فعالیت شبکه تهران در بستر اچ‌دی بیان کرد که این شبکه باید حجم قابل توجهی تولیدات داشته باشد تا بتواند در پاییز به شکل رسمی کار خود را آغاز کند.

رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما در حاشیه مراسم رونمایی از «گنجینه‌های مستند» سیما که شب گذشته ۱۶ شهریور در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد در گفتگو با خبرنگاران خبرگزاری مهر و تسنیم درباره آخرین جزییات راه‌اندازی شبکه‌های جدید سیما پاسخ داد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره شبکه تهران که در بستر اچ‌دی فعالیت می‌کند، توضیح داد: در آینده نزدیک همه برنامه‌ها در شبکه‌های دیگر نیز اچ‌دی خواهند شد. هم‌اکنون نیز تولید برنامه در بعضی از شبکه‌ها به صورت اچ‌دی است و بسیاری از برنامه‌ها نمی‌تواند غیر از اچ‌دی ضبط شود.

پورحسین ادامه داد: تنها مساله فعلی ما این است که چون شبکه‌‌ها پخش اچ‌دی ندارند، برنامه‌ها نمی‌توانند به صورت اچ‌دی به پخش برسند اما به زودی پخش همه شبکه‌ها به صورت اچ‌دی خواهد شد.

قائم مقام معاون سیما درباره زمان فعالیت رسمی شبکه تهران که در ساختار اچ‌دی برنامه‌های خود را به پخش می‌رساند، توضیح داد: برنامه‌های شبکه تهران از پاییز به پخش خواهند رسید چون این شبکه تازه تاسیس شده است و ابتدا باید حجم قابل توجهی تولیدات داشته باشد تا بتواند در پاییز ابتدا به شکل آزمایشی و بعد به شکل رسمی کار خود را شروع کند.

پورحسین درباره برنامه‌های شبکه تهران عنوان کرد: تهران استان مهمی است، پایتخت کشور است و دغدغه زیادی وجود داشت که شبکه تهران راه بیفتد. این شبکه به استان و شهر تهران تعلق دارد و با ویژگی پایتخت یعنی شهری که معرف همه ایران است و به عنوان نمونه‌ای کامل از همه اقوام و زبان‌ها مطرح است و حتی سبک‌های مختلف زندگیِ اقلیمی و قومی در آن متمرکز شده‌ است و ایران کوچکی را تشکیل داده‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینها به لحاظ سیاسی، تهران پایتخت یک نظام است و قاعدتاً باید به شکلی فراگیرتر و شبیه به یک شبکه ملی عمل کند. با این حال مسائل خاص تهران و استان تهران و سبک زندگی ایرانی اسلامی در اولویت قرار دارد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , شبکه های جدید , شبکه تهران


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۸ | ٦:٢٤ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

رقابت‌های کشتی گیران ایران در مسابقات قهرمانی جهان به صورت کامل و زنده از شبکه‌های سوم سیما،شبکه ورزش و جام جم به روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا، با دستور مساعد مسئولان سازمان صدا و سیما و همکاری و پیگیری‌های رئیس و مسئولان، شورای هماهنگی ورزش صدا و سیما رقابت‌های جهانی آمریکا و گزینشی المپیک به صورت مستقیم پخش می‌شود.

این مسابقات از ساعت 21:30 دوشنبه تا 4:30 بامداد هر شب به صورت مستقیم و کامل از شبکه ورزش سیما برای علاقمندان به ورزش ملی کشور پخش می‌شود.

بنا بر این گزارش، ضمنا رقابت‌های نمایندگان ایران در دورهای مقدماتی و مسابقات فینال و رده بندی مسابقات جهانی نیز به صورت کامل از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

برای دریافت جدول پخش این رقابت ها به صفحه ورزشی سایت فناوری و تلویزیون دیجیتال مراجعه نمایید و یا بر روی عکس زیر کلیک نمایید:


همچنین مقرر شده است این مسابقات برای هموطنان خارج از کشور نیز به صورت مستقیم به روی آنتن شبکه جهانی جام جم برود. ضمنا با مساعدت مدیریت رادیو ورزش این مسابقات به صورت مستقیم از رادیو ورزش نیز پخش می‌شود.

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک برزیل روزهای 16 تا 21 شهریورماه در شهر لاس وگاس برگزار می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , شبکه 3 , پخش زنده


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦ | ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مسابقات جام جهانی والیبال ژاپن از سه‌شنبه 17 شهریورماه زنده از شبکه سه و ورزش سیما به روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، مسابقات جام جهانی والیبال ژاپن که از سه‌شنبه 17 شهریورماه آغاز می‌شود از شبکه سه سیما و همچنین کانال ورزش به روی آنتن خواهد رفت.

دیدار مسابقات جام جهانی والیبال روزهای17 شهریورماه تا یکم مهر ماه در کشور ژاپن برگزار می‌شود و برنامه این مسابقات را می توانید در صفحه ورزشی وبلاگ فناوری و تلویزیون دیجیتال مشاهده نمایید.

برای ورود بر روی عکس کلیک نمایید


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , پخش زنده , لیگ جهانی والیبال


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦ | ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
پخش سریال 110 قسمتی «کیمیا» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی و کارگردانی جواد افشار از 4 مهر ساعت 21:30 در شبکه دو آغاز می‌شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ؛ «کیمیا» نخستین سریال بیش از 100 قسمتی در سیمای جمهوری اسلامی  است که در درجه کیفی الف در حال تولید می باشد.
این مجموعه تلویزیونی که بر اساس فیلمنامه‌ای از مسعود بهبهانی نیا ساخته‌شده، با محوریت زندگی بانوی جوانی به نام «کیمیا» با بازی مهراوه شریفی‌نیا در سه مقطع زمانی قبل و حین انقلاب، آغاز‌ جنگ ،دوران دفاع مقدس و زمان حال روایت می‌شود.
«کیمیا» علاوه بر تهران، آبادان، خرمشهر و دیگر مناطق استان‌های جنوبی در کشور گرجستان  به ویژه پایتخت آن تفلیس نیز تصویربرداری داشته و دارد.
این سریال بیش از 300 بازیگر دارد که از آن‌ها می‌توان به حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، رضا کیانیان، نیکی کریمی، حامد بهداد، عاطفه رضوی ، محمدرضا شریفی نیا، گلاره عباسی، پوریا پور سرخ، حسن جوهرچی، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، عطا عمرانی، مهدی پاکدل، سودابه بیضایی،مهدی سلطانی، محمدرضا شریفی نیا، بیوک میرزایی ،گلوریا هاردی بازیگر فرانسوی‌الاصل و... اشاره کرد.
در این مجموعه تلویزیونی پس از سالها دوباره مهراوه شریفی‌نیا با مادرش آزیتا حاجیان در نقش مادر و دختر همبازی می شوند.
موسیقی متن مجموعه 110 قسمتی «کیمیا» را آرمان موسی پور ساخته‌ و محسن چاووشی نیز تیترا‍ژ پایانی این مجموعه تلویزیونی را می‌خواند.

از دیگر عوامل تولید این سریال می‌توان به سرپرست گروه کارگردانی و برنامه‌ریزی: فرید سجادی حسینی، مدیر تصویربرداری: علیرضا رنجبران، صدابردار: فرشید احمدی، تدیون:خشایار موحدیان، مشاور و مدیر هنری: دکتر محمدرضا شجاعی، طراح گریم: امیر اسکندری، مدیر تولید: فرشید رئوفی، مجری طرح: موسسه فرهنگی هنری وصف صبا اشاره کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه2 , سریال , شبکه های صدا و سیما


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٦ | ٥:٥۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

پخش مستقیم رقابت های سی و نهمین دوره‌ی مسابقات بسکتبال جام ملت های اروپا

سی و نهمین دوره‌ی مسابقات بسکتبال جام ملت های اروپا، از امروز به میزبانی ۴ کشور برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه ورزش، سی و نهمین دوره‌ی مسابقات بسکتبال جام ملت های اروپا، یوروبسکت ۲۰۱۵، از تاریخ ۵ تا ۲۰سپتامبر (۱۴ تا ۲۹ شهریور) به میزبانی 4 کشور برگزار می شود. 

در این رقابت ها که به صورت مستقیم در شبکه ورزش سیما روی آنتن می رود  دو تیم برتر به طور مستقیم راهی المپیک ۲۰۱۶ ریو می شوند و تیم های سوم تا هفتم نیز جواز حضور در تورنمنت انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را کسب می کنند و برای راهیابی به المپیک باید با تیم هایی از سایر قاره ها رقابت کنند.


ابتدا قرار بود مسابقات بسکتبال جام ملت های اروپا ۲۰۱۵ در کشور اوکراین برگزار شود اما پس از وقوع جنگ و مشکلات سیاسی در این کشور، میزبانی از اوکراینی ها گرفته شد. پس از این موضوع، کشورهای کرواسی، فرانسه، آلمان و لتونی میزبانی رقابت ها را به دست آوردند.

به این ترتیب مرحله گروهی مسابقات امسال در ۴ شهر مونت پلیر (گروه A)، برلین (گروه B)، زاگرب (گروه C) و ریگا (گروه D) برگزار خواهد شد و مرحله حدفی و فینال رقابت ها نیز در شهر لیل کشور فرانسه برگزار می شود.


اسپانیا، اوکراین، استونی، فرانسه، اسلونی، کرواسی، لیتوانی، صربستان، فنلاند، یونان، ترکیه، لتونی، رژیم صهیونیستی، بوسنی و هرزگوین، بلژیک، گرجستان، جمهوری چک، آلمان، هلند، لهستان، مقدونیه، ایتالیا، روسیه و ایسلند، ۲۴ تیمی هستند که به مرحله نهایی یوروبسکت راه یافته اند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , پخش زنده


تاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٦/۱٤ | ۱٠:٥٠ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه نسیم که از موضوعات ثابتی در تولید و تامین برنامه هایش استفاده می کند، به تازگی بخش علمی را به موضوعات خود اضافه کرده است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، در حال حاضر شبکه تلویزیونی نسیم از 12 بخش ثابت شامل نسیم نما ایرانی، نسیم نما خارجی، نسیم آوا، دیدنی ها، نسیم آفرینش، نسیم یادها، نسیم ملل، دوربین مخفی، نسیم شما، نسیم مهارت، نسیم رادیو و نسیم استان ها است.

این شبکه به تازگی بخش «نسیم دانش» را هم به دیگر موضوعات اضافه کرده و در همین راستا برنامه ای تحت همین عنوان روانه آنتن این شبکه خواهد شد.

در این برنامه تلویزیونی یک خواهر و برادر به نقاط مختلف ایران سفر کرده و دستاوردهای علمی جدید را به مخاطبان خود معرفی می کنند.

برنامه «نسیم دانش» با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت پخش از شبکه نسیم ساخته می‌شود و موضوع اصلی برنامه انجام آزمایش‌ها و سرگرمی‌های علمی در مکان‌های مختلف است که با حضور خانواده‌ها و دانشجویان ضبط می‌شود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٢ | ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

یک پژوهشگر در یادداشتی درباره شبکه افق به فراز و فرودهای شبکه افق و نقاط قوت و ضعف آن اشاره کرد و برنامه های آن را مورد بررسی قرار داده است.

حالا مدت زیادی از فعالیت شبکه «افق» می گذرد و می توان در موردش به قضاوت نشست و نقدش کرد، بیش از یک سال از فعالیت آزمایشی آن گذشته و ۶ ماه نیز هست که به صورت رسمی افتتاح شده است، شبکه ای بر اساس گفتمان انقلاب و با رویکردی جدید در برنامه سازی که هرچند شکل و قالب کار، درست مانند دیگر شبکه ها از آب درآمده و این می تواند نخستین نقطه ضعفش باشد.

در واقع شبکه افق معجونی از شیوه دیگر شبکه هاست؛ مستند دارد، برنامه تلویزیونی تولید می کند، فیلم های سینمایی از آن پخش می شود، ایرانی و خارجی در آن هست و خلاصه هر چه دیگران دارند این شبکه تازه متولد شده هم دارد ولی اگر بخواهیم منصفانه تر به ماجرا بنگریم باید محتوای آنچه را در همین قالب های تکراری نمایش داده می شوند مورد بررسی قرار دهیم.

«افق» طی این مدت نشان داده جسارت لازم برای پخش آنچه دیگر شبکه ها به طور ناخواسته و نانوشته، آن سوی خطوط قرمز نگاهش داشته اند، دارد؛ پخش مستندهایی مانند «۳۳ سال سکوت» شاهد آن است که سکوت ۳۳ ساله دیگر شبکه ها در افق معنا ندارد و اینجا، باید دید و شنید و هر آنچه را بهتر است برگزید.

«نیمه پنهان ماه» از جمله برنامه های شبکه افق را می توان نمونه ای از تفکر رسانه ای دانست که پیام شهدا را بتوان در بستر محیط خانوادگی، این بنیان اصیل اسلامی جستجو کرد یا «شاهد عینی» بیانگر ناگفته هایی است از مهمترین اتفاق قرن که در قالب تاریخ شفاهی انقلاب روایت می شود.

حجم گسترده مستندهای شبکه افق شاید در ابتدای امر برای مخاطب عام آزار دهنده باشد و او را یاد شبکه «مستند» بیندازد ولی رویکردها در افق تفاوت دارند با آنچه در دیگر شبکه ها می توان یافت البته این مساله تا حدی موجب کاهش مخاطب نیز می شود چه اینکه ژانر مورد علاقه افق، ظرفیت پاسخگویی به همه سلیقه ها را ندارد و شاید مدیران و دست اندرکاران آن، تمایلی هم به این کار ندارند یا شاید به دنبال تغییر ذائقه مخاطب ایرانی باشند که باید دید در این راستا تا چه حد موفق بوده اند و استراتژی آنها چیست.

در هر روی آنچه در «افق» دیده می شود طلیعه روشنی است هر چند غبار صبحگاهی بر آن دیده می شود و هنوز تا طلوع، فاصله هاست.»


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه افق


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٢ | ۸:٥٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
شبکه تهران که به تازگی حکم مدیر آن از سوی معاون سیما ابلاغ شده قرار است از زیرساخت‌های اچ دی بهره ببرد و این در حالی است که در چنین شرایطی باید هم تولیدات هم امکانات پخش اچ دی فراهم باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، با حکم علی اصغر پورمحمدی معاون سیما برای احسان کاوه به عنوان مدیر شبکه تهران به زودی فعالیت رسمی این شبکه‌ با بهره‌مندی از زیرساخت‌های HD آغاز می‌شود.

البته کانال اچ دی که پیش از این زیر نظر شبکه سه سیما بود و در خرداد ماه سال ۹۳ با پخش مسابقات لیگ جهانی والیبال و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ کار خود را شروع کرد، حدود یک سال فعالیت آزمایشی داشت. بعد از این بیان شد که این شبکه قرار است بستری را برای شبکه تهران به عنوان شبکه پایتخت فراهم کند و با این کار نام اچ دی از روی آن برداشته خواهد شد و به این ترتیب به نوعی کانال اچ دی جای خود را به شبکه تهران خواهد داد. این تصمیم از آنجا صورت گرفت که پیش از این شبکه پنج سیما که با عنوان شبکه تهران شناخته می شد رویکرد خود را به اقتصاد تغییر داد و جای شبکه ای با در نظر گرفتن ظرفیت ها و پتانسیل های استان تهران خالی ماند که حال در حکم جدید پورمحمدی رویکرد جدید شبکه تهران بازتعریف و ابلاغ شده است.

معاون سیما در حکم خود که دیروز ۱۰ شهریور ماه ابلاغ شد اظهار امیدواری کرده است که «شبکه جدید تهران همگام با پیشرفت های تکنولوژی؛ با ارتقاء کمی و کیفی برنامه های شبکه در فرمت HDسطح رضایت مخاطبان را افزایش دهد.»

 

عکس تزئینی است
ارسال کننده آقا وحید از کلیبر

گرچه از مدت‌ها پیش بیشتر سریال های تلویزیونی با فرمت اچ دی تولید می شوند و حتی از کانال اچ دی نیز به پخش می‌رسند و تنها برای پخش از شبکه های سراسری معمول دوباره به فرمت اس دی تبدیل شوند ولی با این حال در ساختار اچ دی باید کل تجهیزات تولید، استودیو، واحد سیار و... نیز با تکنولوژی اچ دی فراهم شوند که نیاز به بودجه های سنگینی دارد.

پیش از این هم غلامرضا میرحسینی مدیر شبکه سه بیان کرده بود که این شبکه با دریافت بودجه و تجهیزات کافی حدود یک سال زمان نیاز خواهد داشت تا بتواند تولیدات خود را با کیفیت اچ دی به پخش برساند که این خود بودجه‌هایی چند میلیارد تومانی برای تجهیزاتی چون باکس های تدوین، سیستم نور و صدا و استودیوهای جدیدی برای برنامه های زنده نیاز دارد. در کیفیت اچ دی از آنجایی که پخش با رزولوشن بالایی همراه است حتی طراحی لباس، گریم و... نیز به طراحی های جدیدی نیازمند است. همچنین نیروهای انسانی باید آموزش ببینند و همه اینها به هزینه های بالایی نیاز دارد.

حال انتظار می‌رود با فراهم شدن این تجهیزات و امکانات هرچه زودتر شاهد فراهم شدن این بستر در شبکه جدید تهران و همچنین سایر شبکه های سیما باشیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , شبکه تهران , شبکه hd


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/۱٢ | ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دکتر پور محمدی در نامه ای ، از کامبیز اخوان صفا (مدیر سابق شبکه تماشا و اچ دی)که مسئولیت راه اندازی شبکه اچ دی را به عهده داشت قدردانی کرد .

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی معاون سیما با قدردانی از کامبیز اخوان صفا؛ که مسئولیت راه اندازی کانال HD را بر عهده داشت؛ مدیر جدید شبکه تهران را موظف به استفاده از زیرساخت کانال HD در راه اندازی شبکه تهران کرد.

متن نامه دکتر پورمحمدی معاون سیما برای آقای اخوان صفا به شرح زیر است :

جناب آقای کامبیز اخوان صفا
در راستای سیاست چابک سازی رسانه ملی و به منظور بهره برداری شبکه جدید التاسیس تهران از زیرساخت کانال HD ؛ بدین وسیله از زحمات دلسوزانه و موثر جناب عالی در راه اندازی و توسعه مطلوب این کانال؛ قدردانی می شود.


ان شالله از وجود شما که از افراد مجرب رسانه ای هستید در موقعیت مناسب استفاده خواهد شد. توفیق روزافزون شما را از خداوند بزرگ خواستارم.


امید می رود شبکه جدید تهران همگام با پیشرفت های تکنولوژی؛ با ارتقاء کمی و کیفی برنامه های شبکه در فرمت HD سطح رضایت مخاطبان را افزایش دهد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , شبکه تهران


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۱ | ٩:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه ورزش از رقابت‌های مقدماتی یورو 2016 بازی فوتبال ایسلند و هلند را به روی آنتن می‌برد. دیدار تیم‌های ملی فرانسه و پرتغال هم جمعه پخش خواهد شد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در ادامه رقابت‌های مقدماتی یورو 2016 این هفته چندین رقابت در گروه‌های مختلف برگزار می‌شود. در مهمترین دیدارهای گروه A این رقابت‌ها صدرنشین این گروه، یعنی ایسلند به مصاف هلند می رود.

این رقابت پنجشنبه - 12 شهریور ماه - در ورزشگاه آرنا آمستردام برگزار می‌شود.

تیم هلند که سال گذشته در رقابت های مقدماتی یورو 2016 با دریافت دو گل شکست شوکه‌کننده‌ای را مقابل تیم ایسلند تجربه کرد، سعی دارد تا به کمک هوادارن خود برنده دیدار پنجشنبه شب باشد.

علاقمندان به فوتبال اروپا می‌توانند این دیدار را ساعت 23:15 پنجشنبه 12 شهریور در برنامه "4سوی ورزش" از شبکه ورزش سیما تماشا کنند.

پنجشنبه شب و در سایر دیدارهای این گروه تیم‌های ترکیه - لتونی و جمهوری چک - قزاقستان به مصاف هم خواهند رفت.

تیم‌های ملی فرانسه و پرتغال هم جمعه - 13 شهریور ماه - در دیداری دوستانه در ورزشگاه خوزه آلوالاد لیسبون به مصاف هم می‌روند.

وجود بازیکنان مهاجمی چون کرستیانو رونالدو و کریم بنزما در ترکیب خط حمله‌ی تیم‌های پرتغال و فرانسه این بازی را فراتر از یک بازی دوستانه خواهد کرد.

این بازی در حالی انجام می‌شود که تیم پرتغال از سال 1997 و در طی پنج بازی با فرانسه موفق به شکست این تیم نشده است. فرناندو سانتوس سرمربی تیم ملی پرتغال درصدد است تا با استفاده از امتیاز میزبانی ناکامی‌های قبلی تیم ملی کشورش مقابل فرانسه را جبران کند.

این بازی ساعت 23:15 جمعه شب 13 شهریور زنده روی آنتن شبکه ورزش می رود.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه ورزش , پخش زنده , فوتبال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۱ | ٩:٥٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

لوگو شبکه جدید تهران (HD) مشخص شد.

شبکه تهران قرار است با اعمال تغییرات جدید، در زیرساختار شبکه اچ‌دی قرار بگیرد و به مرور زمان آنتن شبکه اچ‌دی به برنامه‌های شبکه پایتخت با همان فرمت اچ‌دی اختصاص می‌یابد.

از این رو از لوگوی موقت این شبکه رونمایی شد


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , شبکه تهران , شبکه های جدید


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۱ | ٤:٠٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

با حکم معاون سیما، احسان کاوه به سمت مدیر شبکه استانی تهران منصوب شد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، در حکم مدیر شبکه تهران (شبکه پایتخت) که به تازگی از سوی علی اصغر پورمحمدی - معاون سیما - ابلاغ شده، آمده است:

«جناب آقای احسان کاوه

نظر به تعهد و تجارب ارزشمند شما در رسانه ملی، به موجب این حکم به سمت مدیر شبکه تهران سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌شوید.

اهم وظایف جنابعالی، منطق بر سیاست‌های سازمان صداوسیما بدین شرح است:

- توجه به مزیت نسبی استان و شهر تهران به عنوان پایتخت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برنامه‌سازی

- شناسایی و معرفی امکانات بالقوه و بالفعل به مخاطبان

- توجه به فرهنگ بومی شهری و روستایی استان در جهت وحدت بخشی بیشتر فرهنگی و اجتماعی

- ترویج ویژگی‌ها و مناسبات مطلوب شهرنشینی در برنامه‌های شبکه

- توجه به موضوع گردشگری و تهرانگردی

- همکاری با نهادهای دولتی و غیردولتی در استان برای تسهیل در برنامه‌سازی مفید و اثرگذار

- استفاده از امکانات استانی و همکاری با نهادهای مختلف استان و شهر تهران برای توسعه زیرساخت‌های شبکه

انتظار دارد با بهره‌گیری از راهبردها و سیاست‌های رسانه ملی، تجارب و دانش نخبگان و مسوولان محترم استان و شهر تهران برای راه‌اندازی موفق و تحول کیفی شبکه، اهتمام ویژه‌ای داشته باشید.

با توجه به موقعیت و نقش حساس و تعیین کننده رسانه‌های جمعی، انتظار می‌رود شبکه استانی تهران که به منزله آیینه ام‌القرای جهان اسلام و پایتخت ایران اسلامی محسوب می‌شود، با حرکت هوشمندانه در مدار مأموریتی و هویتی آن شبکه و نیز هماهنگی و تعامل مناسب با سایر شبکه‌ها و حوزه‌های ستادی از جایگاه و منزلت شایسته‌ای برخوردار گردد.

توفیق روزافزون شما را از خداوند بزرگ خواستارم.

علی‌اصغر پورمحمدی

معاون سیما»

به گزارش ایسنا، احسان کاوه پیش از این مدیریت بخش هنری و تولید شبکه آی فیلم را بر عهده داشت و همچنین مسئولیت راه اندازی شبکه برون مرزی لایف استایل (شبکه جدید معاونت برون مرزی با رویکرد سبک زندگی) نیز از جمله دیگر ماموریت های وی بوده است.

بر اساس این گزارش، شبکه تهران قرار است با اعمال تغییرات جدید، در زیرساختار شبکه اچ‌دی قرار بگیرد و به مرور زمان آنتن شبکه اچ‌دی به برنامه‌های شبکه پایتخت با همان فرمت اچ‌دی اختصاص می‌یابد.

شبکه پنج هم در تعریف جدید خود مدتی است با رویکرد اقتصادی و مدیریت مجید زین‌العابدین به فاعلیت ادامه می‌دهد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تهران , شبکه های جدید , تلویزیون hd


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/۱۱ | ٤:٠٢ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیات دولت که به مناسبت هفته دولت با اشاره به لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی و اشتغال، به  برنامه‌ای تلویزیونی اشاره و فرمودند: «در تلویزیون یک برنامه‌ای چند روز قبل من دیدم که برنامه‌ی خوبی بود؛ گزارشی تهیّه کردند. یک نفری می‌آید آنجا و میگوید که من با ده میلیون تومان توانسته‌ام این اشتغال را ایجاد کنم که این‌قدر درآمد دارد. مربوط به [پرورش‌] گُل است، میگوید گُل تولید میکنیم. بعد او اشاره میکند و میگوید کسانی که مایلند این کار را انجام بدهند، در فلان‌جا و فلان‌جا زمینهای دولتی هست و در اختیارشان گذاشته میشود؛ بروند مثلاً گُل تولید کنند. من یادم هست دوستان اقتصادی در یک برهه‌ای قبل از دولت شما، آمده بودند [بحث میکردند] راجع به اینکه با چقدر پول میشود یک شغل ایجاد کرد؛ صحبت صد میلیون و بعضی مشاغل پانصد میلیون و این چیزها بود! خب با ده میلیون میشود شغل ایجاد کرد. حالا این یک نمونه است».

پیگیری‌های بعدی خبرنگار فارس حکایت از آن دارد که برنامه تلویزیونی مورد اشاره رهبر انقلاب، «از کجا شروع کنم» نام دارد و یکی از مستندهای گروه اقتصادی شبکه یک سیماست که به کارگردانی حمید تهرانی و یک گروه کوچک ساخته و در دستور پخش قرار گرفته است. این برنامه با نگاهی راهبردی توجه ویژه‌ای به تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی معطوف داشته است.

 

حمید تهرانی در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در این برنامه توجه خود را به نمایش فرصت‌های شغلی و اشتغال‌زایی با حداقل سرمایه و توجه به اقتصاد خرد و کارگاه‌های کوچک قرار داده این تا اکثر مردم توانایی راه اندازی اینگونه مشاغل را داشته باشند.

کارگردان «از کجا شروع کنم» با اشاره به سه نکته اساسی در ایجاد اشتغال گفت: سرمایه، مهارت و بازاریابی از نکات بسیار مهم برای اشتغال در کارگاه‌های کوچک است. حساسیت و هدف برنامه نشان دادن افرادی است که با سرمایه کم و اندک و مهارت و تخصص وارد کار شده اند. توصیه بسیار مهم و ضروری برنامه این است که اگر شما سرمایه برای ایجاد شغلی دارید اما تخصص نداشته باشید باید برای یادگیری و فرا گیری دانش آن شغل اقدام کنید، قدم بعدی که ما به طور عملی در برنامه به مخاطب نشان می دهیم موضوع بازار یابی محصول تولید شده است و اگر قدرت بازار یابی مورد توجه تولید کننده قرا نگیرد در ادامه با مشکلات جدی و عقب ماندگی های بانکی و ... مواجهه می شوند. هدف اصلی برنامه توجه مخاطب به ایجاد مهارت و دانش اندوزی در زمینه کاری و دقت در بازاریابی محصول است.

بنا به این گزارش عوامل سازنده این برنامه عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: حمید تهرانی، تصویربردار: احمد کوچک دزفولی، تدوین و گرافیست: نارک تروسیان، هماهنگی: زهرا مهدوی.

برنامه «از کجا شروع کنم» هر روز (به غیر از پنجشنبه‌ها) پیش از بخش خبر نیمروزی ساعت 14، بعد از خبر ساعت 21 در 50 قسمت تولید و از 17 مرداد سال جاری روی آنتن شبکه یک سیما است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های صدا و سیما , شبکه یک


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٩ | ٥:۱۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه اچ دی که قرار است به شبکه تهران تبدیل شود در آستانه راه اندازی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، با تغییر ماموریت شبکه تهران سابق و تبدیل آن به شبکه پنج با رویکرد اقتصادی، راه اندازی شبکه ای دیگر ویژه پایتخت نشینان در دستور کار قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، در ادامه و با بررسی های صورت گرفته، قرار شد شبکه اچ دی که در حال حاضر به صورت آزمایشی فعالیت می کند و فقط برای اهالی تهران و برخی استان ها قابل دریافت است، به شبکه تهران تبدیل شود.

در همین راستا کامبیز اخوان صفا که در حال حاضر مدیریت شبکه اچ دی را برعهده دارد، زیرساخت های راه اندازی این شبکه جدید را آماده کرد و شبکه تهران جدید اولین شبکه ای است که تمام برنامه های خود را در قالب اچ دی روانه آنتن خواهد کرد.

همچنین در آستانه راه اندازی شبکه تهران، تغییر مدیریت این شبکه نیز در دستور کار قرار گرفته و «احسان کاوه» گزینه ای است که قرار است به زودی به عنوان مدیر شبکه تهران معرفی شود.

احسان کاوه پیش از این مدیریت بخش هنری و تولید شبکه آی فیلم را بر عهده داشت و همچنین مسئولیت راه اندازی شبکه برون مرزی لایف استایل (شبکه جدید معاونت برون مرزی با رویکرد سبک زندگی) نیز از جمله دیگر ماموریت های وی است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه تهران , شبکه hd , تلویزیون hd


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٩ | ٥:٠٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

صفحه پخش سریال راه اندازی شد

از این پس زمان پخش سریال های مورد علاقه خود را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.

برای ورود بر روی عکس زیر کلیک نمایید


زمان پخش سریال های شبکه های 1 تا 5 + شبکه افق و HD 

تهیه و تنظیم :فناوری و تلویزیون دیجیتال

نویسنده:علی حسینی


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال , سریال ها


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٦/٦ | ٩:٥٩ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

دریافت شبکه HD در استان خراسان شمالی

(اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال)


چندی پیش خبر دریافت شبکه HD در بجنورد را منتشر کردیم که هر چند این خبر به تایید رسمی نرسیده است ولی از امروز این خبر را مجددا در خروجی وبلاگ می گذاریم.

از دوستان و هموطنان عزیز در این شهر ها خواهشمند هست درصورت دریافت شبکه اچ دی عکسی از این شبکه در کنار فرکانس آن برای ما ارسال نمایند تا به تایید کامل برسد

دریافت شبکه HD در شهر های بجنورد و اسفراین و حوزه این دو شهر

 

هم اکنون از دو فرکانس 778 کانال 59

و فرکانس 802 کانال 62 دریافت می شود


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , دیجیتال خراسان شمالی , شبکه hd


تاريخ : جمعه ۱۳٩٤/٦/٦ | ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه هیسپان تی‌وی، نخستین شبکه تلویزیونی اسپانیایی‌زبان در خاورمیانه است که تاکنون توانسته است موفقیت‌های بین‌المللی زیادی کسب کند.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این شبکه در ماه می ‌2014 موفق به کسب جایزه بین‌المللی خبرنگاری از باشگاه خبرنگاران مکزیک شد. این جایزه به خاطر بهترین اطلاع‌رسانی خبری در خاورمیانه به هیسپان تی‌وی اختصاص داده شد.

در فوریه 2015 نیز انجمن ملی گویندگان مکزیک جایزه «میکروفن طلا» را به شبکه هیسپان تی‌وی به عنوان بهترین شبکه بین‌المللی اسپانیایی‌زبان اهدا کرد. این جایزه در مراسمی در شهر مکزیکوسیتی به علی اجاره‌دار، مسئول شبکه هیسپان‌تی‌وی و در حضور چهره‌های برجسته خبری و رسانه‌ای اسپانیایی‌زبان، مقامات عالی‌رتبه مکزیک، هنرمندان و همچنین مسئولان سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور اعطا شد. شبکه هیسپان تی‌وی این جایزه را به‌علت فعالیت برجسته خبری، ارائه برنامه‌های متفاوت و فعالیت چشمگیر اینترنتی از انجمن ملی گویندگان مکزیک که در سال 1951 تاسیس شده است و یکی از مهم‌ترین و معتبرترین انجمن‌های خبرنگاری در بین کشورهای اسپانیایی‌زبان به شمار می‌رود، دریافت کرد. مجری مکزیکی‌الاصل هیسپان ‌تی‌وی، روبرتو د.لا مادرید (Roberto de la Madrird) نیز در ماه مارس 2015 جایزه «میکروفن طلایی» را از انجمن گویندگان اسپانیایی‌زبان در آمریکا به عنوان بهترین مجری برنامه‌های تحلیلی اسپانیایی‌زبان دریافت کرد. این مراسم در میامی و در ایالت فلوریدای آمریکا برگزار شد.

 

 

همچنین در آوریل 2015 مجله Palestina Digital از فعالیت خبرنگار اسپانیایی‌الاصل هیسپان‌تی‌وی «ایزابل‌پرس» درباره بازتاب وضعیت مردم فلسطین در غزه قدردانی و جایزه «سرزمین فلسطین 2015» را به وی اهدا کرد. هرچند به‌علت محاصره غزه به‌دست اسرائیل خبرنگار هیسپان تی‌وی نتوانست در این مراسم شرکت کند. از جمله فعالیت‌های این خبرنگار می‌توان به بازتاب گسترده حمله 50 روزه رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد که دقیقه به دقیقه فجایع و اتفاقاتی را که در این منطقه رخ می‌داد، از طریق هیسپان‌تی‌وی به دنیا مخابره می‌کرد.

کسب جایزه Pilar Blanco در ماه می ‌2015 به‌ گزارش خبرنگار هیسپان‌تی‌وی در اسپانیا نیز از دیگر جوایزی است که نصیب این شبکه شده است. این جایزه به ‌منظور بازتاب گسترده فعالیت‌ها و تظاهرات کارگری مردم اسپانیا در سندیکای کارگری مادرید به «رافائل گونزالس پرز» و «ادواردو لوپز خامار» اهدا شد.

هیسپان تی‌وی به عنوان رسانه‌ای آلترناتیو که از پنج سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است، از طریق ماهواره، کشورهای اسپانیایی‌زبان را در زمان واقعی به اتفاقات روز می‌برد و وقایع را بازتاب می‌دهد. سفارت ونزوئلا در تهران نیز به مناسبت روز خبرنگار در این کشور، در ماه ژوئن 2015 با اهدای لوحی از فعالیت‌های هیسپان تی‌وی در بازتاب اخبار ایران و جهان با در نظر گرفتن اصل بی‌طرفی و صداقت تشکر کرد. این جوایز با وجود تحریم‌های بنگاه‌های صهیونیستی و کشورهای وابسته به آنها علیه شبکه هیسپان تی‌وی، پرس‌تی‌وی و دیگر


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های صدا و سیما , ماهواره


تاريخ : پنجشنبه ۱۳٩٤/٦/٥ | ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

 

 

اختصاصی فناوری و تلویزیون دیجیتال

 

برای مشاهده عکس در اندازه اصلی بر روی لینک زیر کلیک نمایید

 

 

عکس اصلی 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه اچ دی , شبکه hd , کیفیت بالا , عالی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/٤ | ٤:٤٢ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()

با سلام به اطلاع شما عزیزان می رسانیم هم اکنون از یکشنبه ۱ شهریور پیج رسمی ما در لاین کار خود را آغاز کرده و روزانه به سوالات و پیشنهادات شما در پی وی پاسخ می دهد ... 


 

هم چنین آخرین اخبار مهم را نیز در home پیج ببنید

 

 

از شما درخواست داریم لطفا هر خواسته ای دارید از تیتراژ سریال ها گرفته تا خود فیلم و سریال ها و یا عکس های سریال ها به پی وی ادمین پیج بفرستید تا ظرف چند ساعت در پیج قرار گیرد ...


یا به ایمیل mmaghsodi42@yahoo.com ارسال نمایید ...

 

ما منتظر ارسال پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان نیز هستیم ...

 

 

برای اد کردن بر روی لینک مقابل کلیک نمایید :‌پیج رسمی ما  

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: پیج لاین , وب سایت , پیج لاین ما , فناوری و تلویزیون دیجیتال


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٤/٦/٤ | ٢:٥٤ ‎ق.ظ | نويسنده : مهدی مقصودی | نظرات ()
توسعه تلویزیون در کشورمان در طول 4 دهه اخیر داستان مفصل و تاریخی دارد.با این همه گسترش فنی و اجتماعی جعبه جادو از اوایل دهه 70 مد نظر این یادداشت است.

برای بیش از دو دهه بینندگان تلویزیون با شبکه‌های سراسری یک و دو دلخوش بودند. از اوایل دهه 70 شبکه سوم سیما متولد شد. 14 آذر 72 حقیقتا یک روز استثنایی در تاریخ تلویزیون ایران است.

اگر تاسیس کانال یک را در سال 1337و شبکه 2 را 1344 در نظر بگیریم (که البته عنوانشان حتی تا سال‌ها پس از تاسیس چیز دیگری بود) چهاردهم آذر 1370 روزی است که تعداد کانال‌های تلویزیونی پس از 26 سال به سه عدد افزایش پیدا کرد.

شبکه تهران که اکنون شبکه 5 نامیده می‌شود و کانال 4 نیز به ترتیب در آذر 74 و فروردین 75 متولد شدند. با تاسیس شبکه خبر در سال 78 برای مدتی صدا و سیما دارای شش شبکه 24 ساعته شد. البته در کنار این شبکه‌های ملی؛ کانال‌های تلویزیونی بین‌المللی نیز تاسیس شدند که شبکه جهانی جام‌جم و شبکه سحر از آن جمله بودند.

با این حال از ابتدای دهه 80 دومرتبه تب و تاب افزایش شبکه‌های تلویزیونی به دلایل منطقی علمی و رسانه‌ای از سوی مدیریت کلان تلویزیون و سایر مدیران و کارشناسان سازمان احساس شد. در این دهه چند شبکه مهم مانند شبکه آموزش در سال 81؛ شبکه قرآن و معارف در مهر 84؛ شبکه مستند در مهر 88 به خانواده تلویزیون پیوستند که هر سه شبکه جزو پرمخاطب‌ترین کانال‌های تلویزیونی محسوب می‌شدند.

افزایش شبکه‌های تلویزیونی به سبب نیاز مخاطبان و اقشار سنی و فرهنگی جامعه در دهه اخیر نیز ادامه یافت و کانال‌های تلویزیونی شبکه شما در مرداد 90؛ شبکه بازار آبان 90؛ شبکه نمایش یا تماشا در بهمن 90؛ شبکه ورزش در فروردین 91؛ شبکه پویا تیر 91؛ شبکه سلامت اسفند 91؛ شبکه نسیم مهر 92؛ شبکه اچ دی (به‌صورت آزمایشی) از تیر 93 در این برهه‌ها شروع به فعالیت کردند.

در حال حاضر سیمای جمهوری اسلامی ایران دارای 22 شبکه ملی، 10 شبکه بین‌المللی و 34 شبکه محلی است. کمیت حال حاضر شبکه‌های تلویزیونی می‌تواند جوابگوی نیازهای فرهنگی و اجتماعی بینندگان پرتعداد آن باشد، اما در بعد کیفیت می‌توان با برنامه‌ریزی بهتر از این عمل کرد.

حتی می‌توان رقابت بین شبکه‌های تازه تاسیس با شبکه‌های قدیمی را به‌نفع کل تلویزیون دانست. چرا که به هرحال اگرچه این کانال‌ها مستقل از یکدیگر عمل می‌کنند، اما زیر نظر مدیریت کلان واحد قرار داشته و دولتی هستند.

در ماه‌های اخیر برخی برنامه‌های زنده و ضبط شده شبکه‌های تازه‌تاسیس آنچنان با اقبال مواجه شده‌اند که فعلا به‌عنوان نماد یا برند آن شبکه مطرح هستند. مهم‌ترین مثال همین برنامه خندوانه است که از شبکه نسیم پخش می‌شود. نسیم هنوز دوساله نشده، اما یک برنامه محبوب رو کرده است و مخاطبان فراوانی برای خود دست و پا کرده است.

مضمون این برنامه نیز جالب توجه است. در کنار تفریح و طنز و موسیقی مقوله‌های اجتماعی و فرهنگی و حتی آموزشی جالب توجهی در روند شکل‌گیری برنامه از ابتدا تا انتها روی می‌دهد که عمدتا با سایر برنامه‌های مشابه در شبکه‌های قدیمی‌تر متفاوت است.

این موفقیت باید اما به شبکه‌های دیگر تسری یافته و مداومت داشته باشد. چراکه شبکه‌های تازه‌تاسیس و شبکه‌های قدیمی در کنار هم یا جدا از هم یک رسالت دارند و آن هم جذب مخاطب بیشتر و بیشتر و کسب اعتماد آنان است.

منبع :جام جم


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه های صدا و سیما , شبکه های جدید


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢ | ۱٠:۱٢ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
مدیر تامین برنامه شبکه پویا از اینکه در زمان حضور وی در شبکه پویا برای جذب مخاطب حداکثری تلاش شده است و از رضایت بالای ۸۰ درصدی مخاطبان سخن گفت.

ابوالفضل علم بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برکناری خود از شبکه پویا گفت: بیش از یک هفته است که درباره برکناری من از این شبکه تصمیم گرفته شده بود و امروز شنبه ۳۱ مرداد مراسم تودیع بنده برگزار شد.

وی با اشاره به شبکه پویا و جایگاه آن میان مخاطبان عنوان کرد: محور اصلی این شبکه انیمیشن بوده است و کودکان هر زمان که تلویزیون خود را روشن می کردند، می توانستند از انیمیشن های این شبکه بهره مند شوند.

مدیر تأمین برنامه شبکه پویا در پاسخ به این سوال که تفاوت شبکه کودک و انیمیشن در چیست عنوان کرد: قاعدتا ساختار شبکه کودک به شبکه دو سیما نزدیک تر است و مثل شبکه پویا انیمیشن محور نخواهد بود. 

علم بیگی با اشاره به فعالیت های خود در شبکه پویا عنوان کرد: شبکه پویا با رویکرد جذب حداکثری مخاطب از تابستان ۹۱ فعالیت خود را شروع کرد و در مرحله اول با ۳۰ درصد رضایت به کار خود ادامه داد. هدف ما در شبکه پویا این بود که بتوانیم این رویکرد جذب حداکثری را بر طبق ضوابط سازمان صدا و سیما ادامه دهیم و هم و غم خود را گذاشتیم تا خردسالان و کودکان بتوانند برنامه های مورد علاقه خود را تماشا کنند و در سال ٩٢ به ۶٨ درصد و در سال ٩٣ به ٧٨ درصد مخاطب با رضایت ٩٢ درصد رسیدیم.

مدیر تامین برنامه شبکه پویا درباره آثاری که از این شبکه روی آنتن می رفت، توضیح داد: کارهای ایرانی و تولیدی ما در بهترین باکس ها روی آنتن شبکه پویا رفتند و ما سعی کردیم تا آثار خارجی را که باعث شده بود بچه ها به سراغ ماهواره ها بروند از حفظ ضوابط و ویرایش های لازم از شبکه پویا به پخش برسانیم که از جمله آنها می توان به مجموعه های «باب اسفنجی»، «پاندای کونگ فو کار» و «اژدها سواران» اشاره کرد.

علم بیگی اضافه کرد: برآیند کارهایی که در شبکه پویا انجام شد باعث شد تا در سال ٩۴ به رضایت بالای ۸۰ درصدی مخاطبان دست پیدا کنیم. هدف ما همین رضایت مخاطبان بود و اینکه این مخاطبان کانال سیمای جمهوری اسلامی ایران را تماشا کنند.

مدیر تامین برنامه شبکه پویا در ادامه با بیان اینکه کنداکتور برنامه های شبکه پویا را تا شهریور ماه بسته و تحویل داده است، گفت: ساختار شبکه پویا و تبدیل آن به شبکه کودک با تغییر کنداکتور در برنامه ها احتمالا از مهر ماه عوض خواهد شد و من از این ساختار که به چه ترتیبی خواهد شد اطلاعی ندارم.

وی در پایان گفت: به هرحال سیاست های سازمان بر این بود که شبکه کودک دیگری همچون شبکه دو سیما راه بیفتد و شبکه پویا نباشد. یکی از نیاهای اساسی کودکان همیشه کارتون و انیمیشن بوده است و ما تا جایی که توانستیم سعی کردیم مخاطبان خود را راضی کنیم؛ اینکه مخاطب به ماهواره روی نیاورد و آمار نشان داد ما موفق عمل کردیم.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , شبکه های جدید


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٤/٦/٢ | ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

سریال خانوادگی «دختر امپراتور» از شنبه هفتم شهریور ماه هر شب ساعت 20 از شبکه پنج سیما پخش می شود

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این سریال تلویزیونی محصول سال 2013 کشور کره جنوبی با موضوع خانوادگی است که در 54 قسمت 60 دقیقه ای دوبله و آماده پخش شده است .
این افسانه،روایت سولنان و سوریا دو خواهر ناتنی است که برای رسیدن به قصر امپراتور ماجراهای پرفراز و نشیبی را رقم می زنند.

سوریا برای رسیدن به قصر امپراطور سعی می کند، از طریق یک سنجاق سر دخترانه که نشانه ارتباط پادشاه با همسر سابق خود است، در خاندان امپراتور نفوذ کند. سولنان نیز با عضویت در گروه مخفی قصر درصدد معرفی دختر امپراتور است تا اینکه ...
کارگردانی این مجموعه تلویزیونی را لی سانگ یوب و فیلمنامه آن را هوانگ جین یونگ نگارش کرده است.
این مجموعه به سفارش گروه تامین برنامه شبکه پنج سیما با مدیریت دوبلاژ زهره شکوفنده و ویراستاری طاهره سلگی دوبله شده است.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , سریال کره ای , سریال , شبکه تهران


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ | ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

برنامه «خندوانه» در روز میلاد امام رضا(ع) مسابقه استند آپ کمدی میان بازیگرانی چون امین حیایی، جواد رضویان، بیژن بنفشه خواه و سپند امیر سلیمانی برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برنامه «خندوانه» قصد دارد در برنامه ای که در روز میلاد امام رضا (ع) پخش می کند، یک مسابقه «استند آپ کمدی» بین بازیگران علاقه مند به این رشته هنری برگزار کند.

این ویژه برنامه  به مناسبت ولادت امام رضا (ع) 4 شهریور از شبکه نسیم پخش می شود.

علیرضا خمسه، امین حیایی، سروش صحت، سید جواد رضویان، مهران غفوریان، رضا شفیعی جم، بیژن بنفشه خواه، سپند امیر سلیمانی، امیر مهدی ژوله، روزبه معینی، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی، کربلایی ، علی مسعودی، نادر سلیمانی و هومن حاج عبدالهی از جمله بازیگرانی هستند که نامشان برای شرکت در این رقابت هنری برده می شود.

بهترین استند آپ کمدین را مردم از طریق پیامک انتخاب خواهند کرد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه نسیم , خندوانه , جشنواره تابستانی


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ | ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مراسم تودیع مدیر تأمین کانال پویا و معرفی سرپرستان مدیریتهای تأمین، تولید و فنی و پخش شبکه کودک و نوجوان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طی آیینی که روز شنبه 31 شهریور ماه 1394 در مرکز پویانمایی صبا با حضور دست‌اندرکاران شبکه کودک و نوجوان برگزار شد، آقای ابوالفضل علم‌بیگی از مدیریت تأمین برنامه کانال تلویزیونی پویا تودیع گردید. همچنین آقایان مهدی مینایی به عنوان سرپرست مدیریتهای «تأمین برنامه» و «پخش» و ابوالفضل صالحی به عنوان سرپرست «تولید و فنی» شبکه کودک و نوجوان معارفه شدند.

محمد سرشار، مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان طی سخنانی در این مراسم، از آغاز روند اجرایی راه‌اندازی شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با آرایش جدید منابع انسانی، اصلاح فرآیندهای کاری و ایجاد زیرساختهای لازم، شبکه کودک و نوجوان بتواند به عنوان دستیار خانواده‌ها در تربیت آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی عمل کند.

سرشار افزود: شبکه کودک و نوجوان باید نشان دهد به عنوان یک رسانه مربی، دغدغه اساسی تربیت براساس یک منظومه رشد اسلامی را داراست و با نظارت دقیق بر محتوای تصویری موجود و هنرمندی در برنامه‌سازی تلویزیونی جدید، اثربخشی و کارآیی مطلوبی را به نمایش بگذارد.

گفتنی است در بیستم اردیبهشت ماه سال جاری، محمد سرشار به مدیریت شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان منصوب شد تا با تلفیق کانال پویا در شبکه‌ای جدید، سازمان صدا و سیما تجربه تازه‌ای را در توجه به مخاطب کودک و نوجوان آغاز کند.

تاکنون مدیریت تأمین برنامه کانال پویا تلاش کرده بود با نمایش هر روزه فیلمهای سینمایی و مجموعه‌های پویانمایی غیرایرانی ـ که بیش از 70 درصد حجم برنامه‌های روزانه آن را تشکیل می‌دهد ـ مخاطب بیشتری به خود جذب کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , شبکه پویا , افتتاح , شبکه های جدید


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ | ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

مستندهای «پروفسور سمیعی»، «اعجاز خلیج فارس» و «شاهدان هزار ساله» به ترتیب تولید صداوسیمای مراکز گیلان، کیش و گیلان این هفته از شبکه مستند پخش می‌شوند.

به گزارش ایسنا، مستند پروفسور سمیعی ابعاد مختلف زندگی پروفسور را از کودکی تا به امروز به تصویر کشیده است، از دوران کودکی پروفسور سمیعی در زادگاهش در شهر رشت تا دوران جوانی وی در تهران و دوران تحصیلات عالی و کارشان در آلمان تصویربرداری شده است.

در این مستند تصاویری از جراحی‌های ایشان در مرکز درمانی مغز و اعصاب در هانوفر آلمان و همچنین مصاحبه ۳۰ نفر از برگزیدگان علم پزشکی دنیا و نظرات آنها در خصوص پرفسور سمیعی در خارج از کشور نیز گنجانده شده است.

در این مستند همچنین با جراحان و متخصصان مغز و اعصاب امروز دنیا که از شاگردان پروفسور هستند مصاحبه‌هایی انجام گرفته است. همینطور بینندگان این مستند با زوایایی از زندگی خانوادگی پروفسور سمیعی نیز آشنا خواهند شد.

محقق، تهیه کننده و کارگردان این مستند فریدون قدیمی، کار تصویربرداری این مستند بر عهده محمدرضا پیشه احسان، تدوینگر سید مصطفی نبوی و مترجم بخش های خارجی حدیث مباحی و امیرحسین زارع است.

مستند پروفسور سمیعی تولید صداوسیمای مرکز گیلان یکشنبه، اول شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

تصاویر گونه‌های جانوری نادر در مستند اعجاز خلیج فارس

مستند «اعجاز خلیج فارس» از تولیدات صدا و سیمای مرکز کیش و به کارگردانی کاظم بایرام‌بخش است.

این مستندگونه‌های جانوری نادر در خلیج فارس را بررسی می‌کند؛ خلیج فارسی که اعماق نیلی آن جهانی دیگر بی مرز و ناپیدا اما شگفت‌انگیز است.

این مستند دوشنبه و سه شنبه، دوم و سوم شهریور ماه ساعت 23 از شبکه مستند روی آنتن می رود.

چگونگی پیدایش زمین در مستند شاهدان هزار ساله

مستند «شاهدان هزار ساله» به کارگردانی محمدرضا کیوانفر و تهیه‌کنندگی علی یازرلو تولید صداوسیمای مرکز گلستان سه شنبه، سوم شهریور ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش می شود.

این مستند چگونگی پیدایش زمین از آغاز و تغییرات اکوسیستمی در ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. این مستند به جنگل های حاشیه البرز، نوع پوشش گیاهی و عمر 2 میلیون ساله جنگل های شمال کشور پرداخته و با نتیجه گیری بر حفظ و پاسداری از این جنگل های برای نسل های آینده تاکید می‌کند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه مستند , شبکه های دیجیتال


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ | ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()

شبکه «اچ‌دی» برنامه‌های هفته جاری‌اش که شامل فیلم‌های سینمایی و پخش زنده مسابقات فوتبال می‌شود را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، شبکه اچ‌دی دوشنبه - دوم شهریور ماه - ساعت 23 و 30 دقیقه مسابقات فوتبال میان تیم‌های آرسنال و لیورپول را به شکل زنده پخش می‌کند. همچنین سه‌شنبه - سوم شهریور - از دیدارهای فوتبال میان باشگاه‌های اروپایی، مسابقه موناکو و والنسیا ساعت 23 و 15 دقیقه روی اچ‌دی می‌رود.

«اچ‌دی» چهارشنبه - چهارم شهریور ماه - بازی میان تیم‌های بروژبلژیک و منچستر یونایتد انگلیس را ساعت 23 و 15 دقیقه پخش زنده می‌کند.

به گزارش ایسنا، شبکه «اچ‌دی» برای اواخر هفته جاری چند فیلم سینمایی برای پخش تدارک دیده است که به روی آنتن می‌برد.

فیلم سینمایی «تیروکمان» پنج‌شنبه - پنجم شهریور ماه - ساعت 22 از شبکه «اچ‌دی» پخش می‌شود. همچنین فیلم سینمایی «کلیک» نیز جمعه - ششم شهریور - ساعت 22 به روی آنتن خواهد رفت.

همچنین شبکه «اچ‌دی» برای روز شنبه - هفتم شهریور ماه - فیلم سینمایی «پرواز» را آماده پخش کرده است که به روی آنتن خواهد برد.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: شبکه های دیجیتال , تلویزیون hd , پخش زنده


تاريخ : یکشنبه ۱۳٩٤/٦/۱ | ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ | نويسنده : حسین سبزمیدانی | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.